IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Правителството да гарантира всички облигации от БГ банки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • JPMorgan Chase ще си купува два луксозни самолета с пари от държавната помощ
    24 март 2009 07:52


    /© Снимка: БГНЕС
    Получилата помощ от правителството на САЩ в размер на 25 млрд. долара банка JPMorgan Chase смята да купи два нови луксозни корпоративни самолета и да построи "първия фирмен самолетен хангар на източното крайбрежие", за да ги приюти.

    Финансовият гигант ще даде близо 120 млн. долара за двата самолета Gulfstream 650 и 18 млн. за ремонт на хангара на летището в Уестчестър до Ню Йорк.

    В същото време окръг Уестчестър ще направи обществено допитване за искането на JPMorgan за терен за нов хангар. Самолетите Gulfstream 650 се рекламират от своя производител като "най-бързите", "най-просторните" и "най-удобните" частни самолети. Клиентите за тях могат да избират измежду 12 интериорни дизайни при поръчката. БГНЕС
    МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

    Коментар


    • Държавата да гарантира продажбата на книги писани от Пешо!!! :-)
      МНЕНИЕТО МИ (в никакъв случай) НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

      Коментар


      • Re: Правителството да гарантира всички облигации от БГ банки

        Първоначално изпратено от Петър Караиванов
        Правителството да гарантира всички облигации емитирани от БГ банки, така както е в Дания - всички облигации, издадени от местни банки, имат гаранция от държавата.
        полза горе долу никаква в тоя момент с тоя спред на БГ облигациите ще излизат на 10% и повече

        после банките ще дават яко ипотеки на 20% и пак сме в точка нула.

        Коментар


        • Еи feniks123 ,
          като видиш кака Веска напомни и че ми дължи едни 100 долара , през 96г. имах текуща сметка в злочестата им банка............

          Не че бяха много ама още ми свиди като се сетя

          п.п.
          Днес от няква охранителна фирма " ТИМ " ООД те търсиха, казаха че щели да да се погрижат за теб защото си я закъсал, нещо по линия на милосърдието било ...
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Optic
            Първоначално изпратено от feniks123
            Първоначално изпратено от Петър Караиванов
            Първоначално изпратено от feniks123
            Пешо , виж че в Америка е обратното - частни фирми ще изкупуват лошите кредити на държавните банки и фондове ! И борсата им скочи със 7 % !
            На мен ми е странно какво печели един частник от лоши кредити ?
            Ето аз не си плащам заема - дали някой би го изкупил от банката ? Обещавам , че ще се грижа за доброто самочувствие и настроение на жена му !
            Ти само се моли някой да не купи дълга ти от банката в БГ.Ще ти се реве после не ами незнам.......дори и не искам да си мисля какво те чака.Не забравяй че БГ не е САЩ.
            Някакви мутри нали ? И кво ще ми вземат ? Старите маратонки ? Те като видят как живея току виж ми дали още пари , ако са жалостиви ! Ако не - ще пият една студена вода !
            Нали знаеш, че има вторичен пазар на органи в бг
            А не така ! Не им давай идеи , те са тъпи и сами няма да се сетят ! Явно ще се бяга в ЮАР при кака Веска!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от feniks123
              Първоначално изпратено от Петър Караиванов
              Първоначално изпратено от feniks123
              Пешо , виж че в Америка е обратното - частни фирми ще изкупуват лошите кредити на държавните банки и фондове ! И борсата им скочи със 7 % !
              На мен ми е странно какво печели един частник от лоши кредити ?
              Ето аз не си плащам заема - дали някой би го изкупил от банката ? Обещавам , че ще се грижа за доброто самочувствие и настроение на жена му !
              Ти само се моли някой да не купи дълга ти от банката в БГ.Ще ти се реве после не ами незнам.......дори и не искам да си мисля какво те чака.Не забравяй че БГ не е САЩ.
              Някакви мутри нали ? И кво ще ми вземат ? Старите маратонки ? Те като видят как живея току виж ми дали още пари , ако са жалостиви ! Ако не - ще пият една студена вода !
              Нали знаеш, че има вторичен пазар на органи в бг
              "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от feniks123
                Първоначално изпратено от Петър Караиванов
                Първоначално изпратено от feniks123
                Пешо , виж че в Америка е обратното - частни фирми ще изкупуват лошите кредити на държавните банки и фондове ! И борсата им скочи със 7 % !
                На мен ми е странно какво печели един частник от лоши кредити ?
                Ето аз не си плащам заема - дали някой би го изкупил от банката ? Обещавам , че ще се грижа за доброто самочувствие и настроение на жена му !
                Ти само се моли някой да не купи дълга ти от банката в БГ.Ще ти се реве после не ами незнам.......дори и не искам да си мисля какво те чака.Не забравяй че БГ не е САЩ.
                Някакви мутри нали ? И кво ще ми вземат ? Старите маратонки ? Те като видят как живея току виж ми дали още пари , ако са жалостиви ! Ако не - ще пият една студена вода !
                На магистралата ще те изкарат ако трябва,ама ще си вземат и главницата и лихвите и душицата ти ще вземат. вЕрвай ми.Така,че по-добре да не ти се случва.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Петър Караиванов
                  Първоначално изпратено от feniks123
                  Пешо , виж че в Америка е обратното - частни фирми ще изкупуват лошите кредити на държавните банки и фондове ! И борсата им скочи със 7 % !
                  На мен ми е странно какво печели един частник от лоши кредити ?
                  Ето аз не си плащам заема - дали някой би го изкупил от банката ? Обещавам , че ще се грижа за доброто самочувствие и настроение на жена му !
                  Ти само се моли някой да не купи дълга ти от банката в БГ.Ще ти се реве после не ами незнам.......дори и не искам да си мисля какво те чака.Не забравяй че БГ не е САЩ.
                  Някакви мутри нали ? И кво ще ми вземат ? Старите маратонки ? Те като видят как живея току виж ми дали още пари , ако са жалостиви ! Ако не - ще пият една студена вода !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от feniks123
                    Пешо , виж че в Америка е обратното - частни фирми ще изкупуват лошите кредити на държавните банки и фондове ! И борсата им скочи със 7 % !
                    На мен ми е странно какво печели един частник от лоши кредити ?
                    Ето аз не си плащам заема - дали някой би го изкупил от банката ? Обещавам , че ще се грижа за доброто самочувствие и настроение на жена му !
                    Ти само се моли някой да не купи дълга ти от банката в БГ.Ще ти се реве после не ами незнам.......дори и не искам да си мисля какво те чака.Не забравяй че БГ не е САЩ.

                    Коментар


                    • Пешо , виж че в Америка е обратното - частни фирми ще изкупуват лошите кредити на държавните банки и фондове ! И борсата им скочи със 7 % !
                      На мен ми е странно какво печели един частник от лоши кредити ?
                      Ето аз не си плащам заема - дали някой би го изкупил от банката ? Обещавам , че ще се грижа за доброто самочувствие и настроение на жена му !

                      Коментар


                      • Ясно че е иронична, ти го каза преди. Ама нали сега си говорим по същество

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Айъ
                          Ами да. И затова като ни е ясно, че не може засега тук да се упражнява ефективен надзор, по-добре да няма държавни банки и държавни гаранции. А не да припяваме като Хърсев (иронично) колко зле били датчаните и колко велики банкери сме ние. Все пак да не забравяме кога Хърсев беше подуправител и какво ставаше в банковата система тогава. И съответни чии интереси защитава той.
                          Май не си разбрал но темата е иронична.Точно обратна на моите възгледи. Тя е тест за това дали са останали трезвомислещи хора в БГ. А анкетата е учудващо единодушна до момента дори и за мен,което може само да ме радва от това което показва.

                          Коментар


                          • Ами да. И затова като ни е ясно, че не може засега тук да се упражнява ефективен надзор, по-добре да няма държавни банки и държавни гаранции. А не да припяваме като Хърсев (иронично) колко зле били датчаните и колко велики банкери сме ние. Все пак да не забравяме кога Хърсев беше подуправител и какво ставаше в банковата система тогава. И съответни чии интереси защитава той.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Айъ
                              Първоначално изпратено от Петър Караиванов
                              Първоначално изпратено от Айъ
                              Сигурен ли си, че гарантира облигациите на всички банки, а не само на държавните например? Представяш ли си какво точене ще падне. Примерно банката хикс емитира облигации за 2 милиарда евро по 12%, след това шефовете й си раздават кредити и бастисват банката. И правителството ще е длъжнода им плати зулума. Това не може да върви по нашите географски ширини.
                              Какво значение има дали една банка е частна или държавна,ако има чудесни условия и предпоставки за крадене?Хората не се раздат частни или държавни служители.Те стават такива,но всеки е навит да краде ако може и не го хващат или не го застрашава наказание,така както е в България.

                              П.С. - ако обаче това се приеме (за гаранциите на държавата за дълга на БГ банки) то от тази опция ще се възползват само 3 банки - ПИБ , ЦКБ и Тексимбанк защото само те са български ;-)
                              Имах предвид, че в Дания може би има значение дали е частна. Иначе естествено, че от държавните в България даже би трябвало да се краде по-лесно. Едва ли законодателството може да прави разлика между банки с български или с чужди собственици. А и банките с български мажоритари не са само те - Инвестбанк, Общинска, Интернешънъл Асет банк, Корпоративна...
                              Да,пропуснах и останалите БГ банки но не умишлено.Не това е важното. По-важното и хубаво е че в БГ вече няма държавни банки. Най-точените навремето бяха държавните Стопанска и Минералбанк.Не ми се разказва но бяха като лейки......

                              Проблема е в надзора - защо в Дания да неможе да се краде от банките , а в България да неможе да се спре да се краде от тях ? И после имало нещо гнило в Дания ?

                              Коментар


                              • Сега Пешката да обясни кои са български банки и защо.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X