IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Danske bank пуска емисия облигации в левове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • емитирани в лева и гарантирани в лева..... +10% пак в лева....

    Много готино.... но ако борда падне банката ще излезе на голям кяр като върне левчета.....

    Според мен хората гледат да искарат някои лев защото виждат че борда няма да издържи.


    Мен така ми изглеждат нещата

    Коментар


    • mi moje da sa gi swapnali za druga waluta ne se znae ))) Klientite moje da sa druga cujda banka w bg i da im e po-izgodno danske da raiswa kapitala. danske niamat inace interesi w bg.

      Коментар


      • http://www.darikfinance.bg/view_arti...ticle_id=14052
        Аз мисля, че сигнала е добър!

        Коментар


        • Re: Danske bank пуска емисия облигации в левове

          Първоначално изпратено от cymru
          Книжата са емитирани в левове и са фиксирани към еврото и не може да се печели от разликата, което показва, че от датската финансова институция вярват на лева.
          Някой има ли линк към първоизточника? Какво означава фиксирани към еврото?

          Коментар


          • След 50-те милиона на Кауптинг не ме учудва, че е трябвало да осигурят 10% доходност, за да ги пласират Ако всичко в статията е вярно, разбира се.
            Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

            Коментар


            • Ми според мен това е МНОГО ОПАСНО!
              АХА

              Въпросът е какво ще ги правят тези левове?

              Ще ги инвестират в БГ или ще ги обърнат в евра.
              Не-заслужил инвеститор

              Коментар


              • Ми според мен това е МНОГО ОПАСНО!

                може този капитал да се използва за интервенции срещу ЛЕВА
                не случайно срока е 1 година...

                70 милки не са малко. Ако съберат около милиард спукана му работта на борда ...

                Коментар


                • Danske bank пуска емисия облигации в левове

                  Danske bank, която е в първата тройка на финансовите институции на Дания пуска емисия облигации в левове на стойност 70 млн. лв., съобщи БГНЕС по информация на Bloomberg.
                  Първо са пуснати са пуснати облигации на стойност 43 млн. лв., но поради големия интерес допълнително са пуснати още 27 млн. Тези ценни книжа са напълно гарантирани от Датското правителство, с което практически на държавно ниво се признава, че няма риск за бизнеса в България. Емисията на Danske bank ще бъде реализирана на нашия пазар.

                  Доходността по книжата е 10% и се очаква заради добрата възвращаемост да бъде изкупена веднага от български банки и пенсионни фондове. Срокът на емисията е 1 година.

                  Книжата са емитирани в левове и са фиксирани към еврото и не може да се печели от разликата, което показва, че от датската финансова институция вярват на лева.

                  В публикацията се напомня, че в последните 1-2 години Danske bank беше една от яростните критици на българския лев и многократно публикуваше анализи, критикуващи лева, като прогнозираше лошото му бъдеше и сега по този начин опровергава себе си.



                  Ха, изненада. Това пък не съм го очаквал.
                  Не-заслужил инвеститор
                Working...
                X