IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купувайте долари и злато ? - статия във в-к 168часа

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Фабер: Правителствата ще докарат всички ни до фалит

    В светлината на настоящата икономическа обстановка инвеститорите не трябва да държат кеш, тъй като това ще е катастрофа, смята Фабер.

    „Ако печатите пари като в Зимбабве, покупателната им сила пада, пада и стандартът на живот и в крайна сметка стигате до гражданска война” – добави Фабер.

    Швейцарецът коментира, че настроенията на определени социални групи са станали „много много отрицателни”

    Вместо да държат кеш Фабер посъветва инвеститорите „постепенно да натрупват физическо злато и сребро”, докато тези, които имат акции в компании, добиващи злато „да купуват отвреме-навреме, когато поевтиняват”

    Коментар


    • [quote=nass][quote="mvr0306"
      защото нямам маза да го скрия,

      даи някакъв съвет ако имаш

      благодарско![/quote]

      носи го по джобовете.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Spec
        Относно переспективити за златото искам само да опровергая някои невежи твърдения като :

        През 1980-та година златото струваше 800 долара, а сега няма и 500! Ако сметнем инфлацията на долара и разходите по сладиране може да кажем, че едва ли е имало по лоша инвестиция през последните 25 години от златото!
        Изборът на дати за сравнение е доста арбитрарен. Да вземем например 1929 Dow Jones 440 златото 20$/унция или 22 към 1 освен това само 3 от компаниите в индекса съществуват днес (General Electric,Standart Oil (exxon mobil),General motors(не за дълго), 1971 Dow Jones ~1000 злато 35$/унция 28 към едно, 2005 Dow Jones ~10500 злато 480$ или 22 към едно. Към това можем да прибавим и факта, че $ е бил обезценен с 96%, докато златото е повишило стоиността си 23 пъти. Надявам се виждате, че златото е изключително стабилно особено в дълго срочен план. Човек не купува злато, за да стане богат, а за да не загуби парите си. Освен това златото може да се даде на заем, въпреки че в България това не се практикува, а и напоследък лихвите(в злато) са доста ниски.
        Md, не знам кой е невеж, но сам се опровергаваш! По твоите сметки сегашната цена на златото се равнява на около 19 долара през 1929 година! Ако сметнем и цената за съхранение на златото, инвестицията става много лоша! Не си прав, че е реална алтернатива да дадеш златото под наем и да имаш доходи по следните причини:

        1. Пазарът за даване под наем на злато е много по малък от цялото количество на златото.
        2. Някой все пак трябва да плати цената за съхранение на златото и глупаците, които реализират загуби не са безкрайно много!
        3. Даването на златото под наем представлява доверие в цялата финансова система и в това, че ще ти върнат златото, а инвестицията в злато се крепи точно в недоверито във финансовата система!

        Общо взето целият пазар на златото е една пирамида и се крепи на общото доверие, че златото е нещо много ценно! За щастие все повече хора осъзнават, че дългосрочно цената няма как да се покачва, защото запасите и добива на злато надвишават със стотици пъти потреблението на златото!

        Няма по рискова инвестиция от златото, защото цената му зависи изцяло от нагласите на спекулантите!

        Директорите на англииската и канадската централни банки все повече приличат на глупаци заради продажбите на злато на цени от около 270$ и продължаващите продажби на фона на покачващата се цена.Интересите на големите играчи на пазара са различни.
        Бъди сигурен, че директорите на английската и канадската централна банка са много по умни от теб! Тяхната цел е да се освободят от една голяма позиция, която от консервативна се е превърнала в силно спекулативна! Освобождаването от подобна позиция става бавно и внимателно без значение за краткосрочната спекулативна конюктура!

        Абсолютно грешно е и следното ти твърдение:

        За тези решили да инвестират в злато носочете се към монетите избягвайте тези с нумизматична стойност при тях разчитате, че ще се намери някои по-голям глупак готов да плати повече.
        Точно в нумизматични монети има смисъл да се инвестира, защото за разлика от нормалното злато тяхното количество не се увеличава и винаги ще бъдат ограничен ресурс. Освен това те имат и историческа стойност!


        Съгласен съм единствено със следното ти твърдение:

        Переспективите за среброто и паладия са къде къде по-добри от тези на златото ама хайде за тях после.
        Причината за по добрите перспективи е, че тези метали са много по малко спекулативни и цената им зависи основно от индустриалните им приложения, които постоянно се разширяват!

        Ако все пак искате да инвестирате в реален актив ви препоръчвам инвестицията в нефт или в недвижими имоти със специфични дадености!

        (Предложението за нефта е само в дългосрочна перспектива. Краткосрочно е по вероятно цената да падне!)
        колега написал си една камара глупости , като не си запознат с пазара на злато недей да ръсиш бисери ,че ставаш за смях. ти правиш ли разлика между инвестиционно злато и такова с нумизаматична стойност ? очевидно не . аз знаеш ли какво е ликвидност? хайде успех в продаването на нумизматика с "историческа стойност " . не стига че не знаете какво говорите ами и спорите с хора , които са отлично осведомени . големи инвеститори станахте всичките ... комици такива

        Коментар


        • сега, 5 години след като отварянето на тази тема става ясно че статията е била чиста истина.

          много хора днес смайтат че финансовата кула на безкрайното печатане на пари ще рухне скоро. всъщност като поразгледам фактите ми се струва неизбежно. само външиният дълг на сащ сам по себе си вече ги прави обречени. те ще пецатът пари докато имат хартия за да го изплатят, но това ще ги срине до основи (много по зле от great depression).

          http://www.youtube.com/watch?v=airxvVmGnqc

          http://www.youtube.com/watch?v=zhLPN...eature=related

          Коментар


          • купувам да, на разни женки бижута

            Коментар


            • Здравейте , ето интересен сайт :
              http://www.silverseek.com/

              Приятна почивка!

              Коментар


              • http://www.euraxxess.com/index.html

                Здравейте,някой работил ли е с тях?

                Коментар


                • една унция (31.1035 грама) или кратно на нея, а и могат да се колекционират. Монетите от една унция в момента са на цена от около 1400 лева.
                  Ако погледнем котировката в момента на http://www.kitco.com/charts/livegold.html
                  то за 1 унция цената е $614 или 938 лева. Днеска малко рязко се срина.

                  ПИБ ти дава инвестиционните монети за 1450 лв. Ето:
                  http://www.fibank.bg/inside.php?language=1&parent=209
                  И после няма изкупуване разбира се. Които имал бол пари - купил.

                  В България за съжаление условия за инвестиране в злато все още няма. Което е много много жалко. Преди време тук във форума бяха пуснали едина връзка към страницата на немска банка която продава и купува инвестиционни монети. На който му е интересно може да погледне:
                  https://www.commerzbank.de/kurse/kur...alle/index.cfm

                  Коментар


                  • ми това с монетния двор в Пърт изглежда интересно, все пак е както пише държавно гарантирано всичко. Предполагам че е и по-удачен вариант за сребро, поради по-ниските разходи за покупка/съхранение вместо да купуваш сребро на отливки. Как стои въпроса с продажбата обаче - т.е. когато решиш да си обърнеш инвестицията в пари, те изкупуват ли обратно?
                    тука ще си позволя да копна част от един материл от вестник Капитал за инвестицията в злато.

                    Злато през борсата

                    „Инвестициите в злато по принцип са най-различни“, споделя финансовият консултант Любомир Христов. Освен да се купи самото злато във вид на монети или кюлчета, може да се закупи златен сертификат, който удостоверява собственост върху злато, което се съхранява в някои от големите бази по света. Могат да се купят и взаимни фондове, следящи някой златен индекс, златни ETFs (вид фондове, отличаващи се от взаимните) или пък направо акции на златодобивни компании. Най-рисковата инвестиция са дериватите, като например златните фючърси.“ Тези опции не са достъпни пряко от България, но за сметка на това има достатъчно инвестиционни посредници с достъп до световните пазари. „Клиент може да закупи през нас акции на взаимни фондове, ETF или на златодобивни компании, както и „златни“ акции“, казва Милен Пенев от „Карол“. Фирмата начислява 3 долара месечна такса за поддържане на сметка, 7.95 долара за транзакция, когато акциите са под 1000, както и малка такса от около 1 долар за хиляда акции за използването на платформата. Такова е положението при повечето посред*ници - дават достъп на световните пазари, като се различават само таксите за търговия.

                    Ако оптимистите по отношение на цената искат да търгуват с фючърси (договори за покупко-продажба на стоки или финансови инструменти при дадена цена в определен бъдещ момент) на златото, отговорът засега е не. „Това доскоро беше възможно, но не и сега“, твърди Ивайло Пенев от Елана. Наскоро получихме директива от Комисията за финансов надзор, с което се спират търговията със стокови деривати в чужбина (на софийската борса по принцип няма деривати). Не е ясно кога и дали ще се възстанови. Който обаче желае и има кредитна карта, може да се възпозва от услугите на външен посредник или онлайн брокер чрез интернет.“



                    Злато в сейфа

                    Освен различни финансови инструменти може да се купи и самият метал във вид на златни монети и кюлчета. Разликата при тях е минимална - монетите от инвестиционно злато нямат нумизматична стойност и цената им се определя, както и на кюлчетата, само от златото, от което са направени. Инвестиционно злато предлагат две банки - Пиреос и ПИБ. „Инвестиционното злато е много чисто, 22 или 24 карата“, казва Иванка Василева, експерт от отдела „Злато и нумизматика“ на ПИБ. „Цената за покупка зависи от количеството, като при покупка на по-големи количества условията са значително по-доб*ри.“ Няма никакви такси и комисиони при покупката на златото, но и цената не е борсовата. Самото то идва от някоя от утвърдените златни рафинерии и е освободено от мито на територията на ЕС и в България. „Пиреос“ предлага няколко вида монети от цял свят и кюлчета от швейцарските рафинерии за благородни метали ПАМП и „Аргур Хереус“ с тегло от 2 до 10 г. Кое от двете все пак е по-добре - кюлчета или монети? „Това зависи от вкуса на клиента“, смята Василева. За по-сериозно инвестиране със сигурност са кюлчетата. Монетите може би имат някакво малко предимство при индивидуалния потребител и продажби на дребно, защото златото в тях е една унция (31.1035 грама) или кратно на нея, а и могат да се колекционират. Монетите от една унция в момента са на цена от около 1400 лева.

                    Коментар


                    • http://www.gold.ie/mint_storage_program.php



                      разгледай това и си кажи мнението.

                      Коментар


                      • в общи линии има група хора които са убедени че финансовата система на света може да рухне, и затова предпочитат злато/сребро в "мазата" отколкото някаква хартийка удостоверяваща собственост. От друга страна в Бг няма търговци на сребро, така че това е единствения шанс за инвестиция в ценни метали - сертификат за собственост. То даже и пазара на злато под формата на инвестиционни монети е слабо развит, пък какво остава за среброто. Аз живея в Германия, и мога да ти кажа че тука има поне няколко интернет магазина откъдето човек може да си купи сребро, а в ебей всеки ден минават доста сделки със сребро:

                        http://cgi.ebay.de/Silberbarren-1000... QcmdZViewItem


                        http://cgi.ebay.de/3-x-1000gr-Silber...e<br /> wItem

                        http://muenzen.listings.ebay.de/Edel...istingItemList

                        Коментар


                        • [quote="mvr0306"
                          защото нямам маза да го скрия,

                          даи някакъв съвет ако имаш

                          благодарско!

                          Коментар


                          • ти защо си решил да заложиш на сребро, и то точно на "хартиено" сребро? Интересуваш ли се от сребро под формата на инвестиционни монети / отливки? Говори се че среброто има по-голям потенциал за разтеж от златото.

                            Коментар


                            • [quote="MD"]

                              Останалото злато и сребро е в unallocated сертификати на perth mint. Според мен те са най-удачния начин за инвестиране в сребро изискват 2% над спота и няма storage fee. За злато не е толкова добре, защото мога да си го купя за толкова на монети, но за среброто е най-добрата алтернатива. Мисля че най-близкия дилър за нашия район е в Швейцария. Може да си ги купите по телефона."]


                              Здравей, изчетох цялата тема и може би точно това ме интерисува.
                              Въпросът ми е следния: Искам да купя на името на дъщеря ми сертификати за сребро или под някаква друга форма документ за собственост на сребро, които примерно тя ще има възможност да продаде след 10-12 години. Какво би ме посъветвал в случая, как да постъпя?
                              Благодаря ти предварително и ако не ти е удобно във форума, моля те да ми изпратиш лично съобщение.

                              Коментар


                              • Знам че при диамантът друго е - мярка за тегло - 0.2 грама.
                                А абсолютно чист метал теоретично невъзможно е да се получи, да. Проба 999 стига.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X