IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена сделка - предизвикателства и възможности...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Централа 30кв не е домашна.Нека строят сеира ще е след като построят.Ако не им уврат главите ЕСО просто ще ги изключи от мрежата...Не може да се застрашава сигурността на ЕСС.Сега като съсипаха Чаира нещата се сговняват много яко
    Възможно ли е да се получи резонанс на токовете или напреженията с лед осветлението което е в момента и товарите от този тип?

    Коментар


    • Просто Киро се "справил с газовата криза за безпрецедентно нисък срок".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        bota156, на мен от техническа гледна точка свързването на фотоволтаици към мрежата ми е много мътно явление. Една фотоволтаична клетка произвежда ток не само според максималната си мощност която може да отдаде според това колко е осветена, а според товара. Например в даден момент максимума е 5 вата, обаче ако свържем потребител с мощност 1 ват, толкова ще е произведената енергия, може да свържем 5 потребителя по 1 ват в същия момент и тя ще ги захрани. Та въпроса е мрежата как ще грабне макималното количество произведена енергия ? Това без акумулатори просто не може да стане, без устройства за съхранение на енергия. А те ги свързват към мрежата и колкото от произведената енергия може тя да усвои - толкова. Със същия успех могат да бъдат наречени не фотоволтаични централи, а паметници. Зависи мрежата може да дръпне 100% от произвежданата или електроенергията която се произвежда и може и само 20%, и наистина така са направени инверторите им.
        Фотоклетките, генерират мощност, като пораждат ТОК, ПРОПОРЦИОНАЛЕН НА ОСВЕТЕНОСТТА, при почти неизменно едн. АКО биха работили самостоятелно (off-grid) само върху активен товар, нещата биха се покрили с това, което казваш но, понеже мощността им в ЕЕС на континенталните страни е относително малка и те са свързани в паралел през управлявани чрез ШИМ инвертори, а не директно, мрежата може да "дръпне" и повече от произведеното, че го и прави редовно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Централа 30кв не е домашна.Нека строят сеира ще е след като построят.Ако не им уврат главите ЕСО просто ще ги изключи от мрежата...Не може да се застрашава сигурността на ЕСС.Сега като съсипаха Чаира нещата се сговняват много яко
          Обзалагам се, ще дотърчи Матейко и ще вземе да ти обяснява, как не било вярно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Не знам какви точно средства се очакват за ВЕИ сектора, но в момента отново са полудели да правят фотоволтаични централи по села и паланки.
            Не визирам домашни централи до 30кв или такива за собствена консумация изградени от бизнеса, а централи на по 100-500+ декара, които се изграждат за търговия на свободен пазар. Големите риби пак се размърдаха и това ме кара да мисля, че ще очакват Европата да пусне някаква форма на финансиране и за тези големите централи.
            Ако се изгради всичко, което се подготвя в момента - то ще имаме свърх производство през слънчевите месеци от годината баш по пладне и се чудя как ще се балансира системата при положение, че и ПАВЕЦ-а големия го извадиха от строя (убеден съм, че е ход на енергийната мафия)

            Продължавам да мисля, че трябваше да сложим още 1-2 реактора на площадки в АЕЦ Козлодуй и да се кротнем, но явно ще го извървим трудно този път.
            Централа 30кв не е домашна.Нека строят сеира ще е след като построят.Ако не им уврат главите ЕСО просто ще ги изключи от мрежата...Не може да се застрашава сигурността на ЕСС.Сега като съсипаха Чаира нещата се сговняват много яко

            Коментар


            • bota156, за атомните централи неприятния момент е че трябва да се поръча на Росатом, защото както писах по надолу другите ги строят средно на 5 пъти по висока цена и реактора излиза над 50 милиарда. Всъщност Росатом строят толкова реактори в момента, че май приходите им са по големи от тези на петрола и газта за Русия, обаче ги строят за онези 80% държави като население на Света, които не са враждебни. Въобще се получава..
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • bota156, на мен от техническа гледна точка свързването на фотоволтаици към мрежата ми е много мътно явление. Една фотоволтаична клетка произвежда ток не само според максималната си мощност която може да отдаде според това колко е осветена, а според товара. Например в даден момент максимума е 5 вата, обаче ако свържем потребител с мощност 1 ват, толкова ще е произведената енергия, може да свържем 5 потребителя по 1 ват в същия момент и тя ще ги захрани. Та въпроса е мрежата как ще грабне макималното количество произведена енергия ? Това без акумулатори просто не може да стане, без устройства за съхранение на енергия. А те ги свързват към мрежата и колкото от произведената енергия може тя да усвои - толкова. Със същия успех могат да бъдат наречени не фотоволтаични централи, а паметници. Зависи мрежата може да дръпне 100% от произвежданата или електроенергията която се произвежда и може и само 20%, и наистина така са направени инверторите им.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Пирамид за реактор трябва 100% да участва ДЪРЖАВАТА, да открадне от фотоволтаик може ВСЕКИ сульо и пульо
                  Разбира се.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Това е то, когато не се мисли с главата. Колкото и де се разминаваме в оценката на войната в Украйна, толкова и мислим еднакво по този въпрос. Как да вразумим хората, според теб?
                    Пирамид за реактор трябва 100% да участва ДЪРЖАВАТА, да открадне от фотоволтаик може ВСЕКИ сульо и пульо
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Атомни реактори произвежда само Русия на 5 пъти по ниски цени, другите са вдигнали много цените, ние и един реактор не можем да построим по високите цени. Сега как може да е по скъп 5 пъти ? Явно се слага голяма печалба, защото и в руската цена има печалба, едва ли ги строят на загуба. Русия имала поръчки за 300 реактора, по над 10 милиарда вече. Може да е по ниска цена благодарение на по голямата серийност на производството.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        Не знам какви точно средства се очакват за ВЕИ сектора, но в момента отново са полудели да правят фотоволтаични централи по села и паланки.
                        Не визирам домашни централи до 30кв или такива за собствена консумация изградени от бизнеса, а централи на по 100-500+ декара, които се изграждат за търговия на свободен пазар. Големите риби пак се размърдаха и това ме кара да мисля, че ще очакват Европата да пусне някаква форма на финансиране и за тези големите централи.
                        Ако се изгради всичко, което се подготвя в момента - то ще имаме свърх производство през слънчевите месеци от годината баш по пладне и се чудя как ще се балансира системата при положение, че и ПАВЕЦ-а големия го извадиха от строя (убеден съм, че е ход на енергийната мафия)

                        Продължавам да мисля, че трябваше да сложим още 1-2 реактора на площадки в АЕЦ Козлодуй и да се кротнем, но явно ще го извървим трудно този път.
                        Това е то, когато не се мисли с главата. Колкото и де се разминаваме в оценката на войната в Украйна, толкова и мислим еднакво по този въпрос. Как да вразумим хората, според теб?

                        Коментар


                        • Не знам какви точно средства се очакват за ВЕИ сектора, но в момента отново са полудели да правят фотоволтаични централи по села и паланки.
                          Не визирам домашни централи до 30кв или такива за собствена консумация изградени от бизнеса, а централи на по 100-500+ декара, които се изграждат за търговия на свободен пазар. Големите риби пак се размърдаха и това ме кара да мисля, че ще очакват Европата да пусне някаква форма на финансиране и за тези големите централи.
                          Ако се изгради всичко, което се подготвя в момента - то ще имаме свърх производство през слънчевите месеци от годината баш по пладне и се чудя как ще се балансира системата при положение, че и ПАВЕЦ-а големия го извадиха от строя (убеден съм, че е ход на енергийната мафия)

                          Продължавам да мисля, че трябваше да сложим още 1-2 реактора на площадки в АЕЦ Козлодуй и да се кротнем, но явно ще го извървим трудно този път.

                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Преди триисе години сръбите стояха на моста и сбили "Стелт".
                            Сеги си имат гоуем кран.
                            Наште маскари още не вдеват че солунската митница измести седалището некъде към Зайчар.
                            Не е важно кой как гласува важно е Тимерманс да брои правилно , че на света е България само една една ...
                            И те така те с наште мальки реверсивни кранчета.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dam G Разгледай мнение

                              Те ще станат и аз вярвам в това...но кога? Преди 25-30 г. се говореше за перспективата на ТОКАМАК...но напредъка е бавен. Експерименти в Франция, САЩ, Япония, Германия и др. има , но още няма реален резултат. Когато го намерят (учените), ще са необходими до въвеждането в експлоатация (работещ ) мин, 10г.
                              А Павеца...междувременно окончателно спря ( а това доказано работи). Собствен ресурс е и независим.
                              Според мен, ПАВЕЦ "Чаира", е съзнателно увреден (диверсия) от пиндо-наглоскаски ДРГ.
                              И Боко, ИЗНАЧАЛНО, е бил с и зад този антибългарски ЗАГОВОР.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Dam G, за по напред зависи колко, но ще се използва атомна енергетика масово, това тещо с реактори използващи атомен синтез за производство на енергия ще стане...а още много по напред тези реактори ще станат дори портативни.
                                Те ще станат и аз вярвам в това...но кога? Преди 25-30 г. се говореше за перспективата на ТОКАМАК...но напредъка е бавен. Експерименти в Франция, САЩ, Япония, Германия и др. има , но още няма реален резултат. Когато го намерят (учените), ще са необходими до въвеждането в експлоатация (работещ ) мин, 10г.
                                А Павеца...междувременно окончателно спря ( а това доказано работи). Собствен ресурс е и независим.

                                Коментар

                                Working...
                                X