IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиция - 250 000 лв. - КЪДЕ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако не си навътре в нещата не се прави на инвеститор и бизнесмен. С нискорисков профил
    ( и аз съм с такъв) СНП 500, дивидентни акции, жилищни имоти, земеделска земя, гаражи. Каквото и да избереш няма да сбъркаш дългосрочно

    Коментар


    • където и да е под твой личен надзор, не ги давай друг да ги набие в боклуци , защото теб те е страх.
      250К са немалко пари. Дори в едно забутано села да направиш 30-40 гаража и да ги даваш като склрадове под наем пак ще си на добра далавера...

      Коментар


      • Благодаря на всички за мненията!

        На база тях и мой опит, то ще направя кратко разяснение (с нискорисков профил съм) и лични предпочитания:

        Земя - Няма да я обработвам (само рента). Имам опит с арендатори и затова те не ме притесняват. Въпросът е, че търся в определен регион, където цените са по 2800-3000 лв.
        Злато - донякъде съм му привърженик. Може би, ще е в комбинация със земята.
        Крипто - НЕ или поне не повече от 1000 лв.
        Акции - вече загубих немалка сума през 2007-2008, така че съм си направил изводите за себе си. Не пипам!
        Блокче в Германия - чувал съм само, но не съм влизал в детайли. Ще се интересувам.
        Взаимни фондове - и тук е въпросът -> всички са в супер възходящ тренд сега, дължащ се на пост-Ковид ситуация и други неща ......... и въпросът е СЕГА ЛИ и ДОКОГА ЩЕ Е ТАКА?

        Поздрави,
        П.


        Коментар


        • Вижте си в коя класа сте.....
          Attached Files
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Най добрата инвестиция е в производство, там печалбата е регулярна величина и си върви с времето. Ако призводството е високотехнологично, роботизирано и имаш технология в която примерно има някаква формула която си открил и знаеш само ти ..е това вече е дългосрочно много печелившо. Никаква инфлация или хиперинфлация не може да те победи, първо на входа имаш нещо което преработваш и инфлацията или хиперинфлацията работи за теб, купуваш гарантирано по евтино това което ти е на входа, защото докато го преработваш то поскъпва. После като го преработиш слагаш отгоре стотици проценти. Въпроса е в това да произвеждаш нещо което е най доброто, да имаш бранд и да продаваш гарантирано.
            Абе, и така да е, трябва отвътре да ти идва. Примери да искаш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Най добрата инвестиция е в производство, там печалбата е регулярна величина и си върви с времето. Ако призводството е високотехнологично, роботизирано и имаш технология в която примерно има някаква формула която си открил и знаеш само ти ..е това вече е дългосрочно много печелившо. Никаква инфлация или хиперинфлация не може да те победи, първо на входа имаш нещо което преработваш и инфлацията или хиперинфлацията работи за теб, купуваш гарантирано по евтино това което ти е на входа, защото докато го преработваш то поскъпва. После като го преработиш слагаш отгоре стотици проценти. Въпроса е в това да произвеждаш нещо което е най доброто, да имаш бранд и да продаваш гарантирано.
              В настоящата криза производителите се представят по твоята картинка ,но 10 години по -рано при предишната криза производителите бяха ударени много ,сега секторите на услугите понесоха тежестта основно,транспорт,туризъм .

              Коментар


              • Най добрата инвестиция е в производство, там печалбата е регулярна величина и си върви с времето. Ако призводството е високотехнологично, роботизирано и имаш технология в която примерно има някаква формула която си открил и знаеш само ти ..е това вече е дългосрочно много печелившо. Никаква инфлация или хиперинфлация не може да те победи, първо на входа имаш нещо което преработваш и инфлацията или хиперинфлацията работи за теб, купуваш гарантирано по евтино това което ти е на входа, защото докато го преработваш то поскъпва. После като го преработиш слагаш отгоре стотици проценти. Въпроса е в това да произвеждаш нещо което е най доброто, да имаш бранд и да продаваш гарантирано.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Глупости. Тези пари са изключително в дългови инструменти, а не в акции. Засега поне ЕЦБ и американците не купуват директно акции. Отделно тези пари доведоха до нечувано поскъпване на всичко недвижимо. С напечатаните фалшимент пари се купува абсолютно всичко, което не е заковано, но то скоро и гвоздеите ще са собственост на някоя голяма фин институция.

                  Врачка не съм, но по всичко личи, че широките индексни фондове трудно ще бият инфлацията през следващите години.
                  Виж сега по линия на дълга който се изкупува виждаме и това скачане на индекси и на акции на самия фондов пазар ,но пак остава историческия факт че индексите бият инфлацията .Ти слагаш хоризонт няколко години но говорим за факти от 100 години назад от както изобщо съществуват борсите .Това няма как да се промени особено в последно време когато започнаха да се наливат милиарди в индексни фондове .

                  Коментар


                  • Адванс Терафонд и Агрия са отличен избор при рекордна година за земеделието. И двете имат огромно количество комасирана земя!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение

                      В твоя пример е лесна защото мястото където се въртят тези пари е основно на фондовите борси на акции ,и като тегли чертата ако ги сложи в един индекс ще получи средна възвръщаемост около 10 % годишно за период от 5,10 години и т.н. нагоре като време в бъдещето...Ако видим графиките за години назад грешка няма в тази сметка,още повече че с един прост калкулатор като извадиш таксите и комисионните той ще спечели максимално ако ги вложи всичките а не на части както е схемата при придължително пасивно инвестиране на вноски пак в така наречените индексни фондове.Нито ще мисли как се представя дадена компания нито ще прави тънки сметки ,само чака и си щрака с пръсти ,сега пак при условие че тези пари няма да му трябват за дадения период защото е ясно че ще има и спадове както беше срива през март 2020 година .
                      Глупости. Тези пари са изключително в дългови инструменти, а не в акции. Засега поне ЕЦБ и американците не купуват директно акции. Отделно тези пари доведоха до нечувано поскъпване на всичко недвижимо. С напечатаните фалшимент пари се купува абсолютно всичко, което не е заковано, но то скоро и гвоздеите ще са собственост на някоя голяма фин институция.

                      Врачка не съм, но по всичко личи, че широките индексни фондове трудно ще бият инфлацията през следващите години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        когато всички ЦБ наливат ликвидност (печатат) с години, а правителствата не им пука от дефицитите + сме в рекордно дълъг бичи цикъл си мисля, че няма незабелязан клас активи в които да може да набухаш парите и да щракаш с пръсти. задачата въобще не е лесна.
                        В твоя пример е лесна защото мястото където се въртят тези пари е основно на фондовите борси на акции ,и като тегли чертата ако ги сложи в един индекс ще получи средна възвръщаемост около 10 % годишно за период от 5,10 години и т.н. нагоре като време в бъдещето...Ако видим графиките за години назад грешка няма в тази сметка,още повече че с един прост калкулатор като извадиш таксите и комисионните той ще спечели максимално ако ги вложи всичките а не на части както е схемата при придължително пасивно инвестиране на вноски пак в така наречените индексни фондове.Нито ще мисли как се представя дадена компания нито ще прави тънки сметки ,само чака и си щрака с пръсти ,сега пак при условие че тези пари няма да му трябват за дадения период защото е ясно че ще има и спадове както беше срива през март 2020 година .

                        Коментар


                        • когато всички ЦБ наливат ликвидност (печатат) с години, а правителствата не им пука от дефицитите + сме в рекордно дълъг бичи цикъл си мисля, че няма незабелязан клас активи в които да може да набухаш парите и да щракаш с пръсти. задачата въобще не е лесна.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                            Седи грей се, в другата тема точно затова ебавам камиларя че му ям готовите пари - той милия въобще не може да го вдене
                            Е, не знам. Тука имотите не мога да се прежаля, дори без лихва да ги дават парите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              E, сега ми е ясно, ама тогава мислех, че е луда и както се кълне у форума "ще занули". Ама аз "мислих", а тя действаше. Той акълът навреме трябва да дойде, иначе кел файда, па ако ще да си доктор по философия.
                              Седи грей се, в другата тема точно затова ебавам камиларя че му ям готовите пари - той милия въобще не може да го вдене

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Все тая. Ако не се бъркам, Израел са измислили капковото напояване. Имат една от най-добрите напоителни системи в света. Не е важно от къде са взели парите, а как и в какво са ги вложили.
                                Каквато е и темата на настоящата тема.
                                ако ги питаш евреите - да, инак са измислили само как да хленчат по 60-70 години за пари и да тероризират съседите си

                                Коментар

                                Working...
                                X