IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фотоволтаичен парк като инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Алфаомега, не може да стане.
    Добре ама дай аргументи защо не може да стане. Какви ще са проблемите на една такава система? Може пък да се намери решение за което никой да не се е сетил досега. Не знаеш от коя дупка ще изкочи заек....

    Аз не съм специалист в тази област и не претендирам. От електрики разбирам колкото за обща култура. Затова само хвърлям идеи в пространството и чакам да се изкажат по големите специалисти. Да кажат, да може да стане, или не това са пълни глупости.

    Коментар


    • Има простички и нескъпи неща обаче народа не ги иска и веднага срещат съпротива без да се пробва. Логиката която ги спира е че то като е толкова просто отдавана трябвало да е открито и да е много популярно, не било популярно - значи не работи ..ето това е логиката.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Алфаомега, не може да стане.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Много хубава и актуална тема.

          Мен обаче продажбата на тока не ме интересува изобщо.

          Матеев, кажи как да съхраняваме енергията от панелите? Искам да можем да я консумираме когато ни трябва а не само докато пече слънцето.
          Знам че има вариант с литиеви батерии но това не ме устройва. Искам нещо по добро. Да работи безотказно минимум 20 години и да няма никакъв риск от експлозии и пожари. Това автоматично отписва и водородът и горивните клетки.

          Досега единственото което съм открил да покрива изискванията (поне на теория) е съхранение на кинетична енергия чрез маховик.
          Дали може да стане в реални условия да работи със соларни панели и каква ефективност може да се постигне?

          Идеята е маховикът да се направи с много голямо тегло примерно 5-10 тона, и да се върти върху лагери с постоянни магнити във вакумна среда където при напълно заредено състояние да достига над 50 000 оборота в минута. Връзката между маховика и генератора може пак да е на магнитен принцип без директен механичен контакт. Не знам дали това е по добре или ще влоши ефективността. За първоначалното ускорение от нула оборота може да се ползва ток от мрежата. След като достигне някакви обороти вече преминава на захранване от соларните панели.

          Има ли шанс това да проработи и дали си струва инвестицията?

          Мисля да направим един малък прототип за тестове?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Около 3-тата година в началото на следващото хилядолетие .....
            Е, те там се броят хилядолетията от монтажа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Pyramid, три години пак е много, трябва да се направи така че за 6 месеца да е изплатено максимум. А тези неща които се изплащат за 10 -12 години въобще не са интересни за народа.
              Е, чак толкова... Не панели имах предвид.

              Коментар


              • Ето това е наистина подпомагане, ако се платят предварително с някакви облигации, облгациите ще си стоят в банката
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Връщаме се към темата:
                  Независимо, какво казват някои, енергийната ефективност, е в пъти по-евтина, по-достъпна, по-бързо се изплаща и става печеливша. По наши данни, около третата година.
                  Около 3-тата година в началото на следващото хилядолетие .....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Pyramid, три години пак е много, трябва да се направи така че за 6 месеца да е изплатено максимум. А тези неща които се изплащат за 10 -12 години въобще не са интересни за народа.
                    Най-добре според мен е да не се чака 6 месеца ами направо да ви платят инсталирането на такива централи. По този начин печалбите тръгват веднага без необходимост да се инвестират собствени средства.

                    Коментар


                    • Pyramid, три години пак е много, трябва да се направи така че за 6 месеца да е изплатено максимум. А тези неща които се изплащат за 10 -12 години въобще не са интересни за народа.
                      Last edited by supertrader; 10.06.2021, 15:58.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Връщаме се към темата:
                        Независимо, какво казват някои, енергийната ефективност, е в пъти по-евтина, по-достъпна, по-бързо се изплаща и става печеливша. По наши данни, около третата година.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Pyramid, всъщност да се продават в момента тръбите не е много голям проблем, продава се по интернет, убийственни продажби се правят ако нещото пристига до купувача за ден или два. Само трябва да е с голяма производителност, много бройки на ден. Трябва ти един човек да се оправя с производството, друг с търговията и вече зависи как се справят. В индустрията наистина се печелят пари, завъртат се много пари. За тези чаши за вода, никога не бих предположил че това ще се превърне в индустриален сегмент с фабрики които ги произвеждат с контейнери на ден, а те са далеч по слаби като идея, не е ясно дали са полезни защото и витамин С има като антиоксидант и се продава навсякъде.
                          И какво стана в крайна сметка, не бях прав като се изказах че от фотоволтаиците печалбата е много трудна работа защото не съм знаел дори терминологията..а на края се оказа че съм бил прав все пак.
                          Прав си, разбира се. А терминологията...нея я оставяме на търговците с "принос".
                          НАЗДРАВЕ!

                          Прочее, онова, с "многото ТРЪБИ", си беше шега.
                          Last edited by Pyramid; 10.06.2021, 11:30.

                          Коментар


                          • Pyramid, всъщност да се продават в момента тръбите не е много голям проблем, продава се по интернет, убийственни продажби се правят ако нещото пристига до купувача за ден или два. Само трябва да е с голяма производителност, много бройки на ден. Трябва ти един човек да се оправя с производството, друг с търговията и вече зависи как се справят. В индустрията наистина се печелят пари, завъртат се много пари. За тези чаши за вода, никога не бих предположил че това ще се превърне в индустриален сегмент с фабрики които ги произвеждат с контейнери на ден, а те са далеч по слаби като идея, не е ясно дали са полезни защото и витамин С има като антиоксидант и се продава навсякъде.
                            И какво стана в крайна сметка, не бях прав като се изказах че от фотоволтаиците печалбата е много трудна работа защото не съм знаел дори терминологията..а на края се оказа че съм бил прав все пак.
                            Last edited by supertrader; 08.06.2021, 23:23.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Енергийната ефективност също не е евтина, става но пак трябва да се инвестира. Разковничето е производство на евтин ток от големи централи, соларните плочки са много хубави но да имаш евтина енергия да ги произвеждаш и изнасяш, и батериите също много добра принадена стойност и хубава стока за износ.
                              Стока за износ. ТРЪБИ, МНОООГО ТРЪБИИИ!

                              Коментар


                              • Енергийната ефективност също не е евтина, става но пак трябва да се инвестира. Разковничето е производство на евтин ток от големи централи, соларните плочки са много хубави но да имаш евтина енергия да ги произвеждаш и изнасяш, и батериите също много добра принадена стойност и хубава стока за износ.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X