IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фотоволтаичен парк като инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Самураите, японците..
    !?!

    Коментар


    • Самураите, японците..
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Pyramid, на СМ може да се вярва, няма да те завлекат и без патент да им го покажеш. Българската гордост ПАВЕЦ е техен проект, който предоставивиха срещу българско изобретение, като никой не им е искал нищо или пък въобще да се надявал..срещу нещото дадоха уникален проект. Другите май са само дърти крадци и лъжци всичките, само гледат да крадат такива неща.
        ...Прости ми невежеството но ... кои са тези СМ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          За какви патенти бълнуваш. Тука е тема за фотоволтаични паркове като инвестиция, а не поредната твоя тема за хвалипръцковщина на твоите нескопосани идеи. Махай се от тука и недей осира и тази тема.
          И в областта на ФВ, има маса патенти, ако не знаеш. Ох, забравих, ТИ си Единственият, Посветен. Прочее, Твоето поведение е -заедно с още двама-трима - които, "осират темите", както сам се изразяваш. Теми, в които, идваш и почваш да се пъчиш. А иначе, как само се правиш на жертва, мамин сладък.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            ...Тук нейде, е и маркетинговата роля на патента: .....
            За какви патенти бълнуваш. Тука е тема за фотоволтаични паркове като инвестиция, а не поредната твоя тема за хвалипръцковщина на твоите нескопосани идеи. Махай се от тука и недей осира и тази тема.

            Коментар


            • Pyramid, на СМ може да се вярва, няма да те завлекат и без патент да им го покажеш. Българската гордост ПАВЕЦ е техен проект, който предоставивиха срещу българско изобретение, като никой не им е искал нищо или пък въобще да се надявал..срещу нещото дадоха уникален проект. Другите май са само дърти крадци и лъжци всичките, само гледат да крадат такива неща.
              Last edited by supertrader; 11.06.2021, 21:38.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • ...Тук нейде, е и маркетинговата роля на патента: Показва се общото, показва се, че е обмислено, показва се че, лиценз може да се предостави но, и че ще се търси наказателна отговорност за своеволия. Морков и сопа. Иначе, не виждам, какво може ключово различно да представи даже по своя основен предмет на дейност, въпросният чичко. А уж е бъкан със сведения, данни, терабайти, бла-бла-бла. Съответно, ТОВА му поведение, само отблъсква потенциални клиенти...

                Коментар


                • Той иска всички да действат, както Той нареди.

                  Е, няма пък.
                  BTW, регулаторът на заряда, предотвращава свръхзаряда а, значи, упреците му, са без основание.

                  Коментар


                  • Тука стана като в искренно и лично..
                    Last edited by supertrader; 11.06.2021, 19:54.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      И къде е тази батерия, за да я видя?

                      Или пък покажи някаква статия в реномирано научно издание с висок импакт фактор?

                      Нъцки - няма, няма и пак няма. Никога и няма да има предвид факта кой е измислил тази недомислица с тънки електроди с дупка в средата и с общ електролит. Няма изчисления, няма проектиране, няма нищо, абсолютно нищо. Има само хвалипръцковщина от експерт по лъжите и измамите.

                      Аз пък съм измислил инджекопляктер с торсионно квантово интертранслиране, който ще направи революция във всички сфери на живота. В него няма дупки - той самият представлява дупка в 17 измерения, в която се плацика общ електролит между две тръби. Важното обаче е друго - за него има пазар от 300 милиарда и ще подаря документацията на всеки, който поиска да го произвежда. Документацията съм я писал на гърба на мръсна тоалетна хартия, защото точно в клозета ми идват гениалните идеи. Става въпрос за клозета на един от гаражите ми.
                      ...Там ти е и грешката. Ако го беше писал на чиста хартия...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Матеев, направо се излагаш, измислена е по добра батериия......
                        И къде е тази батерия, за да я видя?

                        Или пък покажи някаква статия в реномирано научно издание с висок импакт фактор?

                        Нъцки - няма, няма и пак няма. Никога и няма да има предвид факта кой е измислил тази недомислица с тънки електроди с дупка в средата и с общ електролит. Няма изчисления, няма проектиране, няма нищо, абсолютно нищо. Има само хвалипръцковщина от експерт по лъжите и измамите.

                        Аз пък съм измислил инджекопляктер с торсионно квантово интертранслиране, който ще направи революция във всички сфери на живота. В него няма дупки - той самият представлява дупка в 17 измерения, в която се плацика общ електролит между две тръби. Важното обаче е друго - за него има пазар от 300 милиарда и ще подаря документацията на всеки, който поиска да го произвежда. Документацията съм я писал на гърба на мръсна тоалетна хартия, защото точно в клозета ми идват гениалните идеи. Става въпрос за клозета на един от гаражите ми.

                        Коментар


                        • Ей, да не си помислите нещо: Вариантът ФЕЦ, ми допада по доста причини. Просто, от Матеев няма да купувам. Принципно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                            А какво мислите за соларните керемиди? Изглеждат ми като добро решение особено за ново строителство. По здрави са от панелите и се монтират лесно във пространство което и без това не се ползва за нищо. Може би един ден ще станат много евтини и всички сгради ще са покрити с такива.

                            Като ефективност вероятно са по зле от панелите тъй като не всички покриви са ориентирани оптимално. Но въпреки това е по добре покрива ти да произвежда ток отколкото да не произвежда нищо.
                            Той Мъск нещо започна със соларни керемиди, в Щатите, ама нещо не се чуват, напоследък. Предполагам, защото, от тях, слагат по покриви, проектирани за обикновени. Т.е., може и да отскочи бизнесът, ако се въвлече И в проектирането на покривите но, дали Мъск не го разглежда като загуба на фокус, това не знам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Сега, Матейко измисли общия електролит, що не питаш него?
                              То общия електролит всички знаем кой го измисли. Същия изобрети и упражнение по трудово обучение да произвежда с чужди пари.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                                Коя е тази по добра батерия?

                                Жироскопичния ефект се неутрализира като се поставят два успоредни маховика в една равнина на една ос но да се въртят в противоположни посоки.

                                Тези автобуси май са били доста ефективни и е жалко че не са продължили разработките. Сега има съвременни материали с които може много да се подобри концепцията и ефективността. За градски транспорт където разстоянията са къси и не се развиват големи скорости са перфекти. Зареждането отнема 1-3минути и изминават по 5км.. Няма проблем на всяка спирка да се зарежда за 20 секунди. Може част от зареждането да става и при спиране.
                                При евентуална катастрофа (случват се) един такъв пумпал, генерално разрушава, де що може. Ако са два, още, има и усукване между двата а, жироскопичният ефект, който представлява стабилизация по оста на въртене (т.е.оборотите стабилизират "присъствието" на собствения си маховик, в собствената равнина на въртене), не се "изважда" като "ляв" от "десен". Просто, всеки, удържа собствената си ос, и-толкова. Пак напомням: разруши му изведнъж кутията, и гледай шрапнели по тангентите. Мен ако питат, такова чудо, в центъра на града, не бих допуснал да се движи, от съображения за безопасност на гражданите.

                                Коментар

                                Working...
                                X