IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си бизнес инвеститор за сериозна идея

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Не ви следя темата, но човека преди време пак искаше пари- тогава да прави брокерска къща, тоест от това разбира. Но от друго на дали?

    Има нещо друго- ако е експерт ще знае че това или онова не може да стане. А като е лаик не знае и може да направи нещо- справка мъскчо- пълен головодник, но е имал пари които е вложил успешно. Разликата с брокерчето е че то няма и не иска да влага, а само да цица
    Аз виждам още доста разлики между нашия лирически герой и Мъск. Доста.

    С две думи, моят съвет към това момче е да почне да работи и то яко.

    Ще му дам и идея гратис. Не се шегувам - да отвори баничарница. Компетентност му стига. Капитал почти не му трябва. Да почне с разнасяне по домовете и постепенно да разширява бизнеса. По-малко да лети във въздуха и повече да бачка.

    Да започне от печката на майка си. Горката жена още го хрантути.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Той си призна, че "експертните" му познания се свеждат до преинсталиране на компютри и до игра на компютърни игри.
      Ами тогава защо продължавате да пишете в темата, оставяйте го да си троши главата- преди беше написал на лични че за месец фирмата където работил направила 17000- това преди 5 години. Ако се е запазил същия темп, то защо трябва да си сменяш професията- дори да не правиш 17000- направи 6-10000 пак са достатъчни за нормален живот

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Не ви следя темата, но човека преди време пак искаше пари- тогава да прави брокерска къща, тоест от това разбира. Но от друго на дали?....
        Той си призна, че "експертните" му познания се свеждат до преинсталиране на компютри и до игра на компютърни игри.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Моето мнение е подобно - няма как човек с ниско образование и с ниска компетентност да измисли качествена идея. Все едно да накараш един човек от средновековието да измисли летателна машина - ами той ще си я представи като някакво животно (напр. кон) с размахващи се криле.

          За да има човек качествени идеи, първо трябва да стане експерт в областа. Да, ама нашият юнак демонстрира всичко друго, но не и експертни познания в която и да било област.
          Не ви следя темата, но човека преди време пак искаше пари- тогава да прави брокерска къща, тоест от това разбира. Но от друго на дали?

          Има нещо друго- ако е експерт ще знае че това или онова не може да стане. А като е лаик не знае и може да направи нещо- справка мъскчо- пълен головодник, но е имал пари които е вложил успешно. Разликата с брокерчето е че то няма и не иска да влага, а само да цица

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Връщаме се на темата: До момента, нищо сериозно не видяхме в идеята, вкл.и нейната "защита", след като, самата идея, вече е ясна. Става дума за търсачка на хора, по разхвърляни входно-изходни данни за произволен вид тяхна активност. Бедата е че, за да заработи успешно на тази търсачка, БИ ТРЯБВАЛО, да има свободен достъп до купчина лични данни, което би означавало, конфликт с много закони, при това, не в една, а в редица страни, се оформени по коренно различен начин. Т.е., ще трябва намеса и на , AI, и на Iot а, без собствени задълбочени познания в сферата, момъкът, може да бъде извозен и то, не за милиони, ами за десетки левове. Тъжно но, за да не се случи това, трябва ТИ да си по-голям от идеята си, а не, тя от теб.
            Моето мнение е подобно - няма как човек с ниско образование и с ниска компетентност да измисли качествена идея. Все едно да накараш един човек от средновековието да измисли летателна машина - ами той ще си я представи като някакво животно (напр. кон) с размахващи се криле.

            За да има човек качествени идеи, първо трябва да стане експерт в областа. Да, ама нашият юнак демонстрира всичко друго, но не и експертни познания в която и да било област.
            Last edited by Mateev; 25.04.2021, 18:23.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Първо радвам, се че здравословният проблем е решен. Не е врачка. Това си писал самият ти по темите през месеците. Имаше диспропорция.

              От една страна парадиране със статус - от друга - габровска болница. Не се връзваше.

              Затваряме въпроса.
              Нещо си се объркала . В Габровската болница ми слагаха стент на сърцето преди 8 години, и още съм жив. Тогава просто нямах избор, защото времето за реакция беше много малко, пък и никой не ме питаше за мнението ми. Просто ми намекнаха да си натискам гъза на леглото, ако искам да видя изгрева на слънцето следващия ден. А аз глупакът исках да изпуша една цигара, докато чакам в Бърза помощ доктора да дойде в 3 часа през нощта...

              Както и да е - наистина да затваряме въпроса.
              Last edited by Mateev; 25.04.2021, 18:26.

              Коментар


              • - За цената на това удоволствие предпочитам да не ме питате. - цените на тези неща са ясни на всички, не са и лесни тези неща и затова цените им са такива.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Връщаме се на темата: До момента, нищо сериозно не видяхме в идеята, вкл.и нейната "защита", след като, самата идея, вече е ясна. Става дума за търсачка на хора, по разхвърляни входно-изходни данни за произволен вид тяхна активност. Бедата е че, за да заработи успешно на тази търсачка, БИ ТРЯБВАЛО, да има свободен достъп до купчина лични данни, което би означавало, конфликт с много закони, при това, не в една, а в редица страни, се оформени по коренно различен начин. Т.е., ще трябва намеса и на , AI, и на Iot а, без собствени задълбочени познания в сферата, момъкът, може да бъде извозен и то, не за милиони, ами за десетки левове. Тъжно но, за да не се случи това, трябва ТИ да си по-голям от идеята си, а не, тя от теб.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Коя врачка ти каза, че жена ми са я оперирали в Габрово?

                    Нищо подобно - оперираха я във ВМА, като на операцията присъстваха/участваха 4-5 от най-знаменитите професори в България. Направиха го доброволно, предполагам защото след това ще напишат някой друг научен труд или ще добавят нещо ново и значимо в учебниците по медицина.

                    Детайлите от титан, който вградиха вътре в жена ми, са изработени в Италия, по конструктивен проект от Български лекар, който обаче е специализирал няколко години във Франция и после в Германия точно по този аспект от ортопедията. Човека разбира едновременно от медицина, от компютри и от 3D моделиране, което го прави уникален за територията на България. Свърши си работата перфектно, за което съм му безкрайно благодарен. Безкрайно съм благодарен и на екипа, извършил операцията. Въпреки нейната висока сложност и тежък следоперативен период всичко мина успешно и жена ми в момента е повече от добре. За цената на това удоволствие предпочитам да не ме питате.

                    А сега след като задоволих любопитството ви, ще ви помоля повече да не се занимавате с мене и с жена ми. Темата е за нещо съвсем различно от медицинските проблеми на един или друг човек.
                    Първо радвам, се че здравословният проблем е решен. Не е врачка. Това си писал самият ти по темите през месеците. Имаше диспропорция.

                    От една страна парадиране със статус - от друга - габровска болница. Не се връзваше.

                    Затваряме въпроса.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Че искрено ме учуди, че в тази светлина не ползваш частно здравеопазване за съпругата си в София или в чужбина, а чакаш на мизерната държавна болница в Габрово при това за сериозен здравословен проблем. Дано всичко да се е разрешило успешно.

                      Ако не е имало друга алтернатива е много тъжно, че дори човек с пари накрая опира до държавно здравеопазване с всичките му кусури и то за сериозни здравословни проблеми. Каква полза да имаме от многото коли ако не можем да си поддържаме здравето?

                      Не е заяждане. Странно ми е в светлината на това, което пишеш по-горе. Иначе пожелавам здраве на всички пишещи тук. И естествено, материален просперитет.
                      Коя врачка ти каза, че жена ми са я оперирали в Габрово?

                      Нищо подобно - оперираха я във ВМА, като на операцията присъстваха/участваха 4-5 от най-знаменитите професори в България. Направиха го доброволно, предполагам защото след това ще напишат някой друг научен труд или ще добавят нещо ново и значимо в учебниците по медицина.

                      Важен беше екипа, а не в коя болница се извършва операцията. Екипът се състоеше от професори от няколко различни болници, но те сами си избраха ВМА за операцията поради съвременното високотехнологично оборудване в нея.

                      Иначе в процеса на подготовката за операция аз поканих един френски и един немски екип да дойдат в България и да извършат операцията. Причината беше, че жена ми нямаше да издържи едно далечно пътуване със самолет. За парите бях готов да заплатя всичко, което екипите поискат. Те обаче ми отказаха и затова преминах на вариант да събера екип от най-знаменитите Български професори, както и се получи на практика.

                      Детайлите от титан, който вградиха вътре в жена ми, са изработени в Италия, по конструктивен проект от Български лекар, който обаче е специализирал няколко години във Франция и после в Германия точно по този аспект от ортопедията. Човекът разбира едновременно от медицина, от компютри и от 3D моделиране и конструиране, което го прави уникален за територията на България. Свърши си работата перфектно, за което съм му безкрайно благодарен. Безкрайно съм благодарен и на екипа, извършил операцията. Въпреки нейната висока сложност и тежък следоперативен период всичко мина успешно и жена ми в момента е повече от добре. За цената на това удоволствие предпочитам да не ме питате.

                      А сега след като задоволих любопитството ви, ще ви помоля повече да не се занимавате с мене и с жена ми. Темата е за нещо съвсем различно от медицинските проблеми на един или друг човек.
                      Last edited by Mateev; 25.04.2021, 16:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Не знаех.
                        Споко. Доскоро, и аз.

                        Коментар


                        • Не знаех.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от RUBLA Разгледай мнение
                            Спрете да обсъждате Mateev и пишете по темата.
                            То хубаво, ама нашият "морал" отива на кино...

                            Коментар


                            • Спрете да обсъждате Mateev и пишете по темата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Pyramid, преди няколко години един българин работещ в Германия, ни разказва какво му се е случило там, на мен и един приятел. Получил инфаркт човека и тръгнали да му слагат стенд, на два пъти обаче неуспешно. За третия път му казали, че стенда ще се пробват да го сложат като се консултират с лекар в България и така и направили и този лекар като им казал как за 5 минути го поставили, германците в голяма болница е бил там и казали - този наш колега в България е най добрия според тях в тази област. Така че щом той и съпругата му са се доверили на лекари в Габрово, те са си преценили и може въобще да не е грешно. Той като написа какъв е проблема, такова нещо трудно се преборва и ако намерят помоща където и да е тя, няма значение дали е частна болница, държавна болница и дали са лекари в България или в чужбина. В случая искренно му пожелавам да спечелят битката.
                                Аз също, защото, човешкият живот е безценен. Не за ТОВА го упреквам и той чудесно знае и разбира но...толкова може. Съответно, не се удържа да не "покаже мястото на всеки лузър" , което, е според него. Няма квалификация но, раздава "диагнози".
                                ...

                                Прочее, еластичният артериален/венозен съдоразширител, се казва и пише "стенТ". С българска бука "Т" накрая. Каза го лекар, специално натъртвайки на това, по телевизията. СтенД е съвсем друго нещо.
                                Last edited by Pyramid; 25.04.2021, 14:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X