IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, продължаваме, Тошо. Това, че си църкат от някакви дупки, някакви, ме кара само да се усмихвам и да продължавам да правя това, което трябва. Аз с хора, които на теория могат нещо, но ако ги вкарам в процесите и практиката, ще пуснат жълто по крачола като видят реалността. Да видят как се прави нещо между 2 и 5 години и после още куп усилия. Аз поне знам навън хората колко време им отнема нещо сериозно, а те тръгнали да ми обясняват кое и как, смешна работа. Сега е много важно да се определим всички с някаква полезност, защото на икономиката ѝ трябва полезен подход, а не същите простотии като преди. За нас двамата не се притеснявам, защото знам, че сме гъвкави, с умения, знания и опит. И продължаваме да се развиваме с работа. Тук го гледам единия, че се гордеел, че такива като нас били "бедни като мишки", не говоря за нас в частност, а това че го кефи и получава умствена полюция и се подмокря. Кажи му го, Тошо, че хора, които имат идеи, неща с добавена стойност направени от нулата, услуги също с добавена стойност - имат какво да продадат и се нарича "себе си". Приятели, заблудата е хубаво нещо, но когато не се оглеждаш какво се случва, малко изпадаш в една нелепа ситуация...Много пъти съм го виждал през годините и на много им повтарях - не го правете, не бързайте, не говорете и не се занимавайте с глупости, защото идват промени и ще се чудите на кой свят се намирате. Нямаме буфери и възможности, защото не се прави нищо в тази посока и една парична маса ще изгние накрая в "нищото". Имат още малко време да осъзнаят, че когато нещо се прави и се създава нещо физическо от "0", винаги после това нещо ти се отплаща. Ще има размяна на роли и позиции, затова бъдете умерени, кротки и обрани...умните хора така правят. Аз съм изключително търпелив и знам какво правя. След 15-16г. щом решавам да си позволя да говоря всичко това, значи има причина. Тези, които ме познават, че аз нещата ги правя и вървя последователно и без да се изхвърлям, постепенно и всеки етап го осмислям внимателно преди да кажа нещо. Хабер си нямате какво се случва в сянка, ама грам, обаче се изказвате като "надървени първокласници", понеже се чудите какво е това и не го разпознавате, понеже ви е непонятно защо така и как може толкова време да отнема. Обаче там в гащите нещо малко ги е опънало и си мислите, че извършвате някакво полезно действие. Не бъркайте "нощното напикаване" и "полюцията", с процеси свързани с растежа. Всички сме го преживявали, но явно при някои още продължава дори и в...зряла възраст. Вършите все едни и същи простотии и безумни действия, периодично при това, които докарват до едни и същи събития всеки път. Е как един път не си извадихте правилните изводи, при наличието на уж толкова мозък. Не се гордейте, че мислещите и правещите нещо смислено са без пари. Те оцеляват винаги, понеже се опитват да извършват реални действия. Да се кефиш на агонията на подобни хора е изключителна низост и невероятно безлично ниво, което те кара да се чувстваш "голям". А в действително си един малък, страхлив и църкащ гризач, който съм убеден, че смелостта му и носенето на отговорност липсват тотално. Гордостта на "помиярите" в хранителната верига, които са я обърнали наобратно, води до усещания за величие, но тя стои на крехък връх и ще се срути. Тогава жална ни майка на всички, защото сте извратили тотално процеса и логиката. Помислете, защото ви води към дъното всеки път това, не ние, а вие го правите. Ние просто не пречим на никой, защото си правим нещо и не създаваме дисбаланс, защото природата ни е устроена да градим, а не да рушим. От кое да ме е срам мен или Тошо, не сме подвели и излъгали никой, защото знам, че е така.

    Винаги сме давали избор и ако реши някой, нека заповяда. Каквото е необходимо ще получи от нас и ще е градивно, осъзнаваме, че не се прави само от двама души. Но това няма как да го разберете, защото не идвате там, където от сума време ви каним. Нормално и човешки, а тук някой си позволява без да ме познава мен и Тошо, да ни нарича "мошеници". Един никаквец и една група олигофрени покрай него. Честно казано дори като пиша изпитвам безразличие, но все пак знам, че има мислещи хора в този форум, а те заслужават уважение. Може да са само 5-10%, но ги има. С тях ще говоря по друг начин и ще ги уважавам, защото има за какво.

    Деградацията в едно общество, в което са бедни правещите, мислещите и създаващите, го води до няколко неща - безсмислено съществуване, посредственост и бездна, от която никога няма да се измъкне. Драги, осъзнайте се, свършиха движения, които досега определяха статуквото в световната икономика - обратни изкупувания на акции, очаквания за дивиденти, спекулативни диверсификации и какво ли не още. Ако смятате, че добавената стойност ще ви се пръкне от "нищото", за да се върнете към тези твърде утопични и крехки процеси...значи си заслужавате целия този брутален обрат, който настъпи. Мишоци, нека сме сериозни. Това беше ясно, че ще се случи. Следя ги нещата от обща заинтересованост, какво се случва и защо - особено последните 15-20г. Търсил съм зависимости и назад...има ги и няколко човека са ги описали. Има зависимости и те доведоха до онова логично нещо, което се казва "промяна на формулата" и "спиране на музиката". Задайте си умни въпроси сега - с какво съм полезен наистина, защо и имам ли място? Сега един агроном е 100 пъти по-важен от вас, да не говоря за лекари, учители, инженери, архитекти, дизайнери, електротехници, стругари, строители и какви ли не още, не искам да пропусна някой за да не го обидя. Докарахте се така брутално, че и останалите повлякохте в тъпотата си - стоейки в периферията и мислейки си, че като не се прави собствена добавена стойност и физически продукти, че без интензивни инвестиции, че без рискуване и опити да се изкарат продукти...ще стане всичко от "хоп и готово". Купища факти има за това, така че не ми е сериозно....наем, рента, дивидент, стойности на акции и др. От какво бе, от какво да дойде, от въздуха и слънцето ли??? То бива да си заблуден и да крачиш уверено в глупостта си...

    Реално погледнато винаги сме и ще продължаваме да създаваме добавена стойност, защото на много хора мисля, че този израз не им е ясен напълно и не знаят как се прави. Бих казал, че на практика поне 90-95% от хората тук не я създават. Няма лошо, но поне да си мълчат, когато става дума за създаване на краен пазарен продукт и да слушат тези, които могат. Участвайте и инвестирайте, с тези движения има шанс, защото всичко останало е илюзия. С останалите 5-10% можем да говорим, както казах, които поне един път в живота си ако не са създали, поне са инвестирали във физически продукт или са се интересували хората навън как го правят и защо. Ако не знаят други какво означава "физически продукт", да не губят нашето, а и тяхното време. "Далаверката" е в други спекулативни неща, пичове, от които скоро ще разберете бруталната действителност до какво води...Единият повтаря нещо, другият след него същото...как не им омръзна, не знам.

    Колко пъти да повтаряме едно и също бе, че входните условия на ефективността и изходните, се различават и някъде там по средата се поддържа нещо в определени ситуации. Всичко това при конкретни базови условия. Колко пъти и как вече да обясним това кога работи и какви минимални нива му трябват, при които други не се справят добре. Има и загуби, които те даже не ги предвиждат и ние знаем какви са. Затова казваме реални неща и кога се постигат. Безхаберници, ако си купите автомобил, и този автомобил го държите в гаража, какво КПД имате - например коефициента на съпротивление на въздушната струя, зададените спецификации като разход на гориво в градски и извънградски условия, ползи от различни удобства и пособия свързани с електрониката, ергономията и др.? Един автомобил като го карате с 60 или 120 км/ч, какво по дяволите му е КПД-то в двата случая, например на аеродиначиката? Така, къде нас ни чухте да казваме, че имаме винаги еднакви изходни условия и при всички температури работи перфектно...никога! Казахме едно минимално температурно ниво, което натрупва някакво КПД, а при високите всеки може и е лесно. Чувате и говорите каквото ви се иска, а когато ви се казва и се показва дори нагледно в клип, не мислите грам. О, забравих, нали сте "великани". Ние се мъчихме години наред да "крадем" в ниските температурни нива и да ловим неща, защото при високите температури КПД-то може да скочи сигурно над 150%. Колко пъти казахме куп неща, които можете да ги видите на една опитна установка, където ви е страх от сума време да отидете да я видите.

    Аз със спекуланти, дето видели нещо, чули нещо, пробвали там един път и готово, било така и край....точно с такива не ми се говори. Понеже те можели и знаели, а другите нищо не можем и не знаем как...хахахаха. Егати самозаблудата, в която живеете. Чувате каквото ви се иска и си създавате сами теории, които 100 пъти ви казахме - не ви стига мъжеството и има липсата на "топки", да си ги довлечете същите в един най-обикновен гараж. Има една много обикновена думичка, която описва всичко...страх. Опасения, че може би не сте разбрали, че не сте прави и че нямате достатъчно натрупани аргументи на практика, реални, с които да опонирате. Просто е. Не се правете на ощипани моми, само защото вие го дрънкате във форума, ще ви повярва всеки, че сте наясно. Осъзнайте се, ние имаме факти и доказателства, а вие имате някакви плахи теории, ама толкова са общи, че дори не искам да ги коментирам. Опити да излезете прави, с някакви безумни обобщени емпирични методи и неизпробвани в различни ситуации. Милите ми те, докато едни пробваме докато стане, за други остава само да коментират. Да имате тема и смисъл, когато влезете при следващото сигналче на пощата ви, че някой от нас е написал нещо в темата. Безсилието води и до празнодумие, а то води до липса на реални аргументи. Само гола теория, която е извадена от учебниците и я повтаряте като папагали.
    Last edited by Павел Влахов; 12.04.2020, 01:38.

    Коментар


    • Шаш. Страх мори добитъка. И т.нар. „разбирачи”, до един, се свряха по дупките си.

      Коментар


      • Да се върнем на Темата, Павле:
        Колкото и да търсим, ние, всъщност, дваж повече,
        ПРЕДЛАГАМЕ ПОМОЩ. Защото, в нас и нашите наработки, са толкова милиарди, колкото нямат и Дилян Пеевски, заедно с Божков, взети заедно. И това, са ЧИСТИ, НЕОПОРОЧЕНИ, ПАРИ. Да.
        Да, ама този момент, убягва на купчината „красиви и умни” тук. Писано е, „По ДЕЛАТА ще ги познаете.” (на кого колко му е багажът - също). Тъжното е, че индикациите са ... абе, скромни.
        Last edited by Pyramid; 08.04.2020, 14:03.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
          Кажете павле за кпд, каква мощност отдава, стига сте дрънкали колко сте велики. Велики, но бедни като църковни мишки.

          -Голяма травма е за теб, някой да успее, нали? Докато, сам, си безнадеждно назад и встрани. И, всякак, дерзаеш да не те изпреварят. Подло, долно но, ако проима ефект, дребната ти душичка ликува, завлякъл си някого още в калта, да ти „прави компания”. Дерзай, да те „повишат в ранг”. От мухльо и ревнивец - в тотален говню. Дерзай и не унивай, „повишението” е ей там, зад ъгъла.
          Last edited by Pyramid; 08.04.2020, 09:45.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

            Що на лични, и той като теб защитаваше продукта ви публично тук и наричаше всички много прости че не искат да ви дадат ей така едни двеста-триста хиляди.
            Предполагам обаче че няма да се появи скоро за да коментира кпд.
            Също предполагам че до съвсем скоро е разчитал на думата ви че 'работи' и не се е замислял по въпроса.
            Но това е точно пример до какво води да се довери човек на думата ви.
            Да„разчита на думата ми”? Че ние го правим заедно бе, алоуу.

            Коментар


            • Кажете павле за кпд, каква мощност отдава, стига сте дрънкали колко сте велики. Велики, но бедни като църковни мишки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Пиши му на лични, питай го.
                Тошо, представяш ли си този да ми пише на лични или пък случайно решава, че притежава "топки", грам кураж и подобие на мъжество и вземе, че дойде до гаража ти до Г.Оряховица, ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха. Чуваш ме да се смея нали - лежерно и с неприлична ирония, която демонстрирам често, арогантно и..."нагло". Представи си този и подобни личности, да се покажат и наистина да излязат на бял свят, майко мила...не го вярвам, честно. Малко като утопия звучи, но си струва да се види това. Не го вярвам обаче. В приказки и легенди...даже ми звучи по-скоро като утопия.

                Това е като диагноза за огромна част от анонимниците тук, които ако ги накараш да ти се покажат и докажат с действия и правене на нещо, веднага обръщат гръб, подвиват опашчица, нацупени и с угнетени малки душици. Чета го тоя, оня, другия и кой ли не, и се чудя вече дали да ги съжалявам. Обаче ми става тъжно поради други причини, че не са само двама, а са повече. Това е много вредно, даже бих казал доста жалко за много други хора, които са смачкали и се гордеят от факта. Понеже има много интелигентни хора минали през този форум и съм виждал, че си представят проектите и търсят помощ, но със слаби душици, крехки и с деликатна нервна система. Не вярвах, че безсилието може да те накара да се самоизяждаш и да деградираш до такава степен, но като ги видя тези и разбирам защо се случват толкова много неща тук...или по-скоро не се случват. Да стигаш до ниво "клоунът на форума". Дано вземат пари за това, иначе не го знам за какво друго може някой да му даде заплата на такъв...аз поне не бих. Тези са извадка и пример, защо е по-лесно да говорят, отколкото да дойдат и да се изправя като мъжкари - колкото и сложна дума да е за тях - пред някакви хора, които им отправят покана от 5-6 години...Това са тип "енергийни вампири", които толкова кръв са изсмукали, после помежду си са се самоизяли и понеже няма повече за ядене, са го обърнали на автоканибализъм. Сега ако го питам какво си дъвче...досещам се само за едно конкретно нещо.

                Ние поне сме си застанали с имената си бе, "мишоци църкащи" - репутацията, допуснатите грешки, граденето на нещо и някакви конкретни резултати от работата си. Такива съм ги гледал, слушал и съм им се усмихвал сума ти години. Започва да ми се доспива вече, защото единия го гледам, че повтаря едно, другия пък друго, което му го казахме 100 пъти. Във видеото го има, в сайта, в мрежите и къде ли не още. Сам призна, че може да станем "милиардери" от него...Дори не се четат като си го напишат, а аз разчитам нас да четат, гледат евентуално и слушат. Ама кой да внимава в час. Другият пък решил, че продукт се правило като извадиш математиката, мухахахахаха. Стига си я изнасилвал толкова, тази красива наука, защото тя е част от важни етапи и процеси, но не и крайният резултат. Смятай за каква самодейност, самозаблуда и шизофрения става дума, щом не схващат...или пък се правят наистина на клоуни. Да не вдяваш, че има години труд, разработка, изпитанията, анализиране и извличане на данни, софтуерни симулации и мнение на висок калибър професионалист, на европейско ниво - човекът от Белгия, който стоя 3 часа пред установката и знаеш какво каза. От компания за оптимизация на процеси, емпирични методи, създаване на математически модели и алгоритми, използвайки машини и софтуери за симулации...Смяяяятай за какви имбецили иде реч. Ама се смея все още, забавни са ми. Радват ме. Достатъчно е човек само да се усмихне, да си го премести с лекота и да си допие бирата...най-разумното в случая.

                Голям смях ще падне, защото тези на живо и с 30% от доказателствата ще ги оборим, защото така и не чуват изходните условия - от какво се тръгва и какво заявяваме като краен резултат и нива. Понеже вече няма нищо какво смислено да си кажем с тях, може да си говорим сами Тоше, насред форума. Повтарят едно и също, без да се усетят, че даже във въпросите им се съдържат поне 100 отговора. Но между плюнките не може да се усети завалията, че само ни прави реклама. Обикалят около един демиург и се радват като малки псета, евентуално ако ги погали по главиците със снизхождение...тогава се подмокрят.

                Затова говоря и в трето лице, защото на единия му казах, че темата приключи за него, на този също ще му го кажа, но чрез теб...кажи му го ти. С несъществуващи хора не комуникирам, които ги е страх до мозъка на костите им да излязат от анонимността си и безброя от профили, с които се представят. Аз поне излизам с истинското си име и на снимката е идентичността, под която градя нещо - вече 16 години. От тук насетне каквото и да кажа друго, си е чиста загуба на време и пространство - поне за мен специално.
                Last edited by Павел Влахов; 08.04.2020, 12:20.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Пиши му на лични, питай го.
                  Що на лични, и той като теб защитаваше продукта ви публично тук и наричаше всички много прости че не искат да ви дадат ей така едни двеста-триста хиляди.
                  Предполагам обаче че няма да се появи скоро за да коментира кпд.
                  Също предполагам че до съвсем скоро е разчитал на думата ви че 'работи' и не се е замислял по въпроса.
                  Но това е точно пример до какво води да се довери човек на думата ви.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                    Тя тази реклама ви направи известен като Измамник.
                    А кое е безпредметно, да смята кпд ли?
                    Кажете, иска ли ви се сега времето да се върне назад, и да бяхте пресметнали кпд на това нещо още преди десет години? Щяхте да си спестите и време, и излагация, и репутация.
                    Е, репутацията щяхте да загубите за нещо друго, така че резултата към днешно време щеше да е същия.

                    Но вие сте свършен. Интересно е инженер Павел какво мисли по въпроса за кпд. Като инженер, с няколко цифри, а не като филолог-реторик.
                    Пиши му на лични, питай го.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Безпредметно е. Но, като се замисля, трябва да ти благодаря (колкото и ненормално да е), т.к.ни помагаш да държим темата високо в рейтинга: Все пак, рекламата е основно два вида - направена и НЕнаправена.
                      Тя тази реклама ви направи известен като Измамник.
                      А кое е безпредметно, да смята кпд ли?
                      Кажете, иска ли ви се сега времето да се върне назад, и да бяхте пресметнали кпд на това нещо още преди десет години? Щяхте да си спестите и време, и излагация, и репутация.
                      Е, репутацията щяхте да загубите за нещо друго, така че резултата към днешно време щеше да е същия.

                      Но вие сте свършен. Интересно е инженер Павел какво мисли по въпроса за кпд. Като инженер, с няколко цифри, а не като филолог-реторик.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                        А къде се загуби другия инженер, Павел, да не би да пресмята топлинните данни на това нещо и да е зает?
                        Безпредметно е. Но, като се замисля, трябва да ти благодаря (колкото и ненормално да е), т.к.ни помагаш да държим темата високо в рейтинга: Все пак, рекламата е основно два вида - направена и НЕнаправена.
                        Last edited by Pyramid; 07.04.2020, 23:04.

                        Коментар


                        • А къде се загуби другия инженер, Павел, да не би да пресмята топлинните данни на това нещо и да е зает?

                          Коментар


                          • Не се ли изсилвам? - Съдете сами:
                            Ако е вярно, че приятел в нужда се познава, извън нашия екип с Павел, от тук глаголилите досега, единствен Матеев - а ми беше ядосан - постъпи като приятел. С мен. „-Търговец съм, мога да ти взема парите. Ти можеш ли да преживееш, ако ги изгубиш? Щото се случва.”
                            Не ми ги взе, не направих и за соларен панаир. НЕ изгубих куп пари от това, и оцелях. Кризата 2008-ма не ме уби, не пострадаха децата ми. Едва след това, се запознахме с Павел, развихме цялата си продуктовата линия и сега, ви предлагаме да ви измъкнем от кризата. Щото сме много добри. И щото СЪЗДАВАМЕ СТОЙНОСТ, за разлика от масата папагали и преливачи от пусто в празно (да можехте само, да се видите отстрани !) . Тази СТОЙНОСТ, е конвертируема и високо гарантирана ако (ама на кого говоря?) разбирате изобщо, в днешния свят. В утрешния -дваж, т.к. елегантно, решава истински проблеми на милиони домакинства. А тук - рентиер, хотелиер, бабоебец , мамоебец и всякакви други търтеи и паразити. Ама се изживяват, нашите, като „връх на Еволюцията”, че и „поучават”, „искали да спечелят”.
                            И...КАК ДА СТАНЕ БЕЗ РЕАЛНО ДЕЙСТВИЕ?.

                            Тотално Недоразумение. Фарс. Гротеска. Смях за гаргите.
                            Last edited by Pyramid; 07.04.2020, 19:24.

                            Коментар


                            • Все по-често ме посещава мисълта, че всички тук „инвстори” и „експерти", са много повече в състояние да „оценят факта”, че някакъв обект „ бил имал недостатъци” (къде реални, къде мними) отколкото че, предлагайки им нов пазар, със всички възможности, вкл.контрол, им подаваш ръка и, особено в очертаващата се криза, (да не речем и депресия), на практика, си техен приятел, който -освен, че им спасява ценния задник, им дава и нови, бляскави перспективи и успех, без да си губят основните активи и фокуса.
                              Да факто, налага се изводът, че след трета Световна, ако оцелее някой освен хлебарките, той сигурно, ще е и идиот. Поради естествени сходства в интелекта.
                              Трагедия.
                              Last edited by Pyramid; 07.04.2020, 17:42.

                              Коментар


                              • Подадох сигнал за недопустимо поведение. Не ми се занимава с паразити.

                                Коментар

                                Working...
                                X