IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Какво чудо се е вихрило само, доде съм си дремвал. Само не разбирам, що сте нервни. Право казва Никита Сергеевич, не е проблем, да те мразят за нищо. Проблемът настава, когато има за какво.
    И така, да,се препитаме отново: Какво ще ми кажете, скъпи двама, как работи онова, дето не го знаете, как е устроено?
    Абе, то по света си работи, но този стелт в главата ти, едва ли.... сега вече ми дължиш 5лв. че пак ти повдигнах темата и технологията. Как работи ли, нека погледна звездното небе....а, то било облачно

    Коментар


    • Какво чудо се е вихрило само, доде съм си дремвал. Само не разбирам, що сте нервни. Право казва Никита Сергеевич, не е проблем, да те мразят за нищо. Проблемът настава, когато има за какво.
      И така, да,се препитаме отново: Какво ще ми кажете, скъпи двама, как работи онова, дето не го знаете, как е устроено?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Не ми се сърди, но не проявявам никакъв интерес към това изделие. Просто не споделям твоите виждания за размера на потенциалния пазар и за нуждата на битовите потребители от такова изделие. Търси си други инвеститори, и с тях си развивай бизнеса. Пожелавам ти да е успешен, въпреки че аз храня съмнения за това

        Аз си имам други идеи, в които съм хлътнал до шия, и които също са толкова рискови колкото твоята идея. Предпочитам да си харча парите и да си нося риска за моите си идеи, а не за чужди. Нищо лично и с най-добри чувства към тебе. Ще следя развитието на проекта ти с интерес, но не искам да съм част от него.
        За STEALTH говорех. Не са битови потребтелите. Ако ме разбираш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          И така, Матеев, ето я офертата за патента (ако прецениш, че те интересува):
          1. Излагам ти нещата.
          2. Понеже, си напред с материала, проверяваш, доказеаш, и т.н. (за да си сигурен, че работи).
          3.Заявяваш.
          Не ми се сърди, но не проявявам никакъв интерес към това изделие. Просто не споделям твоите виждания за размера на потенциалния пазар и за нуждата на битовите потребители от такова изделие. Търси си други инвеститори, и с тях си развивай бизнеса. Пожелавам ти да е успешен, въпреки че аз храня съмнения за това

          Аз си имам други идеи, в които съм хлътнал до шия, и които също са толкова рискови колкото твоята идея. Предпочитам да си харча парите и да си нося риска за моите си идеи, а не за чужди. Нищо лично и с най-добри чувства към тебе. Ще следя развитието на проекта ти с интерес, но не искам да съм част от него.
          Last edited by Mateev; 28.05.2020, 13:14.

          Коментар


          • И така, Матеев, ето я офертата за патента (ако прецениш, че те интересува):
            1. Излагам ти нещата.
            2. Понеже, си напред с материала, проверяваш, доказеаш, и т.н. (за да си сигурен, че работи).
            3.Заявяваш.

            Коментар


            • Мина кола край псето, и то се разлая. Винаги съм им се чудил, що лаят, прочее. Разкажи, моля, Импотецие, своите мотиви и обясни, pls.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                Искам да попитам защо системата с тази тръбичка не ходиш да я показваш на Пловдивския панаир?
                ...
                Първо, ще трябва да плати за десетина квадратни метра площ.
                А той не ще да плаща.
                Второ, никой грамотен няма дори да попита какво е това само като го види.
                Трето, обича да обижда всички с пари, а това допринася за сегашния резултат.
                Но не е само форума, ходил е и в ТУ, където са му се присмели. Казали са му същото което и ние тук.
                По разбираеми причини не иска да направят измервания в лицензирана лаборатория.

                Абе трябва да си голям идиот за да се вържеш на размазани картинки и логорея. Господ обаче си знае работата...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  Искам да попитам защо системата с тази тръбичка не ходиш да я показваш на Пловдивския панаир?

                  Ние едно време така развихме пазара на нашите индуктивни датчици. Не сме ползвали никакво външно финансиране. Използвали сме само лични средства, буквално джобни пари, за да произведем първите 10-15 бройки и да отидем да ги покажем на Пловдивския панаир. Щандчето беше смешно - 2-3 квадрата, но на него презентирахме датчиците по оригинално измислен от мене начин - показвахме ги как работят във вряла вода. На един котлон бяхме сложили една прозрачна мензура, и отгоре в нея висеше един индуктивен датчик, които се повдигаше и смъкваше автоматично. На дъното имаше една метална пластинка и датчика като се приближеше, и светодиода му светваше. Като се отдалечеше - светодиода угасваше.

                  Колкото и да е смешно, този работещ модел предизвикваше голям интерес в посетителите. Всеки се задържаше по минута две и гледаше как датчика работи във врящата вода, без да се поврежда. Иастината беше, че датчиците издържаха по няколко часа и изгаряха, така че непрекъснато трябваше да ги сменяме, но хората не го знаеха това и така маркетинговия ефект беше впечатляващ.

                  Та така започнахме и така намерохме първите си няколко клиента, за да стигнем до днещна дата с многомилионно производство и с владеенето на пазарите в половин Европа и Азия. И ако попитате - да, към днешна дата наистина датчиците ни могат да работят във вряла вода или масло, могат да работят в солена вода (морски условия), могат да работят на северния полюс (много ниски температири), могат да работят в агресивна химическа среда, и всичко останало както си му е реда. Имат вградени всякакви защити по напрежение и ток (прави и обратни) и какво ли не още.

                  И всичко това го започнахме с минимални средства и цялото последващо развитие беше без нито един лев кредит от когото и да било. Просто реинвестирахме печалбата.

                  Подобно е и развитието ни на шампоаните, пастите за зъби, боите за коса и т.н. Никога не сме използвали кредити и винаги сме започвали производството от единични бройки и после постепенно развитие, докато достигнем до милиони оборот.

                  Аз се учудвам защо ти тъпчеш на едно място повече от 10 години, и логично си задавам въпроса какво би станало, ако някой наистина ти даде пари? Ами че ти не знаеш какво да правиш с тях. Ако знаеше, щеше да го направиш и без пари. Вместо да киснеш по форумите, стегни се в кръста, направи няколго готови продукта (изделия) и тръгни да ги продаваш и популяризираш. Не ти трябва пазар за милиарди, достатъчно е да продаваш единични бройки и така лека полека ще се научиш и на производство, и на маркетинг, и на доставки, и на планиране, и на управление на парични потоци, и на логистика и едно по едно няма да усетиш как ще се сдобиеш с голям завод със стотици служители и милиони обороти.

                  Според мене ти имаш един огромен недостатък - ПАСИВЕН СИ. Стоиш си в гаража и се самосъжаляваш. Мислиш си, че парите са ти проблема, а в действителност истинския ти проблем е ПАСИВНОСТА ТИ. Просто не си роден за биснесмен, иначе досега за тези загубени в чакане години можеше да развиеш поне 2-3 различни бизнеса без нито една стотинка външно финансиране.
                  Добър опит за анализ. На базата на наивно приравняване изходни условия, с нашата част от които, не си запознат. Страхотно сте се справили някога, ОК. Ала ние, се хванахме наведнъж с нещо, малко като космическа ракета, погледнато откъм нужните технологии и съпътстващите разходи. Това изкривява картинката, заедно с още някои детайли, които не знаеш и с други, с които, тук се срещаш, на следващ етап в своето развитие, докато, те натискат нас. Много е дълго обяснението кое откъде, защо и как, че тук да се разпростирам, а изводите ти, са срелба посреднощ без фенер в тъмна стая по черна котка, дето я няма там. Иначе, добре звучиш, дума да няма.
                  Last edited by Pyramid; 27.05.2020, 12:32.

                  Коментар


                  • Искам да попитам защо системата с тази тръбичка не ходиш да я показваш на Пловдивския панаир?

                    Ние едно време така развихме пазара на нашите индуктивни датчици. Не сме ползвали никакво външно финансиране. Използвали сме само лични средства, буквално джобни пари, за да произведем първите 10-15 бройки и да отидем да ги покажем на Пловдивския панаир. Щандчето беше смешно - 2-3 квадрата, но на него презентирахме датчиците по оригинално измислен от мене начин - показвахме ги как работят във вряла вода. На един котлон бяхме сложили една прозрачна мензура, и отгоре в нея висеше един индуктивен датчик, които се повдигаше и смъкваше автоматично. На дъното имаше една метална пластинка и датчика като се приближеше, и светодиода му светваше. Като се отдалечеше - светодиода угасваше.

                    Колкото и да е смешно, този работещ модел предизвикваше голям интерес в посетителите. Всеки се задържаше по минута две и гледаше как датчика работи във врящата вода, без да се поврежда. Иастината беше, че датчиците издържаха по няколко часа и изгаряха, така че непрекъснато трябваше да ги сменяме, но хората не го знаеха това и така маркетинговия ефект беше впечатляващ.

                    Та така започнахме и така намерохме първите си няколко клиента, за да стигнем до днешна дата с многомилионно производство и с владеенето на пазарите в половин Европа и Азия. И ако попитате - да, към днешна дата наистина датчиците ни могат да работят във вряла вода или масло, могат да работят в солена вода (морски условия), могат да работят на северния полюс (много ниски температири), могат да работят в агресивна химическа среда, и всичко останало както си му е реда. Имат вградени всякакви защити по напрежение и ток (прави и обратни) и какво ли не още.

                    И всичко това го започнахме с минимални средства и цялото последващо развитие беше без нито един лев кредит от когото и да било. Просто реинвестирахме печалбата.

                    Подобно е и развитието ни на шампоаните, пастите за зъби, боите за коса и т.н. Никога не сме използвали кредити и винаги сме започвали производството от единични бройки и после постепенно развитие, докато достигнем до милиони оборот.

                    Аз се учудвам защо ти тъпчеш на едно място повече от 10 години, и логично си задавам въпроса какво би станало, ако някой наистина ти даде пари? Ами че ти не знаеш какво да правиш с тях. Ако знаеше, щеше да го направиш и без пари. Вместо да киснеш по форумите, стегни се в кръста, направи няколко готови продукта (изделия) и тръгни да ги продаваш и популяризираш. Не ти трябва пазар за милиарди, достатъчно е да продаваш единични бройки и така лека полека ще се научиш и на производство, и на маркетинг, и на доставки, и на планиране, и на управление на парични потоци, и на логистика и едно по едно няма да усетиш как ще се сдобиеш с голям завод със стотици служители и милиони обороти.

                    Според мене ти имаш един огромен недостатък - ПАСИВЕН СИ. Стоиш си в гаража и се самосъжаляваш. Мислиш си, че парите са ти проблема, а в действителност истинския ти проблем е ПАСИВНОСТА ТИ. Просто не си роден за бизнесмен, иначе досега за тези загубени в чакане години можеше да развиеш поне 2-3 различни бизнеса без нито една стотинка външно финансиране.
                    Last edited by Mateev; 27.05.2020, 13:51.

                    Коментар


                    • Ще рече, Матеев, ето ти ОЩЕ ЕДНА КАКВО И НА КОГО. Искаш ли повече, или пак ще започне „анализът”, колко съм „неграмотен”, колко % щяло да/не работи, колко бил „мижав пазара” и т.н. глупотевини? Пари „за тръбичката” от теб не искам. Щото, би трябвало да признаеш, че не си се интересувал от „дребни подробности”, като съпътстващи продукти, мърчъндайзингови стратегии и т.н. Няма да те поставяме в неудобно положение. Ама можеш да извършиш ( много си добър) тестове, да събереш доказателства и т.н. и да понатрупаш точки. Имам съученик - моделист (може да сте се даже срещали, без да знаеш, че сме приятели (светут е малък) но (той, дори само със средно образование, е три пъти по-инженер от някои други тук), можете да изкарате (конкурентен) продукт за МО и да излезете на външен пазар, ако искате.
                      Е? Конкурент не съм ти, ама да си мисля ли още, че някак те „страхувам”? Щото, пусто, вакуумният кондензатор умря...
                      Last edited by Pyramid; 27.05.2020, 00:46.

                      Коментар


                      • И „режимът” може да се включва, изключва и модулира, донякъде. Абе, яко нещо. Някъде година, откак се зароди.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Ами мисля, че решението е много просто. Дължината на вълната на битовите микровълнови печки е около 12 сантиметра. Това е защото работят на честота 2.45 GH, което е честотата на трептене на водните молекули. Електромагнитните вълни от магнетрона по вълновод се пращат в обема на печката, като те се отразяват от металните стени. Със стъклената вратичка номера е друг - слага се решетка с размер на отворите, няколко пъти по-малък от дължината на вълната, и така микровълновото лъчение не може да проникне през тази решетка, но светлинните лъчи проникват, и човек може да гледа вътре в печката.

                          Колкото до STEALTH-a - ами ако по някакъв начин успеем да предотвратим отразяването на вълните, то тогава самолета ще е "невидим" за радарите. Сигурно има много начини, и на прима виста се сещам за няколко от тях. Единия е стените на самолета да са прави, като така отражение ще има, но то ще се праща в посока, различна от посоката на радара. Другия начин е самолета да има покритие, което поглъща радарните вълни. Това предполагам са вещества с голям тангенс делта на диалектричните загуби. Тоест вещества, които поглъщат микровълновото лъчение и го превръщат в топлина.

                          ПП: Не съм специалист по въпроса, така че може и да греша.
                          Не, не грешиш. Поне, на прима виста„ Топло”. Но, нещата са и по-прости (донякъде) и по-евтини (доста) ѝ приложими в много по-широк план, ако внимава човек. Абе, както казваха в „Туин пийкс”,
                          „Совите не са това, което са”.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Добреее. Справяш се. А сега, задачка №2: За вкарването в микровълновата, по условие-е неминуемо. Можем да вземем мерки, обаче тък, щото,
                            1.Телефонецът да оцелее
                            Ѝ,
                            2.Печката да НЕ пострада.

                            Въпрос:
                            Kак севписва в това STEALTH - (маскировка Ѝ противодействие).

                            Времето тече.
                            Ами мисля, че решението е много просто. Дължината на вълната на битовите микровълнови печки е около 12 сантиметра. Това е защото работят на честота 2.45 GH, което е честотата на трептене на водните молекули. Електромагнитните вълни от магнетрона по вълновод се пращат в обема на печката, като те се отразяват от металните стени. Със стъклената вратичка номера е друг - слага се решетка с размер на отворите, няколко пъти по-малък от дължината на вълната, и така микровълновото лъчение не може да проникне през тази решетка, но светлинните лъчи проникват, и човек може да гледа вътре в печката.

                            Колкото до STEALTH-a - ами ако по някакъв начин успеем да предотвратим отразяването на вълните, то тогава самолета ще е "невидим" за радарите. Сигурно има много начини, и на прима виста се сещам за няколко от тях. Единия е стените на самолета да са прави, като така отражение ще има, но то ще се праща в посока, различна от посоката на радара. Другия начин е самолета да има покритие, което поглъща радарните вълни. Това предполагам са вещества с голям тангенс делта на диалектричните загуби. Тоест вещества, които поглъщат микровълновото лъчение и го превръщат в топлина.

                            ПП: Не съм специалист по въпроса, така че може и да греша.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                              Ти една тръбичка не можеш да опишеш математически, а вече и до стелтс технологии я докара.

                              Аха. Томно теб ще мъча а „математики”. Че ти досега не разбра как е устроена и защо, от какъв зор ми е? Щадя те, да не се бъгнеш окончателно.

                              ...не, че вече не си, ама ми е мъчно за теб, такъв „Качествен” трол, светът не знае, 'баси.

                              Коментар


                              • Ти една тръбичка не можеш да опишеш математически, а вече и до стелтс технологии я докара.

                                Коментар

                                Working...
                                X