IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Валидатор, по формулата тези 490 вата - джаула за секунда за час са доста сериозно количество енергия. 3600секунди по 490 джаула. Малко ли са тези ватове ? Един милион и седемстотини шестдесет и четири хиляди вата.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

      Аз сега вече много съжалявам че се позиционирах така. Какво ще ги правя тези пари, не знам.

      И аз много се натъжих, че няма с просто едни мижави 300К, да пожъна милиарди....а така копнеех да надникна в чертежите сакрални...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Има, споко. Ама са за приятели, не за врагове. Сами се позиционирахте така, проблемът е ваш.
        Аз сега вече много съжалявам че се позиционирах така. Какво ще ги правя тези пари, не знам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

          Най-вероятно чертежи няма. А как мислиш да получиш триста хиляди лева без чертежи?

          Има, споко. Ама са за приятели, не за врагове. Сами се позиционирахте така, проблемът е ваш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Сбъркал си. Работата е там, че вие тримата с Матеев, стрателно драпате да изкрънкате чертежи, едва ли не. Което - сори - няма да получите.
            Най-вероятно чертежи няма. А как мислиш да получиш триста хиляди лева без чертежи?

            Коментар


            • Сбъркал си. Работата е там, че вие тримата с Матеев, стрателно драпате да изкрънкате чертежи, едва ли не. Което - сори - няма да получите.

              Коментар


              • Кажете Измамник, за какво ще похарчите тристате хиляди лева като ги вземете?

                Last edited by Валидатор; 30.05.2020, 15:32.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Тука мисля, не тука съм сигурен, че ЛЪЖЕШ. Лъжеш и на сайта си. Не знам защо продължавам да споря с тебе. Ако искаше да ни убедиш в истиноста на твърденията си, щеше да предоставиш неоспорими доказателства. Да, ама това не го правиш, защото такива НЯМА и никога не е имало.

                  То и в самата терминология, която използваш, както и в начина, по който водиш спора, отдалече си личи липсата на компетентност по въпроса. Загълникваш ни с безсмислици, които си ги сънувал последната нощ. Досега 10 пъти се отметна от едно или друго твърдение и на секундата измисли ново, което разбира се също е неосъществимо съгласно физичните закони на вселената, в която живеем.
                  Сам не си наясно със „законите”. И шикалкавиш, и злоупотребяваш. Което значи, не си ми меродавен критерий, нито някой, по когото да се равнявам.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Тука мисля, не тука съм сигурен, че ЛЪЖЕШ. Лъжеш и на сайта си. Не знам защо продължавам да споря с тебе. Ако искаше да ни убедиш в истиноста на твърденията си, щеше да предоставиш неоспорими доказателства. Да, ама това не го правиш, защото такива НЯМА и никога не е имало.

                    То и в самата терминология, която използваш, както и в начина, по който водиш спора, отдалече си личи липсата на компетентност по въпроса. Загълникваш ни с безсмислици, които си ги сънувал последната нощ. Досега 10 пъти се отметна от едно или друго твърдение и на секундата измисли ново, което разбира се също е неосъществимо съгласно физичните закони на вселената, в която живеем.
                    Значи наистина, след като се доказа, че е измамник, защо модераторите не заключат всички теми за тръбичката на Пирамид?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Пробвак съм го и работи, дори с термометър, се вижда. Просто е: Нагревателят в непрекъснат режим ( проточен бойлер), измерваш установената температура на изхода, без икономайзер. Вкл.икономайзера и продължаваш. В първия случай, темп.до 43 С, във втория - 80 С. На постоя.ен дебит. Сам смятай.
                      Тука мисля, не тука съм сигурен, че ЛЪЖЕШ. Лъжеш и на сайта си. Не знам защо продължавам да споря с тебе. Ако искаше да ни убедиш в истиноста на твърденията си, щеше да предоставиш неоспорими доказателства. Да, ама това не го правиш, защото такива НЯМА и никога не е имало.

                      То и в самата терминология, която използваш, както и в начина, по който водиш спора, отдалече си личи липсата на компетентност по въпроса. Загълникваш ни с безсмислици, които си ги сънувал последната нощ. Досега 10 пъти се отметна от едно или друго твърдение и на секундата измисли ново, което разбира се също е неосъществимо съгласно физичните закони на вселената, в която живеем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Ето тука ти е грешката - теоретизираш на база измислици в мозъка, а не на база познания. Освен всичко друго това с рекурсията не си го пробвал, за да видиш със собствените си очи, че не е ваярно и че "вечния ти двигател" не работи. То няма и как да го видиш, защото вместо топломери слагаш термометри ....
                        Пробвак съм го и работи, дори с термометър, се вижда. Просто е: Нагревателят в непрекъснат режим ( проточен бойлер), измерваш установената температура на изхода, без икономайзер. Вкл.икономайзера и продължаваш. В първия случай, темп.до 43 С, във втория - 80 С. На постоя.ен дебит. Сам смятай.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          За тези 10 секунди, тези мними 4900'джаула, ще са се превъртяли 4-5 пъти поне, „Следовнико на Фурие”. Т.е., ще са регенерирани от регенерираните, от регенерираните, от регенерираните, от регенерираните...и, реално, за поддържане темп.на изтичащата вода, ще са влезли с пъти по-малко джаули от първичния източник......
                          Ето тука ти е грешката - теоретизираш на база измислици в мозъка, а не на база познания. Освен всичко друго това с рекурсията не си го пробвал, за да видиш със собствените си очи, че не е вярно и че "вечния ти двигател" не работи. То няма и как да го видиш, защото вместо топломери слагаш термометри ....

                          Въпреки че се пишеш "изобретател", явно поради невежество до ден днешен не си осъзнал, че максималното количество прехвърлена топлинна енергия зависи от:
                          1. Контактната площ
                          2. Температурната разлика
                          3. Топлинното съпротивление на стената

                          и в никакъв случай не зависи от дебита или от дебелината на водния слой. Да, можеш с помпа или по друг начин да пускаш по-големи или по-малки дебити, но с това по никакъв начин не можеш да преодолееш ограниченията на горните 3 точки. Можеш да намалиш прехвърлената енергия посредством малък дебит, защото така ще се намали температурната разлика, но не можеш да прехвърлиш повече енергия от тази, която е в състояние да прехвърли температурната разлика и контактната площ. Явно Дънинг-Крюгер яко те работи.

                          Призовавам те още веднъж да прочетеш горните три точки, за да осъзнаеш, че нищо повече не може да се направи по твоята тръбичка, освен да увеличиш контактната площ. Самият факт, че в главата ти се върти нещо друго означава, че не си наясно с процесите, които се извършват, и с формулите, по които се смятат.

                          Течащия флуид отдава/отнема енергията от стената, но не може да отдаде/отнеме повече от това, което тя е ограничила съгласно горните три точки. Набий си го това в главата, за да подмениш измислиците с познания, и престани повече да се излагаш.
                          Last edited by Mateev; 30.05.2020, 10:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            За тези 10 секунди, тези мними 4900'джаула, ще са се превъртяли 4-5 пъти поне, „Следовнико на Фурие”. Т.е., ще са регенерирани от реженерираните, от реженерираните, от регенерираните, от регенерираните...и, реално, за поддържане темп.на изтичащата вода, ще са влезмли с пъти по-малко джаули от първичния източник.
                            СХВАЩАШ ЛИ, СМЕШНИК?
                            Отделно, че прехвърля повече, като темп.разлика.
                            Т.е. ядец.
                            Не разбрах какво е реженерирани, но необятни са дебрите на болния мозък.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                              То от теб числа никой не е видял.
                              А като говориш за микрони и други подобни глупости, да те питам чувал ли си за Вентури?
                              Както и да е. В болния ти мозък текат процеси далечни от реалността.
                              Например, и да е по-тънък потока вода, то той ще тече по-бързо, съответно ще отдаде/приеме по-малко топлина. Не си се сетил за това, нали?
                              В крайна сметка, в постановката която сметнахме вместо теб (защото ти не можеш), този литър вода ще изтече пак за 10 секунди, а за това време водата може да отдаде 4900 вата. Или Джаула ако предпочиташ, Измамний.


                              За тези 10 секунди, тези мними 4900'джаула, ще са се превъртяли 4-5 пъти поне, „Следовнико на Фурие”. Т.е., ще са регенерирани от регенерираните, от регенерираните, от регенерираните, от регенерираните...и, реално, за поддържане темп.на изтичащата вода, ще са влезли с пъти по-малко джаули от първичния източник.
                              СХВАЩАШ ЛИ, СМЕШНИК?
                              Отделно, че прехвърля повече, като темп.разлика.
                              Т.е. ядец.
                              Last edited by Pyramid; 30.05.2020, 07:43.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Импотецие, това ТИ си го добавяш от себе си. Число от мен да си видял? И километър може да се изпише с микрони, просто, много стават нулите.
                                (Май хич не се усети, като те взех за мезе, а? ) ЧЕСТИТО !
                                То от теб числа никой не е видял.
                                А като говориш за микрони и други подобни глупости, да те питам чувал ли си за Вентури?
                                Както и да е. В болния ти мозък текат процеси далечни от реалността.
                                Например, и да е по-тънък потока вода, то той ще тече по-бързо, съответно ще отдаде/приеме по-малко топлина. Не си се сетил за това, нали?
                                В крайна сметка, в постановката която сметнахме вместо теб (защото ти не можеш), този литър вода ще изтече пак за 10 секунди, а за това време водата може да отдаде 4900 вата. Или Джаула ако предпочиташ, Измамний.



                                Коментар

                                Working...
                                X