IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Отдоле нагоре ли тече?

    И да, и не.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      То, че нещо тече -тече си, ама другояче. .
      Отдоле нагоре ли тече?

      Last edited by X_Y; 31.12.2020, 18:46.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • За да не плачеш-давам джоквр: Неведнъж, споменавах разни моменти, които, описват случая. За твое съжаление, в линка ти, те отсъстват и,колкото и дати се ще друго, силно проненят нещата в наша полза. Тях, Фурие не е вземал предвид. Съответно, такова животно има, и то, прекрасно се чувства в кожата си, безда иска разрешение от Импотеция.

        А сега, нека изкажа малка благодарност за това, че - точно, обяснявайки ти тук едни неща, преди минути - се породи още едно пластмасово изделие, с висока яероятност (която, малко ми е сложно да изчисля но, досега, усетът ми не ме е лъгал ) допълнително, може да пивиши кпд и да стане още едно перо от многото в мърчъндайзинговата ни страгетия.

        Весела Нова година и благодаря, че закали убедността ни, и, заедно с нас, ковеш нашия успех.
        Last edited by X_Y; 31.12.2020, 18:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Напротив, това е случаят. Важи за всички тръби през които тече нещо.

          Дали ти го разбираш или не, няма никакво значение.
          Това е за хората да знаят с кого си имат работа.


          А и колко линка трябват?
          Само като потърсиш в нета, ти излизат линкове от университети, много университети.
          Там е същото.
          ...
          ​​​​​​
          То, че нещо тече -тече си, ама другояче. Което, променя нещата.
          Last edited by X_Y; 31.12.2020, 17:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Глупости. Случаят отсъства в линка ти. НЯ-МА- ГО
            Напротив, това е случаят. Важи за всички тръби през които тече нещо.

            Дали ти го разбираш или не, няма никакво значение.
            Това е за хората да знаят с кого си имат работа.


            А и колко линка трябват?
            Само като потърсиш в нета, ти излизат линкове от университети, много университети.
            Там е същото.
            ...
            ​​​​​​
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Ами като няма връзка за какво го споменаваш?

              Но ето къде може който иска да гледа:

              https://www.engineersedge.com/heat_t...pipe_13841.htm

              А оттук може да си избере някой и геометрията...

              https://www.engineersedge.com/heat_t...le_content.htm

              Та това е. Всичко друго е лъжа и измама.
              Глупости. Случаят отсъства в линка ти. НЯ-МА- ГО.
              В подобни пособия сигурно пише, че металите са по-тежки от въздуха и „Всичко друго е лъжа и измама”. Вероятно ще намериш още данни, и че водата е по-тежка от въздуха и че „Всичко друго е лъжа и измама” и още много твърдения и данни...а изведнъж, като се огледаш се оказва, че тези данни, не отговарят на истината понякога а, в глобален смисъл дори, твърде често, че е глупаво да бъдат пренебрегвани. Далеч е от ума(ти) но, ето ти конкретен случай на потвърждение.
              Last edited by X_Y; 31.12.2020, 17:53.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                А сега, опитай се да си представиш, колко мощност може да прехвърли всичкият бакър, що се вложили в жици в дома ти.
                ...Не, че има някаква връзка.
                Ами като няма връзка за какво го споменаваш?

                Но ето къде може който иска да гледа:

                https://www.engineersedge.com/heat_t...pipe_13841.htm

                А оттук може да си избере някой и геометрията...

                https://www.engineersedge.com/heat_t...le_content.htm

                Та това е. Всичко друго е лъжа и измама.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                  Мисля, че за груба преценка на реалността имат общо с дискусията.

                  Първо защото тока може да бъде прехвърлен изцяло в топлина, така че токовата мощност става равноценна на топлинната.

                  Второ, показах колко теоретично максимално топлинна мощност може да се създаде (и прехвърли) в моето жилище, и все пак тя е повече от два пъти по-малка от топлинната мощност, изчислена като прехвърляна в твоето сравнително малко устройство при температура близка до стайната.
                  ​​​​​​
                  А сега, опитай се да си представиш, колко мощност може да прехвърли всичкият бакър, що са вложили в жици в дома ти.
                  ...Не, че има някаква връзка.
                  Last edited by Pyramid; 31.12.2020, 18:51.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                    Напротив. Направих си труда да редактирам сума мнения, вместо директно да ги изтрия, въпреки обидите в тях.
                    Вие прекалявате.
                    Ех. Иде Нова Година, да бъдем щедри.

                    Коментар


                    • Напротив. Направих си труда да редактирам сума мнения, вместо директно да ги изтрия, въпреки обидите в тях.
                      Вие прекалявате.
                      रादोस्त

                      Коментар


                      • X_Y, прекалявате с политкоректността.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                          Ааа ясно.
                          Пък аз съм взел да я/те рутя. Извинявай.
                          Мислиш ли, че съм се стреснал от това рутене?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Да повторя, формулата , ама изобщо, НЕ Е приложима за случая и аз само го засякох с нея. Да му покажа, колко е встрани от истината.
                            Ааа ясно.
                            Пък аз съм взел да я/те рутя. Извинявай.
                            Last edited by X_Y; 31.12.2020, 08:54.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                              Мисля, че за груба преценка на реалността имат общо с дискусията.

                              Първо защото тока може да бъде прехвърлен изцяло в топлина, така че токовата мощност става равноценна на топлинната.

                              Второ, показах колко теоретично максимално топлинна мощност може да се създаде (и прехвърли) в моето жилище, и все пак тя е повече от два пъти по-малка от топлинната мощност, изчислена като прехвърляна в твоето сравнително малко устройство при температура близка до стайната.
                              ​​​​​​
                              Да повторя, формулата , ама изобщо, НЕ Е приложима за случая и аз само го засякох с нея. Да му покажа, колко е встрани от истината.
                              Last edited by X_Y; 31.12.2020, 08:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                                Пирамид, не казвам че устройството ти не работи.

                                Само ме смутиха тези 48 кВт мощност на топлинен пренос, които излизат от сметката ти по-долу. Нещо не е наред
                                Вие тези ватове за за нищо ги нямате, бе!

                                Ето една рецепта за преценка със здрав практически разум на сметките, в които по някой път се подлъгваме.

                                1. Вземаме 1 бр. проточен бойлер Юнга.

                                2. Виждаме, че

                                "Максималната му мощност е 3 500 вата.
                                Осигурява максимална температура от 55 градуса по Целзий. Обемът на загрятата от него вода е 3,2 литра в минута."

                                3. Сравняваме с твоите изчислени 48 000 вата топлинен пренос при температурна разлика 20 градуса (и май воден поток 2 литра на минута?)

                                4. Чешем се по главата и си мислим, че ако вкараме тези 48 кВт в Юнгата, от душа ще фущи прегрята пара и можем да го използваме за други цели, но не за къпане.
                                Нагревателят на юнгата не може да повиши температурата на водата до 55 градуса, ако само тече. Там, до тази температура, се стига, между две включвания. Помисли: 3200:60=50,33 гр/сек. При 15 С във водопровода, за да качиш с 40 С, ти трябват 0,05*4,17*1000*40=8340[W], а имаш нагревател 3500. Т.е., за да достигаш тази темп., трябва да точиш с дебит под 3,2*(3500/8340) л/Мин, т.е с около 1,1 .
                                Last edited by Pyramid; 31.12.2020, 08:21.

                                Коментар

                                Working...
                                X