IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Световна енергетика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Относно цените на ток и топло, ще се подесетя но, и у нас, има фантастичен ресурс за овладяване, и вече, съм представил (в едни други теми) индикативен проект за отопление на София от Козлодуй, на едни цени от около 79-90 [лв/MWh]. Някои ми се смяха но, в продължение на предишните си коментари, дали да не взема да им честитя тока по над 500 [лв/MWh]. И газта по над $500/1000[m^3] ? Как мислите?

    Коментар


    • Относно цените на ток и топло, ще се подесетя но, и у нас, има фантастичен ресурс за овладяване, и вече, съм представил (в едни други теми) индикативен проект за отопление на София от Козлодуй, на едни цени от около 79-90 [лв/MWh]. Някои ми се смяха но, в продължение на предишните си коментари, дали да не взема да им честитя тока по над 500 [лв/MWh]. И газта по над $500/1000[m^3] ? Как мислите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
        Последните новини са, че презентацията на Andrea Rossi се отложи за 9-ти декември'21: https://ecat.com/dec-9-event и ще стриймват от лаборатория на Росси, а не от изложбена зала на негов институционален клиент, както беше предвидено. Клиента се е отказал в крайна сметка да му бъде разкрито името и това предизвика множество недоволни реакции в коментарите. Аз мисля, че просто клиента е преценил, че няма толкова яки топки да понесе нападките след презентацията и е излишно да си го причинява.

        На презентацията ще бъде представена лампата и ще започнат да се приемат поръчките за покупка и доставка по предварителния списък, като ще бъде представен и прототип на генератора за ток, който все още не е сертифициран за производство. За генератора се знае само, че ще е на модулен принцип и потребителите ще могат да свързват колкото им трябват модули, за да получат желата мощност, което е чудесно решение. Аз чакам с голям интерес данните за генератора, но все пак съм си поръчал две лампи да видя от първа ръка как работят.

        За технологията, последно Росси се е отказал да мисли че произтича студен ядрен синтез (LENR) и има друго обяснение от къде идва енергията. Доколкото изобщо разбрах нещо, вече счита че електроните при подходящи условия имат свойството да се подреждат в клъстери, като енергията за тази решетка се взима от нищото (неясно от къде). После когато подредбата се разпадне, енергията на тези клъстери се разсейва в пространството и точно нея се оползотворява при неговата технология. Това ми прилича на същото, от където се взима енергията и при технологията на г-н Чуканов при разпада на подредбата при кълбовидната мълния. Това са мои интерпретации разбира се, пак казвам че хабер си нямам от тия работи.
        Мисля, преди време споделях това видео (дълго е, близо 3 часа) но, е на учен, експерт по електродинамика. За жалост, човекът вече е покойник, близо 13 години но, ако се замислите -особено, изучавалите материята - ще видите че, фактически, светът живее в достатъчно енергийно богата среда. Това значи че, за да живеем добре, пътят преминава през овладяването на тези огромни ресурси.

        Коментар


        • Последните новини са, че презентацията на Andrea Rossi се отложи за 9-ти декември'21: https://ecat.com/dec-9-event и ще стриймват от лаборатория на Росси, а не от изложбена зала на негов институционален клиент, както беше предвидено. Клиента се е отказал в крайна сметка да му бъде разкрито името и това предизвика множество недоволни реакции в коментарите. Аз мисля, че просто клиента е преценил, че няма толкова яки топки да понесе нападките след презентацията и е излишно да си го причинява.

          На презентацията ще бъде представена лампата и ще започнат да се приемат поръчките за покупка и доставка по предварителния списък, като ще бъде представен и прототип на генератора за ток, който все още не е сертифициран за производство. За генератора се знае само, че ще е на модулен принцип и потребителите ще могат да свързват колкото им трябват модули, за да получат желата мощност, което е чудесно решение. Аз чакам с голям интерес данните за генератора, но все пак съм си поръчал две лампи да видя от първа ръка как работят.

          За технологията, последно Росси се е отказал да мисли че произтича студен ядрен синтез (LENR) и има друго обяснение от къде идва енергията. Доколкото изобщо разбрах нещо, вече счита че електроните при подходящи условия имат свойството да се подреждат в клъстери, като енергията за тази решетка се взима от нищото (неясно от къде). После когато подредбата се разпадне, енергията на тези клъстери се разсейва в пространството и точно нея се оползотворява при неговата технология. Това ми прилича на същото, от където се взима енергията и при технологията на г-н Чуканов при разпада на подредбата при кълбовидната мълния. Това са мои интерпретации разбира се, пак казвам че хабер си нямам от тия работи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение


            По спомен Росси беше обявил, че е направил откритието през 2007г, така че всякакви по-ранни "изпълнения" е безпредметно да се гледат.

            ...
            Спора е безсмислен. Ще поживеем ще видим.
            Понеже виждам и други ме хапят - не споря срещу технологията, а срещу вероятността Роси да я притежава и да я продава под формата на прожектор.
            При всички положения - всеки си има глава нараменете и може да прави каквото си иска.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

              Според чичко Гугъл Роси живее в САЩ от 96та. Има договори с военните в началото на 21 век. Не е в Италия, не е под наем.
              Предишните му начинания са:
              1. Петрол от отпадъци. Само дето петрол не е имало. Лежал е за това. Отпадъците са рециклирани за държавна сметка.
              2. Фирмата Леонардо е от 96-та (откакто е в САЩ). През нея има договор с военните. От 27 тествани устройства 19 не са произвели енергия, другите са произвели под 1ват при очаквани 800-1000вата.

              Конфиденциалността с генератора е също типична черта. Ако потребител си отвори устата, че генератора не работи според рекламата може да остане без къща заради въпросната клауза. По-лесно е да си изпие студената 500$ вода тихо и мирно.

              Страницата за инвеститори и твърдението "Пари не ни трябват, имаме си" не ми се връзва. Защо тогава изобщо слага този лимит от 1млн крушки за да му паднат производствените разходи? Изобщо къде е логиката? Ако искаш да защитиш интелектуална собственост - правиш една електроцентрала - черна кутия, пазиш я с 3 реда пазачи и продаваш ток. Не пускаш 1 милион крушки на 25$. С тоя оголен з...к само с патент в САЩ китайците ще го прекарат за по-малко от година.

              Както и да е. От полемика няма нужда. Ще поживеем ще видим. По-скоро исках да добавя няколко неща с друга гледна точка на поста за Роси. Всеки има глава на раменете.

              По спомен Росси беше обявил, че е направил откритието през 2007г, така че всякакви по-ранни "изпълнения" е безпредметно да се гледат. Не знам кога точно е заминал за САЩ, първоначално следях за събития покрай него в италианските медии (предимно жълтите), там за първи път чух за него. Бързо се усетих, че не са точното място за надеждна информация, пък и Росси спря да дава интервюта. Чел съм всякакви напълно противоречиви "информации", както и откровени глупости на търкалета. Росси отговаря на въпроси само в научните списания, всичко друго може да са просто свободни съчинения на журналята.

              Ето тука има тестове на реактора, но списъка не е ъпдейтван. Беше с повече лаборатории на сайта на Росси, не знам къде преместиха всичко.
              https://e-catworld.com/may-2013-3rd-party-test/

              Генератора за 1MW изобщо не е дребна далавера, $500 беше прогнозната цена на домашните генераторчета. За големия генератор първоначално се знаеше, че се събира в половин контейнер (за ТИР) и с цена $1.5 милиона. Това е по силите само на големи организации, които са достатъчно силни да стъжнят живота на Росси ако ги излъже.
              https://www.extremetech.com/extreme/...st-1-5-million

              След години някъде четох, че генератора вече се продава "по-евтино", не знам дали е вярно. Но никога не прочетох някой да каже: "Росси взе парите и ни извъртя". Друго очевидно не знам.

              Я, още един патент за Cold Fusion се пръкнал, нещо взеха да пъпят като пуканки, па не знам...ха-ха...
              https://e-catworld.com/2021/07/21/co...to-alpha-ring/

              Аз обичам да съм информиран и си давам газта да следя нещата, пък ми е все тая че ме имате за крив ментално и съм със статут на селския идиот у форумо.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Moжеш ли да разбереш този велик Природен зако за запазване на енергията?Каква енергия ще съхраняваш?Това да не са камъни или домати?Трейдърко намали пушенето на тревни смески и наркотиците....Голямо веселие пада с тебе тука...Ей доктор и поп требе да има дежурни в тая тема магнит е за перковци
                Ти кажи, с какъв акъл още, се приема за "нормално" кпд от 1/3 за АЕЦ. С какъв акъл, изтичането на два пъти повече от използваната енергия, не се санкционира дори при наличен способ за използване? ТИ много сипеш обиди, ала не виждаш гредата в собственото си око, пишман "енергетик" такъв.
                Last edited by Pyramid; 22.07.2021, 10:04.

                Коментар


                • national power, така се казва - съхранение, защото се превръща в друг вид енергия която може да се използва, несъхранената се превръща пак в друга енергия която обаче не може да се използва.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Трябва мощно съхранение на енергия за да се изглажда кривата на потребление и с атомни реактори да го произвеждаш, трябва да свръхпроизвеждаш поради това че нямаш мощно съхранение. В горивните клетки на една Тойота Мурай да са вложени няколко грама от този полимер, обаче цената им е..и от там се спира развитието и приложението. Става въпрос за изнудване, на всичко отгоре с нулева печалба т.е. загуба в действителност. Те японците не са глупави да виждат бъдещето в това направление. Разбира се в енергетиката нещата ще се комбинират.
                    Moжеш ли да разбереш този велик Природен зако за запазване на енергията?Каква енергия ще съхраняваш?Това да не са камъни или домати?Трейдърко намали пушенето на тревни смески и наркотиците....Голямо веселие пада с тебе тука...Ей доктор и поп требе да има дежурни в тая тема магнит е за перковци

                    Коментар


                    • Ами продаваха една мембрана за 100 долара, 10 на 10 см и народа се мръщеше и естественно не им ги купуваха, цената сега е под 10 долара, чуствам че и на 10 цента имат печалба в пъти спрямо разходите за производство. В един пакет от горивни клетки за да произвеждат напрежение 400 волта са много клетките, да кажем 400 и само за мебраните са 4000 а бяха 40 000..ако цената е 1 долар ще са само 400 долара и така от 40 000 на 400. Изнудват се те, но каквото човек сам си направи, цяло село да се мъчи няма да може е приказката. Водорода е варианта защото е чисто нещо, отделя се вода и то прекалено чиста вода дори. Те затова си мечтаят за енергетика на база водород и природния газ искат да го трансформират на водород преди да се изгаря.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Трябва мощно съхранение на енергия за да се изглажда кривата на потребление и с атомни реактори да го произвеждаш, трябва да свръхпроизвеждаш поради това че нямаш мощно съхранение. В горивните клетки на една Тойота Мурай да са вложени няколко грама от този полимер, обаче цената им е..и от там се спира развитието и приложението. Става въпрос за изнудване, на всичко отгоре с нулева печалба т.е. загуба в действителност. Те японците не са глупави да виждат бъдещето в това направление. Разбира се в енергетиката нещата ще се комбинират.
                        Разкажи повече за това изнудване?

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Той като в онзи виц за дерейлиралия влак и революцията, която отдавна била свършила. Тези реактори ще се случат, самия факт че в използваното гориво остава 97% енергия при старите реактори, това е най неефективното нещо което е било ползвано и когато нещата се обърнат и горивото се използва напълно, това променя енергетиката и е светлина в тунела с енергийните проблеми от които някои хора получиха вече ментални увреждания.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Трябва мощно съхранение на енергия за да се изглажда кривата на потребление и с атомни реактори да го произвеждаш, трябва да свръхпроизвеждаш поради това че нямаш мощно съхранение. В горивните клетки на една Тойота Мурай да са вложени няколко грама от този полимер, обаче цената им е..и от там се спира развитието и приложението. Става въпрос за изнудване, на всичко отгоре с нулева печалба т.е. загуба в действителност. Те японците не са глупави да виждат бъдещето в това направление. Разбира се в енергетиката нещата ще се комбинират.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Ами и САЩ имат технология която трябва за да се комплектова една нова енергетика на бъдещето, обаче Дюпон си я стискат и нищо не са спечелили от това в сравнение с реалната и стойност и затова се отиде към батерии, които също ще трябват.
                              Дюпон, са ХИМИЧЕСКИ концерн, а сега, говорим за ядрена технология. Не допускаш ли грешка?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
                                Може би все пак е редно да се гледа тук БРЕСТ — Википедия (wikipedia.org)
                                Изглежда реакторите на Бързи Неутрони с оловен оладител са това което ще направи ядрените реактори домииращ източник на енергия, измествайки въглищата.
                                А при положение че в САЩ от тридесет години не са построили ни един ядрен реактор нема как да не си мурзилка ако си в ядрения джаз.(Това за Имхотеп)
                                Забеляза ли, какво пишеше в статията? ПЪРВИ ТОРИЕВ. Торият, от облъчването, се превръща в уран-233, и се дели той. Само дето, торият е два пъти повече от урана (ИЗОБЩО) и още, той, се използва почти изцяло. Т.е., зарежда се, реакторът, САМО ВЕДНЪЖ за цялата си експлоатация. А БРЕСТ, са си БРЕСТ. Сиреч, друг тип. Това, НЕ НАМАЛЯВА ценността на крачката, която, правят китайците.

                                Коментар

                                Working...
                                X