IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

    И кой Природен закон смяташ е нарушен, че ти се вижда невъзможна въпросната технология? (или пък в учебниците ти пише че е нарушен)

    И прощавай, но горния въпрос е точно "Ама защо смяташ, че тая шия на жирафа е невъзможна"
    За да разговяряш с мен е необходимо да имаш някакво ниво.Като се образоваш заповядай.Казах вече с политически подковани нямам никакво желание да разговарям

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
      "Руските книШки" в тази област са водещи все пак. Доказателство са проблемите на Уестингхаус. Но е важно и Кой ги чете. Требе капацитет за разбиране ... Аз съм фен на атомната енергия но в планетарен мащаб. Това е област с много перспективи и надежда за човечеството. Пример е двигателят на Статус 6 и др.
      За нас (БГ) смятам че не ни трябва да строим Белене - просто защото сме останали предимно измекяри способни всичко да ус.ерат в старанието си да оближат най-мазния в момента за.д.ник..
      Май си прав на 100 % за съжаление.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Явно много книги има да прочетеш докато разбереш че светът в който живеем се управлява от закони а не от това кой глупак какво казал и какво написал.Учи и осмисляй законите на Природата за да разбереш как е устроен света.
        И кой Природен закон смяташ е нарушен, че ти се вижда невъзможна въпросната технология? (или пък в учебниците ти пише че е нарушен)

        И прощавай, но горния въпрос е точно "Ама защо смяташ, че тая шия на жирафа е невъзможна"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Толко са ти възможностите за анализ,
          твоето не е на "фирма за анализи",
          а на банка пряко заинтересована проекта да се случи, като е стъпила на данни от 2006год. (когато себестойността на ФЕЦ беше 3000$/kwth)
          и въпреки това, не е посмяла да напише че ще е рентабилена АЕЦБелене(толко са били втрещени от корупцията тук)

          Другото е просто инфо насочващо/описващо неща които са започнати да се правят в момента 2011г....
          а 2019-та на въпросната технология вече е стъпила авиокомпания..

          Та разкри се още един марков де тряя му се обяснява: Ама жираф се казва това пред тебе
          Неграмотен, но за сметка на това агресивен

          https://www.capital.bg/politika_i_ik...lad_na_svetlo/

          Прословутият "таен доклад" за АЕЦ "Белене" на HSBC най-накрая изтече в сайта Balkanleaks . (допълнение - оказа се, че вече е излизал и в сайта 3e-news.net). Това е пазарното изследване на американската фирма NERA (поръчано от банката), което трябваше да каже дали ядрената централа ще може да продава електричеството си след построяването си. Този анализ беше част от докладите, които HSBC трябваше да подготви, за да помогне на правителството при преговорите му с "Атомстройекспорт" и в търсенето на потенциален инвеститор за централата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение




            Кефиш

            Power gride, по неописаната в твоите учебници технология, една от авиокомпаниите е стартирала проект за нулев въглероден отпечатък.

            Дотук не намирам и един фен на АЕЦбелене, който да е напреднал по-далече(с учебниците) от 89-год......
            всичките са като шопа с жирафа.
            Явно много книги има да прочетеш докато разбереш че светът в който живеем се управлява от закони а не от това кой глупак какво казал и какво написал.Учи и осмисляй законите на Природата за да разбереш как е устроен света.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              Едното е професионална фирма за анализ в дадена област, другото е списание никому неизвестно. На кого да вярвам- на писатели фантасти или на професионалистите
              Толко са ти възможностите за анализ,
              твоето не е на "фирма за анализи",
              а на банка пряко заинтересована проекта да се случи, като е стъпила на данни от 2006год. (когато себестойността на ФЕЦ беше 3000$/kwth)
              и въпреки това, не е посмяла да напише че ще е рентабилена АЕЦБелене(толко са били втрещени от корупцията тук)

              Другото е просто инфо насочващо/описващо неща които са започнати да се правят в момента 2011г....
              а 2019-та на въпросната технология вече е стъпила авиокомпания..

              Та разкри се още един марков де тряя му се обяснява: Ама жираф се казва това пред тебе
              Last edited by satz; 18.06.2019, 14:06.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Ми те се инжинери тука.
                Ей го най-известния нова излагация си спретнал...

                Фоня и аз преди малко го четох. Кретенизъм на N та, N=>безкрайност. Ако някой не е внимавал, откровеният смешник ми приписва нечии, неизвестно чии, глупотевини и после, на тази база, твърди нови. Нямаше го седмица, и слава Богу.
                Отделно, де се уповаеа на игрално кино за факти. И как да не се? Учителят Йода местеше канари с поглед, Люк Скайуокър направо, проведе дистанционен бой чрез Силата...
                Last edited by Pyramid; 18.06.2019, 23:02.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение




                  Кефиш

                  Power gride, по неописаната в твоите учебници технология, една от авиокомпаниите е стартирала проект за нулев въглероден отпечатък.

                  Дотук не намирам и един фен на АЕЦбелене, който да е напреднал по-далече от 89-год......
                  всичките са като шопа с жирафа.
                  Едното е професионална фирма за анализ в дадена област, другото е списание никому неизвестно. На кого да вярвам- на писатели фантасти или на професионалистите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Spisanieto е от 2011 година- я дай нещо по ново

                    Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    ....

                    Страница 113 от доклада за белене на банката от 2010 година
                    Кефиш

                    Power gride, по неописаната в твоите учебници технология, една от авиокомпаниите е стартирала проект за нулев въглероден отпечатък.

                    Дотук не намирам и един фен на АЕЦбелене, който да е напреднал по-далече(с учебниците) от 89-год......
                    всичките са като шопа с жирафа.
                    Last edited by satz; 18.06.2019, 11:43.

                    Коментар


                    • В случая е било добре, че реакторът е гръмнал нагоре, не знам дали инженерите са мислили над това, та са го направили така. Иначе щеше да има поражения и от ударна вълна, не само от радиация.

                      Замислям се над нещо повече от очевидно. Търсят отговорност от проектиралия аварийния бутон и боровите пръти. Или по-точно търсят я във филма, в реалността в съда, дори и пред МААЕ са се опитали да го изкарат чиста грешка на операторите. Но колкото е виновен инженера за аварийния бутон, толкова е виновен и инженера проектирал покрива на реактора, който по документи трябва да издържи на взрива, а не е издържал. Дори операторите ако са вършели всичко по документация и според знанията си не носят никаква съдебна отговорност.

                      Коментар


                      • "Руските книШки" в тази област са водещи все пак. Доказателство са проблемите на Уестингхаус. Но е важно и Кой ги чете. Требе капацитет за разбиране ... Аз съм фен на атомната енергия но в планетарен мащаб. Това е област с много перспективи и надежда за човечеството. Пример е двигателят на Статус 6 и др.
                        За нас (БГ) смятам че не ни трябва да строим Белене - просто защото сме останали предимно измекяри способни всичко да ус.ерат в старанието си да оближат най-мазния в момента за.д.ник..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          Да, нещо като 6-та серия на филма
                          https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/...cialata.413360
                          Разбира се може да се информираш откъдето си искаш, кой съм аз да ти казвам какво да правиш, но да ни обясняваш че руснаците са неграмотни е дебилизъм. Относно филма- художествена творба , не е документален, а художествен- тоест измислен, / стъпил на реално случили се събития, но това което е направено отразява погледа на сценариста и режицьора, а не действителните събития не струва да се позоваваш на него. Иначе аз знам филми които претендират за по голяма достоверност

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Я, кой се върнал? Братчед , някой нов филм ли гледа?
                            Да, нещо като 6-та серия на филма
                            https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/...cialata.413360

                            Та във връзка с тази тъпа шегичка се оказва, че най-учените български и руски инженери в Козлодуй, четящи навремето руски книжки са се информирали откъде? От някаква си сръбска телевизия. Интересно е, че такива като техникумаджията чели руски книжки, че реактор, особено руски НЕ МОЖЕ да гръмне, и не гледали нито филма нито сръбска телевизия ми обясняват още, че реактора не е гръмнал, а леко се е напукал и е бил "с нарушена херметичност". Представяш ли си? Стотици милиони ученици, лекари, музиканти от Чили до Австралия и Китай са гледали филма, и знаят как реакторът е гръмнал и графитът се е търкалял по асфалта, нашият от Горна Оряховица с руските книжки тръгнал 33 години по-късно да доказва, че такова нещо е нямало.

                            А ти видя ли на филма как са се информирали инженерите в Чернобил? Най-важният там им показа портета на Ленин и им каза "от него се информирайте!". Та и ти сега, като истински путковист може да се информираш от портрета на Путин. Ние пък ще се информираме от американските спътници и филми.

                            Интересен беше и коментарът на дедо Пешо според който интернет е глупост. Каза ми, че съм глупак защото са ми се привидели някакви дизелови помпи, а в руските книжки за такива не пише. Все пак целият филм се въртеше около тези помпи тъй като по същество тестът беше точно за тях, показаха ги многократно, та не знам. Ти какво ще ме посъветваш? Да вярвам ли на очите си, че в реактора е имало 3 дизелови помпи или на дедо Пешо които е чел руски книжки?
                            Last edited by fon; 18.06.2019, 10:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение


                              Здравейте, поизчезнах тъй като приятелят на дедо Пешо с китарата ми сложи бан за 1 седмица. Не съм и очаквал друго за
                              Я, кой се върнал? Братчед , някой нов филм ли гледа?

                              Коментар


                              • As the figure shows, when Belene comes online in 2017/18, the model predicts a temporary reduction in prices of around €8/MWh, before prices resume their upward trajectory due to rising commodity prices and a renewed tightening of the supply-demand balance. After 2030, due to rising commodity prices and as continuing demand growth tightens the supply-demand balance, baseload power prices eventually reach the level that incentivises new investment in lignite fired generation. Hence, as the figure shows, the long-run marginal cost (LRMC) of a lignite plant (assuming it runs baseload) is close to the baseload power price on average.


                                Както показва цифрата, когато Белене влезе в интернет през 2017/18 г., моделът предвижда временно намаление на цените от около € 8 / MWh, преди цените да възобновят възходящата си траектория повишаване на цените на суровините и подновяване на затягането на баланса между търсенето и предлагането. След 2030 г., поради нарастващите цени на суровините и като продължаващо нарастване на търсенето затяга търсенето Балансът на цените на електроенергията накрая достига нивото, което стимулира новите инвестиции в генериране на лигнитни въглища. Следователно, както показва цифрата, дългосрочните пределни разходи (LRMC) на a растение лигнитни въглища (при условие, че работи с базова натовареност) е близо до цената на базовата енергия средно.

                                Страница 113 от доклада за белене на банката от 2010 година

                                Коментар

                                Working...
                                X