IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Е 3 милиарда за един гьол кой да ги плаща? Хайде надупвай се и почвай да бачкаш, че и още 20 милиарда ще трябва да се плащат, пък сигурно не знаеш милиард с колко нули се пише.
    Е как! В Дряново работят само с милярди?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      А няма такава работа бе ще ни кажат агентите на козяк , дори цената от ФЕИ е отрицателна .....верваите им.
      Е 3 милиарда за един гьол кой да ги плаща? Хайде надупвай се и почвай да бачкаш, че и още 20 милиарда ще трябва да се плащат, пък сигурно не знаеш милиард с колко нули се пише.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        https://frognews.bg/novini/predpriia...apiia-tok.html
        Предприятия спряха работа заради скъпия ток

        Я виж твойте кво пишат , алоооооу ...
        А няма такава работа бе ще ни кажат агентите на козяк , дори цената от ФЕИ е отрицателна .....верваите им.
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Ама какво съм казал? Единият видя причините за високите цени във ВЕИ-та, а другия в тролове като мен на САЩ. Така ли беше? Каква политика, какви пет лева?
          https://frognews.bg/novini/predpriia...apiia-tok.html
          Предприятия спряха работа заради скъпия ток

          Я виж твойте кво пишат , алоооооу ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Я пак кво си правил?
            Таковах любопитни. Иначе, бях закачил един двигател от ЗАЗ 968М куплиран с асинхронен мотор, извеждам на генераторен режим, и -няколко киловата въртяха стария електромер назад.
            Възбуждането регулирах с ШИМ, песен.
            Last edited by Pyramid; 03.07.2019, 21:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Я пак кво си правил?
              Той го е правил когато електромерите бяха набучени на клечка и се въртяха напред и назад. Днес, те са цифрови и като се каже, че се въртят се разбира, че цифрите им се превъртат от 0 до 9 напред и назад.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Фончо айде любовта към Говедария в темата политика.Форума не е Козяк и не раздава визи за САЩ.Подмазвай се на друго място
                Ама какво съм казал? Единият видя причините за високите цени във ВЕИ-та, а другия в тролове като мен на САЩ. Така ли беше? Каква политика, какви пет лева?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Не е нужно да правиш незаконно. И аз съм го превил:вкл един асинхр.генератор в контакта и, като произвежда повече от потреблението ти, върти назад. Съвсем нормално.
                  Я пак кво си правил?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    Малко повече скромност не е излишна. Не знам с това диво его на българина форумите ще ни заприличат ли на западните и след 10 години.
                    Ми що се репчиш като ти говори човек и намесваш политиката

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Вчера, на пазарния сегмент на Българска независима енергийна борса (БНЕБ) „Ден напред“ цената на електроенергията за 3 юли 2019 г. достигна най-високата стойност от всички борси в Европа, като базовата цена за мегаватчас беше 195,40 лв. В това отношение ценовата стойност на електроенергията в пазарния сегмент на БНЕБ надминава дори стойностите в развитите страни като Германия и Франция, посочват от АОБР.

                      „Системно от началото на 2019 г. или 183 последователни дни средната цена на електроенергията за индустрията в България е по-висока от тази във вече споменатите Германия и Франция, както и в Австрия, Чехия, Словакия, Швейцария. Като се добавят доплащанията за преференциалните цени на т.н. „американски централи“ /каквито доплащания няма в нито една друга европейска страна/, се получава като краен резултат това, че българските предприятия получават най-скъпата електроенергия в цяла Европа“, споделят своето възмущение от асоциацията.

                      От двадесет години само Вей - та се правят в България и вече почнахме да цъфтим......нали я няма "скъпата" Белене, време е агентите на Козяк да ни отговорят що цената на тока за бизнеса стана вече голям мор.....и да знаят че обещания за евтин ток в бъдеще време не вървят .
                      И какъв е проблема на некадърния български бизнес???Живеем в свободен свят да си внесат евтин ток.Пазарна икономика който има пари има ток.Нали искаха пазар ей и ся пазар.Кога ви пишех какво ще стане с пазаря тука ми се присмиваха викаха ми комунист...руска подлога.Абе къде са тия веита бе да се включат и да залеят бизнеса с безплатен ток...Некадърният български бизнес иска роби безплатен ток да не плаща данъци но да кара бентлита самолети яхти и да клеца манекенки...Който си има фирма да и бере гайлето боли ма .....онуй нящо че тока бил скъп

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        По неясни причини едни обвиниха веднага ВЕИ-та, а други "по-компетентни" видяха причината направо в омразата на САЩ към България и световната конспирация.
                        Фончо айде любовта към Говедария в темата политика.Форума не е Козяк и не раздава визи за САЩ.Подмазвай се на друго място

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Приеми че не мога да кажа отговора, а каква е класиката във моят неточно зададен въпрос??Ако си ходил на училище знаеш задачите- един басейн може да се напълни от 2 тръби едната с дебит....... и така нататък

                          Въпросът е ясно поставен- за колко време ще се стопли 1 литър вода на 220 волта и за колко на 120 волта
                          Валентине бе какви са тия въпроси бе човек.Ше ме умориш от смях бе?Една килокалория загрява един литър вода с един градус а 860 килокалории са един киловат.Така че земи кажи от каква до каква температура ще я сгряваш за да ти кажем колко енергия е необходимо...Иначе въпросът е уникален
                          Last edited by national power; 03.07.2019, 17:49.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                            Ей за това работят тук fon и ersatz.
                            Анадъм сега?
                            По неясни причини едни обвиниха веднага ВЕИ-та, а други "по-компетентни" видяха причината направо в омразата на САЩ към България и световната конспирация.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Вчера, на пазарния сегмент на Българска независима енергийна борса (БНЕБ) „Ден напред“ цената на електроенергията за 3 юли 2019 г. достигна най-високата стойност от всички борси в Европа, като базовата цена за мегаватчас беше 195,40 лв. В това отношение ценовата стойност на електроенергията в пазарния сегмент на БНЕБ надминава дори стойностите в развитите страни като Германия и Франция, посочват от АОБР.

                              „Системно от началото на 2019 г. или 183 последователни дни средната цена на електроенергията за индустрията в България е по-висока от тази във вече споменатите Германия и Франция, както и в Австрия, Чехия, Словакия, Швейцария. Като се добавят доплащанията за преференциалните цени на т.н. „американски централи“ /каквито доплащания няма в нито една друга европейска страна/, се получава като краен резултат това, че българските предприятия получават най-скъпата електроенергия в цяла Европа“, споделят своето възмущение от асоциацията.

                              От двадесет години само Вей - та се правят в България и вече почнахме да цъфтим......нали я няма "скъпата" Белене, време е агентите на Козяк да ни отговорят що цената на тока за бизнеса стана вече голям мор.....и да знаят че обещания за евтин ток в бъдеще време не вървят .
                              Ми нали оня галфон Велев ни беше проглушил ушите пазар та пазар конкуренцията щяла да свали цените.Е получи си го.Всеки може да прочете какво съм писал за борсата и пазаря..След време ще четат какво съм писал за изманиците с веита...Сега същия тоя галфон иска да сменя директора на НЕК ха ха ха смешници пълни смешници

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Вчера, на пазарния сегмент на Българска независима енергийна борса (БНЕБ) „Ден напред“ цената на електроенергията за 3 юли 2019 г. достигна най-високата стойност от всички борси в Европа, като базовата цена за мегаватчас беше 195,40 лв. В това отношение ценовата стойност на електроенергията в пазарния сегмент на БНЕБ надминава дори стойностите в развитите страни като Германия и Франция, посочват от АОБР.

                                „Системно от началото на 2019 г. или 183 последователни дни средната цена на електроенергията за индустрията в България е по-висока от тази във вече споменатите Германия и Франция, както и в Австрия, Чехия, Словакия, Швейцария. Като се добавят доплащанията за преференциалните цени на т.н. „американски централи“ /каквито доплащания няма в нито една друга европейска страна/, се получава като краен резултат това, че българските предприятия получават най-скъпата електроенергия в цяла Европа“, споделят своето възмущение от асоциацията.

                                От двадесет години само Вей - та се правят в България и вече почнахме да цъфтим......нали я няма "скъпата" Белене, време е агентите на Козяк да ни отговорят що цената на тока за бизнеса стана вече голям мор.....и да знаят че обещания за евтин ток в бъдеще време не вървят .
                                Ей за това работят тук fon и ersatz.
                                Анадъм сега?

                                Коментар

                                Working...
                                X