IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
    .. Какво стана с теоретичния максимален, който, по мой спомен, е 27%? Или нещо съм изостанал?
    Ми каквото с Айщайн и фундаменталната физика,
    споко, чели сме учебници и за 20% теоретично максимален
    също сме чели и учебници, че петрол вече на планетата не трябва да има.....

    прогрес мамкаму - нАучен
    Пустия му Айнщайн, само един фотоефект било останало да обясни, пък виж кво стАнА

    p.s
    гледам fon ти е подал инфо, а аз пиша за подготвяни за масовото производсто...
    свърхпроводимост вече има при 100 целзия и електрическите самолети ги отричаха в учебниците....
    свръхпроводниците са и вид акумулатори...

    Но избора си е наш, в кои учебници да живеем
    Last edited by satz; 15.07.2019, 10:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      За какви/кои 40% КПД на фотоволтаиците говориш? Какво стана с теоретичния максимален, който, по мой спомен, е 27%? Или нещо съм изостанал?
      Изостанал си. Рекордът е 44.7%. Поне за който аз знам от 2013-та.
      https://www.ise.fraunhofer.de/en/pre...fficiency.html

      Все пак за нас не е важно кпд-то, а на първо място цената и то на цялата инсталация. По-високо кпд често сваля цената на панела, но сваля много и от цената за земя, транспорт и поддръжка, жици инвертори, метал, стъкло и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

        Експерименти са започнати с такива имащи почти 40%,
        първите по-масови ФЕЦ от преди 15-20год. са с КПД около 8% Утрояването им на добива е почти сигурно, че ще се случи преди 10год.(баси то беленето няма да е готово )

        Пробив при батериите и съхранението на енергия се очертава поне по четири вектора => до 10год. с голяма вероятност ще влезе в практиката....

        При далекопроводите, свръхпроводниците вече изглеждат реализируеми, вероятно ще ги доживеем, както доживяхме мегаволтовите правотокови..

        Когато такива неща са видими на десет годишния хоризонт,
        някой да иска да започва десетгодишен строеж на атомен чайник в България е чисто предателство и/или глупост/незнание/късогледство.
        Представяш ли си колко ще струва един метър такъв свръхпроводник, па макар и високотемпературен? А представящ ли си, че на всяка точка на удължение, прехвърляне, разклонение, свръхпромодимостта се губи, точката ще светне с температура, по-висока от тази на повърхността на Слънцето, и трябва сигурно много специален и съответно скъп начин за свързване?
        Говориш на акере и ти...

        За какви/кои 40% КПД на фотоволтаиците говориш? Какво стана с теоретичния максимален, който, по мой спомен, е 27%? Или нещо съм изостанал?
        Last edited by R1a1; 15.07.2019, 09:49.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Експерименти са започнати с такива имащи почти 40%,
          първите по-масови ФЕЦ от преди 15-20год. са с КПД около 8% Утрояването им на добива е почти сигурно, че ще се случи преди 10год.(баси то беленето няма да е готово )

          Пробив при батериите и съхранението на енергия се очертава поне по четири вектора => до 10год. с голяма вероятност ще влезе в практиката....

          При далекопроводите, свръхпроводниците вече изглеждат реализируеми, вероятно ще ги доживеем, както доживяхме мегаволтовите правотокови..

          Когато такива неща са видими на десет годишния хоризонт,
          някой да иска да започва десетгодишен строеж на атомен чайник в България е чисто предателство и/или глупост/незнание/късогледство.
          Нека първо се случи утрояването, поне теоретично. За МАСОВОСТ, обаче, трябва още суровинна обезпеченост и технологична готовност. Второто, може би. Първото -„малко” сложно. Особено, за не-силиций-базираните. Защо, няма да се впускам нашироко само ще отбележа, че силицият е между най-разпространените елементи а, надолу по таблицата, разликите вече стават в пъти и порядъци. Т.е., може и да порасне кпд-то но, с него, и цената. С доста пъти. По липса на суровини, както и (не)равномерността на разпространението им. Геохимия. Т.е., не бих заложил на супер-бум при ФЕЦ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            18-19%, какви 3 пъти. Хубаво би било, ама това е при масовите.
            Експерименти са започнати с такива имащи почти 40%,
            първите по-масови ФЕЦ от преди 15-20год. са с КПД около 8% Утрояването им на добива е почти сигурно, че ще се случи преди 10год.(баси то беленето няма да е готово )

            Пробив при батериите и съхранението на енергия се очертава поне по четири вектора => до 10год. с голяма вероятност ще влезе в практиката....

            При далекопроводите, свръхпроводниците вече изглеждат реализируеми, вероятно ще ги доживеем, както доживяхме мегаволтовите правотокови..

            Когато такива неща са видими на десет годишния хоризонт,
            някой да иска да започва десетгодишен строеж на атомен чайник в България е чисто предателство и/или глупост/незнание/късогледство.
            Last edited by satz; 15.07.2019, 09:08.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Кое да обясня по-точно, руски троле?
              Koe ne razbra, ще ти го напиша като на дете-идиотче

              Днес, 16:24
              Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Първия ти въпрос е тъп, което не е за чудене.
              При товар 3200 фец се регулира елементарно, може през двеста вата да го регулираш товара.
              Бе откъде са ви намерили такива, развитието ви е спряло в средните векове някъде. Една яка метла със шутове ще ви оправи, ами много на държавата ще помогне.



              И моят въпрос
              Може ли да обясниш как става в детайли- а.к.а. - пояснете моля/ нали така пишеш/- смешко

              Искам да разбера как се регулира товара 3200 фец през 200 вата- ако не можеш да отговориш значи развитието ти е спряло в средните векове

              Коментар


              • Седмица близо не бях влизал тук. Надявах се, поне някой да узрее. Напразно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  За да припомни на нас, би трябвало, поне сам да знае.И го видяхме,головодника. За него, „прогресър” е, да си русофоб и, за предпочутане, неграмотен. Сам дава пример, стой, та гледай.
                  Съветският технукумаджия пак се напъна горкия. Сигурно пак е носил цял ден торби с цимент на гарата в Горна Оряховица.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                    Би ли припомнил пак какво е полупроводник според теб?

                    А и мерната единица за електрическа енергия?
                    За да припомни на нас, би трябвало, поне сам да знае.И го видяхме,головодника. За него, „прогресър” е, да си русофоб и, за предпочутане, неграмотен. Сам дава пример, стой, та гледай.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Може ли аз?
                      Ти знаеш.

                      Прилагам аргументум ад хоминем към фонеца.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                        R1a1 бях и съм.

                        Имаш ли отговор за това, какво е полупроводник и коя е мерната единица за електрическа енергия?
                        Може ли аз?
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Aбе смешник аз не говоря за техническа регулация а за съдебните дела после.Говоря и затова че собствениците на фотоволтаици се крият и не може да ги намериш.Разбра ли най сетне или продължаваш глупостите
                          Ти май нещо фира даваш. Я си погледни пак въпроса, може ли да осмислиш какво си питал или ся вече за друго говориш?
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Може ли да обясниш как става в детайли- а.к.а. - пояснете моля/ нали така пишеш/- смешко
                            Кое да обясня по-точно, руски троле?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jazabel Разгледай мнение

                              Защо питате като вие сте измислили отговорите.

                              Уважаеми другарки и другари,
                              Яко, това истина ли е??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Аз не знам към кого да се обърна, но те моля ако знаеш направи предложение да изключват първо телефона за да не пише глупости/ то пък на кого ще се смеем тогава
                                Тия наредби ги определят политиците аз не съм политик

                                Коментар

                                Working...
                                X