IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Защо да не внасяме, ако е отрицателна цената, и аз искам да купя на отрицателнна цена минус 5 евро 1000 мегавата, ти не искаш ли
    Щото:

    Понеже всички в нашия район сме балкански тарикати , всички ще си правят същата сметка.

    А от опита си съм разбрал че когато всички маймуни се качат на клона , той се счупва.

    Та точно в тоя момент когато си мислим че ще ни "даряват" ел.енергията ще се окаже че всички комшии са си сметнали като нас и не само няма да има за даряване а обратно няма да имат за продаване .......и ша пишем в форума на инвесторо на свещи с телеграми у пощата щот там имат агрегати ...
    Last edited by markov; 23.07.2019, 10:31.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Kolko e часът при теб, нищо не съм объркал, ще направя набързо едни 10000евро
      Аз ги направих вече,
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Вате, въпроса ти е против спуснатите опорки, да не си сбъркал нещо,
        поета го е казал добре:
        "Ти закъсняваш понякога истино,
        но винаги идваш, идваш при нас "

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          Вате, въпроса ти е против спуснатите опорки, да не си сбъркал нещо,
          Kolko e часът при теб, нищо не съм объркал, ще направя набързо едни 10000евро

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Защо да не внасяме, ако е отрицателна цената, и аз искам да купя на отрицателнна цена минус 5 евро 1000 мегавата, ти не искаш ли
            Вате, въпроса ти е против спуснатите опорки, да не си сбъркал нещо,
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Аха и ти ни предлагаш отговора да внасяме от Румънския АЕЦ ли ?
              Защо да не внасяме, ако е отрицателна цената, и аз искам да купя на отрицателнна цена минус 5 евро 1000 мегавата, ти не искаш ли

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                После ще го питам, като се пуснат +1000Мвт далекопровода с Румъния, ще ли му е достатъчно за отговор "какво ше праим зимъска"
                Аха и ти ни предлагаш отговора да внасяме от Румънския АЕЦ ли ?
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                  Не искам да адвокатствам, ама това в линка ти е производство в гигаватчаса за целия период. Делиш на 0.75 грубо и получаваш средно МВТ/час (свинско със зеле)
                  Вероятно някакви пикове има предвид повера,
                  ама по спомен,от поне пет години назад, потреблението не е стигало 7500Мвт при никой от пиковете.

                  Та затова искам да уточним.

                  После ще го питам, като се пуснат +1000Мвт далекопровода с Румъния, ще ли му е достатъчно за отговор "какво ше праим зимъска"
                  Last edited by satz; 22.07.2019, 14:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Кой товар имаш предвид с тия 8000,защото тук пише друго (двойно по-малко) http://www.nsi.bg/bg/content/4169/%D...B3%D0%B8%D1%8F

                    За три години назад, пак е подобно....
                    Не искам да адвокатствам, ама това в линка ти е производство в гигаватчаса за целия период. Делиш на 0.75 грубо и получаваш средно МВТ/час (свинско със зеле)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                      ...При товар 8000 мегавата ..
                      Кой товар имаш предвид с тия 8000,защото тук пише друго (двойно по-малко) http://www.nsi.bg/bg/content/4169/%D...B3%D0%B8%D1%8F

                      За три години назад, пак е подобно....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Сега енергетиците шъ ти обясняват колко трудно се регулират множеството отделни генерации

                        Иначе евала за синтезирания отговор
                        Ти пробвал ли си да регулираш някога генерации???!!! Айде пробвай па тогава пиши....Да не говорим че тия генерации са на все на разните му там наши хора далавераджии зад които надзъртат едни други хора...Бе ти в коя държава живееш???

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Някакъв съвет как да се борим с тях- измамниците, ще дадеш ли, ако направим повече ел централи от какъвто и да е вид дали ще помогне или да видим кои са измамниците на бг борсата и да ги вкараме в кауша
                          Защо на тоя ташак му викате борса..Каква борса бе хора..При товар 8000 мегавата и разполагаеми мощности 7000 каква борса какви пет лева тва да не е пазаря на кюлоти и гащи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Е толкова пъти съм казвал, че чак вече ми е омръзнало.
                            ...
                            Добре де, ето пак:
                            Когато всички видове "борси" в България станат част от някоя много по-голяма. И не точно да са част, ами да се влеят в такава. Например в случая с т.нар. "енергийна борса" - може да не съм съвсем точен в наименованието - се влее в някоя по-голяма такава. Чувал съм че има такава в Унгария.
                            Разбира се ако слушаш управниците в сферата то няма нужда. А няма нужда защото за някои е много изгодно да има само един-два продавача, и един-два купувача. Дряновския ще се оплаква че му е скъпо, но кво от това?
                            Давал съм и примери с нормални борси - никъде няма нещо подобно на мажоритар в публичните компании. В България обаче има.
                            И ето любим пример: Дървените имат мажоритар, активите са оценени няколко пъти над борсовата цена, и продължават да съществуват. В нормална борса, когато като акционер си платил за част от собствеността, това не може да се случи. В нормална борса активите се разпродават - все пак акционера ще получи повече отколкото е платил - и дървените престават да съществуват.
                            Как е в България? Дървените си съществуват защото си имат мажо, на който изобщо не му дреме за останалите.
                            Та на пример едно правило: ако ще се листваш на борса, трябва да имаш не повече от да кажем 7% от собствеността. За останалите - може да придобиваш не повече от 1.5% от активите без одобрение на УС. Над 2% - след разрешение от кфн.
                            В България обаче няма компания без мажо.
                            В България има някаква борса за ток, на която търгуват нек, бех, и от другата страна на кадиев жена му и още един-двама. За това казвам че каквато и да е борса в България си е вид опг.
                            А докато не се разбие тази структура която много прилича на същата в една друга държава, няма да има оправия.


                            Брях мааму деба некакъв проблясък ти е дошъл???!!!Да не е след руските шофори на тирове

                            Коментар


                            • R1a1 - и в тази област има развитие реципрочно на общата скорост с която се развиват технологиите, но има проблем с контрола над подобни съоръжения и горивото за тях. Една централа и горивото за нея много по лесно се охраняват, и от това страда идеята да се правят малки реактори каквито предполагам вече са напълно технологично възможни и по безопасни от големите. Други неща трябва да се променят.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Някакъв съвет как да се борим с тях- измамниците, ще дадеш ли, ако направим повече ел централи от какъвто и да е вид дали ще помогне или да видим кои са измамниците на бг борсата и да ги вкараме в кауша
                                Е толкова пъти съм казвал, че чак вече ми е омръзнало.
                                ...
                                Добре де, ето пак:
                                Когато всички видове "борси" в България станат част от някоя много по-голяма. И не точно да са част, ами да се влеят в такава. Например в случая с т.нар. "енергийна борса" - може да не съм съвсем точен в наименованието - се влее в някоя по-голяма такава. Чувал съм че има такава в Унгария.
                                Разбира се ако слушаш управниците в сферата то няма нужда. А няма нужда защото за някои е много изгодно да има само един-два продавача, и един-два купувача. Дряновския ще се оплаква че му е скъпо, но кво от това?
                                Давал съм и примери с нормални борси - никъде няма нещо подобно на мажоритар в публичните компании. В България обаче има.
                                И ето любим пример: Дървените имат мажоритар, активите са оценени няколко пъти над борсовата цена, и продължават да съществуват. В нормална борса, когато като акционер си платил за част от собствеността, това не може да се случи. В нормална борса активите се разпродават - все пак акционера ще получи повече отколкото е платил - и дървените престават да съществуват.
                                Как е в България? Дървените си съществуват защото си имат мажо, на който изобщо не му дреме за останалите.
                                Та на пример едно правило: ако ще се листваш на борса, трябва да имаш не повече от да кажем 7% от собствеността. За останалите - може да придобиваш не повече от 1.5% от активите без одобрение на УС. Над 2% - след разрешение от кфн.
                                В България обаче няма компания без мажо.
                                В България има някаква борса за ток, на която търгуват нек, бех, и от другата страна на кадиев жена му и още един-двама. За това казвам че каквато и да е борса в България си е вид опг.
                                А докато не се разбие тази структура която много прилича на същата в една друга държава, няма да има оправия.



                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X