IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Цъ. Формулката ти е за друг случай.
    Ъхъ, ми за оная тръбичка има ли формула, или има само приказки изпод шипковия храст?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Пак греда, а?
      Как беше, законите за термодинамика и топлообмен не вàжат за оная тръбичка, нали това разправяш?

      Цъ. Формулката ти е за друг случай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        Това ще са цени достъпни най-много до 2 години и в България. Очевидно само до 5 години енергетиката по света ще е много по-различна, но руските подлоги бързат да разпродадат от държавата ни каквото могат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Имало е и една оферта на 14.76 euros per megawatt hour (Mwh). Което е световен рекорд за ниска цена. То трябва да се видят и другите оферти щото една може да се дължи на какво ли не.
          https://www.euractiv.com/section/ene...-world-record/

          Ако погледнем радиацията
          https://commons.wikimedia.org/wiki/F...-Europe-en.png

          България 1300, Португалия до 1800, у нас цената трябва да е с до 25% по-висока.
          То и за Инвестора това си е новина - Търг за соларна енергия в Португалия счупи световния рекорд

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            Бе не ви знам какви сте икономисти, но в Португалия става въпрос за 1150 мегавата.
            Имало е и една оферта на 14.76 euros per megawatt hour (Mwh). Което е световен рекорд за ниска цена. То трябва да се видят и другите оферти щото една може да се дължи на какво ли не.
            https://www.euractiv.com/section/ene...-world-record/

            Ако погледнем радиацията
            https://commons.wikimedia.org/wiki/F...-Europe-en.png

            България 1300, Португалия до 1800, у нас цената трябва да е с до 25% по-висока.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Не ми приписвай свои домисли. Не съм измислил нова физика. Справям се прилично с качествените и количествени изводи от достъпната на всички, елементарна физика. Какво си си внушил и какво оюитваш да внушиш напубликата знам но, ядец. Т.е., „пак Греда”.
              Пак греда, а?
              Как беше, законите за термодинамика и топлообмен не вàжат за оная тръбичка, нали това разправяш?

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                Абе няма значение реалността в България .....тук другарите пишат само в ЩЕ, ЩЕ , ЩЕ .....от толкова много обещания така и не разбрах кога от чешмите ще потекат реки от мед и масло.
                Бе не ви знам какви сте икономисти, но в Португалия става въпрос за 1150 мегавата.

                Може би не сте чували, но има цени на дребно, и цени на едро, които са две различни неща.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Бе нямам време сега, но ще е интересно да разкажеш за новата физика дето я измислихте там в мазето.

                  Не ми приписвай свои домисли. Не съм измислил нова физика. Справям се прилично с качествените и количествени изводи от достъпната на всички, елементарна физика. Какво си си внушил и какво оюитваш да внушиш напубликата знам но, ядец. Т.е., „пак Греда”.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Имхотеп

                    Е имаш накъм 1.80 лв. на ват мощност. Никак не е зле за крайна цена.

                    коментирай тези думи и офертата на марков отпреди 2-3 дни. А бе не може ли да докараме от португалия ток


                    До модератора- може ли да посочите с какво и кого съм обидил с изтритият пост. Това което съм написал май че е някаква съкратена версия
                    Абе няма значение реалността в България .....тук другарите пишат само в ЩЕ, ЩЕ , ЩЕ .....от толкова много обещания така и не разбрах кога от чешмите ще потекат реки от мед и масло.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                      На търга за ФЕЦ в Португалия са предложени оферти по €20/MWh (€0.02/kWh)
                      https://www.pv-magazine.com/2019/07/...-e20-mwh-bids/

                      като официално ще ги публикуват на 10 август.

                      Имхотеп

                      Е имаш накъм 1.80 лв. на ват мощност. Никак не е зле за крайна цена.

                      коментирай тези думи и офертата на марков отпреди 2-3 дни. А бе не може ли да докараме от португалия ток


                      До модератора- може ли да посочите с какво и кого съм обидил с изтритият пост. Това което съм написал май че е някаква съкратена версия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                        На търга за ФЕЦ в Португалия са предложени оферти по €20/MWh (€0.02/kWh)...
                        Не фърфиш,
                        беленето вече е по-скъпо, а се знае, че по-скъпото е по-убаво, еле ако ченгесари го доставят

                        Коментар


                        • На търга за ФЕЦ в Португалия са предложени оферти по €20/MWh (€0.02/kWh)
                          https://www.pv-magazine.com/2019/07/...-e20-mwh-bids/

                          като официално ще ги публикуват на 10 август.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            За учебниците за 7-ми клас не знам, от '79-та,мина доста време но, тук, определено, така си говориш.
                            Бе нямам време сега, но ще е интересно да разкажеш за новата физика дето я измислихте там в мазето.

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Ми работят хората,
                              смятат че ще задминат 50% КПД (дето писах, че при смятането му, локума е колко пада върху панела)
                              Слагали огледало зад панела и от това имало забележим ефект (не е огледалото от банята )

                              Има и един нов инструмент създаден от българи, чрез който всъщност са се отворили врати към неизвестното,
                              бая учебници ще се пренаписват, щото въпросния, по същите се води невъзможен.(поздрави на зубрачите )

                              Ние зубрехме и беше вярно, че атома е най-евтин - ми променят се нещата.
                              И поклон пред Азимов - предсказал е вярно, че атома ще е скъп.
                              „Скъп” или „евтин”, то според парите у хората. При намаляване на последните (обедняване на населението) - и при неизменна цена, „поскъпва”. Мъдър е бил Азимов.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Това в учебника за седми клас ли

                                За учебниците за 7-ми клас не знам, от '79-та,мина доста време но, тук, определено, така си говориш.

                                Коментар

                                Working...
                                X