IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Студеният резерв е нещо което ти не разбираш.Затова не пиши глупости тука да се излагаш
    Говоря за политдалаверката с него, а не за самия студен резерв.

    @сатз, в линка пише, колко % промяна на цената на газта са сложили - от него може да се сметне с друга цена на газта, но с другите разходи ще е трябва да е на око.

    A за водородната основа - не се разгражда толкова ефективно, колкото ни се иска - тая работа немците отпреди 70 години я пробват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
      Начи си презрял и цял Жирмански уйниверситет.

      дЕхидрото показва невежественост по UPAC
      IUPAC

      На български го произнасяме "юпак", защото отпред има още и "I", а не защото "U" на английски се чете "ю"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

        Признавам, че мернах някъде твое споменаване на отрицателна цена на енергията, но гордо и с презрение го подминах като очевидна безсмислица.

        А от дихидрогенмоноксида ще гледам в бъдеще да стоя надалеч, ако го срещна.

        ПС. Не е ли дЕхидрогенмоноксид? По-така някак си ми звучи.
        Начи си презрял и цял Жирмански уйниверситет.

        дЕхидрото показва невежественост по UPAC

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Хамчи пручити темътъ, дажи има вързанки къмто тия фактове.
          Барем дихидрогенмоноксида срещна ли го?
          Признавам, че мернах някъде твое споменаване на отрицателна цена на енергията, но гордо и с презрение го подминах като очевидна безсмислица.

          А от дихидрогенмоноксида ще гледам в бъдеще да стоя надалеч, ако го срещна.

          ПС. Не е ли дЕхидрогенмоноксид? По-така някак си ми звучи.
          Last edited by grisow; 20.09.2019, 10:41.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

            Предполагам, че още не съм срещал това понятие.
            Начи ще ме гонят за да ми набутват насила безплатна енергия? Аткуда-накуда при общия й недостиг?
            Хамчи пручити темътъ, дажи има вързанки къмто тия фактове.
            Барем дихидрогенмоноксида срещна ли го?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              При отрицателни цени на тока,колкото повече толко по-добре?
              Предполагам, че още не съм срещал това понятие.
              Начи ще ме гонят за да ми набутват насила безплатна енергия? Аткуда-накуда при общия й недостиг?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                Не знам какъв е този опасен оксид, но колко енергия трябва, за да изкараш кислорода оттам?
                При отрицателни цени на тока,колкото повече толко по-добре?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                  Не знам какъв е този опасен оксид, но колко енергия трябва, за да изкараш кислорода оттам?
                  Ти не знаеш Трейдърко какъв е Фокусник, вади го, като кислородът му връща повеке. Тъй то.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    От дихидрогенмоноксида
                    Прекият контакт с него, е довел до смъртта на повече хора, отколкото войните през последните 100 години.
                    Не знам какъв е този опасен оксид, но колко енергия трябва, за да изкараш кислорода оттам?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                      .. и политагентурата веднага ще скочи (че ще им замине далаверката със студения резерв)...
                      Поздравления за точната прогноза!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение

                        Мъск да докара от Юпитер.
                        А кислород от къде?
                        От дихидрогенмоноксида
                        Прекият контакт с него, е довел до смъртта на повече хора, отколкото войните през последните 100 години.
                        Last edited by satz; 20.09.2019, 07:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                          Очаквай неочакваното

                          Тая турбинка е с КПД 39%... комбинираното производство е 59%, за него обаче цената за построяване е по-дебела и няма оттърване от кондензационните комини със всичките им екстри. Отделно цената на газта сега е ниска, ама утре знаеш ли... а имаш и СО2 да плащаш.
                          Иначе съм с 2 ръце да се разкарат ТЕЦ-овете, и да се сложат такива генерации, нищо че въглищата са по-евтини и политагентурата веднага ще скочи (че ще им замине далаверката със студения резерв).
                          Та според великия интернет - 160-200лв/МВтч, въпреки че има и други числа: https://www.vgb.org/lcoe2015.html?dfid=74042
                          Студеният резерв е нещо което ти не разбираш.Затова не пиши глупости тука да се излагаш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Pyramid какви количества хелий могат да повлияят на атмосферата нямам и идея, но да се произведат не е чак толкова трудно ако се ползва масово студен синтез. Той не е чак такава химера защото устройството е най обикновен електролизер на който единия електрод е със слой никелов оксид, редуват се правотокови импулси с ниско и високо напрежение. Особенното е че трябва да се обръща поляритета на едните спрямо другите и комутацията освен механична май няма как да се направи и ще си имаме хелий в изобилие спрямо сега. Съвременния екземпляр от нашия род иска все повече и повече да консумира енергия и сигурно затова е проблема с комутацията за да блокира алчността.
                            Дани, ти какво, ще правиш електрик за на хелиев окис? Я пак? И ще го задържиш до замната повърхност, колкото задържаш водорода и даже, два пъти повече, поради щото по-плътен? ТАКА те харесвам, ти си СЛАДУРЪ !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Могат да горят и водород, няма кой да го достави...
                              Мъск да докара от Юпитер.
                              А кислород от къде?

                              Коментар


                              • Pyramid какви количества хелий могат да повлияят на атмосферата нямам и идея, но да се произведат не е чак толкова трудно ако се ползва масово студен синтез. Той не е чак такава химера защото устройството е най обикновен електролизер на който единия електрод е със слой никелов оксид, редуват се правотокови импулси с ниско и високо напрежение. Особенното е че трябва да се обръща поляритета на едните спрямо другите и комутацията освен механична май няма как да се направи и ще си имаме хелий в изобилие спрямо сега. Съвременния екземпляр от нашия род иска все повече и повече да консумира енергия и сигурно затова е проблема с комутацията за да блокира алчността.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X