IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    тука матейко е прав. Тока след 5 години макс ще е 20 евроцента а не 20 стотинки. И тогава ще излизат сметките на ФЕЦ на покрива.
    И какъв е проблема да направят програма като за санирането. Че и луди пари ще направят, че и Европа (пак ние) ще плаща.
    Ще ползваш газ за топлене зимата и някои по кьопави дни като днешния ...
    Това ще даде НЕЗАВИСИМОСТ на хората което хич няма да се хареса на "управниците"
    Те много неща не се харесват на управниците, но ЕС като ги натисне, и те козируват и после изпълняват. Така стои например въпроса с енергетитаката - там се разпорежда ЕС и ние само изпълняваме, колкото и да ни е неприятно това.

    Постигането на 30% ВЕИ за потребление ще увеличи цената на тока с около 2-3 стотинки, които ще отиват за субсидиране на ФЕЦ, защото ДКЕВР ще определи цената на произведената и изкупена електроенергия някъде в диапазона 250-290 лева на MWh, и това ще вдигне цената на целия микс.

    Иначе си прав - каквато е цената на тока в България в стотинки, такава е в Европа в евроцентове. При това положение е повече от ясно, че сме се запътили към европейските цени, само не е ясно кое правителство ще направи саможертва да ги вдигне, и след това да бъде изгонено от власта с яйца и камъни от протестиращи, ама истински (поне 100 000 човека)..
    Last edited by Mateev; 01.10.2020, 15:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Ти четеш ли внимателно какво съм ти написал????Или пак я подкара как си знаеш?Пак питам какво къде и кога си учил велики тигре?Що мълчиш по тоя въпрос..Та кои е лузър и кой не ще разбереш като му дойде времето.
      Аз съм писал във форума поне 3 пъти къде и какво съм учил, но ти явно си блеял и я искаш тази информация само и единствено с цел заяждане. Ще ти я напиша пак, но първо искам ти да напишеш къде, какво и кога си учил.

      Иначе аз имам завършени 3 висши образования (магистратури) + една 3 годишна аспирантура, направена и завършена, но незащитена. Дай по-подробни данни за тебе и тогава и аз ще дам за мене. Същото ще го помоля да направи и Pyramid и Bota156, защото точно това са хората с най-големи претенции на специалисти по всичко.
      Last edited by Mateev; 01.10.2020, 15:11.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        тука матейко е прав. Тока след 5 години макс ще е 20 евроцента а не 20 стотинки. И тогава ще излизат сметките на ФЕЦ на покрива.
        И какъв е проблема да направят програма като за санирането. Че и луди пари ще направят, че и Европа (пак ние) ще плаща.
        Ще ползваш газ за топлене зимата и някои по кьопави дни като днешния ...
        Това ще даде НЕЗАВИСИМОСТ на хората което хич няма да се хареса на "управниците"
        Тока след пет години може и повече да струва и по малко не съм гадател...Знам само че сигурността на ЕЕС не може дори Матейко да нарушава...Той просто плямпори като най обикновен прос гербер

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Не ми се сърди, но тука в тази новина си проличава разликата между лузърите и успелите хора. Лузърите мислят и казват, че това са глупости, а успешните хора веднага разбират, че това е сериозен шанс за бъдещ успешен бизнес. Тази новина е от тези, които с 99% точност прогнозират какво ще е бъдещето в следващите 10 години. Рядко се появяват такива новини и е глупаво човек да не се възползва от тях.
          Ти четеш ли внимателно какво съм ти написал????Или пак я подкара как си знаеш?Пак питам какво къде и кога си учил велики тигре?Що мълчиш по тоя въпрос..Та кои е лузър и кой не ще разбереш като му дойде времето.
          Last edited by national power; 01.10.2020, 14:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Матейко пак обърка желаното с възможното.
            тука матейко е прав. Тока след 5 години макс ще е 20 евроцента а не 20 стотинки. И тогава ще излизат сметките на ФЕЦ на покрива.
            И какъв е проблема да направят програма като за санирането. Че и луди пари ще направят, че и Европа (пак ние) ще плаща.
            Ще ползваш газ за топлене зимата и някои по кьопави дни като днешния ...
            Това ще даде НЕЗАВИСИМОСТ на хората което хич няма да се хареса на "управниците"
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Именно - глася се пак да възродя соларния бизнес в колкото се може по-големи мащаби, за разлика от лузърите, които още от сега се гласят да плюят, да се подиграват, да обиждат - абе лузърска му работа.
              Може ли да се каже, тогава че, ако сега ще го възраждаш, значи, е замрял или силно затихнал? За един познат питам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Човекът се гласи пак да маже на филията
                Именно - глася се пак да възродя соларния бизнес в колкото се може по-големи мащаби, за разлика от лузърите, които още от сега се гласят да плюят, да се подиграват, да обиждат - абе лузърска му работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Матейко пак обърка желаното с възможното.
                  Не ми се сърди, но тука в тази новина си проличава разликата между лузърите и успелите хора. Лузърите мислят и казват, че това са глупости, а успешните хора веднага разбират, че това е сериозен шанс за бъдещ успешен бизнес. Тази новина е от тези, които с 99% точност прогнозират какво ще е бъдещето в следващите 10 години. Рядко се появяват такива новини и е глупаво човек да не се възползва от тях.
                  Last edited by Mateev; 01.10.2020, 11:13.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                    Матейко пак обърка желаното с възможното.
                    Човекът се гласи пал да маже на филията

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Никой не забеляза най-голямата тънкост в новината. Евросъюза не ни задължава да я произведем тази ВЕИ енергия. Евросъюза ни задължава ДА КОНСУМИРАМЕ 30% ВЕИ ЕЛЕЕКТРОЕНЕРГИЯ. И ако не си я произведем сами, ще трябва да си я купим от съседите. От тука веднага става ясно, че е по-добре да си я произведем сами, че така масрафа ще ни излезе най-евтино.

                      Мандалото вече хлопна и часовника тиктака. Аз лично предполагам, че политиците още 1-2 години ще се назландисват, и като видят, че никой не иска да прави ВЕИ централи за собствена сметка, която сметка към днешна дата не излиза, ще бъдат принудени да облегчат нещо в Закона за ВЕИ и в Закона за енергетиката.

                      Тоест новия ВЕИ бум ще го има в следващите години, само където не знаем кога ще бъде поставен неговия старт. По мои груби сметки по покривите в страната ще трябва да се направят около 70 000 нови PV централи с мощност от 30 kWp. И за да се бръкнат 70 000 инвеститора с по 45 000 лева, ще трябва бая облегчения и преференции да се направят в Закона за ВЕИ.

                      А цялата сметка за това удоволствие както вече се досещате ще бъде заплатена от целокупния Български народ, който ще трябва да започне да плаща ток, по-скъп с около 2-3 стотинки.
                      Матейко пак обърка желаното с възможното.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Бате Пешо, а бе бичат ли волтаиците лятото, не съм в бг, ама са ми попадали съобщения че ги спират от време на време/ И как я карате с разпределението- ако работят двата блока, мариците и волтаиците, а има ниска консумация
                        Никой не забеляза най-голямата тънкост в новината. Евросъюза не ни задължава да я произведем тази ВЕИ енергия. Евросъюза ни задължава ДА КОНСУМИРАМЕ 30% ВЕИ ЕЛЕЕКТРОЕНЕРГИЯ. И ако не си я произведем сами, ще трябва да си я купим от съседите. От тука веднага става ясно, че е по-добре да си я произведем сами, че така масрафа ще ни излезе най-евтино.

                        Мандалото вече хлопна и часовника тиктака. Аз лично предполагам, че политиците още 1-2 години ще се назландисват, и като видят, че никой не иска да прави ВЕИ централи за собствена сметка, която сметка към днешна дата не излиза, ще бъдат принудени да облегчат нещо в Закона за ВЕИ и в Закона за енергетиката.

                        Тоест новия ВЕИ бум ще го има в следващите години, само където не знаем кога ще бъде поставен неговия старт. По мои груби сметки по покривите в страната ще трябва да се направят около 70 000 нови PV централи с мощност от 30 kWp. И за да се бръкнат 70 000 инвеститора с по 45 000 лева, ще трябва бая облегчения и преференции да се направят в Закона за ВЕИ.

                        А цялата сметка за това удоволствие както вече се досещате ще бъде заплатена от целокупния Български народ, който ще трябва да започне да плаща ток, по-скъп с около 2-3 стотинки.
                        Last edited by Mateev; 30.09.2020, 23:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Бате Пешо, а бе бичат ли волтаиците лятото, не съм в бг, ама са ми попадали съобщения че ги спират от време на време/ И как я карате с разпределението- ако работят двата блока, мариците и волтаиците, а има ниска консумация
                          Тази година не са налагани ограничения.Фотоволтаиците имат своето място но до определен процент който не застрашава сигурността на ЕЕС..Те сега от ЕС им спретнаха една директива да участват в регулиране на напрежението и в противоаварийното управление на ЕЕС.Това са огромни инвестиции така че мача предстои.Тука много хора си мислят че ток трябва само за домашни нужди..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            Батерията е единствената пречка за момента за пълно господство на ВЕИ. Спекулациите около новата батерия на Тесла за 1 милион мили бяха не само за роботакситата (иначе кой ще навърти толкова, само камиони), но и за батерии за офф и он грид с живот 30-40 години. Не я представи на 22 септември, та засега ще гадаем какво, кога и най-вече кога ще има истинско масово производство. И дай боже и някаква конкуренция да се появи.
                            Бобчо какво стана с батерията в австралия- работи ли или ги е страх аборигените да я включат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Ми нали Матейко разправя че запазваме въглищните централи и строим Белене....та 4 гигавата атом още толко тецове сума ти вецове три гигавата фотовулканици как им викам а товара 2500 минимум лятото и макс 8000 мегавата зимата...Ако има голям студ има голям товар ако е мека зимата по малко.Навремето в ТУ София специалността Електрически централи мрежи и системи учеше един предмет Планиране организация и управление на режимите на ЕЕС.Тия днешните учат за осветители на сгради и не са посещавали такива лекции.И затова пишат подобни безумия..Разпоредили им от Брюксел нещо тия наште си бръкнали у гъзо и вадят стратегии на кило коя от коя по безумни.
                              Бате Пешо, а бе бичат ли волтаиците лятото, не съм в бг, ама са ми попадали съобщения че ги спират от време на време/ И как я карате с разпределението- ако работят двата блока, мариците и волтаиците, а има ниска консумация

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Батерията е единствената пречка за момента за пълно господство на ВЕИ. Спекулациите около новата батерия на Тесла за 1 милион мили бяха не само за роботакситата (иначе кой ще навърти толкова, само камиони), но и за батерии за офф и он грид с живот 30-40 години. Не я представи на 22 септември, та засега ще гадаем какво, кога и най-вече кога ще има истинско масово производство. И дай боже и някаква конкуренция да се появи.
                                Това не е вярно
                                Last edited by power grid; 30.09.2020, 21:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X