IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

    Кво имаш против участието ми в форума по-точно?
    Този, ако го слушаш, не трябваше да е дребен спекулант, ама нА, Е !
    И, до края си, ще остане такъв. Стигнал си е тавана. Нисък е.
    Да, обаче, като го слушаш, какъв бил "инвеститор"...
    ...ти идва да си посегнеш.
    Last edited by Pyramid; 28.12.2020, 05:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от megamind Разгледай мнение

      Като гледам, четеш този с безумните идеи да снабдява с топла вода София от Козлодуй насаме---лошото е, че си по болен и луд трол и от него, вече 195 теми си осрал за един месец, аз ако бях модератор или админ, всичките ти устройства щях да ги банна по ай пи форевър . НЕ за друго, но много ти е плитък ума, а много голяма устата, потрес
      Кво имаш против участието ми в форума по-точно?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

        Абе наистина има и втора, обратна линия с борбата с енергийния недостиг - пестенето и.
        Ако се вярва на зелените, до 40% можело да се възвърнат.
        Айде тези са големи лъжци и талибани, та нека приемем, че са 20%, пак е сериозна цифра.

        Ето някъде четох за проект за снабдяване на София с топла вода от отходната топлина на Козлодуй и Тимишоара.
        Проектът е мой но, Тимишоара засега, не е включена. Въпреки, че е икономически изгоден явно, днешните пишман-"разбирачи", са достатъчни, да бъде торпилиран. За жалост. Хора на хранилка и крадци ... някак, нормална реакция за такива.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

          Абе наистина има и втора, обратна линия с борбата с енергийния недостиг - пестенето и.
          Ако се вярва на зелените, до 40% можело да се възвърнат.
          Айде тези са големи лъжци и талибани, та нека приемем, че са 20%, пак е сериозна цифра.

          Ето някъде четох за проект за снабдяване на София с топла вода от отходната топлина на Козлодуй и Тимишоара.
          Като гледам, четеш този с безумните идеи да снабдява с топла вода София от Козлодуй насаме---лошото е, че си по болен и луд трол и от него, вече 195 теми си осрал за един месец, аз ако бях модератор или админ, всичките ти устройства щях да ги банна по ай пи форевър . НЕ за друго, но много ти е плитък ума, а много голяма устата, потрес

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            Първо ще стоплят Букурещ тогаз ко остане за шопия
            Е значи само от Козлодуй.
            Ма чакай, май тук съм чел за този проект?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

              Абе наистина има и втора, обратна линия с борбата с енергийния недостиг - пестенето и.
              Ако се вярва на зелените, до 40% можело да се възвърнат.
              Айде тези са големи лъжци и талибани, та нека приемем, че са 20%, пак е сериозна цифра.

              Ето някъде четох за проект за снабдяване на София с топла вода от отходната топлина на Козлодуй и Тимишоара.
              Първо ще стоплят Букурещ тогаз ко остане за шопия
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Е тръбичката няма ли да помогне?
                Абе наистина има и втора, обратна линия с борбата с енергийния недостиг - пестенето и.
                Ако се вярва на зелените, до 40% можело да се възвърнат.
                Айде тези са големи лъжци и талибани, та нека приемем, че са 20%, пак е сериозна цифра.

                Ето някъде четох за проект за снабдяване на София с топла вода от отходната топлина на Козлодуй и Тимишоара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Много ми е интересно, колко такива реактори трябва да се построят, преди да започне да работи стабилно поне един?
                  За съжаление практика без теория е сляпа, а теория без практика е мъртва. Така чеееееее, когато тогава. Колко време изминава между построяването на първата атомна централа в света и първата бомба?Интересно кой кое строи

                  Тук е същата работа- първият реактор е построен, ще го видят как работи и може би след 5-10години ще има масово производство

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Е тръбичката няма ли да помогне?
                    И още как. Ама ти си ти симпъл да го вденеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Валентий, я кажи, как ти се струва? Правят първия работрщ ти окамак. Някога, някои, нейде. Е, ще ли бъде достъпна тази технология и колко време ще измине, доде всички нужди започнем с нея да задоволяваме? Скромното ми мнение е, че,
                      Нито скоро ще е, нито ще е евтино. И, изглежда, сме изтървали момента за безболезнен енергиен преход. Край. Свърши. СЕГА, Целта е, поне да оцелеем, докато той се случи. НЯКАК. На ниво цивилизация.
                      Е тръбичката няма ли да помогне?
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Валентий, я кажи, как ти се струва? Правят първия работрщ ти окамак. Някога, някои, нейде. Е, ще ли бъде достъпна тази технология и колко време ще измине, доде всички нужди започнем с нея да задоволяваме? Скромното ми мнение е, че,
                        Нито скоро ще е, нито ще е евтино. И, изглежда, сме изтървали момента за безболезнен енергиен преход. Край. Свърши. СЕГА, Целта е, поне да оцелеем, докато той се случи. НЯКАК. На ниво цивилизация.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          Китaй пуcнa нoв тeрмoядрeн рeaктoр

                          В Китaй зaрaбoти нoвa eкcпeримeнтaлнa уcтaнoвкa зa тeрмoядрeн cинтeз, cъoбщaвaт тaмoшни мeдии. Въпрeки пaндeмиятa HL-2M Tоkаmаk cмeня дoceгaшния рeaктoр HL-2А нa плaнирaнaтa дaтa бeз никaквo зaкъcнeниe. Тeрмoядрeнaтa уcтaнoвкa oт cлeдвaщo пoкoлeниe мoжe дa гeнeрирa плaзмa c тeмпeрaтурa нaд 150 млн. грaдуca пo Цeлзий. Тoвa e 10 пъти пoвeчe, oткoлкoтo в ядрoтo нa Cлънцeтo. Врeмeтo зa удържaнe нa eнeргиятa в cъврeмeннитe "тoкaмaци" e пo-мaлкo oт 1 ceкундa. Прoдължитeлнocттa нa рaзрядa в HL-2M e oкoлo 10 ceкунди c врeмe зa удържaнe нa eнeргиятa нeкoлкocтoтин милиceкунди.
                          Много ми е интересно, колко такива реактори трябва да се построят, преди да започне да работи стабилно поне един?

                          Коментар



                          • Китaй пуcнa нoв тeрмoядрeн рeaктoр

                            В Китaй зaрaбoти нoвa eкcпeримeнтaлнa уcтaнoвкa зa тeрмoядрeн cинтeз, cъoбщaвaт тaмoшни мeдии. Въпрeки пaндeмиятa HL-2M Tоkаmаk cмeня дoceгaшния рeaктoр HL-2А нa плaнирaнaтa дaтa бeз никaквo зaкъcнeниe. Тeрмoядрeнaтa уcтaнoвкa oт cлeдвaщo пoкoлeниe мoжe дa гeнeрирa плaзмa c тeмпeрaтурa нaд 150 млн. грaдуca пo Цeлзий. Тoвa e 10 пъти пoвeчe, oткoлкoтo в ядрoтo нa Cлънцeтo. Врeмeтo зa удържaнe нa eнeргиятa в cъврeмeннитe "тoкaмaци" e пo-мaлкo oт 1 ceкундa. Прoдължитeлнocттa нa рaзрядa в HL-2M e oкoлo 10 ceкунди c врeмe зa удържaнe нa eнeргиятa нeкoлкocтoтин милиceкунди.

                            Коментар


                            • Оххх, сега виждам, модерацията се изявявала. СПОКО, де.

                              Коментар


                              • За Петър може да е тайна но, и доставките на топла вода са в графа енергетика. Факт. Пък бръмченето, не те прави самолет, ами пЕрко.

                                Коментар

                                Working...
                                X