IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По темата: Колкото и скъп да е ядреният ток, има осъществим способ за фактическо спестяване и, оттам, в резултат, за поевтиняването му. В други страни, не е използван, защото,
    1.Не са се сетили. Както, не са разработили, поне частично, сравними като ефективност, с нашите, топлообменници.
    2.Физическите им размери (на тези стани) са в многоноъти по-големи и още,
    3.Имат други ценови дадености, които, изместват точката на икономическа жизнеспособност извън целевата рентабилност. Послено но, не по значение е, че
    4.Съществуват всякакви комбинации от горните.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Уважаваният форумец май няма да дава пари.

      А и компанията бая голяма изглежда, 70 квадрата работилница, нещо като два залепени гаража.

      Чак сега обърнах истинско внимание, какви си ги предполагал. ГредЪ: Цеховете са други, къде 45-50 дка покрита площ, не можеш ги обходи, дАрагой.
      И, да повторим, че някой се е увличал: Купуваш 1 [kW] ток от най-евтиния, докарваш 4+ до Шопията, още по-евтино...
      ... И не се впечатляваш от разни папагали-илитерати ...

      Коментар


      • Та, да разясним, ако някой мисли, че съм тръгнал - както казва Петър, него "да уча":
        - Не поемат. Пък и написаното, не беше до него, ам до Марков.

        ...Само си представете, какво нещо: В командните зали, диспечерите, да НЕ разполагат с информацията, на база на която, ежедневно ежечасно, вършат изключително отговорната си работа и вземат решения за незабавно изпълнение и с важност, като на война. Само си представете. За един миг.

        - Ха така.

        ... А сега, един мармот...
        Last edited by Pyramid; 16.01.2021, 20:16.

        Коментар


        • Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Ааа, добре, нещо като дневната ми.
            Сигурно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Не два, ами три. За Твоето спокойствие.
              Ааа, добре, нещо като дневната ми.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Уважаваният форумец май няма да дава пари.

                А и компанията бая голяма изглежда, 70 квадрата работилница, нещо като два залепени гаража.

                Не два, ами три. За Твоето спокойствие.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  "Австриецът", който ми се обади, е българин, уважаван форумец тук. А за "будката" и "нощния пазач", пак ще ти кажа, щото и ти, като Джо Алцхаймер Американски, вече си забравил, явно: В голямата компания, в която съм поддръжка, наистина, техническият персонал, сме на смени. Ама "будка" няма. Има работилница, 70 квадрата. Поплачи си.
                  Уважаваният форумец май няма да дава пари.

                  А и компанията бая голяма изглежда, 70 квадрата работилница, нещо като два залепени гаража.

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Значи - без лоши чувства - ако Петър спре да лъже понякога, често, у него, виждам достатъчно верен поглед, и даже, съм му вдигал по някой палец, когато ми хареса негов пост. За беля, нито има сила, нито достойнство, да се извини, когато не е прав и, с основание, го броя СЛАБАК.

                    Та, по темата, Марков, честота на СГ, работещи в паралел, се регулира, като:
                    1.Регулираш потока мощност към вала, или, когато тази възможност е обрана докрай,
                    2.Като регулираш (донякъде) ТОВАРА. Доколкото, при спад на честотата, поради претоварване, в краен случай, диспечерите, могат да ИЗКЛЮЧАТ консуматори от по-ниска категория, за там -става. Ала, когато става въпрос да ДОНАТОВАРЯТ машините, а просто, включени доп.потребители няма, капацитетът на ПАВЕЦ е докрай натоварен и т.н., почват да изключват генератори...
                    А може, в тесни граници, просто, да вдигнат възбуждането, и ЕЕС да работи "по горния ръб" на стандарта за мрежово напрежение. Така, поне с малко, се вдига експорта на енергия и съответно, съпротивителния момент на валовете. Повтарям, съвсем краен и силно ограничен вариант, без особени перспективи.
                    3.Инверторите на ФЕЦ, са нещо особено -и тук, хванах Петър отново да лъже: Ами ЛЪЖА е, че "не може да им се регулира производството".
                    3.1.Защото, те не произвеждат, а преобразуват. Слънцето, може и да не може да бутат но,
                    3.2. ФЕЦ също може да бъде изключена, при това, за секунди. Няма да се повреди, нищо няма да и стане. Въпрос отделен, че, собственикът, може да не се радва и са използва всякакви способи да остане включен, включително, и споменатите "договори за разлика" и др., не дотам, легални "трикове". Сигурно, има и клаузи за неустойки по договорите с ЕРП-тата, ама там... там, все едно, с мечка да се бориш. Честотата, обаче, на инверторите, е твърдо свързана с тази на мрежата и, ако тя се отклони, и тази на инвертора, я следва, "като кученце".
                    4.И последно, да повторя: В ЦДУ/ТДУ, в командните зали, при диспечерите, Е НАЛИЧНА ЦЯЛАТА ОПЕРАТИВНО ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ВЗЕМАНЕ НА РЕШЕНИЯ А, СЪЩО, ТЕЧЕ НЕПРЕКЪСНАТ АУДИОЗАПИС НА ВСИЧКИ КОМАНДИ И УКАЗАНИЯ, към ВСИЧКИ нагоре и надолу по командните вериги. Записите се съхраняват много дълго време, с цел като тази на черните кутии по самолетите.
                    Ще рече, който много се дуе, да внимава да не се пръсне. Ей така, между другото.
                    Last edited by Pyramid; 16.01.2021, 13:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid

                      Глупак млъкни бе.Ако знаеш колко си глупав ще се обесиш в Горна Оряховица в нужника до гаража.
                      Чакаме 10 години това да се случи' но за съжаление' измамниците не са достойни и за това

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid

                        Toя е ба си наглия и досаден глупендер.Такъв радко тъп човек не съм срещал досега.И нагъл
                        Както често си казвал' този д-р не може да го излекува' трябва поп да го опее и да го заровят с непотребната му тръбичка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          На теб ти е лесно, нощен пазач там в будката.
                          А тея австрийците не казаха ли нещо за тръбичката че ще инвестират?
                          "Австриецът", който ми се обади, е българин, уважаван форумец тук. А за "будката" и "нощния пазач", пак ще ти кажа, щото и ти, като Джо Алцхаймер Американски, вече си забравил, явно: В голямата компания, в която съм поддръжка, наистина, техническият персонал, сме на смени. Ама "будка" няма. Има работилница, 70 квадрата. Поплачи си.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Пешко, каква авария? Т.Д. Тежък Дъскохлоп те гони. На мен пък пак от Австрия, ми се обадиха преди повече от половин година, да ме предупредят, че си клиничен случай, и да ми кажат, да не ти се връзвам, щото срам, срам...
                            Изобщо, как ви пускат нашмъркани н дежурство, ТОВА е по-важния въпрос.
                            На теб ти е лесно, нощен пазач там в будката.
                            А тея австрийците не казаха ли нещо за тръбичката че ще инвестират?

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid

                              Глупендер при авария за какви допустими отклонения говориш.Инженер с пети калас.Ти просто си природно тъп тъп си на галош
                              Пешко, каква авария? Т.Д. Тежък Дъскохлоп те гони. На мен пък пак от Австрия, ми се обадиха преди повече от половин година, да ме предупредят, че си клиничен случай, и да ми кажат, да не ти се връзвам, щото срам, срам...
                              Изобщо, как ви пускат нашмъркани на дежурство, ТОВА е по-важния въпрос.
                              Last edited by Pyramid; 16.01.2021, 08:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Това че някои субсидиран собственик на ФЕЦ е продал някакво незначително количество на нулева или отрицателна цена не значи нищо за пазара като цяло. Средната цена в студеното време е устойчиво над 100-120 лева за МВтЧ.

                                Ето за днес - аз виждам 148,15 лева за МВтЧ. А ти пак ни обяснявай за отрицателните цени : [ATTACH=CONFIG]n3702096[/ATTACH]





                                Друг е въпроса че някои тъпаци умишлено забравят че от миналата година субсидията за вятърна и слънчева енергия е под формата на договор за разлика . Тоест някой с ФЕЦ продава на борсата на "Н" цена и държавата с нашите пари му доплаща разликата до "У" цена. Така че реално цените от перки и панели НИКОГА НЕ СА ОТРИЦАТЕЛНИ КАКТО ТВЪРДИШ а продължават да са силно субсидирани за сметка на потребителите.
                                Марков за друго става въпрос.Става въпрос за третично регулиране на честота.Когато на някой производител му е по изгодно вместо да спре да остане да работи в смисъл не може да регулира да намалява а трябва да остане да работи на тази мощност той се договаря с някой друг който може да регулира тоест да си намали производството с колкото трябва.Първият остава да работи като плаща на този който може да регулира за да намали производството.На това оня глупарник вика отрицателни цени.Когато имаш голям фотоволтаик и е напекло слънцето произвеждаш повече и не можеш да си свалиш производството по изгодно ти е да платиш на някого да намали отколкото ти да спираш.Това се прави от време оно ама Зазчо отде да знае...чул нещо и плямпа и много сигурен,Отрицателни цени хи хи хи.Сичките партийци са ей таквия глупарници.

                                Коментар

                                Working...
                                X