IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    ... Иначе, отрицателните ти цени, са временно и кратко явление...
    И ко виждаме баш в средата на зимата
    Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	1
Size:	36.8 КБ
ID:	3781950



    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      А слепотата е лошо
      Промените, веднъж тръгнали, се случват. Въпросът е рентабилността им в кратко- средно- и дългосрочен план. Иначе, отрицателните ти цени, са временно и кратко явление, потенциален източник на печалба за малцина и само понякога. Целият тренд, въпреки подобни колебания, е нагоре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Аха. Ентусиазмът е хубаво нещо.
        А слепотата е лошо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          В близкото бъдеще големите енергии май ще бъдат през Н2, предвид обявените инвестиции в елекролизери на Франция и Германия,
          ето много по въпроса за навлизането му http://www.eso.bg/fileObj.php?oid=2537
          Аха. Ентусиазмът е хубаво нещо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Още веднъж да се върнем на въпроса как соларите могат да съхраняват енергия за през нощта. ...

            Важното е да се разбере, че заплаха за енергийната система няма да има, дори и човечеството да премине 100% само на солари и на нищо друго.
            В близкото бъдеще големите енергии май ще бъдат през Н2, предвид обявените инвестиции в елекролизери на Франция и Германия,
            ето много по въпроса за навлизането му http://www.eso.bg/fileObj.php?oid=2537

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Целия форум ти се смее, но ти продължаваш да демонстрираш невежество, подкрепено с мания за величие. Истината е, че си голям комплексар с много ниски познания по основи на електротехниката. Седиш там на някакъв стол и гледаш разни уреди, без мозъкът ти да вниква какво стои зад техните показания. Дори и някой да ти го обясни, ти нямаш капацитета да го разбереш.

              И когато някой ти даде разумни доводи, ти веднага се нахвърляш с обиди. Типично Дънинг-Крюгер поведение на хора, които са толкова глупави, щото да не могат да осъзнаят, че са глупави.
              Ох. Домъчня ми. За всички. Аз, досега, само двама умни да признавах, пък те, един-друг, да се опровергават взаимно.

              ...И ме доуби това с Дънинг и Крюгер. Честно. Мислех си, само аз съм "абониран", пък тя, каква стана...
              Last edited by Pyramid; 13.07.2021, 23:42.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Дай пак колко часа има годината?И ако може без дървена философия за Слънцето Земята Луната и на баба ти розавите гащи
                Целия форум ти се смее, но ти продължаваш да демонстрираш невежество, подкрепено с мания за величие. Истината е, че си голям комплексар с много ниски познания по основи на електротехниката. Седиш там на някакъв стол и гледаш разни уреди, без мозъкът ти да вниква какво стои зад техните показания. Дори и някой да ти го обясни, ти нямаш капацитета да го разбереш.

                И когато някой ти даде разумни доводи, ти веднага се нахвърляш с обиди. Типично Дънинг-Крюгер поведение на хора, които са толкова глупави, щото да не могат да осъзнаят, че са глупави.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                  Бай Пешо, дай кажи най-накрая колко часа има една година, че вече ми се изчерпа търпението... : )
                  "По неговата, няма и толкоз."

                  Коментар


                  • Бай Пешо, дай кажи най-накрая колко часа има една година, че вече ми се изчерпа търпението... : )

                    Коментар


                    • Още веднъж да се върнем на въпроса как соларите могат да съхраняват енергия за през нощта. Оказа се, че не само има инвертори с акумулатори, но и има специално проектирани STORAGE SYSTEMS, които се занимават само със съхранение на енергия и с нищо друго. При това ги има с всякакви мощности - от единични киловати до цели мегавати.

                      https://www.sma.de/en/products/battery-inverters.html

                      Тези системи съвсем не е необходимо да са близо до инверторите. Достатъчно е да се намират на територията на централата зад електромера, който прави мерене. Може дори и ако човек си поиска, да си направи отделен Plant, който да се занимава само със съхранение на енергия и с нищо друго, и да печели например от разликата в цената на нощния, дневния и върховия ток.

                      Тоест можете да забравите за проблема с неравномерното производство на соларните централи. Проблемът е разрешен дори и в наше време, само където инвестицията струва пари, и не се знае дали на човек ще му излезе сметката. Ако обаче държавата задължи със закон всички PV централи да дават равномерна енергия през денонощието, инвеститорите искат или не ще са принудени да направят тази инвестиция.

                      Важното е да се разбере, че заплаха за енергийната система няма да има, дори и човечеството да премине 100% само на солари и на нищо друго.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Я ми кажи па коя е тая държава или държави които не работят в паралел с други държави....Казах ти да не коментираш неща които не са ти ясни.
                        Част от тия нови паралели са с правотокови далекопроводи.... Дедо Пеше беше рекъл чинимойдъбъди...
                        ама аре мъцни едно число часове де си сметнал за православни в годината Земна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          Не знам за каква модернизация на ЕЕС говориш, още по-малко каква жена има ЕЕС. Трябва да се подменят очевидно кадрите там. Иначе при проникване на ВЕИ от 0 до 10%, инвестициите в ЕЕС са близки до НУЛА! Така поне са изчислили хората, които са го направили вече. Все пак регулиране има откак съществува първата мрежа в света, това не е нещо ново. И тук проницанията ти са на 180 градуса с действителността. Те ония в Германия, Англия и т.н. не са по-богати, защото си хвърлят парите и са по-глупави от тебе, а точно обратното.

                          Не знам в каква връзка се задава неадекватния въпрос за работа в паралел тук, но като пример на първо място трябва да сложим Русия, дето ни произведе "най-сигурните и иновативни реактори в света". Там 15% от потребителите изобщо не са закачени в мрежата, а мрежата им се регулира още по телефон.
                          1."Жената" да се чете "Цената" (лапсус клавиатури, поправен).
                          2.Което съм разбрал досега е че, целевият процент на проникване на ВЕИ , е много над въпросните 10%. Трудности и даже предразпадно събитие в ЕЕС вътре в ЕС, ВЕЧЕ СА ФАКТ, поради дестабилизиране от неравномерно производство на ВЕИ. Доколкото, в техниката, няма тенденция за "самостоятелно зарастване на раните" то, всичко се случва принудително, с огромни усилия и разходи. Затуй, ти пак си ме хули, ако искаш но, натам отиват нещата: УСЛОЖНЯВАНЕ, ОСКЪПЯВАНЕ, НАМАЛЯВАНЕ ЕСТЕСТВЕНАТА УСТОЙЧИВОСТ и т.н., за сметка на автоматика и дори въвеждане на ИИ. Затова, колкото и да го бъзикам, Петър е прав за едно: Енергетиката НЕ Е място за лаици и Интернет-"специалисти". Допуснат ли се такива в системата, жална им майка на икономиките на цели държави.

                          Иначе, ти си говори, не ми пречиш. Тя и ползата от теб тук толкова...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Пешо нищо не е доказал. Друг въпрос, че е твърде скъпо удоволствие да се прави, като жената за модернизация на ЕЕС НАДХВЪРЛЯ НЯКОЛКО АЕЦ. Т.е., то, за можене може и да може, ама позволим ли си лукса, токът ще трябва са скочи тройно па, ако ще, и целият да е от ВЕИ.
                            Горното иде да покаже, че -освен пристрастно - разсъждаваш и повърхностно.
                            Не знам за каква модернизация на ЕЕС говориш, още по-малко каква жена има ЕЕС. Трябва да се подменят очевидно кадрите там. Иначе при проникване на ВЕИ от 0 до 10%, инвестициите в ЕЕС са близки до НУЛА! Така поне са изчислили хората, които са го направили вече. Все пак регулиране има откак съществува първата мрежа в света, това не е нещо ново. И тук проницанията ти са на 180 градуса с действителността. Те ония в Германия, Англия и т.н. не са по-богати, защото си хвърлят парите и са по-глупави от тебе, а точно обратното.

                            Не знам в каква връзка се задава неадекватния въпрос за работа в паралел тук, но като пример на първо място трябва да сложим Русия, дето ни произведе "най-сигурните и иновативни реактори в света". Там 15% от потребителите изобщо не са закачени в мрежата, а мрежата им се регулира още по телефон.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                              Я ми кажи па коя е тая държава или държави които не работят в паралел с други държави....Казах ти да не коментираш неща които не са ти ясни.
                              Не го считай за заяждане, погледни ведро:
                              Нека аз изброя вместо Фоня някои, за които, ПРЕДПОЛАГАМ, че отговарят на въпросния критерий:
                              - Австралия,
                              - Нова Зеландия,
                              - Вануату,
                              - Ватикана,
                              - Малта,
                              - Япония,
                              - Куба,
                              - Хаити,
                              - Фиджи,
                              - Мадагаскар,
                              - Шри Ланка,
                              - Индонезия,
                              - територията на Хаваите,
                              - Сейшели...
                              - и други островни, разделени от сериозни водни пространства.
                              Още нещо: И двамата знаем че, все някога, делът на ВЕИ, по принуда, ще нарасне още. Я сме, я не сме живи дотогава но, усложняването ще настъпи (без да е самоцел) и - искаме или не, някой, ще покрие разходите. Аз така виждам нещата: Именно поради посочените причини, дори от "изплатено ВЕИ", енергията не само, че няма да поевтинее но, максимум (в дългосрочен план) да забави своето поскъпване. САМО ЗА НЯКОИ, по ред причини, останали близо до медеца, тя може да се окаже дори многократно, по-евтина. Като цяло, обаче, за масите, т.нар "free energy", ще си остане бленуваното просо на гладната кокошка. Опитах да сбия нещата, едва ли съм докрай изчерпателен но, така ги виждам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Нека повторим пак, че нито една държава с голям процент на ток от ВЕИ не регулира мрежата си само с батерии или само с нещо друго. Регулирането е КОМПЛЕКСНО, с доста мерки, повечето от които изброихме. Въпроса е ПРАВЯТ ЛИ ГО? Ами правят го, въпреки че такива като дедо Пешо ни "доказаха", че не могат да го направят.
                                Я ми кажи па коя е тая държава или държави които не работят в паралел с други държави....Казах ти да не коментираш неща които не са ти ясни.

                                Коментар

                                Working...
                                X