IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По скоро съхранение адекватно няма и това ги прави ВЕИ неизползваеми. Технически е проблема. Също не може да се произведат на енергия от въглища, защото после няма да могат да ги ползват..ще се изтровят.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      satz, горят въглища много яко японците и ще строят пак атомни централи.
      Щото нямат свободни толкоз територии, нито достатъчно реки. То и ние нямаме. За сметка на това, ентусиасти, с лопата да ги ринеш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov

        Запорожеца пак сее лъжи из форума. Писна ми да слушам само ЩЕ,ЩЕ,ЩЕ ....докато сметката расте ли расте!
        ...а Решение за БГ никой не дава. Работещо. Само оптимизми, дето, нито в контакта да ги вкараш, нито на филия да ги намажеш. Нек'ъф ужас, нек'ъф хелл.
        Last edited by Pyramid; 31.08.2021, 10:04.

        Коментар


        • satz, китайците имат най много фотоволтаици и горят въглища като разпрани. Това знаеш ли го ?
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • satz, горят въглища много яко японците и ще строят пак атомни централи.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Относно съхранението, те японците какво правят за да имат 5Гвтч https://it.dir.bg/tehnologii/yaponiy...heska-energiya
              какви ли сме в техните очи, след като ние 15Гвтч можем да ги имаме за под 2год. и под 50млн. , но не ги реализираме поради българопродавци..

              Коментар


              • ...ЗАТОВА, Зациус, твоите отрицателни цени, СА ЗА КРАТКО И ДО ВРЕМЕ. Нещо повече: Заради дестабилизиращото действие на ФЕЦ/ВетрЕЦ върху ЕЕС, очаквам, до 5 години, да им вкарат наказателни изкупни цени, много по-отрицателни от сега но, само към вход ЕРП/ЕСО, от които, дребните "тарикати", да НЕ можете да се възползвате. И може би, ще видим изключени ФЕЦ по светло и псуващи тежко собственици, отново, начело с Матеев, да скачат пред поредния парламент, в знак на протест. Засега, хоризонтът, повтарям, е 5-годишен. Измислят ли и внедрят ли дотогава МОЩНИ И ДОСТЪПНИ ферми за съхранение, този сценарий, може да бъде отменен. И, нашепвам на БГ ФЕЦ-лидера, евентуално, да вложи в това. Може силно да подпомогне соларния си бизнес.

                П.П. НЯМА да се занимавам с темата, НЯМА да занимавам и него. Просто, подсказка без задни мисли.
                Last edited by Pyramid; 30.08.2021, 13:58.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  Да възможно,
                  за колко време ще изплатите такъв реактор при 60лв./Мвтч (туй по света е високата цена) Ще ли е възможно въобще изплащане, съответно ще ни светне ли в тимберицата значението на думата "субсидирани от военните".
                  Не съм против субсидиите - нужни са важни неща.

                  Защо според вас, единствения такъв френски реактор беше спрян преди изтичането на проектния му срок?
                  Не съм светил на французите, обаче, това, което се вижда на прима виста за РБН е, че количеството делим материал, с едно зареждане, е близо 30 пъти повече от ВВЕР-те. Съответно, биха могли да работят нормално с 25-30-годишни кампании, използвайки 20 пъти по-евтино гориво. А, за колко ще се изплатят... Ами то, скоро и 100евро за MWh, ще стане приемлива ЗА БЪЛГАРИЯ цена и просто, И токът от ВЕИ, ще поскъпне. Защо ли? Поради високи цени на всички останали източници. Което значи че, ВЕИ, също ще вдигнат рентабилността си (радващо за тях) но, ТОВА вече, е друга бира. Колапсът с изчерпването на 235-я, задължително, ще удари по всички цени.
                  Last edited by Pyramid; 30.08.2021, 13:19.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    РБН. Реактори с бързи неутрони. Делят 238.
                    Да възможно,
                    за колко време ще изплатите такъв реактор при 60лв./Мвтч (туй по света е високата цена) Ще ли е възможно въобще изплащане, съответно ще ни светне ли в тимберицата значението на думата "субсидирани от военните".
                    Не съм против субсидиите - нужни са важни неща.

                    Защо според вас, единствения такъв френски реактор беше спрян преди изтичането на проектния му срок?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      А и като мирясат всички, ще стане и това с реакторите с бързи неутрони и бомбите ще станат на полезна енергия.
                      Докрай ще ги поддържат. В света става напечено, Китай строи 119 нови шахти за МБР...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Матеев, от енергията в горивото в рактора при едно зареждане се използва едва 3-4 процента, защото толкова се обогатява за да върви реакцията бавно. Да и Тодор ми намекна че очаквания да се рециклира и да се добият още много пъти повече енергия, това което бях написал за 3000 години са преувеличени. Така е. Но има възможност да се добие не знам още колко пъти 3-4 процента, защото щом не е обогатявано напълно има реактивоспособен материал останал. Прав си ще се съглася. Но това което руснаците в онази статия за реакторите Брест обещават със сигурност не е безпочвено, и там пишеше че те ще го сподялят с всички които имат интерес.
                        - За основното обаче съм го написал правилно, без да се използва тази енергия сега няма да се мине. Да се горят толкова интензивно въглища очевидно никой не иска. Тези нови по чисти технологии, соларни и други са добри, но проблема е че в началото интензивно се влага много енергия в тях. Ето в електромобилите е удачно да се вложи много алуминий, обаче той се добива от боксид и се добива само в окислено състояние, произвежда се с много ток.
                        Бе щом Тодар ти е намекнал, тъй ще да е.



                        А това черното направо кърти мифки.


                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • А и като мирясат всички, ще стане и това с реакторите с бързи неутрони и бомбите ще станат на полезна енергия.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Матеев, от енергията в горивото в рактора при едно зареждане се използва едва 3-4 процента, защото толкова се обогатява за да върви реакцията бавно. Да и Тодор ми намекна че очаквания да се рециклира и да се добият още много пъти повече енергия, това което бях написал за 3000 години са преувеличени. Така е. Но има възможност да се добие не знам още колко пъти 3-4 процента, защото щом не е обогатявано напълно има реактивоспособен материал останал. Прав си ще се съглася. Но това което руснаците в онази статия за реакторите Брест обещават със сигурност не е безпочвено, и там пишеше че те ще го сподялят с всички които имат интерес.
                            - За основното обаче съм го написал правилно, без да се използва тази енергия сега няма да се мине. Да се горят толкова интензивно въглища очевидно никой не иска. Тези нови по чисти технологии, соларни и други са добри, но проблема е че в началото интензивно се влага много енергия в тях. Ето в електромобилите е удачно да се вложи много алуминий, обаче той се добива от боксид и се добива само в окислено състояние, произвежда се с много ток.
                            Last edited by supertrader; 30.08.2021, 03:29.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              РБН. Реактори с бързи неутрони. Делят 238.
                              В момента в който всички решат, че за това се използват само тези суровинни ресурси и такива ще се използват и разпространят.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Който произвежда ядреното гориво и го обогатява, ще открият как да го рециклират - да му възвръщат работоспособността му. Не се развива бързо ако не се ползва технологията, повече ядрени бойни глави за ракети едва ли някой ще тръгне да прави и това е което ще се търси - производство на енергия, за да се задвижи с нея цялата тази икономика която ще смени транспортните средства, ще смени и сградите и всичката тази роботизирана индустрия, тя с ток се задвижва. Това нещо не може да стане с ток от въглища, с въглеводороди също защото има много химия на която ще и трябват, трябва много алуминий а той е чиста енергия.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X