IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    satz, соларните са обурудване което ще се подменя на 10 години, ако имаш панели отпреди 10 години е изгодно да ги смениш казват.Отпреди 10 години клетките са с 10-14% ефективност, сега с 24%. Казваха от 15-16% нагоре ефективността едва ли ще се повиши. Сега се казва 24% е много и повече не може. Мисълта ми е за амортизацията и кога ще дадат евтиния ток.
    - Иначе тази борса не е никаква борса, събираш едно място с по евтин ток с друго с по скъп и нормално тока се изнася. Обаче това въобще няма как да е случайност нали.
    Борсата е място за сделки. Стоката, много често, дори не се вясва наблизо. А относно 24-те %, Матеев обясни, че още е прекалено скъпо.

    Коментар


    • satz, соларните са обурудване което ще се подменя на 10 години, ако имаш панели отпреди 10 години е изгодно да ги смениш казват.Отпреди 10 години клетките са с 10-14% ефективност, сега с 24%. Казваха от 15-16% нагоре ефективността едва ли ще се повиши. Сега се казва 24% е много и повече не може. Мисълта ми е за амортизацията и кога ще дадат евтиния ток.
      - Иначе тази борса не е никаква борса, събираш едно място с по евтин ток с друго с по скъп и нормално тока се изнася. Обаче това въобще няма как да е случайност нали.
      Last edited by supertrader; 05.09.2021, 21:12.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Пак съм благодарен - описа още една от техниките да нямаме евтин ток.

        "Скъпия ток" от фотоволтаиците стартирали сега е..... под 169.9лв./Мвтч !!! (и 15год. ще е така константа)
        В началото, СтаниШеф нали изсмука от пръста си 780 лв до 5 и 700-до 30 [kW], да бил "стимулирал". Тогава, не реваха. Само аз бях откачен във фо ЕТ ума на Матеев, и им разправях, че за българина е много, че не е помислено, откъде тези пари, но че пазарът на оскубан...КАЗВАХ ЛИ ГО- МНОГО ПЪТИ.

        Казано е, още:
        Ако нещо работи добре, докато работи добре, НЕ ГО РЪЧКАЙ. Да, ама не, народиха се родни мераклии за лесни пари...
        ТАМ е скъпият ток. ТУК, вие вече пеете панихидата по бившия енергиен център на Балканите. И, изглежда, не се и усещате.
        Е, "браво"!
        ​​​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          пА НЕ СИ фНИМАВАЛ, АЕЦ са тия де осигуряват отрицателния ток - плщат го данъкоплатците.

          а за ФЕЦ-а не го мисли, два са в строеж, даже ще са съвсем оффгрид (спестява яко бумащини(тъй де, не ги били саботирали чекистите) )
          Чакай де. Ако токът е "отрицателен", не го ли плаща производителят? Ай-ай-ай-яй-яйййй, е кое е истината? У нас, клиентът ВИНАГИ плаща скъпо и прескъпо а, т.н. отрицателен" ток, е (както казвам аз, шамар от преносвача, дето трябва да го на пренесе, сиреч, ЕСО/ЕРП, по самия производител, който, няма собствена мрежа за пренос). Изобщо, цялото разделяне собствеността върху активите в страната на изкуствено накъсани но предприятия, доведе до бардака, който имаме. Някой много услужливо разби енергетиката, за да създаде среда за създаване.на "печалби" там, къде ти о, нямаше и после, всички граждани, го задухахме. А беше лесно И това да е честно: НОВИТЕ производства - частни но, НАИСТИНА равноправни, и-край.

          Коментар


          • Ако сега се спрат тецовете и аец, какво ще стане с мрежата и ще има ли ток в контакта ?
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
              ...и по лошото скъпия ток от фотоволтаиците с който понякога се налага ПАВЕЦ Чаира да работи в помпен режим...
              Пак съм благодарен - описа още една от техниките да нямаме евтин ток.

              "Скъпия ток" от фотоволтаиците стартирали сега е..... под 169.9лв./Мвтч !!! (и 15год. ще е така константа)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                пА НЕ СИ фНИМАВАЛ, АЕЦ са тия де осигуряват отрицателния ток - плщат го данъкоплатците.

                а за ФЕЦ-а не го мисли, два са в строеж, даже ще са съвсем оффгрид (спестява яко бумащини(тъй де, не ги били саботирали чекистите) )
                Казах ти да запреш да се излагаш..В България товара никога не е падал под 2100 мегавата така че с отрицателните цени на тока от Козлодуй си се объркал...Данъкоплатците плащат скъпия ток от фотоволтаиците и по лошото скъпия ток от фотоволтаиците с който понякога се налага ПАВЕЦ Чаира да работи в помпен режим.Аз не съм противник на ФвЕЦ противник съм на безумията които се правят тама.И от мен да знаеш не са два соларите в строеж много повече са...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                  Благодарности!
                  За всеки с 2гр. мозък, вече е ясно защо се вдигна цената на тока...(и почти никакви генерации няма да могат да я смъкнат в момента)
                  Дефакто са нужни + 2Гвт ЕВТИНА генерация, че да има смъкване на цената в България, при настоящия обем на износа на ток(И ЛИПСА НА ЕВТИН ВНОС!).



                  Мнооо слаб въпрос, плод на желанието ти за заяждане:

                  Но, в облачен ден където само 10% ще е генерацията, то ще получим 3х2000000000000000000000000000000000000000 Твтч

                  Хихихи, не си внимавал кога точно изгрява и залязва Слънцето

                  хайде сравни сега с това, че на тая планета още няма АЕЦ който за целия си живот да е генерирал 999Твтч
                  Запорожко осем години съм писал температурни графици та много добре знам кога изгрява и залязва слънцето както и кога е най студено и най топло.Не случайно написах стандартен зимен ден.Двата гигавата евтин ток го имаме така че и това не е причината.Аз не се заяждам както виждаш когато казваш истината ти го признавам веднага..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Е тука не си прав.И от ядрения ток мое се краде и от слънчевия.От всеки ток мое се крадне....Запорожко ни проглуши ушите колко евтин бил соларния тока ама иска договор с държавата.Ми като е толко евтин да излиза на борсата и да го дава на отрицателни цени ако може...ама Запожко няма ФвЕЦ.Запорожко само плямпори ей така да покаже колко е неграмотен
                    пА НЕ СИ фНИМАВАЛ, АЕЦ са тия де осигуряват отрицателния ток - плщат го данъкоплатците.

                    а за ФЕЦ-а не го мисли, два са в строеж, даже ще са съвсем оффгрид (спестява яко бумащини(тъй де, не ги били саботирали чекистите) )

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      От ядрения ток НЯМА ДАЛАВЕРА. Откраднат 1,2 млрд докато го строят и ПОСЛЕ НИЩО. Освен това само 5-10 могат да имат някакъв шанс да се доредят. От Фец може всякой некадърник да краде
                      Е тука не си прав.И от ядрения ток мое се краде и от слънчевия.От всеки ток мое се крадне....Запорожко ни проглуши ушите колко евтин бил соларния тока ама иска договор с държавата.Ми като е толко евтин да излиза на борсата и да го дава на отрицателни цени ако може...ама Запожко няма ФвЕЦ.Запорожко само плямпори ей така да покаже колко е неграмотен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        От ядрения ток НЯМА ДАЛАВЕРА. Откраднат 1,2 млрд докато го строят и ПОСЛЕ НИЩО. Освен това само 5-10 могат да имат някакъв шанс да се доредят. От Фец може всякой некадърник да краде
                        Харесах. Иначе, е тъжно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от levi_desni Разгледай мнение

                          Отклоняваме се от темата.
                          От ядрения ток НЯМА ДАЛАВЕРА. Откраднат 1,2 млрд докато го строят и ПОСЛЕ НИЩО. Освен това само 5-10 могат да имат някакъв шанс да се доредят. От Фец може всякой некадърник да краде
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Благодарности!
                            За всеки с 2гр. мозък, вече е ясно защо се вдигна цената на тока...(и почти никакви генерации няма да могат да я смъкнат в момента)
                            Дефакто са нужни + 2Гвт генерация, че да има смъкване на цената в България.
                            Да, друго си е солидно износно мито, нали е стока.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Измамникът търси всякакви начини да ляля за да излъже някой да му прати пари
                              Сега, не разбрахме, какво лично ти донесе на теб лично "Пазарът".

                              Иначе, наистина, вярно било: Няма смисъл на жаба да говори човек за океани. Щото, тя си знае гьола и за него си квака.
                              Last edited by levi_desni; 05.09.2021, 17:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Не не е.Това е истина....
                                Благодарности!
                                За всеки с 2гр. мозък, вече е ясно защо се вдигна цената на тока...(и почти никакви генерации няма да могат да я смъкнат в момента)
                                Дефакто са нужни + 2Гвт ЕВТИНА генерация, че да има смъкване на цената в България, при настоящия обем на износа на ток(И ЛИПСА НА ЕВТИН ВНОС!).

                                Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Са аз да ти поставя една задачка кажи ни колко ще е производството на 500000000000000000000000000000000000000000 теравата инсталирани мощности във ФвЕЦ в стандартен зимен ден в дизпазона 00:00-08:00 и 16:30-24:00.Целия съм в очакване да науча
                                Мнооо слаб въпрос, плод на желанието ти за заяждане:

                                Но, в облачен ден където само 10% ще е генерацията, то ще получим 3х2000000000000000000000000000000000000000 Твтч

                                Хихихи, не си внимавал кога точно изгрява и залязва Слънцето

                                хайде сравни сега с това, че на тая планета още няма АЕЦ който за целия си живот да е генерирал 999Твтч
                                Last edited by satz; 05.09.2021, 17:54.

                                Коментар

                                Working...
                                X