IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Против "тричането" съм. Ама да обясни Заций, КАК безопасно да се вкл.ФЕЦ/ВетрЕЦ в ЕЕС тъй, щото, да не я клатят. Да каже и да патентова (или в обратен ред, лошо няма). Цял свят ще си потроши краката до него, милиардер става за няма и месец.

    А аз, ще аплодирам и ще се радвам за него. Щото наше момче, българче.

    Коментар


    • Ето и Калифорния се сблъска с реалността.Като останеш без ток много бързо изтрезняваш.Прекрасно е да произвеждаме чиста енергия ама на сегашното ниво на технологиите това е утопия.ВЕИ в частност фотоволтаиците са едно много хубаво нещо ама всяка ЕЕС си има свои особености и навсякъде делът им в общият микс трябва да бъде такъв че да не застрашава сигуността на доставките и на ЕЕС.Проблема не е във ФВЕЦ той е в политиците и в тяхната алчност и крадливост.По големите централи трябва да бъдат принудени да участват в противоаварийното управление на ЕЕС и в регулирането на напреженията.

      Коментар


      • Калифорния се обръща към изкопаемите горива заради недостига на електроенергия

        Щатът търси позволение от енергийното министерство да изгаря повече природен газ, за да покрие нуждите на населението по време на горещините

        11
        ПРЕПОРЪЧАЙ (0)

        Share



        Снимка: Bloomberg L.P.
        Калифорния се обърна към федералното правителство с молба да обяви „извънредно положение за надеждността на електричеството“, с което щатът да може да използва повече изкопаеми горива, за да избегне прекъсванията в захранването, съобщава Bloomberg.

        ОЩЕ ПО ТЕМАТА
        САЩ могат да върнат на Калифорния правото сама да определя правилата за емисиите
        Търсенето на бензин в Калифорния расте, но остава под нивата отпреди година



        Основният мрежови оператор на щата иска от Министерството на енергетиката на САЩ да преустанови действащите правила за замърсяване на въздуха за някои електроцентрали, работещи с природен газ, в случай че тяхната мощност е необходима „за задоволяване на търсенето в условията на изключително предизвикателни условия, включително екстремни горещини, горски пожари, силни ветрове и различни проблеми с мрежата “, се посочва в декларация.

        За втори пореден ден властите в Калифорния призоваха жителите на най-големия щат в САЩ да пестят енергия, тъй като горещото време води до увеличена употреба на климатици.

        Искането подчертава конфликта между зелените стремежи на Калифорния и реалността. Вятърът и слънчевата енергия досега не успяват да покрият недостига на електроенергия, изострен от затварянето на газовите централи. Калифорнийският независим системен оператор предупреди няколко пъти това лято за очертаващия се недостиг на електроенергия.

        Декларацията за извънредни ситуации от Министерството на енергетиката ще позволи на новите газови съоръжения, наскоро поръчани от щата, да се свържат към мрежата до средата на този месец. Това също би облекчило ограниченията за замърсяването за някои други газови централи.

        Подобна извънредна заповед беше издадена по време на рязкото застудяване в Тексас, което предизвика множество прекъсвания при доставките на електроенергия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение


          Защо ме хващаш все неподготвен? Аз работя -патентовам - метод, свързан с увеличаване дълбочината на водоемите. Отдавна не съм в час с проектите у разни компании.
          Ааа-ха-ха-ха-хаааа!

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
            Това просто е невъзможно да се случи във България.Нямаме такива природни дадености.
            Тук, ще подкрепя Зацко: Може. Да се случи нещо, може. КАКВО И КАК - въпрос отделен. Иначе, където нещата вървят, никой не чака да се случват. ТАМ,ХОРАТА ГИ ПРАВЯТ. С МИСЪЛ И УСИЛИЯ.

            Къде видя Зац мисъл ТУК, и от кого очаква да дойдат усилията - загадка. Само с пари и с тяхното изпомпване от едни, се че да идат у други, не става.
            Last edited by Pyramid; 09.09.2021, 20:52.

            Коментар


            • national power, може да се случи в България, но трябва първо осигурена енергия и после индустрия за да се направят тези неща. С внос няма да стане. Не виждам как ще стане на въглища. Мечти за Нероден Петко, какви ВЕИ-та и кой ще работи да ти ги подари че да имаш ток от ВЕИ.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                Това просто е невъзможно да се случи във България.
                Може бе , у трабанта почти е станало.......колело с динамо в мазата , жената го върти и пей сърце !
                Има ток са лаптопа да пише небивалици в инветоро!
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  ВЕИ повере, ВЕИ!
                  Много е вероятно да го доживеем, с изключение на България разбира се
                  Това просто е невъзможно да се случи във България.Нямаме такива природни дадености.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                    Запорожко не ми е ясно какво напиняш?Да затваряме всичко и на фотоволтаици ли?
                    ВЕИ повере, ВЕИ!
                    Много е вероятно да го доживеем, с изключение на България разбира се

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                      Запорожко не ми е ясно какво напиняш?Да затваряме всичко и на фотоволтаици ли?
                      - Нали? Абе, запътили сме се към Светлото Бъдеще. Отново.

                      Коментар


                      • Запорожко не ми е ясно какво напиняш?Да затваряме всичко и на фотоволтаици ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Брей две числа налични в темата са трудни за умножение?

                          Ще лОвиш утайки? - ЯКО безсмислено!
                          Ами не, пич. Утайки да лОви който иска. За друго иде реч. Продължавам да съм скептичен, обаче, по устойчивост на ЕЕС. АКО токът би бил компресиран въздух, ОК. АМА НЕ Е.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение


                            Защо ме хващаш все неподготвен? Аз работя -патентовам - метод, свързан с увеличаване дълбочината на водоемите. Отдавна не съм в час с проектите у разни компании.
                            Брей две числа налични в темата са трудни за умножение?

                            Ще лОвиш утайки? - ЯКО безсмислено!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Айде отворко давай отговорите за Гвтч-те на разширението на Чаира

                              Защо ме хващаш все неподготвен? Аз работя -патентовам - метод, свързан с увеличаване дълбочината на водоемите. Отдавна не съм в час с проектите у разни компании.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Добре, добре. Позна.
                                Айде отворко давай отговорите за Гвтч-те на разширението на Чаира

                                Коментар

                                Working...
                                X