IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дано ме извинят модераторите, но в две теми ще напиша едно и също. Имаме провалени в прогнозата си поевтинители, два-три отявлени тролове , като Yandox, Bearfox и хейтър redcretin във великата тема за поскъпването на цените на имотите и font и satz в темата за ядрения ток. Вместо да се скрият и потънат в дън земя, тези ПРОВАЛЕНИ поевтинители

    Коментар


    • Чета че ел.енергията в Англия последните две седмици за домакинствата на свободния пазар е стигнала 2,5 лири през деня / между 6 и 18 часа /.

      За справка средната цена миналата година е било 0,15 лири ....

      п.п.
      Няма начин Путин да не е виновен
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • хахаха, само заради това си струва да се уважават поляците


        Върховният съд на ЕС разпореди в понеделник Полша да плаща на Брюксел дневна глоба от 500 000 евро, защото не е затворила голяма въглищна мина към ТЕЦ и опушва съседна Чехия, предаде БГНЕС.

        Съдът нареди на Варшава през май да спре добив на лигнитни въглища - нискокачествени кафяви въглища - в открития рудник "Туров" след жалба от Прага, че с действията си Варшава създава трансгранична опасност за околната среда и нарушава законодателството на ЕС.

        Но полското правителство отказа да се подчини, защото това би поставило енергийната сигурност на страната в риск, тъй като мината захранва електроцентрала, осигуряваща около седем процента от електроенергията.

        През юни Прага поиска от Съда на Европейския съюз да наложи на Полша глоба от пет милиона евро на ден, защото не е спряла производството в мината.

        Правителствата на двете страни също започнаха официални разговори за ситуацията, обещавайки да постигнат споразумение.

        Както Германия, така и Чехия се оплакаха от полската мина и планираното й разширяване, като казаха, че тя е причинила също повишени нива на шум и прах в района.

        Но най-голямата полска енергийна група PGE, която притежава както мината, така и централата, планира да добива въглища в Туров до 2044 г.

        В мината, която функционира от 1904 г., работят около 4000 души. Полша разчита на въглищата, за да задоволи до 80 процента от енергийните си нужди, но обеща да развива зелени енергийни източници и да затвори последната си мина до 2049 г. в съответствие с целите за намаляване на емисиите, определени от Европейския съюз.

        НЯМА ДА ПЛАТИМ

        Полският зам. министър на правосъдието Марчин Романовски написа в Туитър: "Европейският съд иска от Полша половин милион дневна глоба, защото Полша не оставя своите граждани без ток и не затваря мините си от днес за утре. Това е юридически грабеж и кражба посред бял ден. Няма да получите и цент."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Ти па чак Путин ха ха ха .Тия глупендери сами си го нахлузиха.Помни ми думата ще се стигне до разпадане на ЕС ако тия зелени не бъдат навряни заедно със слънчаците им а макя им у заднико.А нашия глупак вместо да строи Южен Поток с четирите тръби и Белене ни насади на европейските педали
          Той вашият глупак с четирите тръби е един друг, Мюрето му викат.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Е на, четете, да ви ивъ,

            https://pv-magazine-usa.com/2021/09/...r-panels-last/
            Last edited by Имхотеп; 21.09.2021, 04:54.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Ти па чак Путин ха ха ха .Тия глупендери сами си го нахлузиха.Помни ми думата ще се стигне до разпадане на ЕС ако тия зелени не бъдат навряни заедно със слънчаците им а макя им у заднико.А нашия глупак вместо да строи Южен Поток с четирите тръби и Белене ни насади на европейските педали
              наш'та банкянска тиква НЯМА думата и никога не е я имал. Той по бай ганьовски дека е келепира за мен и става квот кажеш
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Досега гледах как Тошко Йорданов и Касчиев оправяха българската енергетика.Няма такава забава и смях....Но най важното е че канят Касчиев да си поговори с техните експерти хи хи хи....Иван Хиновски и Касчиев нема са начин да не свалят цените на тока...А Тошко глупарника се държи сякаш е министър председател с мнозинство 170 човека....Ти мани ми връти глава като врътоглаво шиле и се заканваоя толкова си е повярвал че с нетърпение чакам 14 ноември да му видя физиономията ямболска просташка

                Коментар


                • bota156, Путин не иска разпад на ЕС, тези държави са търговски партньори на Русия. И по принцип няма смисъл ЕС да се разпадне, но държавите които са в него сами се прецакват една друга от което какво ли спечелиха ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    Аз мисля че тази зима Путин ще им го нахлузи ЯЯЯЯЯКО на тъпите евробюрократи. Дано успее и да разпадне тоз гейсъюз. Аз в ЛГБТ общности не искам да членувам....
                    Ти па чак Путин ха ха ха .Тия глупендери сами си го нахлузиха.Помни ми думата ще се стигне до разпадане на ЕС ако тия зелени не бъдат навряни заедно със слънчаците им а макя им у заднико.А нашия глупак вместо да строи Южен Поток с четирите тръби и Белене ни насади на европейските педали

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Kak смяташ ако догодина има газ и вятър дали ще намалят цените на енергията
                      То газ имало, ама те не купували заради зелени политики.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Kak смяташ ако догодина има газ и вятър дали ще намалят цените на енергията
                        Директно до под нулата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Kak смяташ ако догодина има газ и вятър дали ще намалят цените на енергията
                          Аз мисля че тази зима Путин ще им го нахлузи ЯЯЯЯЯКО на тъпите евробюрократи. Дано успее и да разпадне тоз гейсъюз. Аз в ЛГБТ общности не искам да членувам....
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                            Аре и аз да се включа с цените на тока. Нещата не са само на БГ пазара, в цяла Европа е така.

                            https://www.economist.com/the-econom...d-record-highs

                            Цените в Германия и Франция подскачат с 36% и 48% и още в статията. Като цяло газ не искали да купуват, па и ветер немало
                            Kak смяташ ако догодина има газ и вятър дали ще намалят цените на енергията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                              Тия работи ги разправям от години тука ама получвах редовно бан и присмех.Е са опре ножа до кокала...Не случайно Ванга е предрекла че България ще бъде оправена от този който стопли отношенията с Русия...Не вярвах в това но като гледам европейските идиоти нямам никакви съмнения в предсказанието.Хубаво е че казва че Русия пак ще ни помогне....Стоенето на тъмно и студено ще отрезви и най кухите глави.Са Алекс и Бай Оня могат да ме баннат пак...И да търсят Фончо и Зазчо със слънчаците....А феновете на Запада да се топлят с фейсбук и Гугъл и да си светят с майкрософт....Който измисли лаптоп на дърва ще е богаташ
                              Е това найстина ме разсмя .......

                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                                Аре и аз да се включа с цените на тока. Нещата не са само на БГ пазара, в цяла Европа е така.

                                https://www.economist.com/the-econom...d-record-highs

                                Цените в Германия и Франция подскачат с 36% и 48% и още в статията. Като цяло газ не искали да купуват, па и ветер немало
                                А бе тоя ветър ного гаден бе не ще да дуа.Идиотите които управляват Европа трябва да бъдат изгонени с тояги инак иде ...голем дебел и палав фотоволтаик....Ще пуснат тецовете щото инак ще ги избесят по площадите.

                                Коментар

                                Working...
                                X