IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И една съвсем без заяждане идея: Борса за фотоволтаични на панели втора ръка.

    Коментар


    • Повтаряме тежката истина: Скъп или не, ядрения ток, поне го има.
      Last edited by Pyramid; 27.09.2021, 21:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
        Още по-интересно е какво става, когато една стока/услуга липсва на пазара. Тогава цената няма значение колко е.
        E, сега, и ти. М.ще продаде на всички желаещи панели, и - ПЕЙ, СЪРЦЕ!
        . .Вярно, само кога свети, има място и т.н., ама ТОВА са дреболии, налэ.
        Last edited by Pyramid; 26.09.2021, 20:53.

        Коментар


        • Още по-интересно е какво става, когато една стока/услуга липсва на пазара. Тогава цената няма значение колко е.

          Коментар


          • И още, интересно ми е, какви ще са цените на парното т.г. Тенденцията е ясна, неведнъж, я коментирахме ..

            Коментар


            • Тъй, както гледам, скоро, ще търсим ток, излязъл от централата на 200-250 лв, и ще ни се струва...МНОООГО приемливо.
              Зац? Фоньо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Нищо лошо няма във фотоволтаиците, само трябва като ги налагат да платят за това. Такова плащане със субсидия, която се покрива с цената на тока въобще не е плащане и води до обедняване на населението което целокупно ползва ток.
                Е, те плащат. На бандюгите. С НАШИТЕ пари.

                Коментар


                • Нищо лошо няма във фотоволтаиците, само трябва като ги налагат да платят за това. Такова плащане със субсидия, която се покрива с цената на тока въобще не е плащане и води до обедняване на населението което целокупно ползва ток.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

                    Лошото на фотоволтаиците е, че са големи и четвъртити. Поне да бяха малко по-кръгли така.... : )
                    В казармата имаше един лаф......четвъртит за да не превърта....
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • d333, имаш яко харесване. Просто, не можах да се сдържа.
                      Вдигам чаша за теб!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение

                        Лошото на фотоволтаиците е, че са големи и четвъртити.
                        и, като гледам, щели без вазелин.
                        Поне да бяха малко по-кръгли така.... : )
                        Last edited by Pyramid; 23.09.2021, 23:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Купете си дърва докато не е станало късно...Иде един голем и дебел фотоволтаик
                          Лошото на фотоволтаиците е, че са големи и четвъртити. Поне да бяха малко по-кръгли така.... : )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                            Покриха се яко само днеска ДАНС да не са ги окаушили.Ха ха ха а модераторчето Бай Оня може да ми сложи бан да видим дали с това ще свали цените.Аз от години предупреждавам....Купете си дърва докато не е станало късно...Иде един голем и дебел фотоволтаик
                            ЯКО ! Харесах.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Кат ни изкарат задниците на гражданята от ЕС - 2-3 студени и тъмни зими , ша им дойде акълъ в главите на брюкселските зелки ако преди това не са ги изтрепали с камини ......
                              Е аз камъните съм ги предрекъл отдавна ще има обесени по дереците запорожци и галфонювци...Помни ми думата ЕС или ще се разпадне или ще прекрати тая простотия.Най вероятно е да стане като ковидните мерки в България има ги ама никой не ги спазва....Ще отебат ЕС щото иначе студ безработица и глад.Дано сега идиотите вденат че това засяга всички ни.Без програмисти може без енергетици не може

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Специално за запорожеца:


                                Искане за подкрепа отправиха и български работодатели. Те изчислиха, че заради по-скъпата енергия АЕЦ "Козлодуй" ще натрупа 1,3 млрд. лева извънредна печалба само за шест месеца и поискаха част от тази печалба, за да се справят с високите цени на пазара.

                                п.п.
                                При тези цени на ел.енергията АЕЦ Козлудуй сам ще си финансира новите два блока и ще се избият за десетина години ........чекаме коментар двама изявени енергетика специалисти по отрицателните цени и почти безплатната ел.енергия от ВЕИ-та !!!
                                Покриха се яко само днеска ДАНС да не са ги окаушили.Ха ха ха а модераторчето Бай Оня може да ми сложи бан да видим дали с това ще свали цените.Аз от години предупреждавам....Купете си дърва докато не е станало късно...Иде един голем и дебел фотоволтаик

                                Коментар

                                Working...
                                X