IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Тук съм и хвърлям по едно око. Просто интелектуалното ви ниво и познания по въпроса ме отегчиха по въпроса. Този ли тъпизъм да коментирам "ще обяснят надълго и на широко как да се топлим зимата със соларен ток" ? То и чувството ти за хумор толкоз струва. То е отегчително да го четеш дори по диагонал.

    Само ще отбележа, че злорадството за кризата на някои тук е твърде примитивно. Цената на тока, газа и петрола би се понижила с още повече инвестиции в соларни и вятърни мощности. Ако ги нямаше и сегашните, кризата би била катастрофална за Европа. Никой не е намалил инвестициите във ВЕИ заради кризата и не мисли да го прави. Дедо Пешо ми се смееше, като му обяснявах, че енергетиката по цял свят и между различните източници е здраво свързана. Ако и сега не го вижда е много зле.
    Фонций, аз не виждам злорадство от кризата. Само че, тя извади на всеобщо обозрение дефицитите на онова, за което, ви обясняваме от години. Другото, са дразги между раздути его и мераци за паразитиране върху (слабости на) пазара и самоцелно тролене.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      То руските тролове и комонетата сте все така - давай... Ми сам си го пусни кабелчето па си печели,

      Лладжия....нъл ти предложи бе

      А иначе колапса на зелените безумия е пълен:
      Европа иска още въглища от Русия, но износа в по-голямата си част е насочен към Азия.

      Производителите на ток на Стария континент се нуждаят от гориво за своите централи, но за Москва приоритет остава Азия




      Снимка: Bloomberg LP
      За Европа не само допълнителните количества природен газ са трудни за получаване от Русия.

      Производителите на ток на Стария континент са принудени да търсят и въглища от Москва, за да облекчат трудната ситуация с недостиг на енергия на фона на наближаващата зима и рекордните цени на „синьото гориво“. За това съобщават представители на две руски въглищни компании пред Bloomberg. Те обаче може да се окажат в безизходица, тъй като всяко увеличение на износа от страната няма да е съществено, допълват запознатите.

      Изолирайки се от въглищата в продължение на години, за да направи производството на енергия по-зелено, Европа сега се намира пред дилема. Газовите хранилища в региона са само частично запълнени, доставките на втечнен природен газ отиват приоритетно в Азия, а прекъсващите източници на възобновяема енергия не могат да отговорят на цялото търсене.

      И с наближаването на отоплителния сезон зависимостта от Русия за поддържане на електричеството само расте.

      „Ако всички европейски компании за комунални услуги преминат на въглища, това ще доведе до огромен пик в търсенето на въглища, който Русия сама няма да може да задоволи с такова кратко предизвестие“, казва Наташа Тирина, анализатор към Wood Mackenzie Ltd. „Това ще изисква доставки и от други страни, от САЩ например, но ситуацията и там е сходна, както навсякъде другаде“, допълва тя.





      Нуждата на Европа подчертава разрастващата се енергийна криза, обхванала света с излизането на страните от пандемията. Търсенето на петрол, газ и електричество расте, а въглищата се завръщат триумфално на сцената, най-вече в Китай. Подновеният интерес и зависимостта на държавите към тях за поддържане на икономиките си прави още по-труден важния разговор за опазването на климата. Само след седмици предстои провеждането на новата среща на върха за екологичния въпрос COP26.

      Европейските компании за комунални услуги отчаяно се нуждаят от още въглища, коментира стратег в една такава компания, пожелал анонимност. Но Русия – третият по големина износител на въглища, основно се фокусира върху продажбите за най-големите си купувачи в Азия.

      „Русия ограничава износа на въглища към Европа от години, тъй като Европейският съюз закрива въглищни топлоцентрали“, коментира Кирил Чуйко, ръководител на звеното за изследвания на BCS Global Markets. Според него ще е трудно пренасочването към Европа, тъй като има съществуващи договори с азиатски клиенти. Също така, допълва той, капацитетът за пренос е ограничен.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Тук съм и хвърлям по едно око. Просто интелектуалното ви ниво и познания по въпроса ме отегчиха по въпроса. Този ли тъпизъм да коментирам "ще обяснят надълго и на широко как да се топлим зимата със соларен ток" ? То и чувството ти за хумор толкоз струва. То е отегчително да го четеш дори по диагонал.

        Само ще отбележа, че злорадството за кризата на някои тук е твърде примитивно. Цената на тока, газа и петрола би се понижила с още повече инвестиции в соларни и вятърни мощности. Ако ги нямаше и сегашните, кризата би била катастрофална за Европа. Никой не е намалил инвестициите във ВЕИ заради кризата и не мисли да го прави. Дедо Пешо ми се смееше, като му обяснявах, че енергетиката по цял свят и между различните източници е здраво свързана. Ако и сега не го вижда е много зле.
        Ти да ми обясняваш на мен????!!!!Ма айде по сериозно бе...Първо ще прочетеш 4000 -5000 книги и научни статии по специалността после можем да си говорим ма да ми обясняваш.Невежеството ти е потресающо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Имхотеп, искаш да кажеш че проблемите с климата всъщност не съществуват, в такъв случай тези реактори за синтез които ще правят много енергия нямат никакъв смисъл. Т.е. дори да заработят просто са загуба на енергия.
          Откъде правиш такава връзка нямам идея...
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            давай кабела .....с 70 лева за мвтч ще разбия пазара ......
            То руските тролове и комонетата сте все така - давай... Ми сам си го пусни кабелчето па си печели,

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

              Сигурно спят зимен сън, като напече слънцето ще се появят и ще обяснят надълго и на широко как да се топлим зимата със соларен ток. Така де ще ни предадат своя опит.
              Тук съм и хвърлям по едно око. Просто интелектуалното ви ниво и познания по въпроса ме отегчиха по въпроса. Този ли тъпизъм да коментирам "ще обяснят надълго и на широко как да се топлим зимата със соларен ток" ? То и чувството ти за хумор толкоз струва. То е отегчително да го четеш дори по диагонал.

              Само ще отбележа, че злорадството за кризата на някои тук е твърде примитивно. Цената на тока, газа и петрола би се понижила с още повече инвестиции в соларни и вятърни мощности. Ако ги нямаше и сегашните, кризата би била катастрофална за Европа. Никой не е намалил инвестициите във ВЕИ заради кризата и не мисли да го прави. Дедо Пешо ми се смееше, като му обяснявах, че енергетиката по цял свят и между различните източници е здраво свързана. Ако и сега не го вижда е много зле.
              Last edited by fon; 01.10.2021, 06:36.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Имхотеп, искаш да кажеш че проблемите с климата всъщност не съществуват, в такъв случай тези реактори за синтез които ще правят много енергия нямат никакъв смисъл. Т.е. дори да заработят просто са загуба на енергия.
                Нашия го "интересува", колкото да дрънка на кухо и да си чеше езика, не разбра ли досега?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Но супертрейдър, защо си мислиш че на някой му дреме с какво ще се отопляваш? Ако това ти е проблем, то той касае другите точно колкото техните проблеми те касаят теб. Тоест, никак.
                  ТОВА е бедно възприятие на далечни от съзнанието ти категории. Не можеш да знаеш кое как "касае" ("засяга" но, като си тръгнал с русизмите) някого само, щото до теб не достига. Изобщо, инфантилно, та дрънка.

                  Коментар


                  • Имхотеп, искаш да кажеш че проблемите с климата всъщност не съществуват, в такъв случай тези реактори за синтез които ще правят много енергия нямат никакъв смисъл. Т.е. дори да заработят просто са загуба на енергия.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      давай кабела .....с 70 лева за мвтч ще разбия пазара ......
                      70 лв ли? И пак не са отрицателни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Например едно кабелче да пуснат само за Дряново.

                        давай кабела .....с 70 лева за мвтч ще разбия пазара ......
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          А чудиш ли се що на никой не му дреме за теб
                          "Информацията" ти не е актуална.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                            Сигурно спят зимен сън, като напече слънцето ще се появят и ще обяснят надълго и на широко как да се топлим зимата със соларен ток. Така де ще ни предадат своя опит.
                            Но супертрейдър, защо си мислиш че на някой му дреме с какво ще се отопляваш? Ако това ти е проблем, то той касае другите точно колкото техните проблеми те касаят теб. Тоест, никак.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Пак се чудя Заций и Фонката къде са. Липсват ми тези двамата, голям спектакъл въртят.
                              Сигурно спят зимен сън, като напече слънцето ще се появят и ще обяснят надълго и на широко как да се топлим зимата със соларен ток. Така де ще ни предадат своя опит.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Технически начини има но е скъпо тъпо сложно и безсмислено..
                                Като теб без да си скъп и сложен .

                                Коментар

                                Working...
                                X