IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поздрави на веселящите ме шОпи
    Click image for larger version

Name:	uffPAK5.jpg
Views:	1
Size:	43.4 КБ
ID:	3817717


    ъъъ от вчера е тоя жирафф горе

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Вероятно имате предвид рудата/метала?
      защото атомното гориво в баланса на Козлодуй всяка година е +200 млн.лв (в себестойността половината да вкарват, пак ще е над 10%)
      ОООООООО зазка, появи ли се пак?? Какво става с тока, кога ще бъде на отрицателни цени, еон да ми даде 5 евро за да им ползувам тока ДМГ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Може би е слънчево в бг, в германия в момента и вече 3 дни е облачно и вали. Времето е топло, но облачно
        Тук надолу някои беше писал че бил задухал вятър в северно море най сетне ........ сега вече ще наблюдаваме нова корелация .....духне вярър и запорожеца се появява да дращи глупости за отрицателни цени. Спре вятъри и тои съответно изчезва....
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Борсученце, плащай си скъпия ток, па му се радвай - атомен е. Аз вече не плащам такъв. радостта е за тебе.

          Те ти още малко когнидисонанси - Гърция вече изнася към нас точец с ясна тенденция за ръст - това че имаха първия си ден с над 80% ВЕИ ток е сложна връзка с факта
          Хахаха..позната картина.....един ден в месеца напече или задуха и се появи Запорожеца да ни обясни за отрицателните цени....иначе 1-2 месеца преди това беше потънал в нелегалност и не смееше да се покаже тук...............

          И днес като Гърция изнасяли ток от волтайци към нас кога викаш цените на борсата ще се върнат към 60-70 евро за МвтЧ ? А още по интересно е тази ситуация колко дни през зимата ще е налична ?
          Last edited by markov; 21.10.2021, 10:44.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Да и на мен ми направи същото впечатление .....за Германия да приемем че имат много волтайци , днес е слънчево да приемем че е от това ....... ама за Полша дето жулят основно на въглища??? Освен да са казали майната им на квотите, да си ги плаща които иска....
            Може би е слънчево в бг, в германия в момента и вече 3 дни е облачно и вали. Времето е топло, но облачно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
              Само да отбележа, че цената на урана влияе МНОГО СЛАБО на себестойността на произведеното електричество от ядрени централи. Това е една особеност на ядрената енергетика, която малко хора разбират.
              Вероятно имате предвид рудата/метала?
              защото атомното гориво в баланса на Козлодуй всяка година е +200 млн.лв (в себестойността половината да вкарват, пак ще е над 10%)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                борсук кога ще ми продадеш ток БЕЗ ПАРИ ВЕ? НАЛИ СА ОТРИЦАТЕЛНИ ЦЕНИТЕ
                Борсученце, плащай си скъпия ток, па му се радвай - атомен е. Аз вече не плащам такъв. радостта е за тебе.

                Те ти още малко когнидисонанси - Гърция вече изнася към нас точец с ясна тенденция за ръст - това че имаха първия си ден с над 80% ВЕИ ток е сложна връзка с факта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                  поредният тъпак
                  ( каква цена на тока ти трябва за такава печалба, след като количеството ток е лимитирано?)

                  пп
                  как е в "тая криза" Дания? Бе има нещо гнило там
                  борсук кога ще ми продадеш ток БЕЗ ПАРИ ВЕ? НАЛИ СА ОТРИЦАТЕЛНИ ЦЕНИТЕ
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    Васил Велев - БИЗНЕСМЕН реве против СВОБОДНИЯ ПАЗАР.
                    И смята печалбата на Козлодуй - 2,5млрд за 2 месеца. Тамън за 1 година ще имаме пари да построим Белене...
                    поредният тъпак
                    ( каква цена на тока ти трябва за такава печалба, след като количеството ток е лимитирано?)

                    пп
                    как е в "тая криза" Дания? Бе има нещо гнило там
                    Last edited by X_Y; 21.10.2021, 09:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Джей нищо не е свършило...Ако поляците чехите французите и швейцарците бяха изключили връзките с Германия щяхме да ги видим зелените фашисти...Не се заблуждавай най доброто предстои...Вятъра пак ще спре да духа пак ще има дъжд и мъгли две седмици...Предстои и увеличение на товарите заради зимата....Ей така ще си играем на светни угаси днеска 1000 евро мегавата утре 70....Почва едно клатене здраво клатене,Хем няма ток хем голяма сметка.
                      тексас 2-ра част.
                      Ама на малоумник трябва да се счупи главата и пак не е сигурно че ще му дойде акъла.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        От миналата седмица излезе вятър в Северно и Балтийско море и цените в Германия започнаха да слизат. Полша дава ток на Германия, а в Чехия поне част от операторите са немски. Обяснявам си го с това. Пада и цената на въглищата в ЕС, TTF също. Както писах тук назад, на 5-ти октомври с покачването свърши, поне за мен.
                        Във Великобритания цените на тока също са надолу. Тия па съвсем изтъпяха. В цялата държава само 2 централи на въглища. Изумително! Чъчил се върти в гроба
                        Джей нищо не е свършило...Ако поляците чехите французите и швейцарците бяха изключили връзките с Германия щяхме да ги видим зелените фашисти...Не се заблуждавай най доброто предстои...Вятъра пак ще спре да духа пак ще има дъжд и мъгли две седмици...Предстои и увеличение на товарите заради зимата....Ей така ще си играем на светни угаси днеска 1000 евро мегавата утре 70....Почва едно клатене здраво клатене,Хем няма ток хем голяма сметка.

                        Коментар


                        • От миналата седмица излезе вятър в Северно и Балтийско море и цените в Германия започнаха да слизат. Полша дава ток на Германия, а в Чехия поне част от операторите са немски. Обяснявам си го с това. Пада и цената на въглищата в ЕС, TTF също. Както писах тук назад, на 5-ти октомври с покачването свърши, поне за мен.
                          Във Великобритания цените на тока също са надолу. Тия па съвсем изтъпяха. В цялата държава само 2 централи на въглища. Изумително! Чъчил се върти в гроба
                          Last edited by Jay Gould; 21.10.2021, 02:05.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            bota156, интересното е че цената в Германия, Чехия, Словакия и Полша е ниска, а при другите висока.
                            Да и на мен ми направи същото впечатление .....за Германия да приемем че имат много волтайци , днес е слънчево да приемем че е от това ....... ама за Полша дето жулят основно на въглища??? Освен да са казали майната им на квотите, да си ги плаща които иска....
                            Last edited by markov; 20.10.2021, 23:01.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              bota156, интересното е че цената в Германия, Чехия, Словакия и Полша е ниска, а при другите висока.
                              така е в 90% от дните - обяснение нямам.
                              Гърция обикновено е най-висока, обяснението е островите.
                              И нас ни прецакаха да се мерим с най-скъпия ток, вместо да сме както преди - център на тока на балканите и да колим и бесим
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • bota156, интересното е че цената в Германия, Чехия, Словакия и Полша е ниска, а при другите висока.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X