IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Без да се разработи атомната енергия не виждам как ще стане да се намалят изкопаемите горива и то трябват нови типове реактори. Не ми се търси но има вариант за хибридни реактори, това ми направи впечатление за което в момента се говори че може да стане нещо което да осигури много енергия.
    Определено нито атомната енергия нито въглищата са бъдещето имам впредвид далечното бъдеще...Настоящето и близкото бъдеще да но далечното не...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Това и аз го знам , обаче в момента се чудят как да го махнат щото проблема е че волтайците произвеждат когато тока е най-евтин / лятото през деня / пък потребителите потребяват най-много когато е най-скъп / зимата / и на енергото им не му излизала сметката - трупали загуби ....
      Ми това за фотоволтаиците просто е невярно.А поляците лесно могат да си решат проблема монтирайки посочен орган между мрежата и къщата да речем.При обръщане на посоката автоматиката ще изключи някой панел и те така посоката винаги ще е към къщата на минимална консумация при положение че производството надхвърля консумацията.

      Коментар


      • Няма да се изчерпят, след времена в които здравия разум не работи ще дойдат такива в който работи. Мърдат нещата и в правилна посока, но не се вижда.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

          Добре би било да се изключи горенето на изкопаемите, не заради измамата на Зелената мафия с въглеродния двуокис, а защото те са суровинаТА на промишлената органична химия; например за производството на всички масови пластмаси. А и за други вещества, без които вече не можем.
          Ако можеше, по правилата, бих ти сложил три плюса за това.
          Иначе, горенето на въглеводороди, и без зелена сделка, все някога, ще престане.
          Като се изчерпят.
          Last edited by Pyramid; 24.10.2021, 16:19.

          Коментар


          • Без да се разработи атомната енергия не виждам как ще стане да се намалят изкопаемите горива и то трябват нови типове реактори. Не ми се търси но има вариант за хибридни реактори, това ми направи впечатление за което в момента се говори че може да стане нещо което да осигури много енергия.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              chan_tura_naga, най удачно е да се развиват всички варианти за добив на енергия без да се изключва никой от тях, само без тези глупости и тарикатлъци - някои да минат на възобновяеми за сметка на други държави и прецакват разбира се по бедните. Също и субсидиране на богатите, като парите излязат от джоба на бедните.
              Добре би било да се изключи горенето на изкопаемите, не заради измамата на Зелената мафия с въглеродния двуокис, а защото те са суровинаТА на промишлената органична химия; например за производството на всички масови пластмаси. А и за други вещества, без които вече не можем.
              Last edited by chan_tura_naga; 24.10.2021, 09:26.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Пак да питам, какви "марксизми", какви 5 лева? Какво общо?
                Съвременната политика на Запада е в духа на неомарксизма. Ако си изненадан, прочети какво е и виж дали съм прав. Републиканците в САЩ и торите в Англия неса, но всички останали в така наречетия Запад са.

                Съответно те ръководят икономиката и обществата в марксистски дух, а резултатът от това ни е познат.
                Например силовото налагане на Зелен преход го обрича на пропадане заради икономическата катастрофа от такъв "преход".

                Парадокс? Парадокс!
                Марксисти, сър!

                Коментар


                • chan_tura_naga, най удачно е да се развиват всички варианти за добив на енергия без да се изключва никой от тях, само без тези глупости и тарикатлъци - някои да минат на възобновяеми за сметка на други държави и прецакват разбира се по бедните. Също и субсидиране на богатите, като парите излязат от джоба на бедните.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                    Металите, пластмасите, бетонът и почти всички материали, създавани от хората, поглъщат и съхраняват в себе си енергия.
                    Металите ще я върнат като топлина когато напълно ръждясат, напълно се окислят. Подобно е и с останалите материали.

                    Ще я върнат, но кога? А климатът е тънка работа, зависи най-вече от нагряването на повърхността на Земята от слънчевите лъчи.
                    До тук в макро мащаб по време, то ест стотици и хиляди години.

                    Като така и обаче, представи си, че последваме гретотунберговите малоумни неомарксистски маркузиански тъпи управляващи зелени политици и покрием цяла Сахара с фотоволтаици.
                    При това една четвърт до една трета от слънчевите лъчи пряко ще се преобразуват в електричество и, съответно, цяла Сахара ще се нагрява по-малко. А енергията ще се освобождава на други места. Е, това би било такава промяна на климата на цялата Земя, че, ако е направена за няколко десетки години, за хората ще е катастрофа.

                    Нарочно давам краен пример, за да е по-ясна мисълта ми.

                    Същото нещо, обаче, би било и в по-малки, местни мащаби, което вече е представимо на практика.

                    Зелената мафия тръби "Ах, промяна на климата!!!1111", пък самата тя зове да се променя. А?


                    А пък имаме на практика безкраен за нуждите ни сега енергиен източник, ядрените реактори с бързи неутрони. Има и "много по-безкраен" , термоядрената енергия. Това е зестрата ни от Големия взрив.

                    Ако гретотунберговите малоумни неомарксистски маркузиански тъпи управляващи зелени политици бяха хвърлили милиардите не в устата на Зелената мафия, а за развитие на ядрената енергетика, сега щяхме да си щракаме с пръсти и да дзупаме кючек, който харесва чалгата.
                    Пак да питам, какви "марксизми", какви 5 лева? Какво общо?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Интересно, как "отнемаме от нея"? И къде я слагаме? Не се ли преобразува, по един или друг начин, почти цялата в топлина? Според мен, ние, извеждаме и преобразуваме в топлина и много друга енергия, с която, Земята се е запасила преди това. Съответно, ТОВА, може и да Е част от Проблема. Какво общо имат марксизмът и комунизмът с това, остава Загадка: Те са икономически и политически категории, какво им е " общото" с техника, технологии, физика, химия и др.естествени науки? Не е ли време - ама наистина! - да спрем с глупостите, как мислиш?
                      Металите, пластмасите, бетонът и почти всички материали, създавани от хората, поглъщат и съхраняват в себе си енергия.
                      Металите ще я върнат като топлина когато напълно ръждясат, напълно се окислят. Подобно е и с останалите материали.

                      Ще я върнат, но кога? А климатът е тънка работа, зависи най-вече от нагряването на повърхността на Земята от слънчевите лъчи.
                      До тук в макро мащаб по време, то ест стотици и хиляди години.

                      Като така и обаче, представи си, че последваме гретотунберговите малоумни неомарксистски маркузиански тъпи управляващи зелени политици и покрием цяла Сахара с фотоволтаици.
                      При това една четвърт до една трета от слънчевите лъчи пряко ще се преобразуват в електричество и, съответно, цяла Сахара ще се нагрява по-малко. А енергията ще се освобождава на други места. Е, това би било такава промяна на климата на цялата Земя, че, ако е направена за няколко десетки години, за хората ще е катастрофа.

                      Нарочно давам краен пример, за да е по-ясна мисълта ми.

                      Същото нещо, обаче, би било и в по-малки, местни мащаби, което вече е представимо на практика.

                      Зелената мафия тръби "Ах, промяна на климата!!!1111", пък самата тя зове да се променя. А?


                      А пък имаме на практика безкраен за нуждите ни сега енергиен източник, ядрените реактори с бързи неутрони. Има и "много по-безкраен" , термоядрената енергия. Това е зестрата ни от Големия взрив.

                      Ако гретотунберговите малоумни неомарксистски маркузиански тъпи управляващи зелени политици бяха хвърлили милиардите не в устата на Зелената мафия, а за развитие на ядрената енергетика, сега щяхме да си щракаме с пръсти и да дзупаме кючек, който харесва чалгата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        То има много по темата:

                        Ако тази зима успееш да си платиш тока три последователни месеца, ще те разследват за пране на пари
                        хахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          А бе гледам си имал проблеми с данъчните

                          Вчера платих тока на цеха. Днес дойдоха данъчните да проверят, как съм успял- ей, това е виц
                          То има много по темата:

                          Ако тази зима успееш да си платиш тока три последователни месеца,
                          ще те разследват за пране на пари
                          Last edited by markov; 23.10.2021, 22:19.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Това и аз го знам , обаче в момента се чудят как да го махнат щото проблема е че волтайците произвеждат когато тока е най-евтин / лятото през деня / пък потребителите потребяват най-много когато е най-скъп / зимата / и на енергото им не му излизала сметката - трупали загуби ....
                            А бе гледам си имал проблеми с данъчните

                            Вчера платих тока на цеха. Днес дойдоха данъчните да проверят, как съм успял- ей, това е виц

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              В полша обясняваше един колега как е- имаш на покрива панели и си произвел до октомври 5000киловата или каквото и да е. Но до момента си потребил 3000. Съответно от енергото получаваш подкана/заповед да използуваш тези 2000 киловата до края на годината. Каквото остане - не се плаща, тоест подарък за енергото
                              Това и аз го знам , обаче в момента се чудят как да го махнат щото проблема е че волтайците произвеждат когато тока е най-евтин / лятото през деня / пък потребителите потребяват най-много когато е най-скъп / зимата / и на енергото им не му излизала сметката - трупали загуби ....
                              Last edited by X_Y; 23.10.2021, 22:16.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Е как Запорожеца вижда едни безкрайни потоци от ел.енергия на отрицателни цени. Тогава ще настъпи всемирния комунизъм. Правиш си партида към енергото и почват да ти плащат че им потребяваш продукта. Колкот оповече потребяваш, толкова повече ти плащат .....ех живей живот
                                В полша обясняваше един колега как е- имаш на покрива панели и си произвел до октомври 5000киловата или каквото и да е. Но до момента си потребил 3000. Съответно от енергото получаваш подкана/заповед да използуваш тези 2000 киловата до края на годината. Каквото остане - не се плаща, тоест подарък за енергото
                                Last edited by X_Y; 23.10.2021, 22:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X