IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Тъй де, къде се Ганю появи, навсякъде, може да оплеска.
    Не е точно така, харчат се пари за екология, може да се финансира с такива. Разбира се тези които се трудят трябва да изкарват някой лев, боклуците са проблем, хората вече ядат пластмаси. Гледах някакво предаване пресмятаха за колко време един жител на планетата изяжда пластмасата за една банкова карта, не мога да си спомня.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
      Pyramid, мисля че не може и на борсата да вземеш ток на отрицателна цена, който го прави трябва да може да спре своя мощност и друг да му плати за това, това е отрицателната цена. Ако има някой мощност за съхранение на енергията, тогава може да вземе тази енергия, но цената няма да е отрицателна като се появят такива мощности..да кажем по ниска може.
      - Мисля че бях писал за един случай, един приятел купи отпадъчна пластмаса там от фирма която продава такава но е замърсена, шарена и никой не я иска примерно на 20ст кг..после отива да купи втори път и му казват 60ст. Пита нали беше 20ст ? Да беше казват но е суровина вече и се търси и цената стана друга..Ами кой я търси ? Човека търси в списъка и намира него като бивш купувач...
      Та така и с отрицателната цена на тока.
      Тъй де, къде се Ганю появи, навсякъде, може да оплеска.

      Коментар


      • Pyramid, мисля че не може и на борсата да вземеш ток на отрицателна цена, който го прави трябва да може да спре своя мощност и друг да му плати за това, това е отрицателната цена. Ако има някой мощност за съхранение на енергията, тогава може да вземе тази енергия, но цената няма да е отрицателна като се появят такива мощности..да кажем по ниска може.
        - Мисля че бях писал за един случай, един приятел купи отпадъчна пластмаса там от фирма която продава такава но е замърсена, шарена и никой не я иска примерно на 20ст кг..после отива да купи втори път и му казват 60ст. Пита нали беше 20ст ? Да беше казват но е суровина вече и се търси и цената стана друга..Ами кой я търси ? Човека търси в списъка и намира него като бивш купувач...
        Та така и с отрицателната цена на тока.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Зазка това на цената минус 750 евро ли е брато, ооооооо добър приятелю, може ли да ми доставиш да кажем 10 мегавата при цена хайде да не е минус 750- все пак и за теб да остане нещо- да кажем на цена минус 500 евро, до края на седмицата ми трябват. Аз ще ги шитна на марков при цена минус 250 евро
          Смили се, не го будалкай. Не може. Той и на моето предложение по-долу, не може. Иначе, да си дебне с пръст на копчето за сделки, и да си търгува. Последното,с помощта на някакъв софтуер,може да се прави но, само от посредник някъде,да паразитира върху мрежи с проблеми. В нормална енергетика, на клиента, винаги ще му вземат пари.

          Коментар


          • v_tin, единственния начин да се използва тока от соларните панели е да се прави с него водород, водорода по тръби може да се пусне в мрежа и близо до потребителите да се обърне на ток колкото им трябва и когато им трябва. Добре са се ориентирали, само евнини електролизери, мощни с голям КПД им трябват и това е варианта за соларния ток. По време на Първата световна война са използвали дирижабли пълни с водород за военни цели, противника стреля по тях но не се палят, пробиват се и губят газ но бавно. Газовите и петролни компании си пазят бизнеса и внушават някакви неща за водорода, но въглеводородите за изгаряне си вървят към забрана. В момента вече са напълно загубени естественни потоци на циркулация на въздуха заради прекомерно много въглероден диоксид, заменени са с изкуствени - климата на климатик.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Факт за осмисляне
              [ATTACH=CONFIG]n3984944[/ATTACH]


              сега дечица, докато мигате с очички, пребройте колко пъти в Окт. цената е под нулата Колко са и дните в които няколко пъти е под нулата!

              После е по-сложното, че това е в месеца с рекордни газови цени

              Втори факт за осмисляне, какво предстои:
              Гърция постигна първите си 5 часа изцяло на ВЕИ ток, по-рано от планираното.
              Зазка това на цената минус 750 евро ли е брато, ооооооо добър приятелю, може ли да ми доставиш да кажем 10 мегавата при цена хайде да не е минус 750- все пак и за теб да остане нещо- да кажем на цена минус 500 евро, до края на седмицата ми трябват. Аз ще ги шитна на марков при цена минус 250 евро

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                Факт за осмисляне
                [ATTACH=CONFIG]n3984944[/ATTACH]


                сега дечица, докато мигате с очички, пребройте колко пъти в Окт. цената е под нулата Колко са и дните в които няколко пъти е под нулата!

                После е по-сложното, че това е в месеца с рекордни газови цени

                Втори факт за осмисляне, какво предстои:
                Гърция постигна първите си 5 часа изцяло на ВЕИ ток, по-рано от планираното.
                Абе наясно сме. Ти докарай тези отрицателни цени до крайния потребител тъй, щото поне да парираш тренда на покачване (на целите количества потребена енергия) и те признахме. ДОТОГАВА, се придържаме към здрав скепсис.

                Коментар


                • Факт за осмисляне
                  Click image for larger version

Name:	vatintupaka.jpg
Views:	1
Size:	42.8 КБ
ID:	3984944



                  сега дечица, докато мигате с очички, пребройте колко пъти в Окт. цената е под нулата Колко са и дните в които няколко пъти е под нулата!

                  После е по-сложното, че това е в месеца с рекордни газови цени

                  Втори факт за осмисляне, какво предстои:
                  Гърция постигна първите си 5 часа изцяло на ВЕИ ток, по-рано от планираното.
                  Last edited by satz; 02.11.2022, 12:35.

                  Коментар


                  • https://cloud.mail.ru/public/Hb7h/nJ3ePaFqR

                    Коментар


                    • Забравихме я тази тема, но това е нормално като се имат предвид отрицателните глупости на 2-3 измамника

                      Добра новина за Бг- не знам дали е оповестено, но ЕОН изкупува парцели директно до дунава с идеята да прави фотоволтаичен парк. Дотук добре, но сега идва и още по доброто- щели да инвестират във водородни батерии, тоест денем правят ток които разлага водата от дунава на водород и..... и през нощта продават добития водород/ пак на отрицателни цени на галфоню и зазката/

                      Коментар


                      • В цяла европа вървят кампании за намаляване температурата в жилищата, да се къпем по рядко/ чрез въшлясване към демокрация и да пръднем на х.......... на путин/ да има споделено пътуване и споделено къпане. Сега чета че и финланците гризнали дървото

                        Коментар


                        • Гражданите протестират, подават сигнали и пишат жалби до екоминистерството и РИОСВ в Стара Загора, качват снимки и видеа в социалните мрежи с гневни коментари.
                          https://zaistinata.com/%D0%B4%D1%8A%...%D0%B0-%D0%B8/

                          Коментар


                          • https://bntnews.bg/news/deputatite-r...66465news.html

                            Коментар


                            • ENTSO-E continues monitoring the situation and will release by 1 December 2022 its comprehensive Winter Outlook report considering updated data and complemented with an analysis of the contributions of non-market resources.
                              https://www.entsoe.eu/outlooks/seasonal/#key_messages

                              https://eepublicdownloads.entsoe.eu/...Challenges.pdf

                              Коментар


                              • Не знам но гледах едно видео в което един обяснява за обогатяването на урана в Русия, те ползват части от внос и са си подобрили по този начин инсталациите, сега обаче заради санкциите тези части не могат да ги внасят а се амортизирали. Ще имат проблеми с инсталациите за обогатяване. Това са пневматични клапани каза той и нещо друго, пневматика се използва. Не ми се сърдете казвам нещо което съм открил като информация, не че искам да нося лоши новини. Сигурно ще ги оправят тези неща, но може би ще има някакви проблеми.

                                Коментар

                                Working...
                                X