IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Не е адекватен, нещо го е разстроило. И намира други "виновни", като им приписва СВОИТЕ разбирания. Не внимава, опитва да ни лъже и т.н.
    Просто си говорим, има право да каже и все ще стигнем до едно мнение. Той вижда германците как харчат за солари и ветрогенератори, българите не харчат защото нямаме какво да похарчим. И хората са злобни, така е народа от бедност оскотява.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      sosi, в България данъците са много по големи, тук няма като в Германия възтановяване на данъци защото дохода ти е много нисък. Всичко можеш да отвориш, но много бързо ще затвориш защото нямаш клиенти. Когато имаше инвестиционен бум и цените на имотите летяха разни субекти с анцузи които били сбъркани и жестоки станаха бизнесмени и казваха - аз трябва да имам добро име, защото бизнеса ми трябва да има клиенти и работеха като волове от 5 сутринта до полунощ, спи 5 часа и пак на работа. Хората навсякъде са еднакви, а ти виждаш някакви хора на село които изнемогват, имат близки и семейства за които носят отговорност и са озлобени. Битието им е такова сега.
      Не е адекватен, нещо го е разстроило. И намира други "виновни", като им приписва СВОИТЕ разбирания. Не внимава, опитва да ни лъже и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

        Че западняка живее по-зле от нашенеца се вижда с просто око и веднага. Ако западняка имаше акъл дори нямаше да наема на работа западняци, ами само българи и те щяха да му свършат работата от А до Я, тъй като знаят всичко и като работят мислят. А те седнали да обясняват, че не искат да откриват фирми в България, защото нямало кадри. Ама как да няма, бе. У нас са най-добрите кадри в целия свят.

        Значи на село, успешна фирмичка може да отвори само човек от село. Примерно там, в околността имаме няколко цехчета. Работниците се извозват с автобуси от околностите. На портала първо има тест да не си пиян. Съседа не го издържа 3 пъти, говорим за сутрин и го уволниха. Второ, докато началника говори, нямаш право да говориш, да изразяваш ценното си мнение, както и с колегите. Ако закъснееш за работа 15 мин два пъти си уволнен, заради което съседка хваща някакъв селски автобус и е там всеки ден още в 5 сутринта. В двора има две огромни кучета, говори се твърдо дори с посетители като мене, предполагам по-палавите ядат и бой. Почивките дори за тоалетна са строго определени. А бе работещите са като полуроби и системата работи.

        Един немец на село до Бургас реши да живее екологично, купи къща и откри дъскорезница за десетина. Е, познахте ли вече какво се случи? То беше злоба и завист, тъп бил, с какво бил повече. Дори като му фалираха дъскорезницата за месеци, жена му с дъщеря му направиха катастрофа и настана всеобща радост в селото, че се е случило това, което заслужавал.

        Хайде, друг път ще ви разправям много истории за български инженери на запад и по какви ли не причини са уволнявани.
        Къде видя, че западякът живеел по-зле от нашенеца? Я пак прочети написаното. Отделно че, всеки отговаря ЗА СЕБЕ СИ. Ако някой е тъп и мисли че, е тъп не сам, а онзи, който не в като него... Накратко, говориш за хора с ущърбна психика но, то си е за тях. А, ако ти харесва да си полуроб/биоробот... Не знам, не е ли време да се прегледаш?

        Коментар


        • sosi, в България данъците са много по големи, тук няма като в Германия възтановяване на данъци защото дохода ти е много нисък. Всичко можеш да отвориш, но много бързо ще затвориш защото нямаш клиенти. Когато имаше инвестиционен бум и цените на имотите летяха разни субекти с анцузи които били сбъркани и жестоки станаха бизнесмени и казваха - аз трябва да имам добро име, защото бизнеса ми трябва да има клиенти и работеха като волове от 5 сутринта до полунощ, спи 5 часа и пак на работа. Хората навсякъде са еднакви, а ти виждаш някакви хора на село които изнемогват, имат близки и семейства за които носят отговорност и са озлобени. Битието им е такова сега.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Тези глупости, си ги заври отзад. Правил съм лично измервания с модерни прибори и знам, колко ми харчи хладилникът. И стария, и новия. А западнякът много пъти живее по-зле от възможното, щото купува без да мисли, каквото му кажат а не, каквото прецени с въвличане на компетентност и наука. Знам, как най-много се краде също по света
            Че западняка живее по-зле от нашенеца се вижда с просто око и веднага. Ако западняка имаше акъл дори нямаше да наема на работа западняци, ами само българи и те щяха да му свършат работата от А до Я, тъй като знаят всичко и като работят мислят. А те седнали да обясняват, че не искат да откриват фирми в България, защото нямало кадри. Ама как да няма, бе. У нас са най-добрите кадри в целия свят.

            Значи на село, успешна фирмичка може да отвори само човек от село. Примерно там, в околността имаме няколко цехчета. Работниците се извозват с автобуси от околностите. На портала първо има тест да не си пиян. Съседа не го издържа 3 пъти, говорим за сутрин и го уволниха. Второ, докато началника говори, нямаш право да говориш, да изразяваш ценното си мнение, както и с колегите. Ако закъснееш за работа 15 мин два пъти си уволнен, заради което съседка хваща някакъв селски автобус и е там всеки ден още в 5 сутринта. В двора има две огромни кучета, говори се твърдо дори с посетители като мене, предполагам по-палавите ядат и бой. Почивките дори за тоалетна са строго определени. А бе работещите са като полуроби и системата работи.

            Един немец на село до Бургас реши да живее екологично, купи къща и откри дъскорезница за десетина. Е, познахте ли вече какво се случи? То беше злоба и завист, тъп бил, с какво бил повече. Дори като му фалираха дъскорезницата за месеци, жена му с дъщеря му направиха катастрофа и настана всеобща радост в селото, че се е случило това, което заслужавал.

            Хайде, друг път ще ви разправям много истории за български инженери на запад и по какви ли не причини са уволнявани.

            Коментар


            • sosi, не харчи новия хладилник много по малко от стар който е изправен, разликата няма два пъти защото като машини са едни и същи машини. Нищо не е открито ново, така както е дадено като техническо устройство, така си е останало. От тази цивилизация за сега май нищо няма още. Между другото вече е ясно че тя започва направо от някъде много рязко да се развива и си мисля че направо следващата може да прескочи това развитие, доста е лишено от смисъл.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                А бе и да им го казваш, файда няма. Кауза пердута. И аз го твърдя със сигурност, защото и аз смених хладилник и сметките ми паднаха с 20лв, при това смених стар италиански хладилник, а не руски. Може да обобщим

                1. При българина - силно се съмнява, че най-големия му консуматор е хладилника, няма значение какво пишат на запад, те постоянно пишат глупости. Готов е да спори веднага, че хладилника му харчи 4лв защото преди години някой учител по трудово е установил твърдо този факт, а нали е известно, че един учител по трудово би сложил всички инженери в джоба си, както и инженерите по хладилна техника в случая. А не си ли чувал за оня случай с Фолкцваген, няма как и тук случая да не е такъв. И един разбор за устройството на хладилниците, с което е запознат всеки българин, показва, че всичките хладилници са си еднакви и няма как един хладилник да е по-икономичен от друг. А руските? Те носят дори любов и са най-здравите хладилници във Вселената.

                2.При западняка - без да прави изобщо разбор на това какво правят инженерите по хладилна техника за да направят хладилниците по-ефективни, просто си купува нов. Прави го за перални, сушилни, крушки и т.н. и толкоз.

                Не ми се изравя сега каква е консумацията на човек от населението на ток в Европа, гледал съм таблиците, то е направо убийствено какви "резултати" постигаме у нас. Има ги таблиците и на единица вътрешен продукт, за там пък направо нямам думи - нещо като 3-4 пъти повече беше. Ама дали не е като в случая с Фолксваген, тия западняци много лъжат. Но защо и да ровя за данните, то е ясно какви коментари ще получа. Мога направо да напиша коментарите дори.
                Правил съм лично измервания с модерни прибори и знам, колко ми харчи хладилникът. И стария, и новия. А западнякът много пъти живее по-зле от възможното, щото купува без да мисли, каквото му кажат а не, каквото прецени с въвличане на компетентност и наука. Знам, как най-много се краде също по света
                Last edited by mibova; 18.02.2024, 09:49.

                Коментар


                • sosi, консумацията на ток пада но не повече от два пъти, обаче като почнеш да го сменяш защото електрониката му е издъхнала, компресора и за години напред няма да си спечелил а обратното. Малко харчат електроуредите при тази цена на тока - 50лв за месец, хладилник с фризер, пералня, постоянно включен лаптоп и бойлер който се включва само на нощна енергия с вътшен таймер. Отоплението на ток вече прави сметката по голяма. Хората са много консервативни, но и електроуредите ги правят програмирани да служат кратко време. Всички видове пластмаси се рециклират при лаболаторни условия и може от един вид да се получи съвсем друг, но хората също не вярват, а това може да се направи и на практика..но енергия трябва. Защото се загрява до 1500 - 2000 градуса и никой не иска, да се произведе от метан или петрол е по евтино в момента, но много замърсяват почвата и водите. Смятат че ако се рециклират това ще доведе до понижение на приходите от петрол, не е вярно защото е обратното - вместо да правиш неща от метал ще ги направиш от пластмаса и потреблението им ще се повиши за сметка на евтини метали - стомана и то високовъглеродна. Пластмаса армирана с въглеродни влакна и то не по най удачния начин има якостните свойства на дуралуминий, а по сложен композит е равен на титан. Децата ще ги направят тези неща, днешните зомбита - не. А програмираното остаряване е всъщност оглупяване. Правили японците от 85 година нататък касетофони в които е заложено да се повредят, защото какво ще правят когато всички си купят по един и работата им ще спре. Е как е купуват ли си касетофони или затвориха фабриките им ? Какъв е смисъла ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Следователно пари имаш да реализираш офгрид колиба- хайде прави я и идвай да се хвалиш колко е изгодно
                    Че то това отдавна е във възможностите на много хора и го правят. В Практикер и други магазини вече продават и готови системи, ама слагат големи надценки и то за батериите. Въпрос на желание.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                      Лятото (август) си смених 20-годишния хладилник с нов. От тогава сметката ми падна с 15-20лв на месец като имаше и вдигане на тока с 2-3%. Смятам само парите, не и киловатите. Нов хладилник - 800лв се изплаща за 3-4 години.
                      А бе и да им го казваш, файда няма. Кауза пердута. И аз го твърдя със сигурност, защото и аз смених хладилник и сметките ми паднаха с 20лв, при това смених стар италиански хладилник, а не руски. Може да обобщим

                      1. При българина - силно се съмнява, че най-големия му консуматор е хладилника, няма значение какво пишат на запад, те постоянно пишат глупости. Готов е да спори веднага, че хладилника му харчи 4лв защото преди години някой учител по трудово е установил твърдо този факт, а нали е известно, че един учител по трудово би сложил всички инженери в джоба си, както и инженерите по хладилна техника в случая. А не си ли чувал за оня случай с Фолкцваген, няма как и тук случая да не е такъв. И един разбор за устройството на хладилниците, с което е запознат всеки българин, показва, че всичките хладилници са си еднакви и няма как един хладилник да е по-икономичен от друг. А руските? Те носят дори любов и са най-здравите хладилници във Вселената.

                      2.При западняка - без да прави изобщо разбор на това какво правят инженерите по хладилна техника за да направят хладилниците по-ефективни, просто си купува нов. Прави го за перални, сушилни, крушки и т.н. и толкоз.

                      Не ми се изравя сега каква е консумацията на човек от населението на ток в Европа, гледал съм таблиците, то е направо убийствено какви "резултати" постигаме у нас. Има ги таблиците и на единица вътрешен продукт, за там пък направо нямам думи - нещо като 3-4 пъти повече беше. Ама дали не е като в случая с Фолксваген, тия западняци много лъжат. Но защо и да ровя за данните, то е ясно какви коментари ще получа. Мога направо да напиша коментарите дори.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                        Аз съм с диплома на инженер, работил съм само като инженер, с много високо заплащане по целия свят. Това като какъв ме определяш ти и по какви причини няма никакво значение.
                        Ха какво съвпадение. И аз съм с диполома на инженер. Работил съм и продължавам да работя като такъв. И в чужбина съм работи доста години. И специалнота ми е електроника. Взел съм си изпитите по ТОЕ и измервания със здраво учене. За заплащането не е много високо /по мое мнение/, но човек се налага да прави и компромиси когато къде живее е по-важно от заплатата.
                        По отношение това какво пишат и отчитат специалистите на запад. Ако се отопляват и готвят на газ и имат само хладилник телевизор компютър може да изкарат хладилника най–големият консуматор. Аз винаги гледам подобни доклади с едно на ум. Например виж какво става с отчетите на колите за изгорелите газове. Реномирани компании с големи екипи от всякакви специалисти и на края докладваните резултати са фалшифицирани и директорите подават оставки.

                        Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

                        Коментар


                        • https://dcwpolymers.co.uk/plastic-recycling/, виж тези колко много видове рециклират.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Pyramid, превръщат се в газове и от тях се произвеждат пластмаси обратно, много са чисти но енергията която се влага е много..
                            Айде стига, че става смешно. Ако обичаш.

                            Коментар


                            • Pyramid, превръщат се в газове и от тях се произвеждат пластмаси обратно, много са чисти но енергията която се влага е много..
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Знам дори като се оцветят и вече вторичен материал от такива никой не го иска. Дълбоко рециклиране, но как ще стане ако се бълват количества буквално напусто. Те изходните материали с войни ги държат на ниски цени, ако бяха скъпи ще произвеждаш ли боклуци.
                                Дълбокото рециклиране също граници има. На целесъобразност, на икономическа изгода, на необратимо структурни изменения и т.н. Дай да не се увличаме.

                                Коментар

                                Working...
                                X