IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • sosi, знам как да се съхранява енергия много евтино, най изгодния вариат, устройствата са с дълъг живот като на атомните реактори. Трябва да знаете че ток може да се произвежда по много начини които в момента са непознати, производството на енергия е много достъпно по дефолт и с гориво може, има го в изобилие и никой не може да го контролира. Нещо се надскачате, я вземете се успокойте по добре.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

      Когато има слънце и имаш ФЕЦ не източваш водата в язовирите, не гориш въглища и газ. Правиш го като няма слънце. Има в ЕС държави с над 70% дял от ВЕИ и нямат проблем. Обяснил съм го надолу 20 пъти..
      Соска, много пъти те питах- кога ще сковеш оф грид колиба и да се махнеш от гадния атомен ток

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        sosi, за какво са ти тези фец, за да се бутаме с комшиите на кой тока да е по евтин когато има слънце. Това което липсва е съхранение на енергия и да се зарежда когато тока е евтин вместо да ни намразят ще ни обичат защото не позволяваме на цената на тока да пада когато има голямо производство от веи.
        Когато има слънце и имаш ФЕЦ не източваш водата в язовирите, не гориш въглища и газ. Правиш го като няма слънце. Има в ЕС държави с над 70% дял от ВЕИ и нямат проблем. Обяснил съм го надолу 20 пъти.

        Да ти няпомня, се га ти е рад да кажеш "Да, но токът от ФЕЦ е много скъп".

        За тебе е важно само едно - да си идеш преди да започнат новите ядрени реактори. Защото съм чул, че смъртта от глад е много мъчителна. Иначе работещи, на които труда им се котира ще избягат по държави, в които не се строи нов АЕЦ за да има "евтин ядрен ток", за пенсиите, шапкарите и подобни обаче ще бъде много тежко както през 90-те.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          Moже всичко, само че няма да имаш гаранция. Ако искаш мога от първо лице да ти обясня какво значи това
          Може да си платиш за гаранцията и контрол от експерти, ще има гаранция и тези машини точно затова са скъпи защото се правят резервни контури за всяко едно нещо, те се изпробват, изработват по доказан начин. Въпроса е да имаш обратното складиране на отработилото гориво и да го даваш там където могат да го рециклират. Както се договориш и зависи и кой го договаря, защото той не плаща със собствени пари а с тези на държавата. Руснаците не ги продават тези реактори по 1.5 милиарда и да са на загуба, толкова струват и имат печалба от тези машини. Строителството се изпълнява от строителни фирми които при всички положения ще са български.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            За ядрените реактори точно сега не е момента и по принцип да се монтират руските машини могат да го свършат българи, така че никакви чужденци няма нищо да строят. В Китай също купиха руски машини и си ги монтираха сами.
            Moже всичко, само че няма да имаш гаранция. Ако искаш мога от първо лице да ти обясня какво значи това

            Коментар


            • За ядрените реактори точно сега не е момента и по принцип да се монтират руските машини могат да го свършат българи, така че никакви чужденци няма нищо да строят. В Китай също купиха руски машини и си ги монтираха сами.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • sosi, за какво са ти тези фец, за да се бутаме с комшиите на кой тока да е по евтин когато има слънце. Това което липсва е съхранение на енергия и да се зарежда когато тока е евтин вместо да ни намразят ще ни обичат защото не позволяваме на цената на тока да пада когато има голямо производство от веи.
                Last edited by supertrader; 11.02.2024, 16:20.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
                  Турският шелф на Черно море не е подходящ, освен слаб вятър, има и стръмно нарастване на дълбочина. Виж батиметрия, дълбочина и релеф на Черно море.Когато морето ни се свързва със световния океан преди 7,8 хиляди години, най много земя е потопена в северозападната му част.
                  Иначе и газ казаха, че не може да има, но румънците започват добив, а са и по–напред с офшорни турбини като закон и разрешителни, до 2027г.
                  Най–рентабилни перки на сушата са между Каварна и Констанца, където чехи добавят още 600 мегавата скоро.В морето ветровете са по силни, има карти в реално време https://zoom.earth/maps/wind-speed/#...,7z/model=icon
                  The coastal areas from the western and north-western parts of the sea
                  have been identified as the most energetic and they are more appropriate for harvesting wind energy.


                  И аз не съм фен на този проект. Освен това токът от този проект щял да е 160лв/Мвч, а в Германия е 122лв/Мвч. Пак дотации и хората ще се отвращават още от ВЕИ.

                  В следващите 5 години България трябва да се концентрира да пуска максимално ФЕЦ и нищо друго. Някоя друга перка на сушата може, перки не сме правили от над 10 години, и то при никакви дотации. Евентуално преобразуване от въглищни в газови централи, да оправят възможно най-бързо Чаира ..
                  Last edited by sosi; 11.02.2024, 15:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                    А бе и един линк не можеш да дадеш
                    https://www.dunavmost.com/novini/ene...pyat-balgariya

                    Аз откога повтарям, че цената за двата нови реактора ще бъде около 80 милиарда лева? Не го познавам тоя, но е сложил твърде ниска инфлация, може и от страх да му се подиграват.
                    А бръчмчите срещу руските, че 10 млрд ОБЩО, били много. Е разберете се, де.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Когато реакторите не са руски, по-многото пари, изведнъж, престават да бъдат много, за разлика от много по-малкото, които били много. Егати.
                      А бе и един линк не можеш да дадеш
                      https://www.dunavmost.com/novini/ene...pyat-balgariya

                      Аз откога повтарям, че цената за двата нови реактора ще бъде около 80 милиарда лева? Не го познавам тоя, но е сложил твърде ниска инфлация, може и от страх да му се подиграват.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        31км в час, не ми се смята- това колко метра в секунда са- търговския вятър е от 7 до 11метра- сега го сметнах- 8.61метра- не знам на каква височина се мери вятъра, но ако е нещо около 2 метра това означава че на височина ще се увеличи поне 3 пъти

                        https://www.shtrakov.net/RET/Lect_07.pdf

                        А да и това че до констанца добиват газ не значи нищо, и до галата - варна добиваха газ, ама беше много малко, по спомен само за варна беше около 12 години потреблението
                        Не знам, каква е геологията на морското ни дъно но, се вижда, колко продажни са ни политиквениците.

                        Коментар


                        • Когато реакторите не са руски, по-многото пари, изведнъж, престават да бъдат много, за разлика от много по-малкото, които били много. Егати.
                          Според Красимир Манов правителствената делегация в САЩ е обсъждала цените на реакторите, като цената на всеки е 17-18 млрд. долара

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 1984- Разгледай мнение
                            Турският шелф на Черно море не е подходящ, освен слаб вятър, има и стръмно нарастване на дълбочина. Виж батиметрия, дълбочина и релеф на Черно море.Когато морето ни се свързва със световния океан преди 7,8 хиляди години, най много земя е потопена в северозападната му част.
                            Иначе и газ казаха, че не може да има, но румънците започват добив, а са и по–напред с офшорни турбини като закон и разрешителни, до 2027г.
                            Най–рентабилни перки на сушата са между Каварна и Констанца, където чехи добавят още 600 мегавата скоро.В морето ветровете са по силни, има карти в реално време https://zoom.earth/maps/wind-speed/#...,7z/model=icon
                            The coastal areas from the western and north-western parts of the sea
                            have been identified as the most energetic and they are more appropriate for harvesting wind energy.



                            31км в час, не ми се смята- това колко метра в секунда са- търговския вятър е от 7 до 11метра- сега го сметнах- 8.61метра- не знам на каква височина се мери вятъра, но ако е нещо около 2 метра това означава че на височина ще се увеличи поне 3 пъти

                            https://www.shtrakov.net/RET/Lect_07.pdf

                            А да и това че до констанца добиват газ не значи нищо, и до галата - варна добиваха газ, ама беше много малко, по спомен само за варна беше около 12 години потреблението
                            Last edited by v_tin; 10.02.2024, 18:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Има още нещo, което пропускат : ГОЛЕМИНАТА НА ВОДНИЯ БАСЕЙН, е ключов фактор за вятъра, вкл.преобладаваща посока, скорост и т.н.Черно море, е недостатъчно голямо да генерира ТЕЗИ Ветрове, които се очакват. ОСВЕН всички останали екстри. Да не стане така, да ни навиват още и публичен ресурс да се въвлича.
                              Строителите са на договори за разлика, тоест при всички случай печелят. А иначе най вероятно на височина около 80-100метра ще имат търговски вятър. Понеже съм на последния етаж на 9 етажен блок във варна много пъти съм се чудил откъде идва този вятър, на покрива духа непрекъснато, няма значение от другото време- духа непрекъснато

                              Коментар


                              • 1984- 1000 киловата турбина за сушата била 1 милион долара, то и Бугати Вейрон е толкова, а офшуорна 2.5 - 4..Да си правиш ток с такива глупости е меко казано неуместно, но явно има хора да инвестират. Няма никакъв проблем с въглеродния диоксид, концентрацията му е толкова ниска че едва ли би могъл нещо да промени, а и не може и да се повиши. Атмосферата съдържа толкова вода колкото е всичката вода в океаните, нищо не може да и се промени с отделяни от човешка дейност газове, защото тя се и самоочиства от тях. Това нещо е толкова добре направено че мизерници като нас нищо не могат да му направят. Какво можем - да замърсим питейната вода и каквото пипнеш да е отровно, можем да натъпчем водата и почвата с микропластмаса. В упражението няма смисъл, няма и мисъл дори, лъжат простите хора да и вземат парите и за такива глупости.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X