IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    И те са от малките. Батериите ще трябва още да се развиват.
    И са много пожароопасни и лесна цел за радикални елементи. ​​​​​​
    Друго си е ПАВЕЦ от тази гледна точка.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

      Е, четох и за градове, които си поръчват такива акумулиращи станции, в Австралия и май Швейцария ли, Белгия ли, или и двете.
      И те са от малките. Батериите ще трябва още да се развиват.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Малка, мъъъничка, микрподържавица. Цената на съхраняван там ток, според теб, висока или иска се очертава?
        Е, четох и за градове, които си поръчват такива акумулиращи станции, в Австралия и май Швейцария ли, Белгия ли, или и двете.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          ED - има държава на която тока когато ВЕИ не произвеждат през ноща е от батерия, Мъск им я прави батерията.
          Малка, мъъъничка, микрподържавица. Цената на съхраняван там ток, според теб, висока или иска се очертава?

          Коментар


          • ED - има държава на която тока когато ВЕИ не произвеждат през ноща е от батерия, Мъск им я прави батерията.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

              Спи ми се и не ми се спори ои темата , за това само ще вметна , че не с всичко изброено от теб съм съгласна. Тия дни, ако почувствам порив, може да се разходя по точките ти

              пп. Защо смяташ, че когато някой говори, трябва да те убеждава ? Не е ли по - смислено, да те кара да мислиш ?

              пп. Благодаря, че си обяснил що е то логорея
              Лека нощ!
              За да те накарат да мислиш - поне аз така смятам - за това, трябва да вземеш човка насериозно. Много пъти, намирам сериозни доводи дори у безименния. И съм го споделял тук. Обаче, да го взема насериозно, пречи тази логорея. Като съчетаеш ТОВА с неведнъж, откровените му неверни постановки, става ясно, че наистина, му липсва истинска компетентност и защо няма убедителност. Начел се е с популярни писания и словесно дрищи, само и само, да се изявява. Че става смешен и изглежда психясал, е вторично. Следствие.
              ...А Поривът е хубаво нещо. Като сутришно кафе.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                То и аз го разбрах. Но, с това, дюшемето не се заковава. А, колкоро и да ме дразни Импотецият, толкова е и прав: безименният страда от тежка форма на словесна диария (логорея). С това, че пише претенциозно и надуто, НЕ си придава убедителност, а само предизвиква присмех. Дори и да има попадения, понякога. А, само колко пъти, лично съм го излаеял в крещящо неразбиране и нежелание да разбира прости числа, като процентите, е достойно за класика.
                По темата: Скъп или не, „ ядреният” ток, е
                1.Предвидим.
                2.Отличен базов. Нито един ВЕИ няма толкова потенциал у нас.
                3.Няма емисии нито от СО2, нито от метан.
                4.За него, имаме и суровина, и произведено оборудването, което,ако не използваме, става зян.
                ​​​​​​5.Животът на 5. ѝ 6.блокове приключва. Удължаването не е нито сигурно, нито безусловно..и е максимум за 10 години, ако всичко е ок, оше до 10. Гаранции няма.
                6.При работа, тези реактори, натрупват гориво за следващите поколения.
                7.Дори с тези, вече Е икономически изгодно топлофицирането, с мощносто от 500 донад 1000 [MW]от отпадната топлина. Разчетите показват между 7,6 и 8 ст за 1 [kWh] ДОСТАВЕНИ. За поне 30 години.
                ТОВА определено, по ижава цената. А дрънкалата...
                ...ами те, ТОЛКОВА СИ МОГАТ
                Спи ми се и не ми се спори ои темата , за това само ще вметна , че не с всичко изброено от теб съм съгласна. Тия дни, ако почувствам порив, може да се разходя по точките ти

                пп. Защо смяташ, че когато някой говори, трябва да те убеждава ? Не е ли по - смислено, да те кара да мислиш ?

                пп. Благодаря, че си обяснил що е то логорея
                Лека нощ!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                  Не мисля! Аз го разбрах.

                  Макар принципно да си прав - много хора тук с дюшеме - им хлопа и не помага нито еволюция , нито образование
                  То и аз го разбрах. Но, с това, дюшемето не се заковава. А, колкоро и да ме дразни Импотецият, толкова е и прав: безименният страда от тежка форма на словесна диария (логорея). С това, че пише претенциозно и надуто, НЕ си придава убедителност, а само предизвиква присмех. Дори и да има попадения, понякога. А, само колко пъти, лично съм го излаеял в крещящо неразбиране и нежелание да разбира прости числа, като процентите, е достойно за класика.
                  По темата: Скъп или не, „ ядреният” ток, е
                  1.Предвидим.
                  2.Отличен базов. Нито един ВЕИ няма толкова потенциал у нас.
                  3.Няма емисии нито от СО2, нито от метан.
                  4.За него, имаме и суровина, и произведено оборудването, което,ако не използваме, става зян.
                  ​​​​​​5.Животът на 5. ѝ 6.блокове приключва. Удължаването не е нито сигурно, нито безусловно..и е максимум за 10 години, ако всичко е ок, оше до 10. Гаранции няма.
                  6.При работа, тези реактори, натрупват гориво за следващите поколения.
                  7.Дори с тези, вече Е икономически изгодно топлофицирането, с мощносто от 500 до над 1000 [MW]от отпадната топлина. Разчетите показват между 7,6 и 8 ст за 1 [kWh] ДОСТАВЕНИ. За поне 30 години.
                  ТОВА определено, понижава цената. А дрънкалата...
                  ...ами те, ТОЛКОВА СИ МОГАТ
                  Last edited by Pyramid; 18.05.2019, 08:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Човече, хлопа ти дюшемето.
                    Не мисля! Аз го разбрах.

                    Макар принципно да си прав - много хора тук с дюшеме - им хлопа и не помага нито еволюция , нито образование

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

                      Кои батерии са паднали точно ?

                      Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

                      Ша посочиш ама грънци.......
                      От големите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                        Хората са живели в скалите и са рисували картинки по стените преди 10 000 години. Викат му еволюция

                        Solar generation and battery storage – това вече се случва в пазарно ориентираните и напреднали държави. И за да не изпадаме в амок колко са скъпи батериите е добре да се види как се развиват:

                        18% спада цената на батериите и около 40% на фото волтаиците / ГОДИШНО. Въпросът не е дали, а кога цялата мрежа ще стане ВЕИ + батерии!
                        Брато ша извиняваш ама пишеш пълни глупости.

                        Кои батерии са паднали точно ?

                        Дай елементарен пример къде дори на експирементално ниво не държава , град да е , задоволява енергиините си нужди от волтаици + батерии и тока е по евтин от стандарта за съответното място.....

                        Ша посочиш ама грънци.......
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                          Имаш един лайк и от мен!

                          Браво! Съобразителните и разсъдливи /реалисти/ си личат.

                          .................................................. ........

                          Разбира се, мога да добавя, че преди 30-на години - учехме за други елементарни частици, а днес физиката се обогатява с нови такива частици, на доста от които все още дори не знаем масата, електричния заряд, както и това, дали са стабилни, или пък са нестабилни частици, които се разпадат за много по-малки части от секундата от милионните части /например/...

                          Говоря за лептоните, мезоните и барионите - но за какво биха ни служили в днешното противоречиво общество, страдащо от толкова гадории и подчинено на безмозъчни "управляващи", добрали се някак до "лапачката"...
                          .................................................. ..........

                          Не отричам необходимостта от развитието на физиката!

                          Пример: познаваме /поне!/ три вида неутрино от групата на лептоните. И кВо от това? Ми - нищо, де! Нека не скачат ония, дето все не ми разбират постовете: пирамид и имхотеп логореев! ))/

                          Хората решават, дали пристигащите /дори и в момента!/ до Земята потоци от неутрино - можем някак да използваме... Как? Почти всички тук знаят, освен /вероятно горепосочените..., които само чакат мой пост, за да го опровергаят! ))/...

                          Даммм, аз се присъединявам към мнението, че потоците от неутрино носят много ценната информация за ранните етапи в развитието на Вселената!

                          Да попитам отново пирамид и имхотеп логореев - дали трябва да продължа с примерите, или да спирам и да изчакам тяхното опровержение за това, чи "нищо не ми се разбира"! ))

                          Е, па - толкО разбират нЕкои виШисти у назе..., може би затова и някои от тях търсят /и намират!/ изявата си в странство! ))

                          .... Значи, няма да ги мъчим дълго /имхотеп логореев и неговият поддържник - пирамид - НЕлогореев..., това стана почти нарицателно, след като и двамата научиха в тоя форум смисълът на тая обидна реплика-определение за някого... ))..., дори да разменим логореев с НЕлогореев - не бихме забелязали никаква разлика - двамата "залепват точно както дупе и гащи!"/... ))

                          Според мен /а това би трябвало да потвърдят и НЕлогорееви, потоците неутрино ни носят и важната информация за процесите, които се извършват в недрата на звездите, в частност - и на нашата звезда - Слънцето... /ама сега се колебая кое е по-точно: недрата, или ядрата на звездите да ползвам?

                          НЕлогорееви имат поле за изява, моля!
                          Човече, хлопа ти дюшемето.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                            Той и колайдера в Швейцария щеше да обърне науката, ама там сега ходят само на разходки.

                            Имаш един лайк и от мен!

                            Браво! Съобразителните и разсъдливи /реалисти/ си личат.

                            .................................................. ........

                            Разбира се, мога да добавя, че преди 30-на години - учехме за други елементарни частици, а днес физиката се обогатява с нови такива частици, на доста от които все още дори не знаем масата, електричния заряд, както и това, дали са стабилни, или пък са нестабилни частици, които се разпадат за много по-малки части от секундата от милионните части /например/...

                            Говоря за лептоните, мезоните и барионите - но за какво биха ни служили в днешното противоречиво общество, страдащо от толкова гадории и подчинено на безмозъчни "управляващи", добрали се някак до "лапачката"...
                            .................................................. ..........

                            Не отричам необходимостта от развитието на физиката!

                            Пример: познаваме /поне!/ три вида неутрино от групата на лептоните. И кВо от това? Ми - нищо, де! Нека не скачат ония, дето все не ми разбират постовете: пирамид и имхотеп логореев! ))/

                            Хората решават, дали пристигащите /дори и в момента!/ до Земята потоци от неутрино - можем някак да използваме... Как? Почти всички тук знаят, освен /вероятно горепосочените..., които само чакат мой пост, за да го опровергаят! ))/...

                            Даммм, аз се присъединявам към мнението, че потоците от неутрино носят много ценната информация за ранните етапи в развитието на Вселената!

                            Да попитам отново пирамид и имхотеп логореев - дали трябва да продължа с примерите, или да спирам и да изчакам тяхното опровержение за това, чи "нищо не ми се разбира"! ))

                            Е, па - толкО разбират нЕкои виШисти у назе..., може би затова и някои от тях търсят /и намират!/ изявата си в странство! ))

                            .... Значи, няма да ги мъчим дълго /имхотеп логореев и неговият поддържник - пирамид - НЕлогореев..., това стана почти нарицателно, след като и двамата научиха в тоя форум смисълът на тая обидна реплика-определение за някого... ))..., дори да разменим логореев с НЕлогореев - не бихме забелязали никаква разлика - двамата "залепват точно както дупе и гащи!"/... ))

                            Според мен /а това би трябвало да потвърдят и НЕлогорееви, потоците неутрино ни носят и важната информация за процесите, които се извършват в недрата на звездите, в частност - и на нашата звезда - Слънцето... /ама сега се колебая кое е по-точно: недрата, или ядрата на звездите да ползвам?

                            НЕлогорееви имат поле за изява, моля!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Малоумни идиоти винаги е имало. И след 1000 години пак ще има такива.

                              Само че икономическия интерес обикновено надделява рано или късно и той определено е в полза на ВЕИ вече.



                              Той и колайдера в Швейцария щеше да обърне науката, ама там сега ходят само на разходки.

                              Коментар


                              • Малоумни идиоти винаги е имало. И след 1000 години пак ще има такива.

                                Само че икономическия интерес обикновено надделява рано или късно и той определено е в полза на ВЕИ вече.


                                Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                Ако трябваше сега да строите яз. Искър щеше да срува 500 милиарда /имам предвид вас либерастите/ и вода щяхте да носите от северна Канада. АЕЦ-а бил скъп. То затова откак набучиха перките на Калиакра тока поефтиня драстично.

                                Коментар

                                Working...
                                X