IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • national power , не ти харесва че мисля че мрежите за електричество ще отпаднат. Проводниците имат съпротивление и то превръща тока в топлина, колкото по високо е напрежението толкова по малки са загубите от съпротивлението, но това налага куп трансформации при които се губи ток. И накрая се налага фазово честотно синхронизиране на генераторите което се прави само и единственно заради мрежата и потребители и консуматори които да го ползват няма вече. СТарите телевизори ползваха честотата заради кинескопите и воденето на лъча но това отпадна, не знам друг уред или машина да са толкова зависими от 1 херц разлика условно.Сигурен съм че ще се наложат други технологи и то от недоимък на ресурси, защото въпросните загуби и тежки изисквания са си разсипия.И накрая няма нищо което да е неизменно, не може да няма по добро решение.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      national power 1000 мегаватов блок се заменя с батерия 24 хиляди мегавата капацитет ако трябва да го замениш за 24 часа, батерията в Южна Австралия е с капацитет 100 мегавата т.е. с такава батерия може да го заместиш за 6 минути. Да генериращите мощности са много по мощни от батерии, с батерии да заменяш мощни турбини няма да е много удачно и само като буфер ако се използват и като локален при това ако има някакви локални пикове на консумация. Не съм убеден обаче че мрежите за ток след време ще ги има въобще.
      Веселяк си ти и голям шегаджия

      Коментар


      • national power 1000 мегаватов блок се заменя с батерия 24 хиляди мегавата капацитет ако трябва да го замениш за 24 часа, батерията в Южна Австралия е с капацитет 100 мегавата т.е. с такава батерия може да го заместиш за 6 минути. Да генериращите мощности са много по мощни от батерии, с батерии да заменяш мощни турбини няма да е много удачно и само като буфер ако се използват и като локален при това ако има някакви локални пикове на консумация. Не съм убеден обаче че мрежите за ток след време ще ги има въобще.

        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Ядреният - че и всякакъв друг - ток, ако не се подхожда с фиксация върху ПНВЦ ( Печалбата На Всяка Цена ) може /и е доказано, щото десетилетия, в бил/ по-евтин. Т.нак.„капитализъм”, който ни пробутаха, е примитивен и елементаризиран „прочит” (преразказ по слухове) на нещо, от което цивилизованият свят вече се отблъсква.
          Стояща начело, кликата начело на т.нар.„държава”, още от времето на царя-премиер, ни показва „фокуси”, в резултат от които, българските граждани субсидират евтина енергия за износ от частни фирми...за сметка на няколко милиона БГ „електромери”. Когато, преди години, предложих протекционистична мярка - сериозно експортно мито на енергията, не си спомням, по-малкият от мен и мним „бате/инж. Пеше” да изрече смислен коментар. МълчА, като партизанин на разпит.
          Сега имаме...каквото имаме: Няколко фамилии, част от които, „леви”, като на г-н Кадиев и Ко, ни цакат, по схема, съставена не без помощта на екс премиера Стани Шеф...и т.н. а, преизчислено по дохода на гражданите, въпреки нетната „евтиния” у нас, плащаме тока, по-скъпо и от в Дания.
          АЙ СИКТИР !
          Измамник ти правиш ли разлика между покупка на 400 киловолта и такава на 0,4 киловолта или пак плещеш без всякаква връзка с реалността?Как мое си толко прост не зная а и постоянно напиняш тука да си показваш простотията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Зарежи. Няма сми. Компетентността му се простира до зависимостите и обвързаностите му. Какъвто и да е, каквото и да(е) работи(л).
            Ти нямаш акъл да разбреш какво работя.И няма да е зле да повториш от четвърти до седми клас та да те научат да си изразяваш мислите писмено и ръката да има връзка с главата.Щото при тебе е хаос в главата а ръката драска нещо ама дори самия ти не разбираш какво си написал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Хората цели индустрии спират,веднага щом се появи алтернатива с по-малко жертви.....
              Разкажи повече по въпроса, моля. С факти, силвупле.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                Ми напъни си капацитета, който твърдиш че имаш, поне до ниво да пишеш за Мъск в тема за него.
                И прочети например, че вече акумулаторни ферми се ползват за регулиране на честотата.

                30Гвтч акумулатори са си сложили за цел империалистите , геюве някви
                Другата им цел е цена на тока с данъци и пренос под 50usd/мвтч за всички и туй геювско канешно.
                Много ми е интересно като отпадне един 1000 мегаватов блок с каква акумулаторна ферма ще го заместиш..Идиотии не ми се четат повече

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  Ми напъни си капацитета, който твърдиш че имаш, поне до ниво да пишеш за Мъск в тема за него.
                  И прочети например, че вече акумулаторни ферми се ползват за регулиране на честотата.

                  30Гвтч акумулатори са си сложили за цел империалистите , геюве някви
                  Другата им цел е цена на тока с данъци и пренос под 50usd/мвтч за всички и туй геювско канешно.
                  Зарежи. Няма сми. Компетентността му се простира до зависимостите и обвързаностите му. Какъвто и да е, каквото и да(е) работи(л).

                  Коментар


                  • Ядреният - че и всякакъв друг - ток, ако не се подхожда с фиксация върху ПНВЦ ( Печалбата На Всяка Цена ) може /и е доказано, щото десетилетия, в бил/ по-евтин. Т.нак.„капитализъм”, който ни пробутаха, е примитивен и елементаризиран „прочит” (преразказ по слухове) на нещо, от което цивилизованият свят вече се отблъсква.
                    Стояща начело, кликата начело на т.нар.„държава”, още от времето на царя-премиер, ни показва „фокуси”, в резултат от които, българските граждани субсидират евтина енергия за износ от частни фирми...за сметка на няколко милиона БГ „електромери”. Когато, преди години, предложих протекционистична мярка - сериозно експортно мито на енергията, не си спомням, по-малкият от мен и мним „бате/инж. Пеше” да изрече смислен коментар. МълчА, като партизанин на разпит.
                    Сега имаме...каквото имаме: Няколко фамилии, част от които, „леви”, като на г-н Кадиев и Ко, ни цакат, по схема, съставена не без помощта на екс премиера Стани Шеф...и т.н. а, преизчислено по дохода на гражданите, въпреки нетната „евтиния” у нас, плащаме тока, по-скъпо и от в Дания.
                    АЙ СИКТИР !
                    Last edited by Pyramid; 18.12.2019, 17:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Ти имаш ули мствен капацитет да разбереш че Мъск е мошеник и измамник?И че теслите му не са никаква алтернатива на нищо а обикновен боклук пробутван на гламарниците на висока цена.Капиш?
                      Ми напъни си капацитета, който твърдиш че имаш, поне до ниво да пишеш за Мъск в тема за него.
                      И прочети например, че вече акумулаторни ферми се ползват за регулиране на честотата.

                      30Гвтч акумулатори са си сложили за цел империалистите , геюве някви
                      Другата им цел е цена на тока с данъци и пренос под 50usd/мвтч за всички и туй геювско канешно.
                      Last edited by satz; 18.12.2019, 17:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Разбира се че не влизат.Строежа си е строеж.Я ти ни разкажи колко хора загинаха в теслите и защо мълчиш по този въпрос а тук се правиш на отворно.Разберете че гнусната сороспийщина ще свърши в Белене.Ние си мълчим и ви траем да ни скачате по пишките ама накрая така ще ви отпорим че ще се чудите отде ви идва
                        Ти вече си омекнАл, мними „инж.Пеше” (необразовано но, нафукано двуного, разред птици). А Белене може и да се построи не благодарение, а въпреки такива като теб. Не питай „защо”. Аз мога да го обясня но, ти даши ще бъдеш в състояние да разбереш, - вот в чем Вопрос. Много им се краде на тези като теб. Зависими сте. Основно, от собствена „квалифицирана” Лакомия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          Не знам дали знаеш, че такова твърдение е диагноза.

                          Хората цели индустрии спират,веднага щом се появи алтернатива с по-малко жертви.....
                          Ти имаш ули мствен капацитет да разбереш че Мъск е мошеник и измамник?И че теслите му не са никаква алтернатива на нищо а обикновен боклук пробутван на гламарниците на висока цена.Капиш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Разбира се че не влизат.Строежа си е строеж...
                            Не знам дали знаеш, че такова твърдение е диагноза.

                            Хората цели индустрии спират,веднага щом се появи алтернатива с по-малко жертви.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Ами негнусно ще споделиш ли колко са жертите до момента за построяването и експлоатацията и колко са облъчените. М?

                              пък да сравним с жертвите от алтернативите.

                              Мен пък са ми гнусни манипулатори, че жертвите не влизат в цената на тока....
                              Разбира се че не влизат.Строежа си е строеж.Я ти ни разкажи колко хора загинаха в теслите и защо мълчиш по този въпрос а тук се правиш на отворно.Разберете че гнусната сороспийщина ще свърши в Белене.Ние си мълчим и ви траем да ни скачате по пишките ама накрая така ще ви отпорим че ще се чудите отде ви идва

                              Коментар


                              • satz - работата ви е празна Мара тъпан била, АЕЦ няма да може да се построи защото няма да има пари за такова строителство..то България дали ще има е въпрос ? Знам как преминахме безкръвно онзи период когато в други съседни страни се случиха войни, намери се някой който да рискува себе си. Сега такива хора няма а великите сили са решили да ни видят сметката за да ударят Европа. България я готвят за образец - какво може да се случи с една малка страна от ЕС за да разберат всички колко лошо нещо е той. Вярно че не е добро, онези които го управляват са си въобразили че са филантропи и се борят с климатичните промени и ще подобряват живота в Африка и изобщо не могат да видят как обезкървиха нашата страна. Те дори не могат да предположат че нещата които трябва незабавно да се свършат са обща полиция и обща армия и би трябвало да работят за това без да спят..толкова са неотложни нещата.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X