IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моабет да става, ние можем сами да си ги направим, тези в парламента са се побъркали вместо да потърсят българските изпълнители. Има ги руските машини, трябва само да се монтират.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Глей к'во става.
      Нас нови атомни блокове не ни трЕбват, а в парламента се изпокараха кой да ги прави.
      Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

        Само че като се стопли в атмосферата ще има още повече вода и вместо да залее може нивата на моретата и океаните да си останат точно същите.
        Тук да. ТОВА ще стане.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          ТодорЛ, колкото е течната фаза на водата в океаните и моретата, толкова е и изпарената в атмосферата. Ако атмосферата се извали ще настане масов потоп и мор, но това може да стане в резултат на захлаждане и водата да кондензира и да вали. Ние сме жалки, ГК е създал нещо огромно спрямо възможностите ни и съвършенно устойчиво като се има предвид колко време е издържало.
          Заблуждаваш се. Не е равно количеството. Кратно по-малко изпареното от течното. Оредвленоюпо-малко е. Порядъци надолу. Т.е., никакъв потоп няма да има, не и световен. Ще има наводнения тик и там, и толкова. Може и големи но, локални. Можеш да се успокоиш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
            Моите сметка са по най-лаишкия метод:
            Вземам площта на Антарктида и средната дебелина на леда там и към тях прибавям по същия начин и Гренландия.
            Този обем лед ако се стопи мисля, че бях получих около 70-80метра
            Само че като се стопли в атмосферата ще има още повече вода и вместо да залее може нивата на моретата и океаните да си останат точно същите.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
              Искам да повдигна един въпрос, който не съм видял някъде да се говори за него.
              Нали започва глобално затопляне, топена ледовете и вдигане на морското равнище.
              Какво ще стане с тези АЕЦ, които са построени на брега?
              Че какво да стане? Ей я Фукушима де е.

              Коментар


              • Моите сметка са по най-лаишкия метод:
                Вземам площта на Антарктида и средната дебелина на леда там и към тях прибавям по същия начин и Гренландия.
                Този обем лед ако се стопи мисля, че бях получих около 70-80метра

                Коментар


                • ТодорЛ, колкото е течната фаза на водата в океаните и моретата, толкова е и изпарената в атмосферата. Ако атмосферата се извали ще настане масов потоп и мор, но това може да стане в резултат на захлаждане и водата да кондензира и да вали. Ние сме жалки, ГК е създал нещо огромно спрямо възможностите ни и съвършенно устойчиво като се има предвид колко време е издържало.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Искам да повдигна един въпрос, който не съм видял някъде да се говори за него.
                    Нали започва глобално затопляне, топена ледовете и вдигане на морското равнище.
                    Какво ще стане с тези АЕЦ, които са построени на брега?

                    Коментар


                    • v_tin, ако си в къща и не консумираш много ток става, но ако е електрозахранена за какво ти е да се занимаваш. 1-2 панела и инвертор не струват и колкото един хладилник и се изплащат за разлика от ветропарковете и соларните паркове. Но позиционери ако ги направиш може да захранват малък климатик лятото. Работят си тези неща и проблема не е че не вършат никаква работа, проблема е че засипват с тях, а така нищо не правят, но в Германия имат пари и на всяка втора къща казва един са наслагали панели и свързани към мрежата, а тя въобще не им подава товар когато могат да произвеждат ток. Народа е много неграмотен и това нещо се използва да го остъклят, ако има пари както имат немците. Сега искат да направят една в пъти инфлация и тези неща да им излязат много евтини, да им ги платят тези които имат спестени пари.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                        Че то това отдавна е във възможностите на много хора и го правят. В Практикер и други магазини вече продават и готови системи, ама слагат големи надценки и то за батериите. Въпрос на желание.
                        Аз не говоря за другите хора, аз говоря за теб , че ти имаш възможност да изградиш офгрид колиба и ми е чудно защо още не си го направил и не си се откачил от гадния атомен ток и да ни информираш за всички нововъведения на офгрид мощностите. Направи го- какво толкова ще похарчиш- една заплата- толкова ли е много за да ни натриеш носовете и да докажеш на света че и в офгрид колиба може да живееш. Гледай да я направиш до някой цигански квартал че ако жена ти не иска да върти педалите на динамото, ти да може да платиш на няколко циганина да свършат тази работа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                          Просто си говорим, има право да каже и все ще стигнем до едно мнение. Той вижда германците как харчат за солари и ветрогенератори, българите не харчат защото нямаме какво да похарчим. И хората са злобни, така е народа от бедност оскотява.
                          Не виждам как ще стигнем до едно мнение. Човекът влиза с опорки, далеч от истината, дори теоретично, несъвпадащи си с фактите. Нещо повече, бръмчи срещу "руската скъпотия" а приема западната "евтиния", струваща многократно повече. Фактически, смислени заместващи решения не предлага но, държи да сме били ми ели на "евтин" ток от ВЕИ, щото някъде, били добивали. Ама че не се били връзвали потребности и генерация, за него, не е важно. И ние сме "изостанали". Колко ни изкривява думите, няма нужда да повтарям, че ме изрива а трябва да пазя "приличие".
                          Няма начин.
                          Last edited by Pyramid; 18.02.2024, 16:29.

                          Коментар


                          • Има толкова много акционери в Шели. Нека сега някой, който си е купил устройства на Шели да каже каква е консумацията на хладилника му, на печката му, на бойлера му.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Не е адекватен, нещо го е разстроило. И намира други "виновни", като им приписва СВОИТЕ разбирания. Не внимава, опитва да ни лъже и т.н.
                              Просто си говорим, има право да каже и все ще стигнем до едно мнение. Той вижда германците как харчат за солари и ветрогенератори, българите не харчат защото нямаме какво да похарчим. И хората са злобни, така е народа от бедност оскотява.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                sosi, в България данъците са много по големи, тук няма като в Германия възтановяване на данъци защото дохода ти е много нисък. Всичко можеш да отвориш, но много бързо ще затвориш защото нямаш клиенти. Когато имаше инвестиционен бум и цените на имотите летяха разни субекти с анцузи които били сбъркани и жестоки станаха бизнесмени и казваха - аз трябва да имам добро име, защото бизнеса ми трябва да има клиенти и работеха като волове от 5 сутринта до полунощ, спи 5 часа и пак на работа. Хората навсякъде са еднакви, а ти виждаш някакви хора на село които изнемогват, имат близки и семейства за които носят отговорност и са озлобени. Битието им е такова сега.
                                Не е адекватен, нещо го е разстроило. И намира други "виновни", като им приписва СВОИТЕ разбирания. Не внимава, опитва да ни лъже и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X