IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Са остава да разбереш че изключването от мрежата и затварянето са две много мноооого различни неща....Да не се окаже че като запре вятъра са презаредени и хоп тихомълком включваме в паралел....
    Знам че са две различни неща, но старите дето са ги изключили не ги включват все още въпреки енергийната криза, ами продължават да изключват. Дали ще ги включат предстои да разберем, само че няма да е тихомълком а голям шум ще се вдигне, щото там зелените им идиоти са много шумни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Приказват ама утре ще ги изключат от системата.

      Както някой каза дела на АЕЦ в Германия е скромните 10% - да кажем с 5% ще намалее производството им на ток заради тези трите спрени и след Нова година и трябва да го заместят с нещо друго.
      Са остава да разбереш че изключването от мрежата и затварянето са две много мноооого различни неща....Да не се окаже че като запре вятъра са презаредени и хоп тихомълком включваме в паралел....

      Коментар


      • В вижте един интересен анализ на това, което става, вкл.зелената сделка откъде и защо се появи и какво са тези хубосници тук, дето ни пеят за отрицателни цени.
         

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Че ти колко пъти си ме обявявял за такъв. Пък и е цитат от един култов филм на Г. Данелия.
          Никой не те е обявявал за такъв. Дори шефа на руската опг каза че не ставаш за нищо.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Приказват ама утре ще ги изключат от системата.

            Както някой каза дела на АЕЦ в Германия е скромните 10% - да кажем с 5% ще намалее производството им на ток заради тези трите спрени и след Нова година и трябва да го заместят с нещо друго.
            Аха. Или с внос, или с кюмюр. Тъкмо, пак драснаха клечката тук-там на кадилниците.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              За руски трол няма да те вземат та не се напъвай.

              Че ти колко пъти си ме обявявял за такъв. Пък и е цитат от един култов филм на Г. Данелия.

              Коментар


              • Чак пък гениално. Сега има възможност да се огледа по добре с техника.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Нищо не действат само си приказват
                  Приказват ама утре ще ги изключат от системата.

                  Както някой каза дела на АЕЦ в Германия е скромните 10% - да кажем с 5% ще намалее производството им на ток заради тези трите спрени и след Нова година и трябва да го заместят с нещо друго.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Дунава има подводни течения, които мисля не са изследвани, не знам ако има вече възможност с дрон да се огледа речното корито може би ще се намери начин да се инсталират турбини някъде преди Силистра е това нещо.
                    Това за преди Силистра е гениално.
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Дунава има подводни течения, които мисля не са изследвани, не знам ако има вече възможност с дрон да се огледа речното корито може би ще се намери начин да се инсталират турбини някъде преди Силистра е това нещо.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        ПОНЕ 1000. Я ТАК ДУМАЮ!
                        За руски трол няма да те вземат та не се напъвай.

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          fon, колко ВЕИ има инсталирани в България в момента, защото виждат ми се множко и доста поляни са покрити с плочки, перките също не са малко..та колко гигавата са и защо зимата правят на графиката отгоре само тази тясна линия ? Колко гигавата трябва още да се инсталират - 100...300.
                          ПОНЕ 1000. Я ТАК ДУМАЮ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Както виждаш съм отделил точно "US$0.80 for river currents" - това е за турбини без язовирна стена, ако не можеш да си го преведеш.
                            Ами нелепа е препратка, която, дава в пъти по-високи цени за системи с 1/3 капитални разходи. С други думи, не може по-евтина система да дава с пъти по-скъп ток. Откъдето и да го погледнеш.

                            Коментар


                            • fon, колко ВЕИ има инсталирани в България в момента, защото виждат ми се множко и доста поляни са покрити с плочки, перките също не са малко..та колко гигавата са и защо зимата правят на графиката отгоре само тази тясна линия ? Колко гигавата трябва още да се инсталират - 100...300.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                С АЕЦ Белене бихме минали Франция по този показател и бихме станали държавата с най-голям дял на АЕЦ в света. Обаче ние не сме Франция и освен технически ще имаме и политически проблеми с всички антиядрено настроени държави в ЕС, а те са болшинство. Това е такава невероятна утопия, че не мога да повярвам как Богомил Манчев, Р.Овч. и т.н. могат да я пробутват на хора с някаква мисъл.
                                Ти нещо смислено някога ще напишеш ли ?
                                Толкова ли не можеш да се сетиш че пазара е отворен , Гърция постоянно е на дифицит и дори и да имаме в някои момент излишък в което дълбоко се съмнявам имайки предвид че ТЕЦ-овете трябва да се изведат до 2030-2035 .....Гърците ще го поемат !

                                Аман от гугле специалисти прочели едно-две изречения и повярвали си че са голяма работа...
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X