IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мда, безимен.
    Верно, че можем да разделим пропагандно-политически даже енергията. Вече.
    Това е следствие на и от целенасоченото оглупяване на населението.

    Само не ми е ясно как не се усещат, че по този път ще останат в къщи без светло, без топло (пресен пример са десетките измрели от студ в Средния запад на Щатите, чакащи солари-турбини да ги посгреят), без вода и, най-важното за тях - без Фейсбук!

    Не, разбирам как - тези още не са излезли от детската градина и никога няма да излезнат от там.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      Всъщност, информацията тук е толкова много - разбира се - за хората, които могат да погледнат обективно на нещата - и точно така: НЕ ЧЕРПЯТ инфото си основно от нета и от... пропагандата...

      Най-първо, разбира се /според мен/ - трябва да си дадем сметка, че /в най-ново време/ - енергията се дели на:

      1. ПРАВИЛНА - тая, която носи ГОЛЯМА ЧАСТ от нерегламентираните доходи на: политици, управляващи, "наши" хора, независимо коя е причината, за да определим последните като наши..., които си служат с "международен" опит на бързоориентиращи се в обстановката "печалбари", мотивирани от неясни на обществото идеи, които се тълкуват най-често от позициите на "чистата енергия", "екологията", "опазване на околната среда"... - все теми, от които всички днес разбираме и сме толкова чувствителни, когато печалбарите опънат тънката струна, напр.: на въздухът, който дишаме, на глобалното затопляне...

      2. НЕПРАВИЛНА - това е всяка друга енергия, която НЕ носи директни облаги на хората по веригата, които дават всички разрешителни, за да бъде "правилна" енергията..., това /подразбира се от само себе си!/ - е и НЕЕКОЛОГИЧНАТА енергия - характерната черта на НЕПРАВИЛНАТА енергия, която задължително търси подкрепата на "здравомислещите ни съвременници", последните от които - са организации, финансирани ведна с подкупните медийни журналисти, които могат да получат /нееднократно/ финансови инжекции от фонд "черна каса" на печелещите от т.нар. ПРАВИЛНА енергия.

      Всяко друго разделяне на видовете енергия - напр. - на по-евтина и по-скъпа - обслужва точно радетелите на ПРАВИЛНАТА енергия...

      ...ще има продължение...
      Точно така.И тия хора карат на принципа да напълня червото пък след мен потоп.Нагли неграмотни но на власт.И а некой се опълчи веднага го гонят.Това е дехствителността в измисленият Западен свят

      Коментар


      • Всъщност, информацията тук е толкова много - разбира се - за хората, които могат да погледнат обективно на нещата - и точно така: НЕ ЧЕРПЯТ инфото си основно от нета и от... пропагандата...

        Най-първо, разбира се /според мен/ - трябва да си дадем сметка, че /в най-ново време/ - енергията се дели на:

        1. ПРАВИЛНА - тая, която носи ГОЛЯМА ЧАСТ от нерегламентираните доходи на: политици, управляващи, "наши" хора, независимо коя е причината, за да определим последните като наши..., които си служат с "международен" опит на бързоориентиращи се в обстановката "печалбари", мотивирани от неясни на обществото идеи, които се тълкуват най-често от позициите на "чистата енергия", "екологията", "опазване на околната среда"... - все теми, от които всички днес разбираме и сме толкова чувствителни, когато печалбарите опънат тънката струна, напр.: на въздухът, който дишаме, на глобалното затопляне...

        2. НЕПРАВИЛНА - това е всяка друга енергия, която НЕ носи директни облаги на хората по веригата, които дават всички разрешителни, за да бъде "правилна" енергията..., това /подразбира се от само себе си!/ - е и НЕЕКОЛОГИЧНАТА енергия - характерната черта на НЕПРАВИЛНАТА енергия, която задължително търси подкрепата на "здравомислещите ни съвременници", последните от които - са организации, финансирани ведна с подкупните медийни журналисти, които могат да получат /нееднократно/ финансови инжекции от фонд "черна каса" на печелещите от т.нар. ПРАВИЛНА енергия.

        Всяко друго разделяне на видовете енергия - напр. - на по-евтина и по-скъпа - обслужва точно радетелите на ПРАВИЛНАТА енергия...

        ...ще има продължение...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Няма да ги чуеш аз отдавна съм пуснал тема за енергетика ама не пишат там.
          Не я знам, не съм я видял.
          Ако не е заключена, бих се прехвърлил в нея.

          Коментар


          • Давайте, давайте - кой както мисли, ако може.

            Коментар


            • Да не опростачваме ВЕИ до „производство на ел.енергия”. ЕНЕРГИЯта нито е само, нито е задължително електрическа. В тази връзка, не е задължително ВЕИ и да дестабилизират ЕЕС. СПОКО. Свят широк, място много.
              Last edited by Pyramid; 11.04.2019, 19:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                И аз така мисля, бат Пешо.

                Да чуем какво и дали мислят милениалчетата?
                ​​​​​
                Няма да ги чуеш аз отдавна съм пуснал тема за енергетика ама не пишат там.Те са две категории едните са далавераджии точно с фотоволтаици а другите са промити мозъци и двете групи са тотално неграмотни и хабер си нямат за какво става дума.Е на Ткилата не му пукало...ама като се събуди шото му е студено или щото бебето му реве от студ и разбере че няма ток ще му запука.Като натисне бутона на дистанционото и нема никой ще му запука.А когато осъзнае че магазина е затворен няма бензин иде в банята и разбере че няма вода ще побеснее....А като разбере че не може да отиде на работа или ако е близко и отиде ама там нема кафе и му кажат ми оди си е тогава ше озверее и на обяд ще вика или на прозореца на Бойко или на Караянчева

                Коментар


                • И аз така мисля, бат Пешо.

                  Да чуем какво - и дали - мислят милениалчетата въздухарски?
                  ​​​​
                  Last edited by X_Y; 11.04.2019, 18:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Жан Бет Разгледай мнение
                    Вместо да офтопвате в темата за електромобилите (тема за консумация на ток, енергия), може тука да се говори за произвеждане на енергия, ток.
                    Според мен фотоволтаиците имат своето място в ЕЕС но като инсталации по покривите на сградите.И до процент който не застрашава сигурността на ЕЕС или повишава цената на ел енергията.Тия паркове са безумие и са чиста далавера на мазни политици.Много хора бъркат енергетиката с програмирането и си мислят че всички хора седят в едни безумни сгради в Горубляне и се драпат за мъдете и по задниците.Дори си представят пещите на Стомана и Нефтохим на батерии...Срещу либерастията която се оказа чиста агресивна простотия трябва да се вземат крути мерки иначе тоя свят си заминава.

                    Коментар


                    • Вместо да офтопвате в темата за електромобилите (тема за консумация на ток, енергия), може тука да се говори за произвеждане на енергия, ток.

                      Коментар


                      • За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

                        Твърдя, че те са крайно неефективни, но че вашите кукловоди ви убеждават да им се радвате и да им плащате в пъти повече, отколкото би трябвало.

                        По-точно, всеки, който е с акъла си, не би трябвало да е доволен, че го насилват да плаща на ......като него самия...
                        Last edited by RUBLA; 11.04.2019, 17:14. Причина: Спазвайте добрия тон!
                      Working...
                      X