IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    А бе модераторът, този човек що не го забелязваш? При десетките си постове не е изразил едно мнение по същество. С какво допринася за диалога?Само ни занимава какви сме ние, какъв е той, раздава оценки, прави психопортерти ... не виждам дори какво прави в сайта. Има си сайтове за психология и социални запознанства. Приятелят му също си пада по възвишените обиди, но поне се пъне все и за някакви базови мощности и честоти да пише.
    ...Сериозно? Учиш дядо си да кашля?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      ...и пак, четем както Дяволът евангелието. Идея нямаш, колко мъдрост има зад думите на Берти. Четеш го едностранчиво, без да си общувал повечежвреме с него. Не е поискал, не те е направил смешен. Щото човекът разбира, че паднал не се рита. А ти не схващаш, колко се орезилѝ напоследък. Думата ми беше, че триумфът ти е болезнено неадекватен и преждевременен.
      А бе модераторът, този човек що не го забелязваш? При десетките си постове не е изразил едно мнение по същество. С какво допринася за диалога?Само ни занимава какви сме ние, какъв е той, раздава оценки, прави психопортерти ... не виждам дори какво прави в сайта. Има си сайтове за психология и социални запознанства. Приятелят му също си пада по възвишените обиди, но поне се пъне все и за някакви базови мощности и честоти да пише.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
        Да ти задам ли отново въпроса, на който не отговаряш по същество? Защо не му отговаряш?
        Ще ти отговоря на всичко, бе. Имам време, не е както някой си мислят. Но дай по-стройно. Въпросът ти ми се струва много вял.
        Остави първо ВЕИ-тата. Нямам собственост на никакви ВЕИ-та - някои пък веднага ме заподозряха за лобист по тази линия.

        Аз твърдя, че ядреният ток вече е безумно скъп. Някъде в отделенията учехме, че "ядреният ток е най-евтиният, защото с една шепа уран и т.н. .." и за съжаление на много хора, особено които не са продължили образованието си е трудно да избиеш подобни мантри от главите им влезли там докато са били деца. Като кажем "ядрения ток е скъп", казваме че е скъп за АЕЦ чиято инвестиция трябва да се изплати с тока и говорим за строежа на АЕЦ сега, а не преди десетилетия. По цял свят сега се знае, че ядрения ток е скъп. Някои организации и медии, на които модераторът ми забрани да им споменавам името обаче повтарят по 100 пъти на ден - ГЛЕДАЙТЕ КОЛКО Е ЕВТИН ТОКА ОТ КОЗЛОДУЙ! Те дори не казват, че тока от Белене ще е евтин защото специалисти ще ги разпилеят. А тока от Козлодуй е евтин защото инвестициите му се изплатиха поради ХИПЕРИНФЛАЦИЯТА. Ама те се изплатиха не от други държави а с глада през 90-те и това няма да се повтори за Белене. Пък цената на ток от АЕЦ се определя към 80% от началната инвестиция. Значи на Белене ще е поне 5 пъти по-скъп и като сложиш, че няма да се строи и 80-те години трябва да сложиш още доста. Аз ако използвам тези измамни твърдения мога да ти посоча някои изплатили се панели и перки и да ти кажа - ВИЖ, ТОКА ОТ ВЕИ Е БЕЗ ПАРИ. Ама в банката ще трябва да приказвам по по-различен начин за заеми и изплащането им.


        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          fon - в България в момента производството на ток е толкова голямо че за да не се спират мощности се поддържа лоша мрежа с големи загуби, намалят ли се загубите в мрежата може със същите мощности да се захранват много повече потребители. Как се създава по голямо потребление на ток? Лесно е - с по ниска цена на тока. Но е много по лесно да се направи мрежата лоша и да се вдига цената на тока.
          Я, Дани, я кажи тук, колко са големи загубите, да си поплачем в шепичка, баси...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            Ей и тук имало хора на които всяка дума е точна и неопровержима. Ура! Че почнах съвсем да се отчайвам и да повяхвам.
            ...и пак, четем както Дяволът евангелието. Идея нямаш, колко мъдрост има зад думите на Берти. Четеш го едностранчиво, без да си общувал повечежвреме с него. Не е поискал, не те е направил смешен. Щото човекът разбира, че паднал не се рита. А ти не схващаш, колко се орезилѝ напоследък. Думата ми беше, че триумфът ти е болезнено неадекватен и преждевременен.

            Коментар


            • fon - в България в момента производството на ток е толкова голямо че за да не се спират мощности се поддържа лоша мрежа с големи загуби, намалят ли се загубите в мрежата може със същите мощности да се захранват много повече потребители. Как се създава по голямо потребление на ток? Лесно е - с по ниска цена на тока. Но е много по лесно да се направи мрежата лоша и да се вдига цената на тока.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Фончо ти хабер имаш ли как се изменя товара примерно зимата и кога е върха в колко часа?Перкопанела не може да бъде базова мощност щото зависи от климатичните условия.Зимата в 19 часа товара е примерно 7500 мегавата колко е делът на фотоволтаиците в него?Зироу какво ще включим за да замести фотоволтаиците?
                Няма да проумее. Няма с какво. Това е следващото поколение политкомисар, просто, цветът е друг.

                Коментар


                • Kris тези които стоят дълго време на едно място не са много, за напусналите говоря ...като знам как размитат за тях на запад и ги чакат и тези хора се водят че са в България и не са никак малко. Имаме и щракащи не малко по твоята схема, но не знам онези до кога ще ни траят да ги щракаме.
                  - реалността е убийственно ниска раждаемост сред бялото население, картинката е апакалиптична.
                  - концентрацияна на населението в няколко големи града
                  - централизация на комуникациите и то на такива които са от жизнена важност и които като прекъснеш можеш да убиваш хора със стотици на ден

                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от безимeн


                    Що за термин? Очевидно твоят бушон отдавна е "паднал"!
                    Не е бе. Стърчи нагоре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      Хайде и аз да ти задам тоя /"твой"/ въпрос:

                      А, fon - ти имаш ли голяма пенсия, за да плащаш скъпият ток от ВЕИ-тата, с които смяташ да покриеш страната? Или си от тия, дето ВСЕ ОЩЕ мислят, но и ни убеждават, че токът от ВЕИ-тата ЩЯЛ ДА НАМАЛИ цената и същият този ток ЩЯЛ ДА БЪДЕ евтин?

                      Хайде бе! Да не би да мислиш, че срещу теб има деца от деЦката градина?


                      Да ти задам ли отново въпроса, на който не отговаряш по същество? Защо не му отговаряш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        А имаш ли голяма пенсия да плащаш за скъпия ядрен ток от Белене? Или си от тия дето още си мислят, че тока му ще е евтин?
                        Не се товари излишно да ме мислиш мене. Без това си достатъчно натоварен. Пази си здравето да не ти падне бушона.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          А имаш ли голяма пенсия да плащаш за скъпия ядрен ток от Белене? Или си от тия дето още си мислят, че тока му ще е евтин?

                          Хайде и аз да ти задам тоя /"твой"/ въпрос:

                          А, fon - ти имаш ли голяма пенсия, за да плащаш скъпият ток от ВЕИ-тата, с които смяташ да покриеш страната? Или си от тия, дето ВСЕ ОЩЕ мислят, но и ни убеждават, че токът от ВЕИ-тата ЩЯЛ ДА НАМАЛИ цената и същият този ток ЩЯЛ ДА БЪДЕ евтин?

                          Хайде бе! Да не би да мислиш, че срещу теб има деца от деЦката градина?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            ..
                            Ей и тук имало хора на които всяка дума е точна и неопровержима. Ура! Че почнах съвсем да се отчайвам и да повяхвам.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Не можем за покрием нивите и пасищата с ВЕИ или да съборим горите за такава цел,има си някакъв лимит.
                              Тук виждам твърдения за които никой не споменава от две петилетки насам. ВЕИ-та не използват повече земя от АЕЦ и ТЕЦ, В Германия произвеждат вече почти половината си ток от ВЕИ и никой не е забелязъл нивите, пасищата и горите им да намаляват. Явно трябва да започнеш да гледаш друг канал по телевизията.
                              https://www.energy-charts.de/ren_sha...nnual&year=all

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                                От горното разбрах, че въобще на трябва да правим ВЕИ-та щом ще пречат на АЕЦ-а.
                                А имаш ли голяма пенсия да плащаш за скъпия ядрен ток от Белене? Или си от тия дето още си мислят, че тока му ще е евтин?

                                Коментар

                                Working...
                                X