IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Копи-пасте от другата тема

    https://www.spiegel.de/international...a-1266586.html
    German Failure on the Road to a Renewable Future

    In 2011, German Chancellor Angela Merkel announced the country was turning away from nuclear energy in favor of a renewable future. Since then, however, progress has been limited. Berlin has wasted billions of euros and resistance is mounting.
    Милиарди. Отишли са при сополивите еврейчета, с евреина Ал Гор начело.
    Германци, събудете се.

    Коментар


    • Копи-пасте от другата тема

      https://www.spiegel.de/international...a-1266586.html
      German Failure on the Road to a Renewable Future

      In 2011, German Chancellor Angela Merkel announced the country was turning away from nuclear energy in favor of a renewable future. Since then, however, progress has been limited. Berlin has wasted billions of euros and resistance is mounting.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        eta orel - не се притеснявай за албедото, на практика не е възможно да се покрие 0.001% от земната повърхност със стъклени плочки.
        Щом като смяташ, че не повече от една стотна от процента от повърхността на Земята ще бъде покрита с фотоволтаици, ако съм те разбрал правилно - то защо въобще да обсъждаме такива аутсайдери в енергопроизводството?

        Коментар


        • eta orel - не се притеснявай за албедото, на практика не е възможно да се покрие 0.001% от земната повърхност със стъклени плочки. Това се отнася за сушата а не за водата по повърхостта на земята, може да потърсиш кое от двете е с по силни отразителни свойства - водата или тъмните стъклени плочки за праизводство на ток.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            За местният климат - наличието на слънчеви паркове ще намали земното албедо /количеството отразена светлина от земната повърхност/. За местата с ниско албедо е характерно по-високо ниво на количество на валежите. Хипотетично, възможно е промяна на дневния и годишния ход на вертикалните валежи.

            Глобално ... не знам каква площ от слънчеви панели би могла да окаже влияние върху ниската ентропия, която е причина за съществуването живия живот на Земята
            За който се интересува от топлинния баланс на Земята.
            https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...BC%D0%BB%D0%B8



            Английскоговорящата версия е доста по-неясна, но пък е шарена и става за учебник в I клас:
            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Earth%27s_energy_budget



            Българската страничка е гола вода.


            Та...
            За албедото (на простичък език - отражението от повърхността): голяма част от лъчите от него отново се поглъща от атмосферата, а движещата сила на атмосферните промени (вятър и мъгла, дъжд и сняг, циклони и миклони - всичко) са топлинните потоци в нея.
            Да не забравяме също, че топлина в атмосферата вкарва не само албедото на повърхността, а и поглъщането от повърхността (на простичък език - абсорбцията​​​​​​).

            И в тоя ред на мисли, като съзерцавам, такааа едно, горните схеми, си викам (е, шепна си): малии, увеличаването на площта на фотоволтаици непременно ще доведе до голям дисбаланс (неравновесие) на земната атмосфера, а че и на топлинния портфейл на Земята като цяло...
            Прошепвам го и на вас.
            А на г-да зелените го ВИКАМ!

            Коментар


            • Не мога да не се възхитя на познанията в сферата на безименния. Поднася фактите и теориите с лекота и в що годе смлян/ като за мен/ вид.

              Всъщност безимен какво работиш- с какво се занимаваш- какво образование имаш. Демонстрираш тук доста добри познания които май не са придобити само от четене на книжки и пази боже интернет.

              И една молба- в съседната тема за електромобилите може ли да сметнеш колко струва едно рено зои- електрическо за 100000км и колко струва едно клио /май то беше еднакво със зои-то/Колко ток ще изразходва едното по цената в момента, и колко бензин/дизел ще изразходва другото

              Malka подсказка- http://www.ecars.bg/forum/index- форума на българските електрокари с реални данни и проблеми, сигурен съм че нямаш нужда, но все пак .........

              Mоже и нисан лииф- все пак чета че бил най продаваният електрокар на европа
              Last edited by v_tin; 18.05.2019, 02:05.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                За местният климат - наличието на слънчеви паркове ще намали земното албедо /количеството отразена светлина от земната повърхност/. За местата с ниско албедо е характерно по-високо ниво на количество на валежите. Хипотетично, възможно е промяна на дневния и годишния ход на вертикалните валежи.

                Глобално ... не знам каква площ от слънчеви панели би могла да окаже влияние върху ниската ентропия, която е причина за съществуването живия живот на Земята
                То и аз мога да го мисля така.
                Питах за факти.
                Както, напримерно, е факт, че биологията е наука, а екологията - не.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                  Досега не съм срещал сл. оценки:
                  1. Тъй като в скоро време Слънцето няма да свети по-силно, увеличаването на производство от слънчеви панели може да дойде само от увеличаване на площта на събиране.
                  Каква площ слънчеви панели е нужна за покриване на всичките нужди на човечеството от електрика?
                  2. Тъй като панелите поглъщат част от слънчевото излъчване, превръщайки го пряко в ток, те изключват част от нагряването на планетата, както е било преди.
                  Как влияе това на световния и местен климат?

                  Някой чувал ли е нещо по въпросите?
                  За местният климат - наличието на слънчеви паркове ще намали земното албедо /количеството отразена светлина от земната повърхност/. За местата с ниско албедо е характерно по-високо ниво на количество на валежите. Хипотетично, възможно е промяна на дневния и годишния ход на вертикалните валежи.

                  Глобално ... не знам каква площ от слънчеви панели би могла да окаже влияние върху ниската ентропия, която е причина за съществуването живия живот на Земята
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Досега не съм срещал сл. оценки:
                    1. Тъй като в скоро време Слънцето няма да свети по-силно, увеличаването на производство от слънчеви панели може да дойде само от увеличаване на площта на събиране.
                    Каква площ слънчеви панели е нужна за покриване на всичките нужди на човечеството от електрика?
                    2. Тъй като панелите поглъщат част от слънчевото излъчване, превръщайки го пряко в ток, те изключват част от нагряването на планетата, както е било преди.
                    Как влияе това на световния и местен климат?

                    Някой чувал ли е нещо по въпросите?

                    Коментар


                    • Пак логорея (словесна диария). Не се самонавивай. Нито ми пречиш, нито си ми заел мястото. Не можеш. И не, не съм напуснал България. Тук съм. И бачкам. Физически труд. И се чувствам добре. За разлика от теб, не съм сменил 10 работни места. 12 са. ...
                      ...Както и да е.
                      По темата, до eta orel: Просто е.
                      Имах предвид точно написаното: Да търгуваш с енергия, произведена от ВЕИ, си трябват и количества, и прилична себестойност, за да печелиш на регулирания пазар. Много сложно го направиха родните паразити. А родният пазар - скромен и оскубан откъм пари. Произвеждаш, когато можеш, потребяват, когато искат, ЕСО и ЕРП-тата не можеш ги принуди, КЕВР ти определя цените... Ебана, че отървана. Ниска платежоспособност, бедни граждани, стиснат бизнес. Произвеждаш ли сам ВЕИ, таван финансов ти е само небето. Можеш да изнасяш в целия ЕС и извън него, а маржът ти може да мине и 50, че и 100%. ТОВА имам предвид. Разбира се, трябва и да си много добър но, това, навсякъде си го трябва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                        Логореев, не само си безимен, но си и безсмислен.
                        Няма нужда да цитираш дипломи и степени. Ако имаш такива - огледай се. България е на това дередже заради такива като теб.
                        Празни приказки и по много.


                        Не веднъж съм поемал вината върху себе си. Виновен за "дереджето" на България - съм аз!

                        Не разбирам - защо плюете и други? А защо другите плюят вас?

                        Заради такива като мен - ти си емигрант!

                        .................................................. ............................

                        Помниш ли Маранди?

                        Все аз му бях виновен... Също така сега съм ви виновен на вас - на теб, Имхотеп Логореев, но и на твоят приятел - Пирамидалният.

                        Защо съм ви виновен? Маранди формулира вината ми така: заемал съм мястото му...

                        Това той казваше многократно: трябвало да напусна мястото, което заемам в "кабинета" ми, на стената на който имало корабче... ))

                        .................................................. ................................

                        И на теб, Имхотеп Логореев, но и на Пирамид - ви казвам: от 10-на години постоянно сменям работните си места!

                        Просто така: напускам поредното!

                        Очаквам някой от вас, недоволните ОТ МЕН - напускащи България - да заемете освободеното ОТ МЕН работно място, за да НЕ напускате, но да останете ТУК!

                        Значи, вие завиждате за над 10-те работни места, които съм заемал, но съм освободил ЗАРАДИ ВАС!

                        Е, да! Тия места НЕ СА ЗАД БЮРО! Тия места изискват ЯКО бачкане! Вие не искате това!

                        Искате бюро! Маранди дали вече намери лелеяното СИ бюро? Калитковци!


                        .................................................. ...................................

                        Имхотеп Логореев, защо сте се втренчили в моите дипломи - с Пирамидалният? Не сте ли разбрали все още, че хартията с отпечатани някакви символи и знаци - както и да я наречем - по-често няма никаква стойност!

                        В тоя живот единствено ценното е онова, което сме научили и, с което се занимаваме, прилагайки го на практика и независимо каква е цената за това. Не сте съгласни, нали? Защо не сте съгласни? Недооценени ли мислите, че сте? Не ви се работи за малко пари, ли?

                        КОЙ ви пречи, за да работите за много?

                        Да бе - вЕрно - аз ви преча! С какво? С това, че информирам хората за мнението си, ли? Давам им възможност да се запознаят с алтернативно становище.

                        Оборете това мнение! Защо не го правите? Точка по точка отричайте и ДОКАЗВАЙТЕ! Трудно ви е, защото усещате, че пиша верни неща, нали!

                        Остават общите приказки - ти не си прав, защото не си прав! Това ли научихте за времето, докато ви пишеха красивите дипломи? В рамка ли си ги поставихте?

                        В живота има и други ценни неща! Кои? Приятелството на хората от студентските ни години! Не зная за вас, но ние се виждаме ПОНЕ на всеки 2 години! И сме си все същите диваци от ония години! Готини хора! НИКОЙ-НИКОМУ НЕ ЗАВИЖДА!

                        Всички СЕ РАДВАМЕ за постиженията на колегите ни, а това разбира се става с наздравици в заведение!


                        .................................................. .................................................

                        Споделям тук своя опит. Ама - не! Решили те, че трябва да си сканирам документите за образование и квалификации!

                        Какви сте вие? Класификационна организация? Акредитираща институция?

                        Засегнат съм бил - пророкува пирамидалният... )) Айде бе! Засегнат! ))

                        Това ли сътворихте днес, докато аз си скъсвам гъ.а от бач! И ми е готино, защото НИКОЙ не ме принуждава да бачкам!

                        Единият се събудил /пирамид/ - и пак сипе тъпотии, а другият - преди лягане /имхотеп Логореев/ - решил, че съм му виновен, за да емигрира... Чакай де, нали там е гот! Защо се оплакваш? По-скоро - ако аз съм причината, за да си в Щатите - трябва да ме благославяш... ))

                        .................................................. .................................................. ...............


                        Поздрави, кибици /пирамид и имхотеп логореев/! ))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                          А, те са известни с това, особено американските, като почнеш от Ал Гор.
                          Карат джипове колкото малки автобуси, грамадните им къщи и имения гълтат ток на поразия за щяло и нещяло, консумират колкото десетки хиляди обикновени хора, ама иначе плачат по медиите за разрушаването на екосферата и пърдежа на кравите и овцете. Уж заради последното сега масово се стараят да ни откажат от месото.

                          Но можеш да стиснеш ръка на Юнабомбър - Тед Качински... чакай да видя дали е жив.
                          Жив е още, с осем доживотни присъди.


                          https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ted_Kaczynski
                          Най-вече американските.

                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Екологиятя не е наука.
                            Биологията - да, екологията - не.

                            ​​​​​​Както и икономиката не е наука.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                              Екологията не е наука.
                              Има такова понятие, въведено донякъде от Вернадски.

                              Екологията е поле на мръсните журналя и политюги. И ти зимат парите за себе си, а ти продължавай да чуруликаш.
                              Екологията е наука, дял от биологията, както да речем ботаниката, зоологията, генетиката, физиологията, анатомията ... И после - аз споменавам политици и бизнесмени, ти споменаваш политици и журналисти. Все за манипулатори от класа пишем и двамата.

                              Last edited by X_Y; 16.05.2019, 18:25.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Екологията не е наука.
                                Има такова понятие, въведено донякъде от Вернадски.

                                Екологията е поле на мръсните журналя и политюги. И ти зимат парите за себе си, а ти продължавай да чуруликаш.
                                Last edited by X_Y; 16.05.2019, 18:25. Причина: Моля, без просташки речник.

                                Коментар

                                Working...
                                X