IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение

    Слънчевите панели вършат много полезна работа - ще ти помогнат и да хапнеш и да се изкъпеш, и да си заредиш телефона... само трябва добре да се избере мястото, на което ги инсталираш
    Нерде Ямбол, нерде слънчеви панели?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
      С 1000 огледала Сила Сутхарат от областта Пхечабури, Тайланд, пече по пет пилета наведнъж:






      В скоро време мисли да добави още една 1000-огледална установка и да предлага вече и свински краченца.
      Да се радваме!

      За достиженията си е получил почетна научна титла от Пхечабури Раджабхат Юнивърсити в областта на възобновяемите източници на енергия, с която много се гордее.

      За любителите на слънчевата енергия, желаещи да идат на поклонение:
      Разберете от местното метеорологично бюро, дали денят ще е слънчев.
      Ако имате късмет с ясно слънчево време, то от Банкок поемате на юг по Магистрала 4 и при Ват Яй Суванарам завивате на изток по пътя Пхонг Сурия.
      Поръчките се приемат от 7 до 10 ч. предиобед, пече се от 2 до 5 следобед. След 17 ч., а също и в сезона на мусоните, за съжаление, не работи.

      ​​https://www.ozy.com/good-sht/check-o...-the-sun/79117
      Слънчевите панели вършат много полезна работа - ще ти помогнат и да хапнеш и да се изкъпеш, и да си заредиш телефона... само трябва добре да се избере мястото, на което ги инсталираш

      Коментар


      • С 1000 огледала Сила Сутхарат от областта Пхечабури, Тайланд, пече по пет пилета наведнъж:






        В скоро време мисли да добави още една 1000-огледална установка и да предлага вече и свински краченца.
        Да се радваме!

        За достиженията си е получил почетна научна титла от Пхечабури Раджабхат Юнивърсити в областта на възобновяемите източници на енергия, с която много се гордее.

        За любителите на слънчевата енергия, желаещи да идат на поклонение:
        Разберете от местното метеорологично бюро, дали денят ще е слънчев.
        Ако имате късмет с ясно слънчево време, то от Банкок поемате на юг по Магистрала 4 и при Ват Яй Суванарам завивате на изток по пътя Пхонг Сурия.
        Поръчките се приемат от 7 до 10 ч. предиобед, пече се от 2 до 5 следобед. След 17 ч., а също и в сезона на мусоните, за съжаление, не работи.

        ​​https://www.ozy.com/good-sht/check-o...-the-sun/79117
        Last edited by eta orel; 31.05.2019, 06:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Ами ел.печки работят обикновено на 2 киловата, мощността която слънцето изпраща в слънчев ден върху 2 кв.метра. Което значи, че ако с някакви лупи концентрираме радиацията му от 2м2, може да изпечем точно като пиле всеки радетел на "безкрайно мощните, високотехнологични и екологични" ядрени реактори
          Както сте я подкарали либерастите, в Европа ще замирише на пърлено - гаранция

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Пошегувах се, бре!!! За това съм сложила усмихнатите емотикончета.

            П.П. Едно питие в Кръчмата ще бъде ли достатъчно като компенсация?
            Много си сладкодумна и веднага ме придума.
            Даже вече не помня никакви обиди.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Не знам защо така ме обиди, но нали съм кавалер, ще обърна и другата буза...
              Пошегувах се, бре!!! За това съм сложила усмихнатите емотикончета.

              П.П. Едно питие в Кръчмата ще бъде ли достатъчно като компенсация?
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Ами ел.печки работят обикновено на 2 киловата, мощността която слънцето изпраща в слънчев ден върху 2 кв.метра. Което значи, че ако с някакви лупи концентрираме радиацията му от 2м2, може да изпечем точно като пиле всеки радетел на "безкрайно мощните, високотехнологични и екологични" ядрени реактори
                На тях и един шамар да им изплющиш ще свърши работа.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Ами двата ми газови котлона- на пропан-бутан са общо 4 киловата.
                  Ами ел.печки работят обикновено на 2 киловата, мощността която слънцето изпраща в слънчев ден върху 2 кв.метра. Което значи, че ако с някакви лупи концентрираме радиацията му от 2м2, може да изпечем точно като пиле всеки радетел на "безкрайно мощните, високотехнологични и екологични" ядрени реактори

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
                    Айде някой да сметне колко квадрата панели са необходими за да стопят 100 тон стомана и след това да я валцоват на винкел 4/4
                    Аз сметнах. Трябват 1 000 000 квадратни километра панели.
                    Явно не можеш да смяташ изобщо. За България и за ЕС, за генериране на целия сегашен ток на 100% - което е една глуповата нереална хипотеза са необходими едва 0.5% от площта на България или ЕС покрити с фотоволтаици. Но тях може да ги слагаш и по покриви и прозорци, а АЕЦ и ТЕЦ - не

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Предполага се, че за теб едва ли има значение дали е албедо или либидо. И двете са ти далечни като понятия

                      Защо се захванахте в това албедо в частта му за топлинния баланс, не ми стана ясно!? Аз го споменах като фактор, който може да окаже въздействие на един от компонентите на климата. На местно, а не на глобално ниво.

                      Оказа се, че има някаква разработка за Сахара и евентуалното увеличение на количеството дъждове в близост до изграден соларен парк. В климатологията е прието моделите да се правят на база резултати от наблюдения минимум за 30 годишен период и поради това ми се струва, че ефекта от тази разработка ще е по-скоро пожелателен.
                      Не знам защо така ме обиди, но нали съм кавалер, ще обърна и другата буза...
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Простата математика е проста не защото е проста.

                        И друго - не съм го писал за да се заяждам с теб. Сам каза ако некой види грешка да казва.
                        И вкарах реални данни...

                        Но тези панели седят по покривите на милиони къщи, със същите технически данни, и смятани със същите прости сметки. Предполагам че никой не се е сетил как това влияе на албедото ли беше, либидото ли...


                        Предполага се, че за теб едва ли има значение дали е албедо или либидо. И двете са ти далечни като понятия

                        Защо се захванахте в това албедо в частта му за топлинния баланс, не ми стана ясно!? Аз го споменах като фактор, който може да окаже въздействие на един от компонентите на климата. На местно, а не на глобално ниво.

                        Оказа се, че има някаква разработка за Сахара и евентуалното увеличение на количеството дъждове в близост до изграден соларен парк. В климатологията е прието моделите да се правят на база резултати от наблюдения минимум за 30 годишен период и поради това ми се струва, че ефекта от тази разработка ще е по-скоро пожелателен.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata

                          да бе , даже кацнаха там и си спретнаха парти ... само с 32 килобайта ...
                          Не говоря за кораби, управлявани от хора.
                          Същото беше и при руснаците.
                          С колко килобайта RAM бяха "Луноход"-ите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Извинен си, засега.

                            Ми не е редно да реагираш като петнайсгодишен тинейджър при това дребен.

                            Но според мен сравняваш круши и краставици. Инсталирана мощност е едно, смята се популярно киловат за час. Ся колко ще отдаде за денонощие е друга работа.
                            Ся за журналята и политюгите не знам, но човек трябва да е много прост, за да се върже на такава манипулация за която говориш. В такъв случай обаче, този въпрос едва ли ще го вълнува.

                            По-назад два пъти поствах как една компания е решила въпроса с непрекъсваемото подаване на електроенергия.
                            Не знам нищо обаче за газови централи колко струват, и не мога да кажа колко ще струва общо инсталирана мощност на соларка заедно с газова централа.
                            Ако някой има представа може да помогне да скалъпим някаква приблизителна цена.
                            Ще помоля безсмисления да не се обажда.

                            Ами двата ми газови котлона- на пропан-бутан са общо 4 киловата. Ако вземем 20 панела по 200 вата всеки и котлоните на жена ми значи мога да спретна една ХИБРИДНА електроцентрала от 8 киловата. Понеже не мога да дам цена за котлоните на жена ми, но в магазина НОРМА в момента се прадават на цена около 35 евро за същата мощност. Сега панелите колко струват не знам- нещо ориентировъчно около 200лв на парче- тоест около 4000лв- 2000 евро

                            Така- 2000 евро + 35 евро за газовите котлони+ стойки+ разни елетронни чаркалаци- нали ти каза че си електричар дай по точни цени, да кажем около 1000 евро и ето ти една централа за домашни условия от 8 киловата. Ако мислиш да я ползуваш за домакинството си добави и още около 2000 евро за акумулатори

                            Коментар


                            • Айде някой да сметне колко квадрата панели са необходими за да стопят 100 тон стомана и след това да я валцоват на винкел 4/4
                              Аз сметнах. Трябват 1 000 000 квадратни километра панели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                                Добре, може да съм реагирал първосигнално, но привеждаш данни за максимално мощно излъчване, макар и да има и минимално - през нощта, например.
                                Журналята и политюгите стъпват на такава манипулация, "доказвайки" върховната ефективност на ФВ-генерацията. А защо? - щото някой им дава пари за това изкривяване.

                                Връщам си обвинението назад, засега, моля за извинение.
                                Извинен си, засега.

                                Ми не е редно да реагираш като петнайсгодишен тинейджър при това дребен.

                                Но според мен сравняваш круши и краставици. Инсталирана мощност е едно, смята се популярно киловат за час. Ся колко ще отдаде за денонощие е друга работа.
                                Ся за журналята и политюгите не знам, но човек трябва да е много прост, за да се върже на такава манипулация за която говориш. В такъв случай обаче, този въпрос едва ли ще го вълнува.

                                По-назад два пъти поствах как една компания е решила въпроса с непрекъсваемото подаване на електроенергия.
                                Не знам нищо обаче за газови централи колко струват, и не мога да кажа колко ще струва общо инсталирана мощност на соларка заедно с газова централа.
                                Ако някой има представа може да помогне да скалъпим някаква приблизителна цена.
                                Ще помоля безсмисления да не се обажда.

                                ​​​​​​​
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X