IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли платинени монети на близка до цената на материала ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Що бе , какво му е на златото, ето ти една врътка- купуваш от дубай продаваш в индия. Работил съм с индиици които казваха че ипотекират къщата за да купят злато за булката, така чееееееееее си струва.
    Индийската булка нито злато, нито платина ще откаже

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
      Мерси за отговорите. Платината я търся защото е евтина, така предполагам поне като инвестиция. Но сте прави че в България няма варианти да се работи с нея, твъде е малък пазара, няма заинтересовани купувачи дори, не само продавачи. Изпратих запитвания до няколко места, каква цена биха ми предложили на тройунция чиста платина в момента и ми връщат оферти 1058 - 1100лв. най-много. Това е много далечна цена от моята цел 95% от спот цената за да има смисъл инвестицията. Среброто за сравнение отново е обложено с ДДС официално го изкупуват доста под спот но понеже има търсене, пазара е ликвиден може да се продават монети и кюлчета на вторичен пазар за спот цена че и отгоре понякога. Иначе пътувам често, утре например ще минавам през Франкфурт но сякаш се отказах от начинанието, не си струва усилието да купувам, просто не живея в подходяща държава за целта...
      Що бе , какво му е на златото, ето ти една врътка- купуваш от дубай продаваш в индия. Работил съм с индиици които казваха че ипотекират къщата за да купят злато за булката, така чееееееееее си струва.
      Last edited by X_Y; 23.02.2019, 21:19.

      Коментар


      • Мерси за отговорите. Платината я търся защото е евтина, така предполагам поне като инвестиция. Но сте прави че в България няма варианти да се работи с нея, твъде е малък пазара, няма заинтересовани купувачи дори, не само продавачи. Изпратих запитвания до няколко места, каква цена биха ми предложили на тройунция чиста платина в момента и ми връщат оферти 1058 - 1100лв. най-много. Това е много далечна цена от моята цел 95% от спот цената за да има смисъл инвестицията. Среброто за сравнение отново е обложено с ДДС официално го изкупуват доста под спот но понеже има търсене, пазара е ликвиден може да се продават монети и кюлчета на вторичен пазар за спот цена че и отгоре понякога. Иначе пътувам често, утре например ще минавам през Франкфурт но сякаш се отказах от начинанието, не си струва усилието да купувам, просто не живея в подходяща държава за целта...
        Last edited by Shadow1; 23.02.2019, 19:47.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

          Има ли сайт фирмата която ги продава, цените искам да видя и къде на летището се намира също.
          Ти луд ли си, отиваш на летището и щанда там е огромен, в мазето се намира- абееееееее не е на приземното ниво, а трябва да слезеш един етаж надолу. Но там е по скъпо, ако се разходиш из града ще намериш поне 2-3 долара по евтино на грам. Имаше също много на далавера диаманти, нещо около 5000 долара на карат ми се върти в главата, обработен с висока степен на чистота, на жената позната има няколко златарски магазина във варна, сигурно и на други места, при нея жълт диамант по буквите не го помня коя, но май от типа на К беше около 15000лв. Това на съседния щанд беше. Аз си купих тогава синджир 36 грама 22 карата и сърце за жената. За сърцето платих колкото за синджира, а то беше около 10 грама- комбинация бяло жълто злато

          Poglednah сега и намерих този клип https://www.youtube.com/watch?v=fmQ-E7ijKZg-

          ей това кръглото е шанда за злато, не съм гледал целия клип в самото начало на клипа е. Има и по килограм да си купиш, но както казах в града е по евтино. Всеки карат си има цена, има везна и го теглят пред теб , смятат и плащаш
          Last edited by v_tin; 20.02.2019, 00:19.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            и за кво ти е тая платина че даже с ддс
            що ме питаш мене?
            отговарям на човека... поне не търси антидепресанти и/или цигари и/или алкохол.

            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • и за кво ти е тая платина че даже с ддс
              Shadow1 - наистина за какво ти е физическа платина, после кой ще ти я купи... виж по дългия ми пост в темата за урана
              Johnson Matthey's February 2019 Pgm Market Report is out now; our free publication that reviews and forecasts supply and demand for the platinum group metals.
              Last edited by Longin; 19.02.2019, 16:41.
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                естония е твоята държава!
                те имат традиции в търговията с метали и при тях нямаш ДДС

                това им е най-евтиното 1 OZ предложение

                https://www.europeanmint.com/2019-1o...ritannia-coin/

                ще имаш разходи по плащането и доставката и може би ще дойде малко над 10% над спота...по-скоро към 15%

                успех
                и за кво ти е тая платина че даже с ддс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                  Искам да си взема тройунция чиста платина но като напиша в гугъл "купуване на платина" и ми излизат само сайтове на ИП които ми пробутват ДЗР като най-добрия начин за инвестиране. Някой виждал ли е да се продава на ключета или монети някъде на близка до борсовата цена, 10% надценка ме устройва например.
                  естония е твоята държава!
                  те имат традиции в търговията с метали и при тях нямаш ДДС

                  това им е най-евтиното 1 OZ предложение

                  https://www.europeanmint.com/2019-1o...ritannia-coin/

                  ще имаш разходи по плащането и доставката и може би ще дойде малко над 10% над спота...по-скоро към 15%

                  успех
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • във Франкфурт има фирма с много метали и монети, но надценката за платината е +30% като гледам, допълнително върху кредитните карти има още няколко % при плащане
                    основно шипват - пище че и до бг може, но има и опция да минеш през офиса им да си ги вземеш

                    основно злато се купува , за сребро, платина и другите с ддс - само някой нумизмат може да се излъже

                    Buy gold, silver, platinum & palladium bullion online at coininvest.com. We keep our prices low and they're live so you can know that you're buying at the...
                    "the trend is your friend until the end..."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      В дубай на летището съм виждал да продават, ама е малллкооооо далеч
                      Има ли сайт фирмата която ги продава, цените искам да видя и къде на летището се намира също.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                        Искам да си взема тройунция чиста платина но като напиша в гугъл "купуване на платина" и ми излизат само сайтове на ИП които ми пробутват ДЗР като най-добрия начин за инвестиране. Някой виждал ли е да се продава на ключета или монети някъде на близка до борсовата цена, 10% надценка ме устройва например.
                        В дубай на летището съм виждал да продават, ама е малллкооооо далеч

                        Коментар


                        • Има ли платинени монети на близка до цената на материала ?

                          Искам да си взема тройунция чиста платина но като напиша в гугъл "купуване на платина" и ми излизат само сайтове на ИП които ми пробутват ДЗР като най-добрия начин за инвестиране. Някой виждал ли е да се продава на ключета или монети някъде на близка до борсовата цена, 10% надценка ме устройва например.
                        Working...
                        X