IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
    Тук стана форум за финансово неграмотни...
    номинал 1 лев дивидент 25 лева.баси рентабилността на собствения капитал и то без ливъридж

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Gerov Разгледай мнение
      Това е уникален проект и аз изпратих пари от чужбина като дарение!
      браво господине.четох статия там пише че парите били от дарители.над 1000 човека. а пък тука пишат че били инвеститори

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
        И аз мисля като като колегата долу - просто е твърде рано, за да има изревали хора.

        Не помня по-назад дали споделях, че настървено ме преследваха да инвестирам в парка преди около година. Цената тогава беше 36 хил. за пакет акции, последна оферта, от другия месец ще поскъват. Питах ги - "хубаво като поскъпнат мога ли да ги продам на високата цена". Отговорът им беше "Амии то такова... ти може да ги продадеш ако си намериш някого да ги купи, иначе ние можем само да ти платим същите пари, за които си ги взел". Сега гледам, че не са същите пари, а Mr. Profit пише, че са 14000 за пакет акции. Тоест ако излезнеш от парка си на сериозна загуба - е това ако не е миризлива работа, не знам какво е?!?!?!? Какъв е този бизнес и инвестиция където акциите поскъпват а инвеститорът/акционерът/съдружникът е на загуба????

        Иначе обещаният дивидент е обсъждан в доста форуми. След разговор с тях споделиха, че прогнозират (разбира се не ти дават гаранция, тоест прогнозата им е крайно спекулативна) - 5000лв/годишно дивидент за пакет от 200 акции, това е евентуално след 5-тата година, когато паркът заработи изцяло. Но забележете - това е и при посещаемост 600хил. туриста годишно, тоест въпросителните тук са безброй:
        1. Ще заработи ли наистина след 5-тата година? (Това е голям срок и супер несигурен и размит). Съдейки по вече неспазеното обещание за откриването - може и това да се окаже непостижим краен срок.
        2. Ще има ли толкова туристи? (Това също е под голям въпрос)
        3. Колко пари ще харчи 1 турист, може ли дивидентът да е 2500, а не 5000, ако средният турист се окаже, че харчи по-малко от предвиденото?
        4*. Дори в идеалният вариант - вкарваш 36/40/50 хил лева за пакет акции, след което 5 години не получаваш нищо срещи тези пари, после почваш да получаваш 5хил./год. = едва след 13 години ти ще си си възвърнал парите, които си вложил. Ами след 13 години тези вложени пари колко ще струват, защото те реално ще бъдат и леко инфлирани?
        5. Редно е да отбележа как се опитаха да ме омаят допълнително - според тях 600. хил туриста са доста консервативна оценка, спокойно има потенциал за 1-1.2 милион туриста, когато дивидентите щели да растат в пъти повече. Ами погледнах някои от най-посещаемите обекти в Европа, след десетки години функциониране, развитие и работа започват да достигат посещаемост от над 500-600хил. годишно. Някъде тук реших, че ми се продават мечти и че това не е за мен.


        -Добро изложение!
        Без да съм специалист по туристически атракции, терена не е съобразен със сезонноста
        за експлоатация. Този проект би стоял с поне +30% от сегашната му локация в района
        на Ахелой- Поморие (дори Камчия е по добрият вариат), но намерили могили(колко щеш)
        мислили, решили ...- сами ще стигнат до изводите си, дай Боже с чест и достойнство!
        На пръв прочит от камбанарията на опита ми в соц и настоящ туризъм и комуникации,
        това веждам и им желая от съце УСПЕХ!!!
        Недовиждане е да си встрани и вляво на който и да е туристически център!!!
        нерде Ахелой- Поморие ;- нерде Неофит рилски ???
        Last edited by inta53; 26.06.2019, 22:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
          И аз мисля като като колегата долу - просто е твърде рано, за да има изревали хора.

          Не помня по-назад дали споделях, че настървено ме преследваха да инвестирам в парка преди около година. Цената тогава беше 36 хил. за пакет акции, последна оферта, от другия месец ще поскъват. Питах ги - "хубаво като поскъпнат мога ли да ги продам на високата цена". Отговорът им беше "Амии то такова... ти може да ги продадеш ако си намериш някого да ги купи, иначе ние можем само да ти платим същите пари, за които си ги взел". Сега гледам, че не са същите пари, а Mr. Profit пише, че са 14000 за пакет акции. Тоест ако излезнеш от парка си на сериозна загуба - е това ако не е миризлива работа, не знам какво е?!?!?!? Какъв е този бизнес и инвестиция където акциите поскъпват а инвеститорът/акционерът/съдружникът е на загуба????

          Иначе обещаният дивидент е обсъждан в доста форуми. След разговор с тях споделиха, че прогнозират (разбира се не ти дават гаранция, тоест прогнозата им е крайно спекулативна) - 5000лв/годишно дивидент за пакет от 200 акции, това е евентуално след 5-тата година, когато паркът заработи изцяло. Но забележете - това е и при посещаемост 600хил. туриста годишно, тоест въпросителните тук са безброй:
          1. Ще заработи ли наистина след 5-тата година? (Това е голям срок и супер несигурен и размит). Съдейки по вече неспазеното обещание за откриването - може и това да се окаже непостижим краен срок.
          2. Ще има ли толкова туристи? (Това също е под голям въпрос)
          3. Колко пари ще харчи 1 турист, може ли дивидентът да е 2500, а не 5000, ако средният турист се окаже, че харчи по-малко от предвиденото?
          4*. Дори в идеалният вариант - вкарваш 36/40/50 хил лева за пакет акции, след което 5 години не получаваш нищо срещи тези пари, после почваш да получаваш 5хил./год. = едва след 13 години ти ще си си възвърнал парите, които си вложил. Ами след 13 години тези вложени пари колко ще струват, защото те реално ще бъдат и леко инфлирани?
          5. Редно е да отбележа как се опитаха да ме омаят допълнително - според тях 600. хил туриста са доста консервативна оценка, спокойно има потенциал за 1-1.2 милион туриста, когато дивидентите щели да растат в пъти повече. Ами погледнах някои от най-посещаемите обекти в Европа, след десетки години функциониране, развитие и работа започват да достигат посещаемост от над 500-600хил. годишно. Някъде тук реших, че ми се продават мечти и че това не е за мен.
          14 000 лв беше за конкретен пример, не знам дали на всеки предлагат толкова

          За посещаемостта съм говорим с хора, чието мнение ценя и те са споделяли, че е постижимо.
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от craycray Разгледай мнение
            Интересно ми е какво мисли Mr. Profit за направеното до момента и за откриването? Михайлов казва че има 70 млн. инвестирани до момента, според теб истина ли е това? Странно е да откриеш парка, като първоначално обявяваш че започва работа с платен вход, след това в деня на откриването се оказва, че парка затваря за още три седмици и след това входа е безплатен. Начина по който го рекламираха и крайния резултат се разминават, как го приемат това акционерите? Трудно е да отворят, а тепърва трябва да накарат парка да заработи. Това е показателно за следващите обещания за 5000 лв. дивидент.
            Нямам експертизата да кажа колко са вкарани до момента, но 70 млн ми се струват доста пари
            Keep going ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ludakrava Разгледай мнение
              Напротив, имаме само един вид акции и мажоритарите ще си взимат дивидент. Освен това мажоритарите имат и облигации на брутална лихва, така че за да стигне нещо до дребния глупак парка трябва да избие всичката риба във всички морета.

              А рев от дребни глупаци нямаме по 2 причини:
              - все още сме в етап на строене на балона - за сега нямаме разминаване между обещанията и реалността. Парка не е завършен и надеждата крепи глупака.
              - най-големият страх на глупака е не че ще загуби пари, а че съседа ще разбере как се е прецакал.
              За облигациите мисля, че са платени вече а доводите ти ми звучат разумно и ги приемам. Ще поживеем, ще видим...

              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                Това са над 1500 посещения на ден средно. През активния сезон двойно.

                Трябва спешно да се предупреди Министерството на транспорта, че да не тръгне тая нахъсана тълпа пеша от Варна до там и обратно. Скоростна магистрала, автобусна линия с тръгване на всеки час.
                Тоалетни, поемащи двеста посещения на час, при едно изхождане на човек средно, съответно ВиК, опъната до Варна. Пункт за бърза помощ, полицейски стационар.

                Сириъз стаф...
                Ааами, пеша!? На кънки ще се извозват. Във Варна ще има специални пунктове за предоставяне на кънки. През зимата - кънки за лед. Ако натрупа снег - ски-писалки или ски-химикалки.

                Коментар


                • над 500-600хил. годишно.
                  Това са над 1500 посещения на ден средно. През активния сезон двойно.

                  Трябва спешно да се предупреди Министерството на транспорта, че да не тръгне тая нахъсана тълпа пеша от Варна до там и обратно. Скоростна магистрала, автобусна линия с тръгване на всеки час.
                  Тоалетни, поемащи двеста посещения на час, при едно изхождане на човек средно, съответно ВиК, опъната до Варна. Пункт за бърза помощ, полицейски стационар.

                  Сириъз стаф...

                  Коментар


                  • И аз мисля като като колегата долу - просто е твърде рано, за да има изревали хора.

                    Не помня по-назад дали споделях, че настървено ме преследваха да инвестирам в парка преди около година. Цената тогава беше 36 хил. за пакет акции, последна оферта, от другия месец ще поскъват. Питах ги - "хубаво като поскъпнат мога ли да ги продам на високата цена". Отговорът им беше "Амии то такова... ти може да ги продадеш ако си намериш някого да ги купи, иначе ние можем само да ти платим същите пари, за които си ги взел". Сега гледам, че не са същите пари, а Mr. Profit пише, че са 14000 за пакет акции. Тоест ако излезнеш от парка си на сериозна загуба - е това ако не е миризлива работа, не знам какво е?!?!?!? Какъв е този бизнес и инвестиция където акциите поскъпват а инвеститорът/акционерът/съдружникът е на загуба????

                    Иначе обещаният дивидент е обсъждан в доста форуми. След разговор с тях споделиха, че прогнозират (разбира се не ти дават гаранция, тоест прогнозата им е крайно спекулативна) - 5000лв/годишно дивидент за пакет от 200 акции, това е евентуално след 5-тата година, когато паркът заработи изцяло. Но забележете - това е и при посещаемост 600хил. туриста годишно, тоест въпросителните тук са безброй:
                    1. Ще заработи ли наистина след 5-тата година? (Това е голям срок и супер несигурен и размит). Съдейки по вече неспазеното обещание за откриването - може и това да се окаже непостижим краен срок.
                    2. Ще има ли толкова туристи? (Това също е под голям въпрос)
                    3. Колко пари ще харчи 1 турист, може ли дивидентът да е 2500, а не 5000, ако средният турист се окаже, че харчи по-малко от предвиденото?
                    4*. Дори в идеалният вариант - вкарваш 36/40/50 хил лева за пакет акции, след което 5 години не получаваш нищо срещи тези пари, после почваш да получаваш 5хил./год. = едва след 13 години ти ще си си възвърнал парите, които си вложил. Ами след 13 години тези вложени пари колко ще струват, защото те реално ще бъдат и леко инфлирани?
                    5. Редно е да отбележа как се опитаха да ме омаят допълнително - според тях 600. хил туриста са доста консервативна оценка, спокойно има потенциал за 1-1.2 милион туриста, когато дивидентите щели да растат в пъти повече. Ами погледнах някои от най-посещаемите обекти в Европа, след десетки години функциониране, развитие и работа започват да достигат посещаемост от над 500-600хил. годишно. Някъде тук реших, че ми се продават мечти и че това не е за мен.
                    Last edited by RimogarDD; 26.06.2019, 10:09.

                    Коментар


                    • Интересно ми е какво мисли Mr. Profit за направеното до момента и за откриването? Михайлов казва че има 70 млн. инвестирани до момента, според теб истина ли е това? Странно е да откриеш парка, като първоначално обявяваш че започва работа с платен вход, след това в деня на откриването се оказва, че парка затваря за още три седмици и след това входа е безплатен. Начина по който го рекламираха и крайния резултат се разминават, как го приемат това акционерите? Трудно е да отворят, а тепърва трябва да накарат парка да заработи. Това е показателно за следващите обещания за 5000 лв. дивидент.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        5000 лв на пакет. Мисля, че са 200 акции това. Доколкото съм запознат (може и да бъркам) 80% от акциите на 4-мата главни акционери няма да взимат дивидент, той ще е само за индивидуалните инвеститори. Може би поради тази причина са избрали и такъв вид схема (от по-долния пост). Признавам си, че не съм много наясно с детайлите и ако има някой по-запознат ще се радвам да сподели.
                        Напротив, имаме само един вид акции и мажоритарите ще си взимат дивидент. Освен това мажоритарите имат и облигации на брутална лихва, така че за да стигне нещо до дребния глупак парка трябва да избие всичката риба във всички морета.

                        А рев от дребни глупаци нямаме по 2 причини:
                        - все още сме в етап на строене на балона - за сега нямаме разминаване между обещанията и реалността. Парка не е завършен и надеждата крепи глупака.
                        - най-големият страх на глупака е не че ще загуби пари, а че съседа ще разбере как се е прецакал.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                          Тук имаме разминаване. Според мен са избрали схема, в която я няма бюрокрацията. Хората струват толкова, колкото струват думите им. Тези хора застават с имената си. Не са някакви анономници. Построеното струва много повече от 1 млн лева и това ми показва, че парите от акциите влизат в парка.

                          От тук и един от въпросите, които поставих. Защо няма вой на съществуващи акционери ако това е пирамида?

                          и мадам Ружа застана с името си по принцип...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                            Те затова не са акционери, а съдружници
                            а печалба има ли.


                            аха значи за някой съдружници има дивидент за други няма. аи стига глупости

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                              От тук и един от въпросите, които поставих. Защо няма вой на съществуващи акционери ако това е пирамида?
                              Това ли е критерия, че една компания е пирамида? Да вият акционерите...?
                              Или трябва да се премести седалището в Максуда, за да се предизвикат известни съмнения?

                              Относно себестойността на акциите, на база какъв пазарен принцип е формирана тя?

                              Добре де, доколкото разбирам основните ви доводи, че Паркът е пирамида се основава на това, че в началото акциите са стрували по 1 лв, а сега много повече. Според вас разликата отива в джобовете на 4-мата основатели, а аз не съм сигурен в това защото няма никакви доказателства, които да го подкрепят. Ивелин казва, че не е така и съм склонен да му вярвам.
                              Не бих се обзаложил за цената на "акциите" в началото. Но и да приемем, че е била лев /известна е официалната версия за местонахождението на този лев/, но къде се намират останалите 249 лв? Само ще предположа, че не са част от капитала на компанията...
                              Last edited by Ender; 26.06.2019, 01:30.

                              Коментар


                              • Те затова не са акционери, а съдружници
                                Keep going ...

                                Коментар

                                Working...
                                X