IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

    Цв. Василев одобрява схемата.
    За Цветан Василев не знам, но ПееФски мамин златен как не се е сетил да прилапа тази печатница за пари !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
      Които се записвал на курс по- пандемични финанси знае как при, обфлигацийонни задължения от 13.5 милийона (2018: 6.7 милийона) разходите за лихви за 6 бимберици (2018: 3 бимберици) на година.

      Апостолът, старейшините и орлетата са финасови генийи.

      След две години окачвайте тлъсти девиденти и други изненади.
      Цв. Василев одобрява схемата.

      Коментар


      • Които се записвал на курс по- пандемични финанси знае как при, обфлигацийонни задължения от 13.5 милийона (2018: 6.7 милийона) разходите за лихви за 6 бимберици (2018: 3 бимберици) на година.

        Апостолът, старейшините и орлетата са финасови генийи.

        След две години окачвайте тлъсти девиденти и други изненади.
        Last edited by georgnank; 15.10.2020, 08:37.

        Коментар


        • Не съм взимал дивидент. Писах, че очаквам такъв след 2 години.

          Лично аз си трансформирах облигациите в акции при първата възможност.

          Кое по-точно е глупост бих искал да знам?
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

            Според мен тази облигационна емисия ще се трансформира в акции, точно както беше направено с останалите.

            Вижда се как вече паркът генерира приходи. Чакам да видя какъв ще е първият дивидент.
            Пари ли ти дават да пишеш глупости или толкова разбираш?

            Колко облигации за трансформирали в акции, след като няма увеличение на броя на акциите?
            За да има дивидент, първо трябва да има печалба, а за да има печалба приходите трябва да са повече от разходите - при 500 хиляди приходи, загубата им е над 1,5 милиона.

            Ти ли беше този, който пусна отчаяния слух, че си взел дивидент?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

              Задължения по облигационни заеми за 2018г. 6.7 милиона лева. За 2019г. над 13 милиона. Не мисля да чета друго. Успех на избраните!
              Според мен тази облигационна емисия ще се трансформира в акции, точно както беше направено с останалите.

              Вижда се как вече паркът генерира приходи. Чакам да видя какъв ще е първият дивидент.
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                Този е направил golden meme:
                Тия врътки се правеха още в началото на 90те години на прохождащия капиталов пазар у нас:
                - Лекс - Жоро Аврамов
                - Лайфчойс (американски депозитарни разписки ) - Майкъл Капустин
                - Ийст-Уест Интернешънъл Холдинг Груп - Иво Недялков
                и ред други герои - ДЕМОС, Югоагент и т.н.
                В по-ново време се сещам за Енергони, рекордьор беше по капитализация 2012 г.

                Ама за разлика от Историческия парк, ония поне вкарваха нещо в балансите, колкото и измислено да е, имаше нещо на хартия за пред публиката. Майкъл Капустин и Иво Недялков изядоха спарчето, Ивелин да внимава.
                Last edited by Kildirim_Bei; 14.10.2020, 11:50.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Този е направил golden meme:

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GS77 Разгледай мнение
                    Има ГФО за 2019: https://docdro.id/TtoagLA
                    Не съм го чел, нямам време. Дерзайте!
                    Задължения по облигационни заеми за 2018г. 6.7 милиона лева. За 2019г. над 13 милиона. Не мисля да чета друго. Успех на избраните!

                    Коментар


                    • Има ГФО за 2019: https://docdro.id/TtoagLA
                      Не съм го чел, нямам време. Дерзайте!
                      View and download ГФО.pdf on DocDroid

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                        Добре де, но всяка година? И няма ли по-добра алтернатива за тея пари? И малко прозрачност за инвеститорите?
                        Само ЗАГУБАТА мо е да освести пишман-инвесторите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Е, ти пък. Може да ги глобят там...колко беше...2000 (две хиляди!) Лева?
                          Добре де, но всяка година? И няма ли по-добра алтернатива за тея пари? И малко прозрачност за инвеститорите?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                            Съгласен съм. Не подхождам с идеята, че е някаква схема. Но като инвестиция го смятам за изключително надценен и рисков проект, а начина по който го представят всъщност вкарва в ИП хора, които не могат да си позволят да загубят тези пари. И от страни просто си прилича на схема, обещаваща лесни и огромни печалби. И пореден въпрос, защо няма ГФО за 2019? Реално 2019 отвориха и много искам да видя какво са постигнали. Може да е малко, но ще покаже посоката.
                            Е, ти пък. Може да ги глобят там...колко беше...2000 (две хиляди!) Лева?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от megathrone Разгледай мнение

                              Има доста истина в това, което казваш. Лично аз мисля, че понякога нещата могат да са малко по-комплексни от това какво е на документи, но в случаи като този, където несъответствията и червените лампички са толкова много - нямам никакви съмнения.

                              За жалост схемата на ИП е колкото гнусна, толкова и гениално работеща за хората, които те са таргетирали.
                              От една страна силно натискат хора които не мисля, че имат някакво достатъчно раззвито критично мислене за да влезнат и да разберат какво се случва. Това, което си написал ти отгоре може да бъде зачеркнато от тях с едно/две изречения и няма да му бъде обърнато никакво внимание.

                              От друга страна от ИП са възприели един мега дразнещ модел - "еми ние поне правим нещо, па вие само мрънкате. Елате на вижте", който се върти около натрапването на идеята, че те правят нещо. Може една пейка да направят, но за нея ще постнат в социалните медии всичките им консултанти. Това затрупване с безмислено съдържание е доказано, че работи и много хора се връзват, че "явно там се бачка много". Говори се яко за "стойност" и се мятат абсурдни гръмки слова, като това, което един техен консултант е написал в страницата си - "България най-доброто място за живеене до 2026г" - ХА ХА ХА, брато..... Всеки, който ги разкритикува получава дълъг отчет на това какво са построили те и как всички са срещу тях. Истината е, че досега са построили едни не много добре изглеждащи неща, с един малко съмнителен капитал и са дали едни доста съмнителни (и за момента абсолютно лъжливи) обещания. Честно казано оглеждайки се в хората на разстояние 20 метра от мен в офиса виждам хора, които са свършили по-смислени неща и за България. Въпреки това, изграждането на образа на патриотичния страдалец успява да заслепи много хора и всичкото това, което си написал ти по-горе да бъде игнорирано.

                              ПС: Бонус - нека който има фейсбук да влезне в страницата и да види едно от последните видеа на Ивелин, в които той почти разплакан мрънкя 20 минути за това как имало хора, които не харесали парка и като не го харесвали да не ходили....и разбира се какви сме такива ние българите....в смисъл това тея българи, които той иска да обединява - същите.

                              Съгласен съм. Не подхождам с идеята, че е някаква схема. Но като инвестиция го смятам за изключително надценен и рисков проект, а начина по който го представят всъщност вкарва в ИП хора, които не могат да си позволят да загубят тези пари. И от страни просто си прилича на схема, обещаваща лесни и огромни печалби. И пореден въпрос, защо няма ГФО за 2019? Реално 2019 отвориха и много искам да видя какво са постигнали. Може да е малко, но ще покаже посоката.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                                Струва ми се има едно много финно преплитане/премятане относно какво как. Имаме две паралелни събития ("инвестиция" и "парк"), които някой се опитва да представи като едно цяло.

                                Един "инвеститор", особено с някакъв стаж, би взел решение на базата на документи. Няма да ходи да гледа какво как е направено веднага и да слуша глупостите на разни младежи. И така, по документи, за съжаление най-новите налични в ТР са за 2018. Може да има сериозни промени до сега и все пак:
                                - дружеството има 1 000 000 (един милион) бр. акции.
                                - материални активи в процес на изграждане 4 милиона лева, земя за 200 хиляди лева. Общо активи за няма 6 милиона лева. Това прави 6лв на акция преди да съм погледал към пасивите. 200 в пакет са 1200лв цена на хартия. Да, строят хората и през 2019г. доста напредаха и отвориха врати. НО, с какви пари (чети надолу)? И колко пъти се е повишила цената на ДМА понеже за сега печалба/дивидент няма?
                                - кеша - 1 милион записан капитал, загуби за 2018 и предни години над 2 милиона. Разходи за облигационни заеми за 6.7 милиона (20/40% лихва?), пише го в отчет за дейността, 2.4.4. Къде са парите на инвеститорите? Защо не се строи с тях, а с дълг? Аз до 2018г. не виждам такива. Има едни 130 хил лева. Тоест строим с дълг и инвеститорски пари НЯМА. Няма как и да има като говорим за продажба на дялове между физически лица, а не за емитиране на нови акции. Тоест никой закупил пакет не е налял пари в парка, а е станал горд съдружник в него в завареното финансово положение на съответната цена.

                                Не напразно в развитите държави има термин "акредитиран инвеститор" и само такъв би могъл да инвестира в начинание като парка. Защото може да си направи сметките. ИП малко или повече използва именно тази пролука в БГ законодателството.

                                Тук стигаме до преплитането. Единствения коментар, до който водят изложените конкретни факти относно състоянието на дружеството, обикновено е: "Ето де направихме го. Ела и виж парка е страхотен и работи". Съгласен съм. Парка го има, работи, хубав е. НО, не е построен с пари от тези пакети. Не е построен за десетки милиони левове. И ако някой реши да го продаде или да го изкара на БФБ, колкото и да го пудри цената ще бъде макс 6лв на акция към края на 2018г (по скоро стотинки предвид дълга и риска). Така представената схема за инвестиция, т.е. размяна на дялове между ФЛ на цена десетки пъти над хартиената, с ДМА което реално обезпечава криво ляво само облигациите, най-малкото не звучи интересна. Да, при работещ парк с приходи нещата се променят, но колко?
                                Има доста истина в това, което казваш. Лично аз мисля, че понякога нещата могат да са малко по-комплексни от това какво е на документи, но в случаи като този, където несъответствията и червените лампички са толкова много - нямам никакви съмнения.

                                За жалост схемата на ИП е колкото гнусна, толкова и гениално работеща за хората, които те са таргетирали.
                                От една страна силно натискат хора които не мисля, че имат някакво достатъчно раззвито критично мислене за да влезнат и да разберат какво се случва. Това, което си написал ти отгоре може да бъде зачеркнато от тях с едно/две изречения и няма да му бъде обърнато никакво внимание.

                                От друга страна от ИП са възприели един мега дразнещ модел - "еми ние поне правим нещо, па вие само мрънкате. Елате на вижте", който се върти около натрапването на идеята, че те правят нещо. Може една пейка да направят, но за нея ще постнат в социалните медии всичките им консултанти. Това затрупване с безмислено съдържание е доказано, че работи и много хора се връзват, че "явно там се бачка много". Говори се яко за "стойност" и се мятат абсурдни гръмки слова, като това, което един техен консултант е написал в страницата си - "България най-доброто място за живеене до 2026г" - ХА ХА ХА, брато..... Всеки, който ги разкритикува получава дълъг отчет на това какво са построили те и как всички са срещу тях. Истината е, че досега са построили едни не много добре изглеждащи неща, с един малко съмнителен капитал и са дали едни доста съмнителни (и за момента абсолютно лъжливи) обещания. Честно казано оглеждайки се в хората на разстояние 20 метра от мен в офиса виждам хора, които са свършили по-смислени неща и за България. Въпреки това, изграждането на образа на патриотичния страдалец успява да заслепи много хора и всичкото това, което си написал ти по-горе да бъде игнорирано.

                                ПС: Бонус - нека който има фейсбук да влезне в страницата и да види едно от последните видеа на Ивелин, в които той почти разплакан мрънкя 20 минути за това как имало хора, които не харесали парка и като не го харесвали да не ходили....и разбира се какви сме такива ние българите....в смисъл това тея българи, които той иска да обединява - същите.


                                Коментар

                                Working...
                                X