IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Направих сметки на базата на офоциалните рендери паркинга има под 300 парко места и 10 автобусни, т.е. около 1000 човека. Те очакват един човек да стои цял ден и да бачкат 9 месеца или това са поне по 2.2к на ден - сега се пита място за тези хора къде?

    Коментар


    • По празниците пътувах малко и реших в главата си да сравня заложените цели на Исторически парк с 2 популярни туристически дестинации наблизо. Пещера Постойна и Плитвички езера.

      Просто при таргет от 600к туриста за Исторически парк не виждам как изобщо ще стигнат местата за паркиране, тоалетните, нито няколкото къщи за гости, които ще построят. Всички обещаия, мечти и приказки около ИП изглеждат леко комично в момента когато човек просто сравни ИП с някоя известна туристическа дестинация с близък брой посетители.
      Конкретно в случая на Постойна говорим за едно немалко село (и околие) със супермаркети хотели, пътища, транспорт, къщи за гости, огромен паркинг за десетки автобуси + паркинг за няколко стотин автомобила. И всичко това за сравнително автентичен атракцион, към който се предлага и посещение на замък, както и други експозиции извън пещерата. Обектът се разработва десетки години и едва последните няколко надминава 600 хил. туриста годишно. А и тук говорим за пещера, която е еднакво подходяща за посещение през цялата година.

      Просто 600хил. туриста годишно за Исторически парк дори някога да се случат, то ще е след десетки години. Най-вероятно за обещания дивидент от 5000лв. годишно (при 600хил. туриста) ще има инвеститорите да почакат не 5, а 25 години.
      Last edited by RimogarDD; 09.05.2019, 09:46.

      Коментар


      • Може ли да направим списък с вече реализирани проекти като Исторически парк- например "Прабългарско селище Фанагория"; "Цари-Мали град", "Замък Равадиново". Според мен те дават добра представа за този пазар и са доказателство, че в България вече я има заета тази ниша. Ако някой се сеща за още подобни проекти, нека да се включи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

          Не съм казал, че е добра инвестиция, а само, че не е схема.
          Добре, след като не е схема, по какъв начин парите влизат в парка, след като казват, че инвестираш в капитал, а реално няма емитиране на акции?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

            Ти инвестирал ли си там?
            Не съм казал, че е добра инвестиция, а само, че не е схема.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

              Не е схема, ще отворят парка съвсем скоро. Мисля, че датата на отваряне беше в края на юни.




              Може и да са интелигентни, но 80% от потребителите на форума коментират теми, по които имат бегли познания. Дори и един от журналистите на Инвестор обяви P2P кредитирането за Понци схема, явно без да е напълно наясно с него.
              Ти инвестирал ли си там?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hitman47 Разгледай мнение
                Вие оставете вицовете на страна. Кажете схема ли е или не?
                Не е схема, ще отворят парка съвсем скоро. Мисля, че датата на отваряне беше в края на юни.


                Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                Дива неграмотност - georgnank.. ( Попаднал си на грешно място, тук пишат интелигентни хора, не го ли разбираш??!!!
                Може и да са интелигентни, но 80% от потребителите на форума коментират теми, по които имат бегли познания. Дори и един от журналистите на Инвестор обяви P2P кредитирането за Понци схема, явно без да е напълно наясно с него.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                  Дива неграмотност - georgnank.. ( Попаднал си на грешно място, тук пишат интелигентни хора, не го ли разбираш??!!!
                  точно на правилното място е !
                  "the trend is your friend until the end..."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hitman47 Разгледай мнение
                    Вие оставете вицовете на страна. Кажете схема ли е или не?
                    Да го речем по-благозвучно, „Шашма”.

                    Коментар


                    • Вие оставете вицовете на страна. Кажете схема ли е или не?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                        Дива неграмотност - georgnank.. ( Попаднал си на грешно място, тук пишат интелигентни хора, не го ли разбираш??!!!
                        Мисля, че нарочно пише с "грешки".

                        Ей тука
                        Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
                        Гранцийя за чесност и добро съвесност.
                        Усещам пресиленост. Ако беше, примерно, "гаранциа", повече бих повярвал. А и в четири думи - четири грешки... (поправка: три думи, пет грешки!)... мисля че преиграва.

                        Но грешно сложеното "й" му е трейдмарк вече
                        Last edited by eta orel; 01.05.2019, 11:04.

                        Коментар


                        • Дива неграмотност - georgnank.. ( Попаднал си на грешно място, тук пишат интелигентни хора, не го ли разбираш??!!!

                          Коментар


                          • Крайно време е тази тема да отиде в бисери и вицове за да не заблуждава хората !

                            Коментар




                            • Шейретов е от Home2you една от най сериозните фирми. Гранцийя за чесност и добро съвесност.
                              Павел Хрисков и Иванка Ваня Копанкова нямат нужда от представяне. Имената им казват всичко. Те са от консултантите на Тогедър активисти на фондацията и спомществуватели на Ивелин Парк.
                              Ако бях минюр одма щях да си направя застраховка при Копанкова а пък Хрисков щеше да ми е финасовият гуро. Човека работи с мильонери!
                              Last edited by georgnank; 30.04.2019, 22:11.

                              Коментар


                              • чувал съм, че голф-игрищата ставали печеливши при втория и третия си собственик...

                                (ма това в развити икономики де...)
                                "the trend is your friend until the end..."

                                Коментар

                                Working...
                                X