IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Днес темата е: "Исторически парк - завършен". Видеото се говори, че днес най-после парка е готов (е, поне първи етап) и че днес комисията е издала Акт-16, разрешение за ползване. Т.е. до сега нямаше такъв (което бе ясно) и нямаха и право да имат посетители. Ест те нямаха посетители, а продаваха книжки на входа и на добро сърце те пускаха да разгледаш, задето си си взел книжка за 30 лв
    но важното е да има дупки, да се заобиколи закона. То и без това посетителите както се вижда редовно по снимки и клипове се броят на пръсти, така че не е голямо "нарушение" ползването му без разрешение (Акт-16)

    https://www.facebook.com/HistoricalP...0724943529193/

    Коментар


    • С тази разлика, че ладите поне са си ги получавали рано или късно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
        Някаква развръзка има ли? Паркът и акционерите успяха ли да затворят сезона успешно и на печалба
        ..Офф забравих, че те дивидентите ще се явят (евентуално, може би) след 5 години, но нека си припомним, че всяка друга инвестиция според орлетата консултанти е крайно нерентабилна капиталистическа спекула, а това тук е ограничена възможност... шанс един за цял живот.
        Екс-дейта през 2024-та казваш... Баси, това все едно да чакаш за Лада по бай-Тошово време

        Коментар


        • Някаква развръзка има ли? Паркът и акционерите успяха ли да затворят сезона успешно и на печалба
          ..Офф забравих, че те дивидентите ще се явят (евентуално, може би) след 5 години, но нека си припомним, че всяка друга инвестиция според орлетата консултанти е крайно нерентабилна капиталистическа спекула, а това тук е ограничена възможност... шанс един за цял живот.
          Last edited by RimogarDD; 22.10.2019, 17:46.

          Коментар


          • В края на първия туристически сезон е време за равносметка. Моя прочит на нещата е следния:
            1. Надуване на балон
            2. Шумни дитирамби на възхвала към горнооряховския брус
            3. Рекламни фойерверки, тумба-лумба и затваряне на парка в деня на откриването му
            4. Много лъжи и заблуди - относно заемите, вложените материали, точки по бизнесплана и др.
            5. Оцъклени от алчност комисионери, обикалящи като чакали и дебнещи за плячка
            6. Неспазени срокове и обещания по изпълнението на проекта
            7. Прокурорски проверки и съмнителни врътки за избягване на законодателството
            8. Лов на вещици и въображаеми врагове
            9. Абсолютно мижав туристически поток
            10. Скъпо и прескъпо таксуване за вход, атракции, мляко и зарзават
            11. Фалшиви интерпретации на историята
            12. Задкулисно-пъклен план за отарашване на джобовете на съдружниците

            Или яко трябва да обобщим: Исторически парк = парад на алчността в патриотични дрехи. За акционерите-съдружници дивидент форевър йок!
            Живи и здрави !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

              Добре, сигурно съм виновен и аз че говоря без да знам но тези критики, те не са градивни. Ако нарушава някакъв закон този проект, ако не друго кажете кой, и аз ще пратя запитване до отговорната институция, сигурен съм че ще реагират стига да е основателно. Друг е въпроса че бъргарските закони са зле написани, а на места липсват... А и недей да си мислиш че за 30 години хората ще се научат, първо че някои хора никога не се научават, а по-важното е че всеки ден се раждат нови, днес, вчера, преди 1 година, не може да очакваш всеки с твоя опит да започва живота си.
              Кой закон е нарушен и кои институции са сезирани - това вече е факт. Не е необходимо да се блъскаш в стена, за да разбереш, че боли. Има умни хора, хора с опит - те ще ти кажат! Принципът проба-грешка е остарял!
              П.П.
              Научи се да пишеш грамотно!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                извинявам се за може би тъпия въпрос, но кои са тези 'орлета'
                Под орлета визираме оцъклените от алчност комисионери на Тогедър, които виждат себе си като вълци от Уолстрийт. Конкретно термина идва от една притча на Станчо Рангелов, която обясняваше на шараните в SCI, че една орлица снесла яйце в курника и излюпеното пиле гледало все към небето и пораждало недоумение сред кокошките за странното си поведение. Да се чете, че ивелиновите възпитаници блуждаят някъде там във финансовата стратосфера за тлъсти комисионни и пожизнен дивидент, а в курника си оставаме ние, които сме слепи и не притежаваме природата на орлите, да летят. Могат да бъдат разпознати лесно, че когато чуят за пасивен доход, схеми за лесни кинти или финансова свобода, зениците им се разширяват и придобиват специфичен блясък. Обикновено съзнанието им е замъглено, докато следват слепешката самозван гуру като ИМ или Пастор Петров, държанието им е изкуствено, ухилени са без повод и боравят с високопарни клишета, прочетени нейде из книжките на Кийосаки. Друга важна черта е неизбежното им обвързване с последователни проекти, в които трябва непрекъснато да "инвестират", за да не свърши полета. Обикновено се въздигат, въздигат, въздигат и после биват приземени болезнено от своя гуру. Разбира се следват конспиративни оправдания за заговор, медийни поръчки, световния империализъм, олигарсите и т.н. Горенаписаното навява ли ви асоциации с Исторически парк?
                Last edited by mizernik81; 09.10.2019, 14:12.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

                  Добре, сигурно съм виновен и аз че говоря без да знам но тези критики, те не са градивни. Ако нарушава някакъв закон този проект, ако не друго кажете кой, и аз ще пратя запитване до отговорната институция, сигурен съм че ще реагират стига да е основателно. Друг е въпроса че бъргарските закони са зле написани, а на места липсват... А и недей да си мислиш че за 30 години хората ще се научат, първо че някои хора никога не се научават, а по-важното е че всеки ден се раждат нови, днес, вчера, преди 1 година, не може да очакваш всеки с твоя опит да започва живота си.
                  Бях се зарекъл че няма да се занимавам вече с тази пародия, но ще ти отговоря, тъй като не си типично "орле" и може би ще ме разбереш. Какво градивно може да се каже за понци-схема? Има статия в Капитал в която се описват всички законни,полу-законни и незаконни врътки ставащи в парка. На фактите и доказателствата, от ИП излизат с кухи фрази, нападат "мафията" начело с Иво Прокопиев, и обвиняват всичко живо що не се кланя на Ивелин, и не му дава парите си. После като се пукне балона, пак ще обвиняваме мафията, политиците, държавата, но не и себе си, и собствената си наивност и липса на ясна преценка. (не искам да използвам по-силни думи)
                  За законноста си прав за съжаление. Друг е въпроса че все още има хора, които изисипват маса пари в нещо което не познават. Преди ги съжалявах, сега вече ми е все едно. Все пак сами си решили, никой не им е виновен...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

                    Добре, сигурно съм виновен и аз че говоря без да знам но тези критики, те не са градивни. Ако нарушава някакъв закон този проект, ако не друго кажете кой, и аз ще пратя запитване до отговорната институция, сигурен съм че ще реагират стига да е основателно. Друг е въпроса че бъргарските закони са зле написани, а на места липсват... А и недей да си мислиш че за 30 години хората ще се научат, първо че някои хора никога не се научават, а по-важното е че всеки ден се раждат нови, днес, вчера, преди 1 година, не може да очакваш всеки с твоя опит да започва живота си.
                    https://www.capital.bg/biznes/kompan...eski_park_kum/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Ами като не може сам, продай си апартамента, изтегли кредит и му дай парите си, щото той човека сам не може Не си запознат с проекта, ама критиките ги смяташ за "общи приказки". Все си мислех че за 30 години хората ще престанат да вярват в глупости, но явно съм грешал... Айде със здраве...
                      Добре, сигурно съм виновен и аз че говоря без да знам но тези критики, те не са градивни. Ако нарушава някакъв закон този проект, ако не друго кажете кой, и аз ще пратя запитване до отговорната институция, сигурен съм че ще реагират стига да е основателно. Друг е въпроса че бъргарските закони са зле написани, а на места липсват... А и недей да си мислиш че за 30 години хората ще се научат, първо че някои хора никога не се научават, а по-важното е че всеки ден се раждат нови, днес, вчера, преди 1 година, не може да очакваш всеки с твоя опит да започва живота си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        мерси

                        ясно - слугите на фараона
                        а пирамида кога ще построят в тоя парк
                        Като съберат кинти от офцете..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                          Агентите на Тугедър, които продават така наречените акции на Исторически парк. Или обират парите на рибите, ако така ще стане по-ясно
                          мерси

                          ясно - слугите на фараона
                          а пирамида кога ще построят в тоя парк
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mizernik81 Разгледай мнение
                            Понеже Ивелин бил стар геймър, ще опиша нещата в тази тематика. Зергите от Тогедър ръшват с. Неофит Рилси и pillage-ват джобовете на всички мераклии за пасивен доход. По подобие на своите кумири Станчо Рангелов и Пастор Петров, горнооряховския облъчва орлетата с различни тъпотии, за да му снасят кинти постоянно. След проекта за къщичките идва ред и на клуб "Величие", където всеки приобщен член ще трябва да се чувства специален и част от нещо голямо по подобие на SCI/Saveway. Отлъчването от стадото или проглеждането за финансовата бездна трябва да бъде ужасяващо и затова шараните следва да продължават да му снасят, за да са в приказката. Накрая идва оня мастития адвокат от Варна и прибира активите на АД-то. И после кой от къде е .... Нурай у Павликени, Ангел у Шумен и т.н. и т.н.
                            Трябва да се намесят маринките от Тераните и Зелотите от Протосите. Тогава дори и с Хидралиски зерговете ще го лапат.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              извинявам се за може би тъпия въпрос, но кои са тези 'орлета'
                              Агентите на Тугедър, които продават така наречените акции на Исторически парк. Или обират парите на рибите, ако така ще стане по-ясно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

                                Защото го сравняваш с комедия. Помислих че знаеш как да стане по-добре. Аз не съм запознат в дълбочина с проекта, тук съм чел няколко коментара, но те повечето са общи приказки и изгледах и този клип. Ами говори смислено, може да не е в подходящи дрехи и с лоша експозиция(светлината не е добре насочена, качеството е лошо) но говори логично и уверено. Поправете ме ако не е така но такива проекти са голяма рядкост в България, обаче съм сигурен че сам човек не може да стигне особенно далеч. То зависи и какви цели си поставя този човек но ако можеше всичко всеки сам да си го направи нямаше да има семейства, родове, общности, племена, кралства, държави, съюзи, договори и т.н. Има един лаф "Проблема с банята е решен. Баня няма да има!" и твоя възглед ми звучи подобно, вместо да решим проблемите един по един, дай да се откажем от цялото нещо за по-лесно.
                                Ами като не може сам, продай си апартамента, изтегли кредит и му дай парите си, щото той човека сам не може Не си запознат с проекта, ама критиките ги смяташ за "общи приказки". Все си мислех че за 30 години хората ще престанат да вярват в глупости, но явно съм грешал... Айде със здраве...

                                Коментар

                                Working...
                                X