IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
    Сега се замислих и друго - конкретно, ако говорим за инвестиция в ИП.
    За 3г има сериозна инфлация - цената на пакет акции също порсасна на 70хил (реално това е х2) - някакви планове за дивидента да стане от 5 на 10 хиляди имате ли? Нещо сметката не ми излиза - парите се обезценяват, но дивидентът не се индексира и е на ниво от преди 5-10 години.
    дивидентът зависи от приходите - ако се вдигне инфлацията ще се вдигнат и цените съотвено и входа на парка, съответно и дивидента.. някой май е спал в 1ви курс икономика.. както винаги форумните тролски капацитети пращят от интелект..
    Last edited by raydalio; 11.07.2021, 09:20.

    Коментар


    • Сега се замислих и друго - конкретно, ако говорим за инвестиция в ИП.
      За 3г има сериозна инфлация - цената на пакет акции също порсасна на 70хил (реално това е х2) - някакви планове за дивидента да стане от 5 на 10 хиляди имате ли? Нещо сметката не ми излиза - парите се обезценяват, но дивидентът не се индексира и е на ниво от преди 5-10 години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение

        Нищо не начукваш - постовете ти са чиста проба ИП пропаганда, все едно гледам произволен профил на консултант в Тугедър...

        Нали печалбата за няколко години в ИП беше 300-400-500%, а сега само 110%... Нещо ми се губи опорката тук. Обяснил съм и по-назад от 2018 насам в каквото и да инвестира човек (вкл. имоти на зелено) - печалба щеше да има в порядъка на 100-200%, като ликвидността е на 5 клика разстояние, докато в ИП трябва да търсиш купувач на някакви там акции, които може и да не са акции. Просто за мен беше но гоу.
        Само за да ме зарибят ми предлагаха да вкарам 10к във фирма на партньор - да съм взел пакет акции в ИП през въпросния съдръжник, после даже и фондове ми се предлагаха - но там някъде приключих разговора, вероятно щяха да ми предложат "фонда на Ивелин".

        Просто осъзнайте, че изборът на инвестиции е огромен, а вие не предлагате нищо иновативно. Ето ти 3 произволни инструмента, които от 2018 до 2021 (3 години) щяха да донесат печалба
        Крипто - 500-1000% печалба
        Tesla - 1000%
        MS - 250%
        S&P - 200%
        Имот на зелено в София - 100%
        P2P (10% годишна сложна лихва) - 33+%
        Ако се навлезне подълбоко има ценни метали, добив и други индустрии където печалбите са около 200-500% за 3г.
        и ти в колко от тези инструменти инвестира през 2018та? то много лесно така след като си видял във времето как се е развила цената да викаш акоо.. а да не говорим, че нито един от тези инструменти не ти дава дивидент

        Коментар


        • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение

          призовавам всички форумци и тролове да подкрепят Исторически парк с бюлетина номер 22

          а ти ако не беше стиснат и беше купил сега щеше да си на около 110% печалба и понеже ти е тъпо, че си се скатал сега се опитваш да разрушиш парка за да докажеш на себе си, че било добра идея да откажеш за да не ти е тъпо когато другите вземат по 5000лв, а ти си изтървал далаверата
          Няма за какво да ме е яд, тоя дивидент е напълно комичен (също все още е имагинерен) и не ми подобрява живота по никакъв начин, особено на фона на тегавата ликвидност на ИП акциите. Не твърдя, че съм голяма инвеститор, просто съм имал малко късмет, че реших да пропусна ИП - съответно инвестирах в друго и съм около 100хил. напред, а не вися да чакам 5к дивидент евентуално на пенсия и да се кланям на вожда. Междувременно за 3г си увеличих значително приходите, та за мен това е предоволно - ако бях станал сектант - вероятно щяха да ме доят от сектата и сега да не разполагам с нищо.
          Има една народна мъдрост, може да си я припомниш - лаком г*з кръв с*ре.
          Last edited by RimogarDD; 11.07.2021, 09:11.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение

            ами да.. има си хоби да начуква тролските кофи а един 20 годишен успешен земеделец, вълк на уолстрийт и топ програмист кибичи 24/7 в некъв форум.. странно
            Нищо не начукваш - постовете ти са чиста проба ИП пропаганда, все едно гледам произволен профил на консултант в Тугедър...

            Нали печалбата за няколко години в ИП беше 300-400-500%, а сега само 110%... Нещо ми се губи опорката тук. Обяснил съм и по-назад от 2018 насам в каквото и да инвестира човек (вкл. имоти на зелено) - печалба щеше да има в порядъка на 100-200%, като ликвидността е на 5 клика разстояние, докато в ИП трябва да търсиш купувач на някакви там акции, които може и да не са акции. Просто за мен беше но гоу.
            Само за да ме зарибят ми предлагаха да вкарам 10к във фирма на партньор - да съм взел пакет акции в ИП през въпросния съдръжник, после даже и фондове ми се предлагаха - но там някъде приключих разговора, вероятно щяха да ми предложат "фонда на Ивелин".

            Просто осъзнайте, че изборът на инвестиции е огромен, а вие не предлагате нищо иновативно. Ето ти 3 произволни инструмента, които от 2018 до 2021 (3 години) щяха да донесат печалба
            Крипто - 500-1000% печалба
            Tesla - 1000%
            MS - 250%
            S&P - 200%
            Имот на зелено в София - 100%
            P2P (10% годишна сложна лихва) - 33+%
            Ако се навлезне подълбоко има ценни метали, добив и други индустрии където печалбите са около 200-500% за 3г.
            Last edited by RimogarDD; 11.07.2021, 09:00.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
              Нека припомня и моят опит с Тугедър консултант:

              1. 2018 година ме зарибява да инвестирам в ИП - акциите са 36хил пакета
              2. След 5 години (това го смятам 2023) - когато е готов ИП ще има 5000лв. дивидент на пакет акции, като това е консервативно
              3. След 5 години 600хил туриста е консервативно, но се целим за милион (това са думи и внушения, кото тугедър консултант ми направи)
              4. След като каза "5 год много време има да изтече" - той ме убеждава, че е много вероятно и преди това да започне да се взима дивидент, но по-малък
              5. Бяха ми предложени части от пакет акции (1/4 по спомен) на цена 10хил - като мога да ги взема през свързана/партньорска фирма. Тук няколко пъти се направиха на луди като повдигнах въпроса и се обясни как "нямало такова нещо" - лично на мен ми го преложиха
              6. Далечната 2018 - всички тугедърци обясняваха как имотите били голям балон, много несигурна инвестиция. Как сме с отрицателен прираст и след 5 години имотите ще започнат да се обезценяват. Това не просто не се случва, ами започнаха сделки с къщи на зелено - това обръщане на палачинката как може да се разбира?
              призовавам всички форумци и тролове да подкрепят Исторически парк с бюлетина номер 22

              а ти ако не беше стиснат и беше купил сега щеше да си на около 110% печалба и понеже ти е тъпо, че си се скатал сега се опитваш да разрушиш парка за да докажеш на себе си, че било добра идея да откажеш за да не ти е тъпо когато другите вземат по 5000лв, а ти си изтървал далаверата
              Last edited by raydalio; 11.07.2021, 08:53.

              Коментар


              • Нека припомня и моят опит с Тугедър консултант:

                1. 2018 година ме зарибява да инвестирам в ИП - акциите са 36хил пакета
                2. След 5 години (това го смятам 2023) - когато е готов ИП ще има 5000лв. дивидент на пакет акции, като това е консервативно
                3. След 5 години 600хил туриста е консервативно, но се целим за милион (това са думи и внушения, кото тугедър консултант ми направи)
                4. След като каза "5 год много време има да изтече" - той ме убеждава, че е много вероятно и преди това да започне да се взима дивидент, но по-малък
                5. Бяха ми предложени части от пакет акции (1/4 по спомен) на цена 10хил - като мога да ги взема през свързана/партньорска фирма. Тук няколко пъти се направиха на луди като повдигнах въпроса и се обясни как "нямало такова нещо" - лично на мен ми го преложиха
                6. Далечната 2018 - всички тугедърци обясняваха как имотите били голям балон, много несигурна инвестиция. Как сме с отрицателен прираст и след 5 години имотите ще започнат да се обезценяват. Това не просто не се случва, ами започнаха сделки с къщи на зелено - това обръщане на палачинката как може да се разбира?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
                  Колкото и един човек да твърди, че е успял бизнесмен живеещ в Монте Карло - следните писанията и поведение са в противовес.
                  1. 2 пъти седмично Пуска по 3-4 последователни поста с реклама и пропаганда на ИП
                  2. Когато говори за ИП използва "ние"
                  3. Злоупотребява с думи като "родоотстъпник", "родолюбие", "патриотизъм", "въздигане" и др.
                  4. Лични нападки и директни обиди към хората - типични за Тугедър
                  5. Боготвори вожда ИМ
                  6. Говори за подкупните медии, пеевски, прокопиев и как всички заговорничат да сринат ИП
                  ами да.. има си хоби да начуква тролските кофи а един 20 годишен успешен земеделец, вълк на уолстрийт и топ програмист кибичи 24/7 в некъв форум.. странно

                  Коментар


                  • Колкото и един човек да твърди, че е успял бизнесмен живеещ в Монте Карло - следните писанията и поведение са в противовес.
                    1. 2 пъти седмично Пуска по 3-4 последователни поста с реклама и пропаганда на ИП
                    2. Когато говори за ИП използва "ние"
                    3. Злоупотребява с думи като "родоотстъпник", "родолюбие", "патриотизъм", "въздигане" и др.
                    4. Лични нападки и директни обиди към хората - типични за Тугедър
                    5. Боготвори вожда ИМ
                    6. Говори за подкупните медии, пеевски, прокопиев и как всички заговорничат да сринат ИП

                    Коментар


                    • днес всички тогедърци гласуват под строй бюлетина номер 22... защо ли

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                        Да, да, знаем Кулеков ще снима филм за парка толкова, колкото БТВ спряха репортажа за историческата измама ИП
                        на БТВ беше оказан гигантски натиск от Пеевски, за да може неговата фирма да източи държавата през ремонта, както и стана и вие сте доволни от това, че сте вътре с 300-400 хиляди лева за празна библиотека в безлюдно село

                        Сложи си ръката на сърцето и кажи, кое е по-добре - да се дадат 300-400 хилки от джоба ти за празна библиотека в безлюдно село или Михайлов да плати 35 000лв и сградата да се премести в Неофит Рилски, където да я види целият свят?
                        Last edited by raydalio; 10.07.2021, 23:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение

                          eвропейската прокуратура може да разследва само злоупотреби с европейски средства, неграмотно лапенце.. да й беше прочел компетенциите първо и после да се излагаш в нета... a новата власт в лицето на Слави Трифонов обеща държавни субсидии за Исторически парк и Кулевков ще снима документален филм за парка, така че се абонирайте за Седем Осми ТВ да гледате
                          The European Public Prosecutor's Office starts its operations


                          The European Public Prosecutor's Office started its operations on 1 June 2021. The EU public prosecutor has the power to investigate and prosecute crimes affecting the EU budget such as:
                          • fraud
                          • corruption
                          • money laundering
                          • cross-border VAT fraud
                          Да, да, знаем Кулеков ще снима филм за парка толкова, колкото БТВ спряха репортажа за историческата измама ИП

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Petsov Разгледай мнение

                            Нищо не сте отговорили - само знаеш да приказваш, а приказките ти нямат нищо общо с реалността.
                            То е достатъчно 3 твои поста да се прочетат, за да се види що за стока си.

                            Отговорихте ли за приходната част планирана на базата на 600к посетителя, а разходната за 57 600 човека? Не.
                            Отговорихте ли за "акционерната" ви практика през адв. Савов? Не.
                            Отговорихте ли за 200к посетителите 2019г (година без корона вирус)? Не. (нека припомня, че по план трябва да са 300к, а парка беше открит по план)
                            Отговорихте ли за плащане на данък при продажба на какъв да е продукт - от пакет акции чрез вашите продавачи до една чаша? Нищо.

                            Само спам. То на едни елементарни въпроси за броя на тоалетните няма отговор, а човек да очаква на по-сериозни.

                            А по повод лихварския фонд на Ивелин - спокойно, за всяко нещо си има време. Иде смяна на властта, нови европейски прокурори... Всяко нещо с времето си
                            eвропейската прокуратура може да разследва само злоупотреби с европейски средства, неграмотно лапенце.. да й беше прочел компетенциите първо и после да се излагаш в нета... a новата власт в лицето на Слави Трифонов обеща държавни субсидии за Исторически парк и Кулевков ще снима документален филм за парка, така че се абонирайте за Седем Осми ТВ да гледате
                            The European Public Prosecutor's Office starts its operations


                            The European Public Prosecutor's Office started its operations on 1 June 2021. The EU public prosecutor has the power to investigate and prosecute crimes affecting the EU budget such as:
                            • fraud
                            • corruption
                            • money laundering
                            • cross-border VAT fraud
                            Last edited by raydalio; 10.07.2021, 23:01.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение


                              Ми тя продължава вече 3 години след решението на бнб.. защо ли? и като видят ще дойдат и ще ни налеят още повече пари до края на годината ще приберем над 100 милиона лева от къщи на зелено а вие ще сте все така бедни, некадърни и смешни и ще си мучите жално по форумите

                              п.п. "големите" въпроси бяха отговорени още миналата година.. ти тея 600к от вътрешен туризъм при липса на туроператори ли очакваш да дойдат?
                              Нищо не сте отговорили - само знаеш да приказваш, а приказките ти нямат нищо общо с реалността.
                              То е достатъчно 3 твои поста да се прочетат, за да се види що за стока си.

                              Отговорихте ли за приходната част планирана на базата на 600к посетителя, а разходната за 57 600 човека? Не.
                              Отговорихте ли за "акционерната" ви практика през адв. Савов? Не.
                              Отговорихте ли за 200к посетителите 2019г (година без корона вирус)? Не. (нека припомня, че по план трябва да са 300к, а парка беше открит по план)
                              Отговорихте ли за плащане на данък при продажба на какъв да е продукт - от пакет акции чрез вашите продавачи до една чаша? Нищо.

                              Само спам. То на едни елементарни въпроси за броя на тоалетните няма отговор, а човек да очаква на по-сериозни.

                              А по повод лихварския фонд на Ивелин - спокойно, за всяко нещо си има време. Иде смяна на властта, нови европейски прокурори... Всяко нещо с времето си

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                                Типично за теб пак бягаш от темата и не отговаряш на големите въпроси. Но ние вече сме ти свикнали. Тепърва четящите тая тема ще видят що за стока сте всички тугеръдски патета.

                                Ми тя продължава вече 3 години след решението на бнб.. защо ли? и като видят ще дойдат и ще ни налеят още повече пари до края на годината ще приберем над 100 милиона лева от къщи на зелено а вие ще сте все така бедни, некадърни и смешни и ще си мучите жално по форумите

                                п.п. "големите" въпроси бяха отговорени още миналата година.. ти тея 600к от вътрешен туризъм при липса на туроператори ли очакваш да дойдат?
                                Last edited by raydalio; 10.07.2021, 21:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X