IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"ШИСТАК БГ"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При това там газ и петрол няма. Поне не и конвенционални находища няма, с някакви икономически изгодни значими количества. Идеята на Сашо Дончев и на Газпром е вероятно да проверят за шистов газ и петрол. Не го обявяват още, защото не са обработили масовия зрител и искат първо да проверят. Но ако си селянин и си вадиш парите от жито, що да даваш на Сашо Дончев да се прави на тарикат, да дупчи, да ти гази нивата, да ти носи загуби, вместо да си плаща? И понеже законите в БГ не са като тия в САЩ и Австралия, а са правени от тарикати, свикнали всичко да е на аванта, местните им скочиха с екология - на тарикалъка с тарикатлък. Пазарлък се прави с пари в брой. Ако си плащат, ще видиш как от местните никой няма да гъкне.
    Last edited by Jay Gould; 05.02.2018, 14:58.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
      ... ако им обявят, че ще получат по 10 к на година на декар като концесионна такса друга песен ще запеят май. ... Дразня се на такива неща, защото са просто една комунистическа партенка на столетницата, която има за задача да ни поддържа зависими от руския нефт и газ и да блокират всякакъв местен добив. В Румъния отгоре не им изтичат 10% от БВП на година в посока Русия за горива.
      Естествено, но те не получават нищо! И това няма нищо общо с комунизма, а се нарича капитализъм. Комунизъм е държавата да подари на някой концесията, да газят на хората житото или дори тревата - безплатно. Ей, това е комунизъм. Ама май комунистите са свикнали всичко да е на аванта, затова не им се плаща. Защо няма протести в САЩ или Австралия?
      Защо има протести против добива на газ в Добруджа, а в Дакота, Алберта или Нови Южен Уелс, не?! http://investments.dir.bg/_wm/news/n...&df=45&dflid=3
      Защото там на власт НЕ са комунисти, като ще си говорим за комунизъм. А за русофилили не знам, но фирмата която иска да дупчи е на Сашо Дончев, а той е човек на Газпром.

      Last edited by Jay Gould; 05.02.2018, 15:00.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        Хм ... нещо нямам впечатления около Златоград да са забогатели хората покрай златодобива ...
        В Златоград няма златодобив, то всъщност май никъде в Европа няма златодобив в класическия смисъл на думата.

        В Златоград се копа руда само, след това рудата отива до Бургас, там на кораби и после в Нигерия май я преработват и вадят квото има да вадят от нея.

        Точно поради някакви еко-изисквания.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

          Аз не плача. После да не се оплакват що са бедни. За това има една универсална причина и тя е в главата на всеки един. Генерал Тошево не съм чул да много богато, въпреки че наоколо земя колкото искаш.
          Хм ... нещо нямам впечатления около Златоград да са забогатели хората покрай златодобива ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

            Хората навсякъде в България казват в прав текст: " Махайте се от земята ни !"... та , ти недей плака на чужди гробища ...пък и никой не те е питал като гледам ...
            Аз не плача. После да не се оплакват що са бедни. За това има една универсална причина и тя е в главата на всеки един. Генерал Тошево не съм чул да много богато, въпреки че наоколо земя колкото искаш. Както и да е. Няма какво повече да кажа по темата - надъхани пичове осират смислената дискусия. Пирамид предлага някаква техническа дискусия да стане, алтернативи за чист добив и т.н., а не просто запенване. Ще ми е интересно да пусне повече информация за това, което има предвид, защото първия му пост беше малко объркващ относно посоката, в която иска да се развие дискусията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

              Изобщо не мисля, че местните хора са такива. Просто казвам, че ги манипулират печените русофилистици и бесепари, които за това са обучавани.
              Защото човек с технически познания като теб не може да прецени точно каква технология е предложена, а какво остава за хората без, които пък и на всичкото отгоре са манипулирани и нахъсвани срещу нещата от червените пропагандатори. Като се почне с ценността на тая земя и направо откачам - и колко забогатяха хората от производството на жито около Генерал Тошево - я вземат по 30-40лв на декар аренда и то не в пари, ами най-често в някаква натура... Много по-евтино е да внясяш жито отколкото нефт и газ. Арабите едно зърно жито не могат да произведат, ама гледам нашите булки към Дубай ходят, а не обратно.
              Щях да подкрепям 100% хората, ако протестираха за това да ги обезщетят добре и голяма част от концесионните пари да отиват директно за тях и местната община. Защото в момента това е проблема на закона за подземните богатства, който казва, че просто трябва да си предадеш земята в полза на държавата, ако нещо излезе отдолу. Напълно подкрепям яки обещетения за собствениците на земите, които са пряко засегнати, както и задължително да се записват проекти на концесионера за местните общини.

              majnata - няма какво да ти коментирам отговора. Пропагандата гледам ти си я подхванал.
              Ако съм водещ в областта на мултиплексирано сондиране като негов автор, една явно фракингова технология директно вади очи. Така че, зАеби с останалите твърдения. Пък и не видях, повтарям, досега някой с нещо изобщо да опита да обезщети тези хора. Без да съм бесепар и без да ми е хубава зависимостта от руски газ на завишени цени, ТАКА НЕ СЕ ПОСТЪПВА СЪС СЪНАРОДНИЦИ.
              Кой разбрал-разбрал.
              Last edited by Pyramid; 05.02.2018, 13:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                Изобщо не мисля, че местните хора са такива. Просто казвам, че ги манипулират печените русофилистици и бесепари, които за това са обучавани.
                Защото човек с технически познания като теб не може да прецени точно каква технология е предложена, а какво остава за хората без, които пък и на всичкото отгоре са манипулирани и нахъсвани срещу нещата от червените пропагандатори. Като се почне с ценността на тая земя и направо откачам - и колко забогатяха хората от производството на жито около Генерал Тошево - я вземат по 30-40лв на декар аренда и то не в пари, ами най-често в някаква натура... Много по-евтино е да внясяш жито отколкото нефт и газ. Арабите едно зърно жито не могат да произведат, ама гледам нашите булки към Дубай ходят, а не обратно.
                Щях да подкрепям 100% хората, ако протестираха за това да ги обезщетят добре и голяма част от концесионните пари да отиват директно за тях и местната община. Защото в момента това е проблема на закона за подземните богатства, който казва, че просто трябва да си предадеш земята в полза на държавата, ако нещо излезе отдолу. Напълно подкрепям яки обещетения за собствениците на земите, които са пряко засегнати, както и задължително да се записват проекти на концесионера за местните общини.

                majnata - няма какво да ти коментирам отговора. Пропагандата гледам ти си я подхванал.
                Хората навсякъде в България казват в прав текст: " Махайте се от земята ни !"... та , ти недей плака на чужди гробища ...пък и никой не те е питал като гледам ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  ...да, обаче,
                  1. Щетите върху местното стопанство се нанасят веднага и са за десетилетия напред /в случай, че НЕ отровят водоносните хоризонти, когато стават за хилядолетия/.
                  2. Не са забелязани от местните хора каквито и да са "ползи" за тах. Оказва се, никой никакви компенсации - да не говорим за митичните 10К/декар - не е предвиждал ИЗОБЩО.
                  3. Случайно изтървани те в медиите визуализации на "конвенционалното" проучване - гледах новини, минаха за минута-две, не бях готов да записвам - ЯСНО ИЛЮСТРИРАХА именно технология на хидравличен разрив на пласта (фракинг).
                  Та, не мислете всички на място за болни "русофилистици", за бесепари или /поне/ за иди.оти. НЕ СА. ПАЗЯТ СИ ЗЕМИТЕ.
                  Изобщо не мисля, че местните хора са такива. Просто казвам, че ги манипулират печените русофилистици и бесепари, които за това са обучавани.
                  Защото човек с технически познания като теб не може да прецени точно каква технология е предложена, а какво остава за хората без, които пък и на всичкото отгоре са манипулирани и нахъсвани срещу нещата от червените пропагандатори. Като се почне с ценността на тая земя и направо откачам - и колко забогатяха хората от производството на жито около Генерал Тошево - я вземат по 30-40лв на декар аренда и то не в пари, ами най-често в някаква натура... Много по-евтино е да внясяш жито отколкото нефт и газ. Арабите едно зърно жито не могат да произведат, ама гледам нашите булки към Дубай ходят, а не обратно.
                  Щях да подкрепям 100% хората, ако протестираха за това да ги обезщетят добре и голяма част от концесионните пари да отиват директно за тях и местната община. Защото в момента това е проблема на закона за подземните богатства, който казва, че просто трябва да си предадеш земята в полза на държавата, ако нещо излезе отдолу. Напълно подкрепям яки обещетения за собствениците на земите, които са пряко засегнати, както и задължително да се записват проекти на концесионера за местните общини.

                  majnata - няма какво да ти коментирам отговора. Пропагандата гледам ти си я подхванал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                    Като се има предвид замърсяванията по златодобива / само за пример / в Златоград и Трън и отношението на местните жители , забравете за "Шистак.Бг"
                    Забравяме с днешната, отровна американска технология и мисълта за "търговска експлоатация" за износ, при която, се помпи на поразия а после, нещата се изоставят. Тръбите, веднъж заровени и изоставени, ЗАВИНАГИ остават слабо място за течове. Дори днес, веднага след пробиването, и нито една да не протече /а, според американския петролен институт, протичали "само" между 1 и 2/ то, поради корозия, сеизмични движения, постепенно охлаждане на връзки и изолации, нещата само се влошават. Т.е., течовете стават НЕМИНУЕМИ. Технологията е, която прави нещата опасни. Когато, преди време, Jay Gould разказваше, че има начини да се печели и при други разклади на цените, та ЕРП-тата да НЕ дерат така зверски, никой изобщо не ебава да го послуша. Нещата и с "шистака" са подобни, просто, в тях водещ съм аз. И пак, не се намери смислен човек, който да попита как точно, аджеба, и защо така мисля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                      Ако отдолу има 10-20 млрд. кубика газ или 100 млн. барела петрол - да идват да дупчат, ще им дам 10-те декара.
                      Ама на тия протестиращите, ако им обявят, че ще получат по 10к на година на декар като концесионна такса друга песен ще запеят май. Екологията нещо ще мине на заден план ми се струва... Дразня се на такива неща, защото са просто една комунистическа партенка на столетницата, която има за задача да ни поддържа зависими от руския нефт и газ и да блокират всякакъв местен добив. В Румъния отгоре, иди в Трансилвания да видиш какво е - сонда за нефт, до нея помпа за газ, а около тях ниви - и няма замърсяване, няма нищо. И после се чудим що румънците дърпат пред нас - ми не е е само заради борбата с корупцията - просто не им изтичат 10% от БВП на година в посока Русия за горива.
                      Винаги има вариант да се помогне на местната общност при проекти за такива големи концесии и производства. Справка дори на наша почва - Севлиево, Златица, Пирдоп.
                      Уважаван форумец сте, следя с интерес вашите мнения, но недейте се връзва на елементарната комунистическа пропаганда, която точно това цели. А щом прихваща дори сред интелигентни хора, опитни инвеститори, представям си какво е на местна почва сред обикновените хорица.
                      Пич , много ти е плоска пропагандата ...тролството не е за тебе ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                        Ако отдолу има 10-20 млрд. кубика газ или 100 млн. барела петрол - да идват да дупчат, ще им дам 10-те декара.
                        Ама на тия протестиращите, ако им обявят, че ще получат по 10к на година на декар като концесионна такса друга песен ще запеят май. Екологията нещо ще мине на заден план ми се струва... Дразня се на такива неща, защото са просто една комунистическа партенка на столетницата, която има за задача да ни поддържа зависими от руския нефт и газ и да блокират всякакъв местен добив. В Румъния отгоре, иди в Трансилвания да видиш какво е - сонда за нефт, до нея помпа за газ, а около тях ниви - и няма замърсяване, няма нищо. И после се чудим що румънците дърпат пред нас - ми не е е само заради борбата с корупцията - просто не им изтичат 10% от БВП на година в посока Русия за горива.
                        Винаги има вариант да се помогне на местната общност при проекти за такива големи концесии и производства. Справка дори на наша почва - Севлиево, Златица, Пирдоп.
                        Уважаван форумец сте, следя с интерес вашите мнения, но недейте се връзва на елементарната комунистическа пропаганда, която точно това цели. А щом прихваща дори сред интелигентни хора, опитни инвеститори, представям си какво е на местна почва сред обикновените хорица.
                        ...да, обаче,
                        1. Щетите върху местното стопанство се нанасят веднага и са за десетилетия напред /в случай, че НЕ отровят водоносните хоризонти, когато стават за хилядолетия/.
                        2. Не са забелязани от местните хора каквито и да са "ползи" за тах. Оказва се, никой никакви компенсации - да не говорим за митичните 10К/декар - не е предвиждал ИЗОБЩО.
                        3. Случайно изтървани те в медиите визуализации на "конвенционалното" проучване - гледах новини, минаха за минута-две, не бях готов да записвам - ЯСНО ИЛЮСТРИРАХА именно технология на хидравличен разрив на пласта (фракинг).
                        Та, не мислете всички на място за болни "русофилистици", за бесепари или /поне/ за иди.оти. НЕ СА. ПАЗЯТ СИ ЗЕМИТЕ.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение

                          Ако отдолу има 10-20 млрд. кубика газ или 100 млн. барела петрол - да идват да дупчат, ще им дам 10-те декара.
                          Ама на тия протестиращите, ако им обявят, че ще получат по 10к на година на декар като концесионна такса друга песен ще запеят май. Екологията нещо ще мине на заден план ми се струва... Дразня се на такива неща, защото са просто една комунистическа партенка на столетницата, която има за задача да ни поддържа зависими от руския нефт и газ и да блокират всякакъв местен добив. В Румъния отгоре, иди в Трансилвания да видиш какво е - сонда за нефт, до нея помпа за газ, а около тях ниви - и няма замърсяване, няма нищо. И после се чудим що румънците дърпат пред нас - ми не е е само заради борбата с корупцията - просто не им изтичат 10% от БВП на година в посока Русия за горива.
                          Винаги има вариант да се помогне на местната общност при проекти за такива големи концесии и производства. Справка дори на наша почва - Севлиево, Златица, Пирдоп.
                          Уважаван форумец сте, следя с интерес вашите мнения, но недейте се връзва на елементарната комунистическа пропаганда, която точно това цели. А щом прихваща дори сред интелигентни хора, опитни инвеститори, представям си какво е на местна почва сред обикновените хорица.
                          Напипал си същината на проблема. Както и на истината за черв(иво)еността на наШте "зелени".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                            Ми дай да дойда да търся петрол и газ в хола ти?! Или ако имаш имот, да дойда да надупча там и да ти сгазя цветята в името на нацията?! Хората са прави, чиновници и някакви си концесионери да печелят пари всички от чистачката в министерството до боса на компанията да лапат, а на тях да идват и безплатно да им газят из нивите. Да, бе! Така, че боли ги к%ра за благосъстоянието на някой си в София и са си прави.
                            Ако отдолу има 10-20 млрд. кубика газ или 100 млн. барела петрол - да идват да дупчат, ще им дам 10-те декара.
                            Ама на тия протестиращите, ако им обявят, че ще получат по 10к на година на декар като концесионна такса друга песен ще запеят май. Екологията нещо ще мине на заден план ми се струва... Дразня се на такива неща, защото са просто една комунистическа партенка на столетницата, която има за задача да ни поддържа зависими от руския нефт и газ и да блокират всякакъв местен добив. В Румъния отгоре, иди в Трансилвания да видиш какво е - сонда за нефт, до нея помпа за газ, а около тях ниви - и няма замърсяване, няма нищо. И после се чудим що румънците дърпат пред нас - ми не е е само заради борбата с корупцията - просто не им изтичат 10% от БВП на година в посока Русия за горива.
                            Винаги има вариант да се помогне на местната общност при проекти за такива големи концесии и производства. Справка дори на наша почва - Севлиево, Златица, Пирдоп.
                            Уважаван форумец сте, следя с интерес вашите мнения, но недейте се връзва на елементарната комунистическа пропаганда, която точно това цели. А щом прихваща дори сред интелигентни хора, опитни инвеститори, представям си какво е на местна почва сред обикновените хорица.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от new_investor Разгледай мнение
                              ... рефендум в Генерал Тошево... Тука говорим за добив на подземни богатства за милиарди, което може да се отрази на благосъстоянието на цялата държава. ...
                              Ми дай да дойда да търся петрол и газ в хола ти?! Или ако имаш имот, да дойда да надупча там и да ти сгазя цветята в името на нацията?! Хората са прави, чиновници и някакви си концесионери да печелят пари всички от чистачката в министерството до боса на компанията да лапат, а на тях да идват и безплатно да им газят из нивите. Да, бе! Така, че боли ги к%ра за благосъстоянието на някой си в София и са си прави.
                              Last edited by Jay Gould; 05.02.2018, 08:09.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Когато, само преди около 10 години, израелците отъпкват пътеки до американски отдел на "Шел", да молят д-р Харолд Винегар да "се завърне", имат всички основания: със известни залежи от близо 100 млрд барела шистов петрол там, както и напредъка за постигнат от Винегар в in-situ добивните технологии, убедено вярват, че всичко ще е наред. И го привличат. И правят IEI, и д-р.компании, и страхотни пилотни проекти... които, в момента, СА ЗАМРАЗЕНИ. От техните Зелени. Лоши ли са? Или злонамерени?
                                - Не. Оценили са, че земята им, само една шепа, ако бъде отровена, край с тях. По-лесно, се приема край на проекта. България не е много по-голяма. С днешните технологии, колко й е, да бъде замърсена и ​​​отровена?
                                Като се има предвид замърсяванията по златодобива / само за пример / в Златоград и Трън и отношението на местните жители , забравете за "Шистак.Бг"

                                Коментар

                                Working...
                                X