IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в уран

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    колко години е средносрочния план?
    10 -15?

    Коментар


    • Mерси, Мрежа, обмисляме го значи този уран
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

        В средносрочен план има бъдеще. В дългосрочен план - зависи от развитието на технологиите за ядрен синтез. Когато говорим за средносрочния план, трябва да имаме предвид една особеност - в света има натрупано огромно количество неизползван уран и плутоний в отработеното гориво от АЕЦ. Единствената причина да не се използва масово е, че извличането му и изготвянето на ново ядрено гориво от него е по-скъпо и "по-мръсно" отколкото изготвянето на ядрено гориво от естествен (изкопан) уран. Иначе технологиите са разработени и има АЕЦ, които ползват ураново гориво от рециклиран уран, както и така нареченото MOX гориво, което използва и плутоний. Но са малко засега. Докато цената на изкопания уран не премине една граница (не съм я смятал, сложно е), никой няма и да поглежда масово към отработения уран и плутония. Така че гледайте кога текущата цена на урана ще премине историческия си максимум, защото новият праг, при който ще стане масово изгодно използването на отработения уран и плутония, е някъде над него. Колко над него, както вече казах, не съм смятал.

        За феновете на Свилоза ето аналогия - коя хартия е по-евтина - тая от дървета или тая от рециклирана хартия? Отговорът на този въпрос регулира темпото на изсичане на горите и движенията на цената на хартията.

        Толкова мога да кажа. За повече в момента нямам време, доста зает съм тия дни.
        колко години е средносрочния план?
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Добре, аз ще попитам нетуеъра, ако бъде така добър и реши да сподели личното си мнение на експерт по темата - има ли аджеба бъдеще за урана, т.е. за АЕЦ-а, или всичко отива на провал и доизживяване, заради страха от екоталибаните (или зелените кхмери, както сполучливо ги нарече Джей) сред правителствата в развитите страни?
          Благодарим предварително, ако има време и реши да се включи по темата
          В средносрочен план има бъдеще. В дългосрочен план - зависи от развитието на технологиите за ядрен синтез. Когато говорим за средносрочния план, трябва да имаме предвид една особеност - в света има натрупано огромно количество неизползван уран и плутоний в отработеното гориво от АЕЦ. Единствената причина да не се използва масово е, че извличането му и изготвянето на ново ядрено гориво от него е по-скъпо и "по-мръсно" отколкото изготвянето на ядрено гориво от естествен (изкопан) уран. Иначе технологиите са разработени и има АЕЦ, които ползват ураново гориво от рециклиран уран, както и така нареченото MOX гориво, което използва и плутоний. Но са малко засега. Докато цената на изкопания уран не премине една граница (не съм я смятал, сложно е), никой няма и да поглежда масово към отработения уран и плутония. Така че гледайте кога текущата цена на урана ще премине историческия си максимум, защото новият праг, при който ще стане масово изгодно използването на отработения уран и плутония, е някъде над него. Колко над него, както вече казах, не съм смятал.

          За феновете на Свилоза ето аналогия - коя хартия е по-евтина - тая от дървета или тая от рециклирана хартия? Отговорът на този въпрос регулира темпото на изсичане на горите и движенията на цената на хартията.

          Толкова мога да кажа. За повече в момента нямам време, доста зает съм тия дни.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Добре, аз ще попитам нетуеъра, ако бъде така добър и реши да сподели личното си мнение на експерт по темата - има ли аджеба бъдеще за урана, т.е. за АЕЦ-а, или всичко отива на провал и доизживяване, заради страха от екоталибаните (или зелените кхмери, както сполучливо ги нарече Джей) сред правителствата в развитите страни?
            Благодарим предварително, ако има време и реши да се включи по темата
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
              ще хващаме ли падащи ножове
              Мисля, че 2013 имам една тотално сбъркана прогноза на тях. Очаквах покачване поне в корекция, а те се издъниха на юг. Сега не съм ги изчислявал, но може и да ги погледна пак тия дни. За периода обаче има още по-големи спънки при строежа на ядрени централи и още повече еко и бюрокрации, което прави изграждането на централите освен в Китай почти невъзможно. Щом фалира Уестингхаус смятай колко са зле нещата. Донякъде обаче не жаля много ядреното лоби. В края на 70-те заради тях и с техните пари започва ''Глобалното затопляне'' Обаче на луд (зелен) не се дава картечница и не само ТЕЦ-овете, както са смятали от ядрената енергетика, но и те го отнесоха. В момента производителите на газ правят същата грешка, като се заиграват със Зелените кхмери, но и те ще изядат дървото след някоя година. А ядрената няма поне все още голяма алтернатива, но хората първо трябва да си я изстрадат. Няколко студени зими да стоят без ток, да измрат малко (буквално) от студ или поне да се гърчат, едва тогава ще се обърне общественото мнение и то бавно.

              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Има фючърси на U3O8, а цените от 2007 г. насам са слезли с над 85%
                ще хващаме ли падащи ножове
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Има фючърси на U3O8, а цените от 2007 г. насам са слезли с над 85%
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Слушайте нетуеъра по темата - определено много ги разбира нещата, на фона на масата аматьори (включително и аз) тук. Ако има желение, може и да ви каже нещо, ако не - питайте го, дано да намери време да отговори.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Правилното заглавие на темата е "Инвестиране в урановата индустрия/урановия бизнес/уранови компании" или нещо такова. Защото няма как да инвестираш в уран (както в злато, например).
                      можеш да си купиш златни кюлчета или монети

                      виж, за урана не е добре да го държиш че е малко радиоактивен но можеш да си купиш акции на Uranium Participation Corporation дето всичките им активи са в уран

                      Uranium Participation Corporation (TSX: U) is a Toronto-based holding company investing nearly all of its assets in uranium, both in the form of uranium oxide (U3O8) or uranium hexafluoride (UF6), with the primary investment objective of achieving capital appreciation in the value of its uranium holdings.[1] The common shares represent an indirect interest in physical uranium owned by UPC. The mission of the corporation is to provide an investment alternative for investors interested in holding uranium. The structure of the corporation allows it to be purely a holding company play on uranium, with no operational details in its consolidated annual filings.
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Правилното заглавие на темата е "Инвестиране в урановата индустрия/урановия бизнес/уранови компании" или нещо такова. Защото няма как да инвестираш в уран (както в злато, например).
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          защото се разрастваха с дълг и не хеджираха
                          Е да де! Аз бях инвестирал в тях преди 10 год. Тогава май беше ОК, вече не си спомням какво стана, трябва да проверя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                            Преди много време бях инвестирал в Паладин , но ги продадох. така и не можаха да се оправят.
                            Накрая съвсем я втасаха и удариха дъното.
                            защото се разрастваха с дълг и не хеджираха
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Преди много време бях инвестирал в Паладин , но ги продадох. така и не можаха да се оправят.
                              Накрая съвсем я втасаха и удариха дъното.
                              Last edited by Minka; 07.08.2017, 10:37.

                              Коментар


                              • Инвестиране в уран

                                преди малко над година бяха забелязал, че няколко съфорумци се интересуват от инвестиране в уран. не знам докъде стигна това, но лично аз се разрових в темата и в крайна сметка си купих малко акции от една канадска компания. миналата седмица даже написах анализ за нея

                                https://seekingalpha.com/article/409...n-buffett-asia

                                има ли някой друг, който да се интересува от уран? като цяло оставам с впечатление, че много от инвеститорите го отбягват защото се свързва с ядрени оръжия и чернобил
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby
                              Working...
                              X